Travanj 19, 2024, 01:42:54 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136588 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #750 u: Ožujak 29, 2013, 13:40:06 poslijepodne »
Vidim, ovdje ima dosta ljudi koji mi zvuce da se poprilicno razumiju.....pa, ja bi lagano iznio svoj problem :)
Imam neki mali samsung mini (dobiven od T-Coma), i, trenutno na njemu imam predinstaliranih preko nekoliko aplikacija koje uopce ne koristim, niti imam namjeru koristiti....a, zauzimaju mi mjesta na telefonu koji stalno krizira sa slobodnom memorijom....Postoji li nacin da ih nekako deinstaliram...ali, onako...za magarce kao sto sam ja...ne nesto komplicirano jer ja cu zajebati...samo ako postoji i najmanja sansa :)


Treba ti ova aplikacija:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=hr

ALI, stvar radi samo ako je ROOT-an uređaj...

ROOT-anje nisam radio (bar ne ovako) ali bi kako piše trebalo bi raditi:

http://www.oneclickroot.com/how-to-root-android/

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #751 u: Ožujak 29, 2013, 13:41:17 poslijepodne »
te aplikacije koje dodu predinstalirane se ne mogu bas tako lako maknut...najvjerojatnije bi trebalo napravit ROOT na mobu...ali to bas nije tak jednostavno za napravit za nekog ko se bas ne kuzi...
na xda-developers forumu vjerojatno postoje detaljne upute, pa ako te bas toliko nerviraju te aplikacije, baci tamo oko ;)

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #752 u: Ožujak 29, 2013, 13:52:33 poslijepodne »
te aplikacije koje dodu predinstalirane se ne mogu bas tako lako maknut...najvjerojatnije bi trebalo napravit ROOT na mobu...ali to bas nije tak jednostavno za napravit za nekog ko se bas ne kuzi...
na xda-developers forumu vjerojatno postoje detaljne upute, pa ako te bas toliko nerviraju te aplikacije, baci tamo oko ;)
tako sam nesto i citao...to neko rootanje...sam se ni slucajno u isto nebih upustao....jbg, ostaje kako je.....:)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #753 u: Ožujak 29, 2013, 14:00:05 poslijepodne »
Pročitaj si malo i ovdje:

http://www.androidcentral.com/root

Koliko je meni poznato ROOT-anje nije opasno, nek me ispravi neko ako je imao problema...

(ja imam HTC HD2 za kojeg ima aplikacija koja to radi bezbolno)

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #754 u: Ožujak 29, 2013, 14:07:33 poslijepodne »
Pročitaj si malo i ovdje:

http://www.androidcentral.com/root

Koliko je meni poznato ROOT-anje nije opasno, nek me ispravi neko ako je imao problema...

(ja imam HTC HD2 za kojeg ima aplikacija koja to radi bezbolno)
Hvala....probati cu prouciti......pa odluciti...puno puno puno hvala!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #755 u: Ožujak 29, 2013, 14:18:31 poslijepodne »
Pročitaj si malo i ovdje:

http://www.androidcentral.com/root

Koliko je meni poznato ROOT-anje nije opasno, nek me ispravi neko ako je imao problema...

(ja imam HTC HD2 za kojeg ima aplikacija koja to radi bezbolno)

