Ožujak 28, 2024, 16:17:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 135728 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #700 u: Studeni 27, 2012, 02:32:46 prijepodne »
Ono što sam ja probao na nokii (symbianu) nekad, je funkcioniralo na način da je mob prvo primio poziv a onda ga prekinuo. To mi nije baš imalo smisla. Na androidu nisam još probao ništa... Ako netko ima preporuku za dobar apk koji bez javljanja na poziv drugoj strani šalje signal da je zauzeta linija a ne da prekine poziv, nek stavi link.

android i ios imaju black list opciju u originalu, procackaj malo po settingsima, tam bi trebalo bit
R-46

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #701 u: Studeni 27, 2012, 09:12:13 prijepodne »
Ja namjeravam ovih dana uzeti neki od tih "nabrijanih" mobitela, prvo mi je bitno da mogu blokirati pozive i poruke, a onda sve ostalo... Pokušat ću to malo detaljnije istražiti s obzirom na dosadašnje odgovore, a ako tko još ima kakav prijedlog ili je i osobno isprobao te opcije neka javi. :up:

Ja bih najradije da niti ne vidim poziv niti ne vidim poruku (znači ne moram niti znati da me taj i taj pokušao kontaktirati), a taj koji me pokušava nazvati ili poslati poruku da mu jednostavno ne uspijeva, neka mu javlja da je zauzeto, isključeno ili što god, a neka mu za poruku javi da nije niti isporučena. Na taj način bi i sam brzo odustao od pokušaja komuniciranja preko mobitela... :-[

Isto kao što se mailovi mogu blokirati, ne želiš ih dobivati s određene e-mail adrese, blokiraš ih i to je to.

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #702 u: Studeni 27, 2012, 09:48:21 prijepodne »
Imam 2 HTC-a ( explorer i HD2 sa androidom) i imaš unutar samog androida opciju blokiranja pozivatelja. Jedino što taj broj kojeg želiš blokirati moraš imati spremljen u kontaktima. Odeš lijepo na kontakte i blokiraš pojedinačno koga želiš, ti ne dobiš nikakvu obavijest, pa pozivatelj ima signal kao da je zauzeto.

Provjereno radi!  ;)

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #703 u: Studeni 27, 2012, 12:23:11 poslijepodne »
Imam 2 HTC-a ( explorer i HD2 sa androidom) i imaš unutar samog androida opciju blokiranja pozivatelja. Jedino što taj broj kojeg želiš blokirati moraš imati spremljen u kontaktima. Odeš lijepo na kontakte i blokiraš pojedinačno koga želiš, ti ne dobiš nikakvu obavijest, pa pozivatelj ima signal kao da je zauzeto.

Provjereno radi!  ;)

as i say...  ;)
R-46

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #704 u: Studeni 28, 2012, 01:22:27 prijepodne »
Imam 2 HTC-a ( explorer i HD2 sa androidom) i imaš unutar samog androida opciju blokiranja pozivatelja. Jedino što taj broj kojeg želiš blokirati moraš imati spremljen u kontaktima. Odeš lijepo na kontakte i blokiraš pojedinačno koga želiš, ti ne dobiš nikakvu obavijest, pa pozivatelj ima signal kao da je zauzeto.

Provjereno radi!  ;)
Odlično, sviđa mi se kako to funkcionira. :up: Brojeve koje želim blokirati naravno imam memorirane u mobitelu. Hvala na informacijama i tebi i Rossiju i Andreju...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #705 u: Studeni 29, 2012, 14:09:11 poslijepodne »
Ono što sam ja probao na nokii (symbianu) nekad, je funkcioniralo na način da je mob prvo primio poziv a onda ga prekinuo. To mi nije baš imalo smisla. Na androidu nisam još probao ništa... Ako netko ima preporuku za dobar apk koji bez javljanja na poziv drugoj strani šalje signal da je zauzeta linija a ne da prekine poziv, nek stavi link.

android i ios imaju black list opciju u originalu, procackaj malo po settingsima, tam bi trebalo bit

iOS nema tu opciju bez jailbreaka i naknadno instalirane aplikacije.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #706 u: Studeni 29, 2012, 14:10:23 poslijepodne »
Imam 2 HTC-a ( explorer i HD2 sa androidom) i imaš unutar samog androida opciju blokiranja pozivatelja. Jedino što taj broj kojeg želiš blokirati moraš imati spremljen u kontaktima. Odeš lijepo na kontakte i blokiraš pojedinačno koga želiš, ti ne dobiš nikakvu obavijest, pa pozivatelj ima signal kao da je zauzeto.

