Travanj 24, 2024, 00:10:31 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136890 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline _linnark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #825 u: Listopad 05, 2013, 21:22:51 poslijepodne »
Da. Sad se definitivno isplati uzeti mobitel negdje na nekom webshopu vani. Mnogo jeftinije nego kod naših operatera, čak i u skupim tarifama. I ja si gledam uzeti nešto, samo još ne znam točno uopće koji bi rang mobitela. Ne bi baš išao na high-end class, ali neki solidan middle-range mobitel recimo.

Inače možda da se strpiš sa Nexusom? Sada izlazi 5, 4 je diskontinuiran, ne proizvodi se više (ako je vjerovati GSMareni), znači da prodaju zalihe, pa kad dođe 5-ica vjerojatno će cijena biti približno jednaka.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #826 u: Listopad 06, 2013, 18:42:36 poslijepodne »
A teško da će Nexus 5 biti 2500kn. Telefon će biti jači od S4.

Offline _linnark

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 35
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #827 u: Listopad 07, 2013, 15:33:05 poslijepodne »
Pa Google je prilično bagatelno vani prodavao Nexus 4 cijelo vrijeme (preko Play Storea, pa recimo ako naprave opet tu ponudu i ako imaš nekoga vani ko bi ti to naručio to bi bio pun pogodak). Ne bi me čudilo da nastave tu jeftinu cijenovnu politiku i sa novim modelom.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #828 u: Listopad 08, 2013, 11:23:34 prijepodne »
Pa Google je prilično bagatelno vani prodavao Nexus 4 cijelo vrijeme (preko Play Storea, pa recimo ako naprave opet tu ponudu i ako imaš nekoga vani ko bi ti to naručio to bi bio pun pogodak). Ne bi me čudilo da nastave tu jeftinu cijenovnu politiku i sa novim modelom.

Ma prodavali su ga za 200$ zadnjih mjesec dana da se riješe zaliha prija izbacivanja novog modela, prije je bio skuplji  :up:. Već bi ga kupio da sam imao kako. Novi će koštati kad izađe koliko i LG G2 jer je to praktički isti telefon.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #829 u: Listopad 08, 2013, 11:34:31 prijepodne »
mislim da je bio 350$ ali i to je bila vise nego OK cijena. Toliko kosta neki malo pristojniji genericki kinez.

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #830 u: Listopad 12, 2013, 17:32:58 poslijepodne »
Mogu potvrditi da nema nikakvih dodatnih davanja za kupnju unutar EU, konkretno ja sam nedavno kupio zračnu pušku iz njemačke čija je vrijednost cca 3500kn, navedena na njihovoj stranici. Dodatno na cijenu je plaćena samo poštarina DHL-a i pošiljka je stigla za 3 dana.

E sad imam pitanje u vezi sms-a, jeli se kome znalo desiti da pošalje ili primi sms, a da text poruke dođe drugačiji od poslanog.
Znači neki dio texta je drugačiji od primljenog ili pak poslanog, jeli to do mobitela ili pak operatera (VIP)?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #831 u: Listopad 31, 2013, 00:03:09 prijepodne »
Ima li tko iskustva sa stavljanjem novog Andrida na mob, stavio bi novi android na mob HTC Desire HD, ako je moguce staviti? (trenutno je na njemu android 2.3) nisam strucnjak u tome, pa ako netko ima u Zgu da je voljan poigrat se time, placam cevape i pivu, ili nesto vise.. :)

javiti se tu ili u inbox.. Lp i thx

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #832 u: Listopad 31, 2013, 18:59:05 poslijepodne »
Vezano za PDV... nije mobitel, u pitanju je kozmetika, naručeno direktno iz Švedske (koja je članica EU), udaren PDV 25%. Da se svađam s njima i tvrdim kako mi nisu smjeli naplatiti PDV?  -? -? -?