i meni koliko je poznato, rootanje nije toliko opasno, treba dobro citati upute i ne brzati...jedino je opasno kad stavis ROM koji nije za tvoj mob, e onda treba mijenjat maticnu u vecini slucajeva...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #756 u: Ožujak 29, 2013, 21:21:35 poslijepodne »
Delbi, kao što su dečki napisali, za izbrisati predinstalirane aplikacije treba rootati mob. To nije teško ako pažljivo pratiš upute na XDA forumu ali jedan pogrešan korak može briknut telefon i onda ti treba sva pomoć root freakova da ga vratiš ako će uopće biti moguće. Zato oprezno s rootom ako se ikad odlučiš.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #757 u: Ožujak 29, 2013, 21:26:09 poslijepodne »
Delbi, kao što su dečki napisali, za izbrisati predinstalirane aplikacije treba rootati mob. To nije teško ako pažljivo pratiš upute na XDA forumu ali jedan pogrešan korak može briknut telefon i onda ti treba sva pomoć root freakova da ga vratiš ako će uopće biti moguće. Zato oprezno s rootom ako se ikad odlučiš.
porco ciodo (nevina psovka na talijanskom..:) ), cijelo se popodne gubim, i, mislim da sam upravo pri kraju...akom nekome trebaju upute..neka se pozuri sa pitanjem jer cu jako jako brzo zaboraviti sve :)
Moj je cilj bio samo skinuti preinstalirane app-ove koje mi idu na zivce jer mi zauzimaju mjesto a, telefon mi je ovako i onako pravi jadnicak.....:)
Uglavnom.....blizim se trenutku kada cu ih poguliti :):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #758 u: Ožujak 29, 2013, 21:56:33 poslijepodne »
Ma samo polako, ako slijediš upute bit će sve ok!  ;)
Mene je bila frka prvi put kad sam išao čačkat po svom, nisu mi se više više sviđali Windows-i pa kad sam obrisao SVE nije mi bilo svejedno... prva instalacija ROM-a prošla ok i kad sam skužio sistem sad cijelu radnju odradim za 5 minuta!  :)

Savjet: full backup možeš napraviti sa odličnim programčićem (moraš ga instalirati i na mob i na PC) My Phone Explorer

http://www.fjsoft.at/en/downloads.php
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&hl=hr

Fora je što kompletan pregled mobitela (sms, call logovi, imenik, aplikacije...) imaš na PC-u i možeš odraditi sinkronizaciju, backup i restore.

A za deinstalaciju svega (nakon root-anja) upotrijebiš https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5rZXJhbWlkYXMuVGl0YW5pdW1CYWNrdXAiXQ.. i nema problema!  :up:

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #759 u: Ožujak 29, 2013, 22:10:03 poslijepodne »
Ja sam isao ovim putem:
- root-ao sam ga (istina, izgubio sam puno vremena dok nisam nasao pouzdanu verziju...pa, ubo tocnu kombinaciju tipki za boot sa SD kartice)
- time sam dobio superuser prava
- nasao i skinuo titanium backup
- uz pomoc njega poskidao sve meni nekorisne a, predinstalirane app-ove te si time napravio mjesta
Sretan i zadovoljan :) sada mi ono...tel. radi 'normalnom' brzinom i, imam nesto mjesta ako mi zatreba za jos pokoji zanimljivi i koristan app :):)

Hvala sima, puno hvala svima koji su pomogli  :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #760 u: Ožujak 29, 2013, 22:13:18 poslijepodne »
 :up: :up: :up:

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #761 u: Ožujak 29, 2013, 22:24:25 poslijepodne »
e sad kad je vec rootan, mogao bi ubaciti neki novi custom rom, koji bi ti mogao ubrzati mob, produljiti trajanje baterije i slicne korisne stvari ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #762 u: Ožujak 29, 2013, 23:32:01 poslijepodne »
Ja sam isao ovim putem:
- root-ao sam ga (istina, izgubio sam puno vremena dok nisam nasao pouzdanu verziju...pa, ubo tocnu kombinaciju tipki za boot sa SD kartice)
- time sam dobio superuser prava
- nasao i skinuo titanium backup
- uz pomoc njega poskidao sve meni nekorisne a, predinstalirane app-ove te si time napravio mjesta
Sretan i zadovoljan :) sada mi ono...tel. radi 'normalnom' brzinom i, imam nesto mjesta ako mi zatreba za jos pokoji zanimljivi i koristan app :):)

Hvala sima, puno hvala svima koji su pomogli  :zagrljaj:


I onda nam se delbi pravi kao ono neupućen, smotan... :)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #763 u: Ožujak 30, 2013, 00:05:30 prijepodne »
e sad kad je vec rootan, mogao bi ubaciti neki novi custom rom, koji bi ti mogao ubrzati mob, produljiti trajanje baterije i slicne korisne stvari ;)

kad smo vec kod toga, gdje bi se taj custom rom mogao pronac i instalirat? ako je moguce na moj mob. imam tele2fon v1 android 2.3.5. mob ima specifikacije kao galaxy s i9000. znaci sve sto moze na galaxy moze i na ovaj od app..

