Travanj 24, 2024, 02:05:34 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136904 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #775 u: Travanj 02, 2013, 23:39:16 poslijepodne »
Cudno, ja sam mislio da se samo iShit igracke moraju jailbreakati da bi bile donekle upotrebljive :)
Ili neki dan idem s Nexus 7 (Jelly Bean) na site koji ima flash player i kad ono ispada da doticna verzija OS-a vise ne podrzava instaliranje flasha - sto to nije bila najveca mana kod Applea ? :)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #776 u: Travanj 03, 2013, 13:25:49 poslijepodne »
O da,nove verzije ne podrzavaju flash vise...i sad su browseri krivi jer drlozi ne mogu ucitavat youtube i ostalo...(Dolphin,Opera,firefox,chrome i ostali)pa normalno da nece kad nema nigdje instaliranog flasha
Smece....ja ga imam instaliranog pa nemam problema nedavno se i update...ali vise ga se ne moze skinut sa google play...no moze se skinut direkt sa adobe.ali imam stariju verziju androida.No sad kad predjem na novi mob ne znam kako cu...mora postojat rjesenje,pokusat cu na silu instalirat flash...ne znam kako to sad ide ali za sad me nije briga.Kad dosje do toga onda cu razmisljat
P.s. da..to je bila jedna od vecih mana kako sam cuo..to i to sto nije open source u potpunosti.No posto nisam u tome to me ne zanima ni najmanje

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #777 u: Travanj 03, 2013, 14:00:04 poslijepodne »
Imam sina od 7 godina koji na jesen kreće u školu pa je samo pitanje vremena kada će se "izboriti" za svoj mobitel. Imate kakvu preporuku za klince od 7-7.5 godina na dalje?

Meni se čini da je ključno da je mobitel na bonove (radi kontrole potrošnje tj. da to ne ode u nebesa "nestručnim" rukovanjem), te da nema pristup internetu... što vi mislite? Ima neko iskustva s "mobitelima za djecu"?

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #778 u: Travanj 03, 2013, 14:10:56 poslijepodne »
Prvi mobitel treba bit što jeftiniji! :D
Ja sam pri produživanju ugovora na VIP-u uzeo nekakav LG  (nemam pojma model) za 9 kuna. Mala (dobila ga na kraju prvog razreda, sad je drugi) je uglavnom zadovoljna. Pristup internetu te ne treba mučiti, jednostavno ga isključiš, a po potrebi se spoji na WLAN. Na TELE2 mi se čini najpovoljnija tarifa 35 (jedino što još naplaćuju 29 lipa za uspostavu poziva). http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/#na-bonove

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #779 u: Travanj 03, 2013, 14:12:29 poslijepodne »
Klinci su danas jako napredni,a ti bi svoga bacio u kameno doba mobitela  :D :D
Samo cu reci da je frend naso Iphone 4s prije par mjeseci u parku,nazvo iz imenika "Mama" i iso vratiti mobitel,na kraju je taj mobitel izgubila klinka od 6 godina,a na mobitelu je jos bila pretplata
Tako da racunaj da ce i sa tvojim klincem biti djece koji imaju dobar mobitel,pa bi i on mogao pozeljeti imati takav

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #780 u: Travanj 03, 2013, 14:17:32 poslijepodne »
Moram priznati da mi je malo glupo da dijete od 6 godina navlači takav mobitel po vani...   -? al dobro, ko ima novaca...

Moja mobitel ne nosi u školu niti ga nosi dok skače po ulici. Uzme ga kad ide k prijateljici doma ili kod bake za vikend. Android je savladala bez problema i mislim da djetetu te dobi ne treba bolji mobitel.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #781 u: Travanj 03, 2013, 14:35:40 poslijepodne »
Imam sina od 7 godina koji na jesen kreće u školu pa je samo pitanje vremena kada će se "izboriti" za svoj mobitel. Imate kakvu preporuku za klince od 7-7.5 godina na dalje?
Meni se čini da je ključno da je mobitel na bonove (radi kontrole potrošnje tj. da to ne ode u nebesa "nestručnim" rukovanjem), te da nema pristup internetu... što vi mislite? Ima neko iskustva s "mobitelima za djecu"?

U Europi nikad nisu zazivjeli modeli za klince koji su dosta popularni u Americi tako da ti je moja preporuka cim jeftiniji prepaid model kod kojeg nece biti tragedija ako ga razbije ili izgubi, a obicno takvim modelima baterije drze dulje nego na bilo kojem smartphoneu - moj sroljo je dobio malog Ericssona u drugom polugodistu prvog razreda i bio je medu zadnjima koji ga je poceo nositi u skolu. Prosle godine Tele2 je klincima dijelio sasvim upotrebljive Alcatele po 1 kn.