Provjereno radi!  ;)
Odlično, sviđa mi se kako to funkcionira. :up: Brojeve koje želim blokirati naravno imam memorirane u mobitelu. Hvala na informacijama i tebi i Rossiju i Andreju...

Kao dugogodisnj stovatelj i korisnik Appleovih uredaja sugeriram da u ovom trenutku preskocis iPhone.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #707 u: Studeni 29, 2012, 14:17:35 poslijepodne »
Ono što sam ja probao na nokii (symbianu) nekad, je funkcioniralo na način da je mob prvo primio poziv a onda ga prekinuo. To mi nije baš imalo smisla. Na androidu nisam još probao ništa... Ako netko ima preporuku za dobar apk koji bez javljanja na poziv drugoj strani šalje signal da je zauzeta linija a ne da prekine poziv, nek stavi link.

android i ios imaju black list opciju u originalu, procackaj malo po settingsima, tam bi trebalo bit

iOS nema tu opciju bez jailbreaka i naknadno instalirane aplikacije.

ma na to mislim, ne priznajem iphone bez jailbreaka  :devil:
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #708 u: Studeni 29, 2012, 15:07:42 poslijepodne »
Ono što sam ja probao na nokii (symbianu) nekad, je funkcioniralo na način da je mob prvo primio poziv a onda ga prekinuo. To mi nije baš imalo smisla. Na androidu nisam još probao ništa... Ako netko ima preporuku za dobar apk koji bez javljanja na poziv drugoj strani šalje signal da je zauzeta linija a ne da prekine poziv, nek stavi link.

android i ios imaju black list opciju u originalu, procackaj malo po settingsima, tam bi trebalo bit

iOS nema tu opciju bez jailbreaka i naknadno instalirane aplikacije.

ma na to mislim, ne priznajem iphone bez jailbreaka  :devil:
I onda kupi novi ili polovni koji je dignit na iOS 6 za kojeg nema JB pa nam se svima tetke prisjeti ;)

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #709 u: Studeni 29, 2012, 15:10:06 poslijepodne »
ma postoji downgrade ak nis drugo, ima tethered jailbreak koji i nije cvijece ali nece dugo proc da izbace untethered!
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #710 u: Studeni 29, 2012, 16:23:55 poslijepodne »
ma postoji downgrade ak nis drugo,

Za downgrade me telefon morao prije biti jailbreakan i moras imati njegove blobove, tako da to ne pali za telefon iz kutije.

Citat:
tethered jailbreak koji i nije cvijece ali nece dugo proc da izbace untethered!

Prema onome sto vidim i cujem situacija nije ruzicasta, poglavito ne za A6 modele.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #711 u: Studeni 29, 2012, 23:25:43 poslijepodne »
Ako je meni jasno o čemu vi pišete... :-[

A taman sam htio pitati koji je bolji iPhone ili Samsung Galaxy ili Sony Xperia ili HTC ili... sad mi je jasno ako mi i odgovorite teško da ću išta razumjeti. ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #712 u: Studeni 29, 2012, 23:48:38 poslijepodne »
To ti je ko da pitaš jel bolji BMW ili mercedes, Renault ili citroën, mazda ili Honda.....

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #713 u: Studeni 29, 2012, 23:58:56 poslijepodne »
Ako je meni jasno o čemu vi pišete... :-[

A taman sam htio pitati koji je bolji iPhone ili Samsung Galaxy ili Sony Xperia ili HTC ili... sad mi je jasno ako mi i odgovorite teško da ću išta razumjeti. ;)

Ponavljam citat:
"
Kao dugogodisnji stovatelj i korisnik Appleovih uredaja sugeriram da u ovom trenutku preskocis iPhone.