pa ak je moguce ga malo ubrzat nebi se bunio. :)

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #764 u: Ožujak 30, 2013, 08:36:48 prijepodne »
neznam bi li se u tako nesto upustao...nisam ja neki zahtjevni korisnik....pilalo me najvise sporost telefoniranja(ironija....zar ne.imam telefon....a, treba mu preko nekoliko sekundi da telefoniram :) )....ali, to sam malcice ubrzao koristeci exdialer. Sada sam jos malo mjesta napravio...i, za sada...ja zadovoljan :)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #765 u: Ožujak 30, 2013, 18:57:25 poslijepodne »
alen:
tele2fon v1 je neki kinez kojeg je tele2 brandirao (kao npr. sto vip ZTE Blade III zove Vip Racer 3)..znaci prvo bi trebalo otkriti koji je to zapravo mobitel a onda traziti kako se roota i gdje ima za skinut romova...galaxy s i9000 je ipak dosta bolji uredaj, al sve i da su jednaki po karakteristikama, ipak rom mora bit napravljen bas za taj mob...

delbi:
tezi dio posla si odradio, ubacivanje custom roma je puno jednostavnije...ukratko: kopiras ROM na sd karticu, resetiras mob u Recovery, i pokrenes instalaciju tog... (ako planiras to raditi, potrebno je napraviti jos par sitnica prije pocetka instalacije, al skroz je jednostavno, uglavnom su detaljne upute tamo odakle skidas...) najbitnije je da skines ROM koji je za tvoj mobitel...krivi ROM ce vrlo vjerojatno brickat mobitel...

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #766 u: Ožujak 31, 2013, 20:07:03 poslijepodne »
alen:
tele2fon v1 je neki kinez kojeg je tele2 brandirao (kao npr. sto vip ZTE Blade III zove Vip Racer 3)..znaci prvo bi trebalo otkriti koji je to zapravo mobitel a onda traziti kako se roota i gdje ima za skinut romova...galaxy s i9000 je ipak dosta bolji uredaj, al sve i da su jednaki po karakteristikama, ipak rom mora bit napravljen bas za taj mob...


nisam strucnjak bas oko mobitela, ali znam da je galaxy naravno dosta kvalitetniji od tele2fon v1 moba, pa cak i od puno boljih marki.. a koliko sam uspio cuti, da taj tele2fon v1 jest Sagem, znaci nije kinez nego francuz, tako su mi poneki rekli, pa cak i oni koji rade u tele2.. sto se tice njegove kvalitete, stvarno mob nije los, imam ga trenutno kod sebe, idealan mu je touch i kamera, cini mi se kao kopija je galaxy-a.. uglavnom nije bitno, samo me zanimalo dal je moguce ga kako ubrzat.. iako nebi se bas igrao time, citao sam nesto, tako da nebi pokusavao.. :)  :up:

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #767 u: Ožujak 31, 2013, 21:42:24 poslijepodne »
malo sam guglo, moze se rootat...samo ne znam kakva je ponuda custom romova...ja bas i nisam nasao neki...mozda bolje ostavit na miru :D a ako bas pocne zezat, prodat taj i kupit nesto brze...

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #768 u: Travanj 01, 2013, 10:03:30 prijepodne »
Na xperia x8 sam napravio root kako je objasnjeno na linku:

http://www.xperia-x8.com/tutorial-how-to-root-sony-ericsson-xperia-x8/

nakon toga sam pokusao instalirati cyanogenmod preko xrecoverya i u .zip fileu i putem rom restore-a, kada idem na restore kaze md5 missmatch, za .zip je pisalo status 7 error. Pokusao sam s nekoliko razlicitih lokacija downloadati cyanogen no svaki put je isto. Zna li netko u cemu je problem  :)

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #769 u: Travanj 01, 2013, 18:20:10 poslijepodne »
Da ne otvaram novu temu...
Imam jedno pitanje, pošto sam tuka za mobitele i tehnologiju općenito.
Naime, imam sony ericsson xperij-u mini. Vama koji se kužite je možda glupo pitanje ali ja se stvarno ne kuzim u te stvari...