Ali sve to ionako nema smisla previse komplicirati jer ce te ubrzo poceti piliti za smartphone :)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #782 u: Travanj 03, 2013, 14:59:31 poslijepodne »
...moj sroljo je dobio malog Ericssona u drugom polugodistu prvog razreda i bio je medu zadnjima koji ga je poceo nositi u skolu. Prosle godine Tele2 je klincima dijelio sasvim upotrebljive Alcatele po 1 kn.
Ali sve to ionako nema smisla previse komplicirati jer ce te ubrzo poceti piliti za smartphone :)
Po meni njima uopće ne treba mobitel osim povremeno npr. da jave porukom da će ostati duže u školi i slično. Ali u praksi oni vrlo brzo svi dobiju mobitele. Neće biti među prvima ali ne bih baš niti da ga traumatiziraju jer on eto jedini nema. Neki najjeftiniji mobitel, pa ako ga i razbije OK. I tek toliko da baš ne može nabiti račun iznad normale i to je to... za prvi mobitel stvarno neću komplicirati, pa ćemo vidjeti za dalje.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #783 u: Travanj 03, 2013, 15:40:49 poslijepodne »
Ne zovu niti pisu poruke cak i kad bi trebali, ali slikavaju i vrte crtice.

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #784 u: Travanj 03, 2013, 15:50:58 poslijepodne »
Ne zovu niti pisu poruke cak i kad bi trebali, ali slikavaju i vrte crtice.

Točno, samo moj ima 15 godina, pa vrti malo drukčije filmiće.

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #785 u: Travanj 03, 2013, 16:39:10 poslijepodne »
Djeci su najbitnije igrice,slike,filmici,a to je sve najbolje na smartphonu,tako da tesko da ce on nositi neki mobitel samo da bi se tebi javio  :D :D

Offline inemec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 293
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #786 u: Lipanj 11, 2013, 14:46:57 poslijepodne »
Dali netko ima HTC S8 (Windows phone) i kako je zadovoljan s njime.
Iduci mjesec mi istice ugovor pa si ga kontam uzeti...U biti me zanima kako su inače ljudi zadovoljni sa windows OS na mobitelu. Znači za nekog normalnog korisnika, ne sad za neka hakiranja i rootanja i sta ti ja znam  :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #787 u: Kolovoz 26, 2013, 20:38:48 poslijepodne »
Trebam pomoć pri odabiru novog telefona...

Koji je trenutno best buy uređaj za nekih 1100-1500kn?

Konkretno gledao sam Huawei Y300 (oko 1100kn), Prestigio 4055 (oko 1200kn) i Prestigio 4322 (oko 1500kn)...

Naravno ne mora biti niti jedan od ovih telefona ako postoje bolji u tom cjenovnom rangu... Jel ima tko ove prestigio? Po specifikacijama mi se čine pristojni...

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #788 u: Kolovoz 26, 2013, 20:54:22 poslijepodne »
na bugovom forumu ima jedna velika tema o kineskim mobitelima...puno ljudi je narucilo vec i kazu da je mob odlican...zove se cubot gt99
za nekih 800-900 kn dobijes mob specifikacija samsunga s3 i slicnih....
ja sam skeptican oko toga, ali mislim da bi se cak isplatilo riskirat, u najgorem slucaju za istu cijenu ga prodas na njuskalu u roku 2 dana...

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #789 u: Kolovoz 26, 2013, 20:59:13 poslijepodne »
meni je frend uzo hdc storm mx placen na ebayu 197 dolara.4 jezgre na 1,2 .4,7 incha ekran jako dobar i cist.1 giga rama.android 4.1.2 i tel jede nalu decu po brzini i jacini.kamera 8 mgp.cak ima i prednju kameru od 2 mg piksla

Sent from my HDC Storm MX using Tapatalk 2

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #790 u: Kolovoz 26, 2013, 21:10:46 poslijepodne »
A jedini problem kod tih telefona mi je garancija koje pretpostavljam nema, a još nisam imao telefon koji bar jednom nije bio na servisu u garantnom roku  :D Kod ovih Prestigio modela je 24mjeseca što mi je čist pristojna ponuda.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2013, 21:13:49 poslijepodne od Nuclear »

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #791 u: Kolovoz 26, 2013, 22:35:05 poslijepodne »
A jedini problem kod tih telefona mi je garancija koje pretpostavljam nema, a još nisam imao telefon koji bar jednom nije bio na servisu u garantnom roku  :D Kod ovih Prestigio modela je 24mjeseca što mi je čist pristojna ponuda.

a to je istina...makar, kao postoji garancija, al ga moras slat natrag u kinu :D
ne znam, meni je primamljiva ta opcija...kad cu kupovat novi mob, definitivno cu razmisliti o tako necem...al posto to nece bit ubrzo, sigurno ce se vec pocet masovno prodavati i kod nas (po duplo vecoj cijeni...:P)

prestigio sam u rukama imao samo jedan model...i to cini mi se neki sa samog dna ponude jer je bio katastrofalno spor...sve zivo je stekalo...ali izgled i osjecaj u ruci mi je bio cisto ok...

Offline bojan.c

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
  • No bike - No life
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #792 u: Kolovoz 26, 2013, 22:42:18 poslijepodne »
Ja sam si kupio Zopo ZP810, jedna zamjerka je slabiji blic pa kod slabijeg osvjetljenja slike imaju dosta šuma. Velika prednost 5" mobitela je i velika baterija koja bez problema izdrži dan i pol do dva.