Ajd da vidim nekog od onih jehov...androidasa da ce te odgovarati od svoje igracke  :D

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #714 u: Studeni 30, 2012, 01:34:59 prijepodne »
To ti je ko da pitaš jel bolji BMW ili mercedes, Renault ili citroën, mazda ili Honda.....
Slažem se, ali moram nekako odlučiti, a od ljudi koje sam do sada pitao svi su zadovoljni onim što imaju. Oni koji imaju iPhone su jako zadovoljni, oni koji imaju Xperiu također, oni koji imaju Samsung Galaxy kažu isto... ispada da kako god odlučim ne mogu pogriješiti. S druge strane možda je netko imao i iPhone i Xperiu i HTC i... pa može prosuditi neke prednosti i mane jednih u odnosu na druge. Naravno, nije isto iPhone 5 ili iPhone 4S ili... itd. Ali eto... :-[

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #715 u: Studeni 30, 2012, 01:38:45 prijepodne »
Kao dugogodisnji stovatelj i korisnik Appleovih uredaja sugeriram da u ovom trenutku preskocis iPhone.
A ako bih ipak uzeo neki iPhone, na što onda trebam paziti da bi se ipak moglo izvesti ono s blokiranjem brojeva? Na kojem modelu iPhone-a bi se to moglo napraviti? -?

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #716 u: Studeni 30, 2012, 12:25:08 poslijepodne »
Da ne pisem esejcinu :) jailbreakan  3GS, 4 ili 4s je ono sto trazis, zadnja verzija softwarea koji se da jailbreakati je 5.1.1.  Isto tako imaj na umu kako je naknadni unlock (da telefon radi sa svim karticama ) vrlo kompleksan ili nemoguc pa trazi telefon koji je vec otkljucan na sve mreze ili predviden za tvoju.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #717 u: Studeni 30, 2012, 13:07:23 poslijepodne »
ma nije problem unlockat iphone, ja sam svog solo unlockao!

werther ak ces ic na iphone pazi da nije na verziji ios6, sto se tice androida, imao sam ih par, i cura je nedavno uzela samsung galaxy s2, po meni je samsung best buy ili neki htc u cijenovnom rangu galaxy-a(sensation, one x...). nemoj uzimat s3 jer ces bezveze pljunut lovu za mobitel koji je isti k.... ko s2 samo je veca sminka!
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #718 u: Studeni 30, 2012, 15:58:05 poslijepodne »
ma nije problem unlockat iphone, ja sam svog solo unlockao!
Ako nije problem u roku od tjedan dana ces postati milijunas, evo ja znam par ljudi koji ce ti odmah istovariti par stotina komada za unlock :)

Svaka nova verzija iOS-a i poglavito basebanda je specificna pa ono sto me vrijedilo za prethodne nema veze s novima. Za iP4/4s s verzijama BB piratskog unlocka nema niti je na vidiku, samo autorizirani provideri.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #719 u: Studeni 30, 2012, 16:38:55 poslijepodne »
nisi napisao za koji ios mislis, znam da za 6 ne postoji, jos, ali, uspjesno sam unlockao sa vipa na tele 2 ,ios5.1.1. baseband 6.15.00 sa ultrasnow-om
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #720 u: Studeni 30, 2012, 17:14:09 poslijepodne »
To je 3GS s iPadovim basebandom koji ubije BT i GPS, a srecom se odnedavno pojavio downgrade tool s kojim ga je moguce zamijeniti i ponovno osposobiti spomenute funkcije.

S iP4 ili 4s takve igrice nisu moguce.

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #721 u: Studeni 30, 2012, 17:28:14 poslijepodne »
znam, to sam radio na moru na tudem laptopu i nisam imao vremena zaj..... se, a sad mi se pak to sve neda(mislim na downgrade), BT radi GPS ne, al za to imam garmina. kaj nebi radilo na ip4 ili 4s, neki dan sam curi jailbreak-o ip4 i radi normalno ultrasnow i unlock, i downgradeovi su rijeseni, jedino 5.1.1 verzija nije razradena kak treba ali sve ispod je vec rutina ko i na 3gs-u
R-46

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #722 u: Studeni 30, 2012, 19:01:10 poslijepodne »
Kao sto rekoh, ovo je vrlo azuran izvor gdje se moze provjeriti sto se moze uciniti s pojedinim telefonom:
http://jailbreak-me.info/

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #723 u: Studeni 30, 2012, 19:06:20 poslijepodne »
ma ne brini, od kad sam uzeo iphone, sve sam to vec vidio i probao kod sebe da eventually nebi nekom zahebo telefon ak me pita da mu jailbreakam. kod ip4 sam skuzio da najcesce kenjka itunes sa nekakvim divljim aka retardiranim errorima. u svakom slucaju lakse je jailbreakat iphone nego rootat android.... lakse citaj user friendly
R-46

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #724 u: Prosinac 04, 2012, 21:57:35 poslijepodne »
evo meni se izasao ugovor pa neznam koji uzet samsung s3 ili iphone 4s