Htjela bih si na mob stavit punu verziju igrice Plants vs Zombies (na mobu imam samo demo verziju).
Kako imam punu verziju iste, ali za komp, pa me  zanima dal se ikako može stavit na spomenuti android.
Vjerojatno da se stavi direktno na mob ne bi radilo, no dal se moze skinuti *nešto*, neki program, whatever da se kompjutorska igrica "prekrsti" u igricu za ovo touch čudo?

Znam, pitanje mi je vrh, ali hebiga recesija je  :-[....
 

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #770 u: Travanj 01, 2013, 19:36:38 poslijepodne »
ti bi znaci zeljela full verziju al ne bi platila  :P
postoji nacin i za to, ali se ne smije pricat ovako javno :P

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #771 u: Travanj 02, 2013, 18:42:50 poslijepodne »
te aplikacije koje dodu predinstalirane se ne mogu bas tako lako maknut...najvjerojatnije bi trebalo napravit ROOT na mobu...ali to bas nije tak jednostavno za napravit za nekog ko se bas ne kuzi...
na xda-developers forumu vjerojatno postoje detaljne upute, pa ako te bas toliko nerviraju te aplikacije, baci tamo oko ;)
tako sam nesto i citao...to neko rootanje...sam se ni slucajno u isto nebih upustao....jbg, ostaje kako je.....:)
daj nekom nek ti napravi..nije tesko...
Ja takve aplikacije micem sa DX toolbox
Ali evo bas danas sam isao micat nepotreban srot program google glasovno biranje(i jos stavim ROM..i umrem od smijeha kad sam vidio koje glupe app je ispekao taj lik,peep,tweet,google voice search,dionice...bezveze)..obrisem ga i onda mi mob svako malo javlja gresku..reko..aj vratim djubre natrag nek stoji i sad je ok.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #772 u: Travanj 02, 2013, 18:44:38 poslijepodne »
Na xperia x8 sam napravio root kako je objasnjeno na linku:

http://www.xperia-x8.com/tutorial-how-to-root-sony-ericsson-xperia-x8/

nakon toga sam pokusao instalirati cyanogenmod preko xrecoverya i u .zip fileu i putem rom restore-a, kada idem na restore kaze md5 missmatch, za .zip je pisalo status 7 error. Pokusao sam s nekoliko razlicitih lokacija downloadati cyanogen no svaki put je isto. Zna li netko u cemu je problem  :)
jesi prtljo po sd kartici?formatirao preko kompa?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline bakterije

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 230
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #773 u: Travanj 02, 2013, 21:50:30 poslijepodne »
Na xperia x8 sam napravio root kako je objasnjeno na linku:

http://www.xperia-x8.com/tutorial-how-to-root-sony-ericsson-xperia-x8/

nakon toga sam pokusao instalirati cyanogenmod preko xrecoverya i u .zip fileu i putem rom restore-a, kada idem na restore kaze md5 missmatch, za .zip je pisalo status 7 error. Pokusao sam s nekoliko razlicitih lokacija downloadati cyanogen no svaki put je isto. Zna li netko u cemu je problem  :)
jesi prtljo po sd kartici?formatirao preko kompa?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
Kartica nije bila formatirana prije nego sam krenuo to raditi, da napravim wipe preko xrecoverya?

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #774 u: Travanj 02, 2013, 22:07:35 poslijepodne »
Ajde wipe sve..i dalvik cache  i nazad na factory..ako si ranije imao nesto inst.onda se spoji na komp..prebaci rom na sd karticu pa probaj...
Jel kartica u fat32 formatu?jesi ju ranije koristio?
Ako trebas formatirat ili particiju radit(dobro imas ti memorije nije ko moj da moram particiju radit za a2sd lol)koristi specijaliziran program za sd kartice.
Nemoj da ti je u drugom formatu pa da ides instalirat..sto god budes prebacio na karticu javljat ce ti gresku i nece instalirat.Dakle formatiraj ju sa posebnim programom bas za SD(ne znam napamet naziv..na kompu je..javim ti sutra)
Ajde javi...ako zapne..ili ako uspijes

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst