Travanj 19, 2024, 14:50:51 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136663 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #800 u: Rujan 12, 2013, 13:07:06 poslijepodne »
Intenzivno prateci grupu na usenet-u (upravo radi mojih cura...koje su cijelo ljeto radile i pozeljele si kupiti nove mobitele), Luisi sam savjetovao Prestigio PAP5044.....koristi ga vec mjesec dana...i, mogu vam samo reci...da, ja tako brz telefon nisam u zivotu vidio....cudo jedno kako radi....cudo!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #801 u: Rujan 12, 2013, 13:24:44 poslijepodne »
Ma više nema razlike u telefonima tipa HTC One, Galaxy S4 i ovih modela koji imaju također dvojezgrene/četverojezgrene procesore tipa Maya, Prestigio taj itd. kad radiš nekakve osnovne radnje tipa Internet, dopisivanje, pozivi, neke jednostavne aplikacije, GPS korištenje. Sve su to već jaki telefoni kojima je to nikakvo opterećenje.

Razlike se jedino osjete ak se idu igrat nekakve zahtjevne igre, a realno to ne radi veliki postotak ljudi...

Sad jedino će morat flagship modele napucavat nekakvim novim karakteristikama ako im misle držati cijenu tak visoko.
« Zadnja izmjena: Rujan 12, 2013, 13:34:53 poslijepodne od Nuclear »

Offline Miljac89

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Krapina
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #802 u: Rujan 22, 2013, 09:47:38 prijepodne »
Imam iPhone 4s i nedavno sam instalirao novi ios7.
Problem je u tome sto mi je taj novi iOS totalno bez veze.
Jel zna tko kak vratit na prošlu verziju.

Offline DavorT

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 525
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb - Martinovka
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #803 u: Rujan 22, 2013, 09:55:29 prijepodne »
http://www.macworld.com/article/2049091/unhappy-with-ios-7-downgrade-while-you-still-can.html

Mozda pomgne.

Btw. Kuzim zasto to zelis napraviti. Ja sam stavio 7 jucer na ipad i sad izgleda ko igracka za djecu sa svim tim gadnim ikonama,bojama. Ima par fora stvari, ali mogli su ljepse sve to napaviti.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #804 u: Rujan 22, 2013, 12:06:23 poslijepodne »
Apple je nocas prestao potpisivati 6.13/6.14 tako da vise nema mogucnost downgradea..

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #805 u: Rujan 23, 2013, 07:43:52 prijepodne »
Ja ga sad instalirao, ovo je užaš!
Dječji vrtić i sporije nego prije!

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #806 u: Rujan 23, 2013, 07:51:35 prijepodne »
Pa meni je u orvi trenutak bio isto sok. No svi danas pucaju na taj nekakav flat interface, pogledajte malo win 8. Sve u svemu nakon par dana mi je sasvim okey, svidja mi se homepage, control panel i jos par fancy stvari. :)

Downgrade se bas ne isplati jer aplikacije ce ici sve za ios 7 i sigurna sam da ce biti problema ako ga nema. Jedino ako ne upgradas aplikacije vise. :)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #808 u: Rujan 23, 2013, 10:39:52 prijepodne »
Miljac jesi ovo ti?  :D

http://www.mediax.biz/component/k2/item/6262-dje%C4%8Dak-se-rasplakao-na-ios-7,-jer-je-druk%C4%8Diji-od-prethodnika-video.html

:D :D :D

Meni je mrak sedmica ;)  Puno brze mi radi telefon, sucelje ok izgleda, malo promjene nakon mojih 6 godina koristenja iphonea.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #809 u: Rujan 23, 2013, 19:58:15 poslijepodne »
Jel zna tko kako ide sad s carinom i PDVom na pošiljke iz EU?

Dakle našao sam LG Nexus 4 na ebayu za 2000kn i sad me zanima jel bi platio PDV il carinu na to?

Item Location je V. Britanija. Sad ne znam do koje iznose idu pošiljke bez PDVa/carine ako se roba nalazi u EU.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #810 u: Rujan 23, 2013, 20:23:06 poslijepodne »
Ako misliš na konkretno mobitele carine nema, a od PDV-a imaš 22€ gratis.
Što se tiče same kupnje kineskih mobitela preporučujem pandawill, izbor velik, ok cijene i plaćanje preko paypal-a. Meni putuje jedan već tjedan dana! :)

http://www.carina.hr/Carina/CarinskiPostupakPosta.aspx
,
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2013, 20:30:08 poslijepodne od Therion »

Offline Miljac89

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 53
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Krapina

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #812 u: Rujan 23, 2013, 20:36:01 poslijepodne »
Jel zna tko kako ide sad s carinom i PDVom na pošiljke iz EU?