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #833 u: Listopad 31, 2013, 19:54:07 poslijepodne »
jesi li im slao račun na kojem se vidi od kud je naručeno ili su to na svoju ruku naplatili?
Inače neki kineski prodavači mobitela šalju npr. u Švedsku gdje se paket prepakira da izgleda ko da dolazi iz Unije. Nazalost i to su skuzili :D

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #834 u: Listopad 31, 2013, 19:59:45 poslijepodne »
Nisu nista skuzili nego obje posiljke dolaze iz Hong Konga gdje Swedish Post ima svoj hub za posiljke koje idu u Europu.
Imaju na sebi oznake svedske poste ali posto nisu ocarinjene u EU dolaze kao medunarodna posta pa se sukladno tome i carine.  Toliko o Strawberyu i inima koji kao nisu Kinezi :)

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #835 u: Listopad 31, 2013, 20:01:09 poslijepodne »
Tu šemu sa mobitelima (banggood.com) znam da je išla preko Švedske ali na trackingu se lijepo vidjelo da je polazište iz Kine.

Ovo je direktno iz Švedske (nije čak ni ebay) i tražili su račun, dostavljena je potvrda sa paypal-a di se također sve vidi!

Ja sam uzeo Kineski mobitel i dobio sam isti takav papir sa carine na kojem je pisalo da je iz Kine i platio sam PDV. (mogu i to skenirat ako kog zanima! :D)

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #836 u: Listopad 31, 2013, 20:03:45 poslijepodne »
Kratko i jasno - da je roba doista iz clanice EU nikad ne bi niti prosla kroz ruke carinika posto takve posiljke prolaze bez ikakvog nadzora. Ovako je trgovac satro u Svedskoj i posiljka na sebi ima samo plavu naljepnicu s oznakama Swedish Post podruznice Malmo ali iza svega i dalje stoji Kinez :)

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #837 u: Listopad 31, 2013, 20:06:10 poslijepodne »
??

Čekaj malo, sad ne razumijem? Jel ja lažem, krivotvorio carinski papir... ili su me zajebali??

Lijepo ti kažem, naručeno DIREKTNO iz Švedske, na kutiji uredno sve označeno, tražena potvrda o vrijednosti pošiljke i naplaćen PDV!

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #838 u: Listopad 31, 2013, 20:12:56 poslijepodne »
Koji dio nije jasan ?  Naruceno iz Svedske ali stiglo iz Kine - npr. pola EU trgovaca na ebay.co.uk su zapravo Kinezi koji satro imaju "distribucijske centre" u Kini pa se iznenadis kad te carina rebne za posiljku koja bi kao trebala stici iz EU.
Jos jednom - da je posiljka doista poslana iz Svedske carinu ne bi vidjela posto sve EU posiljke spadaju pod unutarnji promet i vise se ne obraduju niti carine. Posto u postanski sustav ulazi tek u Svedskoj cak dobiju i tracking koji zavrsava sa SE pa doista izgleda kao da je poslano odozgo.

Nije to nista novo, americki LLBean vec barem 6-7 godina uredno dolazi s oznakama svedske poste iako roba dolazi iz Amerike.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #839 u: Listopad 31, 2013, 21:53:25 poslijepodne »
A nemam pojma, pokušavam dobit frenda koji je to naručio ali mi se ne javlja pa ne znam sa koje je stranice. Samo mi je rekao da nije ebay i da je direktno iz Švedske.




Sent from my W8s using Tapatalk now Free

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #840 u: Studeni 17, 2013, 18:33:02 poslijepodne »
Da li itko ima iphone 5C , zanima me dojam o mobitelu iz prve ruke  :up:

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #841 u: Studeni 18, 2013, 12:07:37 poslijepodne »
Šta mislite o ovom mobitelu Be smart H192.
Pročitao sam malo recenzije i vidim da je hvaljen i neki dan sam ga vidio u city centar east. 
Izgleda mi sasvim u redu mobitel za cijenu od 1699kn, jeli ga netko ima?

http://mob.hr/be-smart-h192-quad-recenzija/

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #842 u: Studeni 18, 2013, 12:23:03 poslijepodne »
Šta mislite o ovom mobitelu Be smart H192.
Pročitao sam malo recenzije i vidim da je hvaljen i neki dan sam ga vidio u city centar east. 
Izgleda mi sasvim u redu mobitel za cijenu od 1699kn, jeli ga netko ima?

http://mob.hr/be-smart-h192-quad-recenzija/

tipicni kinez kojeg mozes i sam narucit za nekih 1000kn, mozda i manje.. ;) meni je malo previse 1700kn za to...
malo sam gledao te kineze, da se naci svasta za relativno male novce, ali svaki ima neku manu...ovom ne radi gps kak spada, drugom je zvuk u razgovorima los, treci ima losu kameru, cetvrti ima super kameru al bez bljeskalice, pa 3G ne radi dobro...ne kazem da je to slucaj s ovim koji si ti naveo, ali to je moj neki zakljucak...