...poslano u trku...
Znam da alkohol škodi, al' u vodi utjehe nema!
Sve dobre stvari dolaze u paru: 2 sise i V2

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #793 u: Kolovoz 26, 2013, 23:39:46 poslijepodne »

Ženi sam uzeo Alcatel iz Tele2 ovaj model http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/alcatel-star-gun-grey/d396/?typid=1#txt ali pink boje. Kao što vidiš ima i crno sive. Koštao je 200 kn manje ako si na bonovima godinu dana.
Mob je fantastičan, dula core 1Ghz, 512 Ram (sasvim dovoljno za igranje i zahtjevnih igara), mali kompaktan, izvrsno leži u ruci a opet dovoljno veliki 4inča ekran. Sam zaslon je Amoled prekrasan. Ja osobno koji imam jači model - Samsung Note, sam se oduševio ženinim mobom iako sam bio skeptičan radi branda Alcatel.

Po meni jedan od best buy trenutno.  ;)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #794 u: Kolovoz 28, 2013, 15:36:37 poslijepodne »
Ovaj Alcatel stvarno nije loš, al mislim da će odluka pasti na jedan od ova 2, vjerojatno jeftiniji jer ovaj skuplji ne donosi nešto veću prednost naspram jeftinijeg koja bi mene osobno dirala (IPS ekran malo bolje rezolucije i nešto bolja kamera, ali slabija baterija). Ostalo je manje više isto.

http://www.instar-informatika.hr/mobitel-gigabyte-gsmart-aku-a1-quad-core-12ghz-2q001-00015-390s/2Q001-00015-390S

http://www.instar-informatika.hr/mobitel-gigabyte-gsmart-maya-m1-grey-quad-core-12ghz-2q001-00016-370s/2Q001-00016-370S

« Zadnja izmjena: Kolovoz 28, 2013, 15:45:25 poslijepodne od Nuclear »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #795 u: Kolovoz 28, 2013, 16:44:40 poslijepodne »

Ne bih ti preporučio nove igrače na tržištu bez dovoljno recenzija i korisničkih iskustava kroz duže vrijeme. Ali ja sam ziheraš pa pazim na to...  Nije sve u identičnim ili čak boljim specifikacijama, ima nešto i u servisu, podršci za updatanje, iskustvima, brandu na kraju krajeva.

no, odluka je samo na tebi... ;)

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #796 u: Kolovoz 28, 2013, 19:16:18 poslijepodne »

Ne bih ti preporučio nove igrače na tržištu bez dovoljno recenzija i korisničkih iskustava kroz duže vrijeme. Ali ja sam ziheraš pa pazim na to...  Nije sve u identičnim ili čak boljim specifikacijama, ima nešto i u servisu, podršci za updatanje, iskustvima, brandu na kraju krajeva.

no, odluka je samo na tebi... ;)

A ne znam. Recenziju za ovaj uređaj sam našao na mob.hr i stvarno ga hvale: http://mob.hr/gigabyte-gsmart-maya-m1-v2-recenzija/

Također vidim po komentarima i na bug forumu da je telefon super. To su sve novi modeli, na tržištu tek od 6. mjeseca. A inače Gigabyte nije poznat po mobitelima, no znam is osobnog iskustva i iskustava drugih da su jedan od najjačih igrača na području matičnih ploča i grafičkih kartica za računala, tako da nisu nekakva no name firma... Što se tiče updatea, mobiteli rade na "čistoj" verziji Androida, dakle bez ikakvih custom sučelja i ostalih stvarčica kakve ugrađuju HTC, Samsung itd tako da mislim da update nebi trebao biti problem, no ne znam...

Ma mislim da ću se okušat, pa kud puklo da puklo. Garancija je 24mj, servis je dostupan, komentari koliko vidim pozitivni.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #797 u: Rujan 12, 2013, 12:52:02 poslijepodne »
Gledam sad malo kineze. I gledam frekvencijski opseg telefona.

Fali na većini telefona 3G 900Mhz. Koliko znam u RH neke mreže za 3G uz 2100Mhz koriste i 900Mhz.

Jel zna tko možda koje se frekvencije koriste kod nas za GSM i 3G, može i LTE, tak da znam 100% hoće to radit kak se spada ili ne...

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #798 u: Rujan 12, 2013, 12:55:40 poslijepodne »
Kupio sam HTC Desire X za 1805,00 kuna. Nakon tri dana upotrebe nisam mu našao ni jednu manu, po meni u tom cjenovnom rangu mozda čak i najbolji odabir  :up:

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #799 u: Rujan 12, 2013, 12:57:59 poslijepodne »
Kupio sam HTC Desire X za 1805,00 kuna. Nakon tri dana upotrebe nisam mu našao ni jednu manu, po meni u tom cjenovnom rangu mozda čak i najbolji odabir  :up:

Nije loš telefon, al u usporedbi s ovim Gigabyteom nije mu ni do koljena. Da nema HTC logo koštao bi duplo manje.