Dakle našao sam LG Nexus 4 na ebayu za 2000kn i sad me zanima jel bi platio PDV il carinu na to?

Item Location je V. Britanija. Sad ne znam do koje iznose idu pošiljke bez PDVa/carine ako se roba nalazi u EU.

pa gledam po njuskalu da su oko 2400kn, ti se isplati riskirat preko ebay-a?

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #813 u: Rujan 23, 2013, 20:59:43 poslijepodne »
Ma ne isplati, ako ću ići na Nexus uzeti ću prek njuškala  :up:. Samo me zanimalo ovo za PDV jer sam mislio da se na pošiljke iz EU ne obračunava porez isto kao da se predmet osobno kupi u zemlji članici. Očito nisam bio u pravu...

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #814 u: Rujan 23, 2013, 21:07:17 poslijepodne »
PDV nema oslobođenja, samo carina. ali neka ti ne bude lijeno pogledat Kineske mobitele! ;)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #815 u: Rujan 23, 2013, 21:25:17 poslijepodne »
Ma pregledao sam ih dosta već. Čak sam i planirao naručit model FAEA F2 no odustao nakon što sam vidio da telefon ima ozbiljne probleme.

Najveća mana tih kineza je što ni jedan nema 900Mhz 3G čip, a na toj frekvenciji radi dio naših mreža. Ta FAEA radimo ima, ali vidio sam u recenzijama da stvar ne radi. Tako da odustao sam od njih.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #816 u: Rujan 23, 2013, 21:33:30 poslijepodne »
Ima ih i 3G 900Mhz, a problem ima samo TELE2, i to ne svagdje

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #817 u: Rujan 23, 2013, 21:37:10 poslijepodne »
Ima ih i 3G 900Mhz, a problem ima samo TELE2, i to ne svagdje

Problem je i VIP. Pitao sam Vipnet i vele da planiraju potpuno prebacivanje na 2100Mhz pri proširivanju mreže, ali ne zna se kad, Također cijela Europa koristi 900Mhz na 3Gu. A na ovima kojima piše da radi 900Mhz odašiljač ljudi skuže da ipak ne radi nakon što im stigne telefon. Eventualno ovim poznatijim markama navodno radi, tipa Lenovo, a mobiteli njihovi kad se zbroji PDV i ne ispadnu tak jeftini.

Za T-Com nisam siguran jer ne koristim mrežu pa nisam pitao. TELE2 očito koristi jer to svi vele...
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2013, 21:40:35 poslijepodne od Nuclear »

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #818 u: Rujan 24, 2013, 23:12:57 poslijepodne »
Ma ne isplati, ako ću ići na Nexus uzeti ću prek njuškala  :up:. Samo me zanimalo ovo za PDV jer sam mislio da se na pošiljke iz EU ne obračunava porez isto kao da se predmet osobno kupi u zemlji članici. Očito nisam bio u pravu...

Za posiljke koje dolaze iz clanice EU nema vise nikakvih nameta niti kontrola, to sve sada spada pod unutarnji promet.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #819 u: Rujan 25, 2013, 07:15:07 prijepodne »
Na carini kažu drugačije:

Citat:
Koje će biti promjene od 01. srpnja 2013. vezane za poštanski promet

U poštanskom prometu od 01. srpnja 2013. godine primjenjivati će se europska regulativa koja je podigla vrijednosni limit glede oslobođenja od plaćanja carine na 150,00 eura no porezno oslobođenje se i nadalje u zemljama članicama EU primjenjuje na pošiljke vrijednosti do 22,00 eura. Dakle roba vrijednosti do 150,00 eura oslobođena je carine te PDV-a u vrijednosti do 22,00 eura.

Vezano za plaćanje carine i PDV-a na poklone koje fizičke osobe iz inozemstva šalju fizičkim osobama u RH, prema europskoj regulativi limit pošiljke za olakšicu iznosi 45,00 eura (podsjetimo trenutni limit je 300,00 kuna). Navedeno će se primjenjivati od dana pristupa isključivo na pošiljke iz trećih zemalja, dok prestaje sav carinski nadzor nad pošiljkama iz zemalja EU obzirom da postajemo dijelom carinske unije.