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #843 u: Studeni 19, 2013, 00:49:42 prijepodne »
Pa neznam na recenziji je bio samo nedostatak wireless i to ako bi htio krasti od susjeda.
Kažu da je dobar za uloženo dobiveno tj. odličan mobitel ako se ne pati na zvučna imena poznatih marki koje treba platiti duplo skuplje.
A to kinez, neznam šta danas nije kinez tako da to otom potom.
Probao sam ga u dućanu i surfa po internetu bez problema.
I opet se dobije nekakva garancija što nije baš slučaj sa kinezima iz kine, nebi znao navodno je to ista fora kao i sa prestigio mobitelima koji su se pokazali sasvim dobrima.
Stvarno neznam.

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #844 u: Studeni 19, 2013, 10:28:59 prijepodne »
ma nije ni meni problem kaj je kinez, samo kazem, previse mi je to novaca dat za nesto "neprovjereno"... previse potencijalnih problema je moguce pa sam zato ja zasad odustao od kupnje...
sad je samsung s3 mini 1750 kn... ako zelis razvikano ime a nisi neki prezahtjevan korisnik  (iako smatram da je i to preskupo za ono kaj nudi)...
dobar mi je i htc desire 500...nekih 2100kn... cetverojezgreni proc, 1 gb ram, 4.3" ekran...ali nisam ga vidio u zivo jos...

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #845 u: Studeni 19, 2013, 11:04:41 prijepodne »
Ma ne patim na imena htio bi da je malo veći ekran te da solidno radi na netu, jer većinom sam na mobu na internetu, a budemo vidjeli božićne akcije možda nešto uleti ako financije dozvole.

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #846 u: Studeni 19, 2013, 11:10:57 prijepodne »

Ako kupuješ mobitel zbog interneta razmisli o tabletu  ;)

Svi današnji android telefoni imaju mogućnost djeljenja interneta preko wirlesa, pa se tabletom zakačiš na mobitel i surfaš na puno većem ekranu od mobitela.


Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #847 u: Studeni 19, 2013, 11:23:13 prijepodne »

Ako kupuješ mobitel zbog interneta razmisli o tabletu  ;)

Svi današnji android telefoni imaju mogućnost djeljenja interneta preko wirlesa, pa se tabletom zakačiš na mobitel i surfaš na puno većem ekranu od mobitela.


Ma i o tome sam razmišljao, ali mi je sadašnji mobitel u banani pa bi dvije muhe jednim udarcem.

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #848 u: Studeni 19, 2013, 11:29:55 prijepodne »
Iskreno ja sam malo skeptičan oko tih kineskih mobitela.

Ovi kak "brandovi" imaju kakve takve kontrole, bar se nadam, ali ove kineske jako slabo kontroliraju jer imaju dobru zaradu na njima.

Jesi gledao po njuškalu npr. ovaj tablet i neki android (samsung mini2) bi bili prilično dobra kombinacija:
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/samsung-galaxy-tab-2-1000-kn-oglas-9801140

Offline bitangazg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #849 u: Studeni 19, 2013, 11:47:57 prijepodne »
ja koristim mobitel Gigabyte Maya m1 v2 i mogu reci da omjer cijene i kvalitete odlican.Platio sam ga 1400kn i koristim ga nekih 4mj i za sad stvarno nemam zamjerki,jedina zamjerka je sta nema puno gadeta tipa futrole,maske itd,ali tih para vrijedi.

http://m.gsmarena.com/gigabyte_gsmart_maya_m1_v2-5551.php

Sent from my GSmart Maya M1 v2 using Tapatalk
N.Zagreb