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #820 u: Rujan 25, 2013, 08:28:12 prijepodne »
Procitaj zadnju recenicu gdje se i na sto primjenjuje. ;)

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #821 u: Rujan 25, 2013, 08:32:47 prijepodne »
I ti pročitaj...

prvi dio se odnosi na POŠTANSKI promet (o kojem je i riječ), a drugi dio je na POKLONE! ;)

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #822 u: Rujan 25, 2013, 10:38:23 prijepodne »
Mda, prestaje sav carinski nadzor iskljucivo na poklone iako su definirani limiti do kojih se ne carine - jel vidis jednu logicku pogresku u cijeloj prici ? :) Jedan od osnovnih postulata same EU je slobodan protok ljudi, dobara i novca te izostanak svih carina i kontrola.

Pravo stanje stvari je da 1.7. ulaskom u EU vise nema carinika na granici pa mozes uvoziti sto god i kako zelis bez obzira na vrijednost, ukinute su sve lokalne postanske carinarnice i sada se sve posiljke pristigle izvan EU carine iskljucivo u Zagrebu (sto zna biti problem) dok one koje dolaze iz neke od EU drzava vise nikog ne zanimaju, ne prolaze nikakav nadzor ili obradu pa sukladno tome niti naplatu ikakvih davanja. Dakle posiljka pristigla iz Londona vrijedna npr. 300 EUR ima isti status kao da ti je netko poslao iz npr. Splita.

Jedna od boljih stvari je sto sada vise niti kurirske sluzbe ne odraduju spediciju za EU posiljke (na tome su nekad gadno derali) pa mi se vec nekoliko puta dogodilo da ako narucim robu s sportsdirect.com (preporucam) do nekih 13-14h vec sljedeci dan je oko 11:00h u mojim rukama u ZG :)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #823 u: Rujan 25, 2013, 14:43:39 poslijepodne »
Evo dobio od firme Iphone 5 i stavio odmah iOS7... i meni sve šljaka...

Nekužim čemu big deal, ali sam vjerojatno ispao iz štosa... zadnje sam imao iphone 2g ali ga jaaako dugo nisam koristio... ovaj iphone mi vraća stara sjećanja... i čak mi više paše ovako duži. Taman za moju ručetinu! :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #824 u: Listopad 04, 2013, 15:42:42 poslijepodne »
Ovako. Što se tiče carina i PDVa raspitao sam se malo.

Dakle AndrejX je u pravu. Carina i PDV unutar EU se ne naplaćuju ni za pošiljke (dakle ni kad nešto kupite, ni poklone, vrijednost također nije bitna), znači skroz otvoreno tržište. Ista je stvar ako kupujete na relaciji Zagreb-Osijek i ako kupujete na relaciji Beč-Osijek. Također poštanski promet se dosta ubrzao i pošiljke stižu za dan-dva jer nema carinskih kontrola.

E sad našao sam ovu trgovinu: http://www.mobileshop.eu/

Cijene uređaja su puno povoljnije nego kod nas u trgovinama, čak su povoljnije nego kod nas kad se kupuje prek njuškala. Povoljnije su čak i od cijena uređaja nekih operatera kad se potpisuje ugovor od cca 130kn mjesečno na 2 godine,

Gledao sam ova 2 modela:

http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/samsung/galaxy+s3+i9300/

http://www.mobileshop.eu/mobile-phones/lg/nexus+4+e960+white_2301/

Na S3 se dobije i EU garancija pa ga se može nosit i kod nas u servise, a na Nexus nema EU garancije, ali se može uzeti 1 godina garancije mobileshopa, Onda se u slučaju kvara šalje u njihov najbliži servis nakon prijave kvara mailom. Trgovina isporučuje po cijeloj EU, Hrvatska je navedena pod dostavom, isporuka kroz 24-48h. Osiguranje pošiljke je 5 eura. Može se platit paypalom.  :up:

Uzeti ću vjerojatno Nexus 4 16GB. Ispast će me 2480kn s godinu dana garancije prek mobileshopa i osiguranjem pošiljke. Kod nas u trgovinama taj telefon dođe čak 3500kn, a na njuškalu za novu 16GB verziju traže 2700kn. A meni najbolji dio je što Vipnet traži za njega 3199kn u tarifi koja dođe 130kn i potpisuje se na 24 mjeseca  :down: Sramota! Očito da neki još nisu shvatili da smo u EU pa drže cijene u nebesima  :down: