Travanj 24, 2024, 16:25:10 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #575 u: Listopad 25, 2011, 22:51:07 poslijepodne »
Ja niti ne skužim da mi iphone ne podržava flash... nebi ni ti.. i dalje imam banere, animacije i slično.. i youtube filmiće :up:

Ma nemas ti pojma  :)

Citat:
I ja sam ga mislila jailbrejkati, samo ne kužim što bi dobila s tim, osim možda gubitka garancije.

Uglavnom par zgodnih detalja ali nista bez cega ne mozes zivjeti.

Citat:
A kada napraviš JB nemožeš vući aplikacije iz itunes store-a , malware, aplikacije su pune bugova itd...

Netocno, AppStore i JB nemaju previse dodirnih tocaka.


Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #576 u: Listopad 25, 2011, 22:55:09 poslijepodne »

Ovo je prejadan pokusaj izvlacenja iz teme o kojoj ocito nemas pojma nego nabadas.
I za kraj ovog nepotrebnog natezanja, evo slike displaya mog ipada s otvorenom zse.hr - gdje tocno vidis "prazan prozor bit ce ti jasnije zasto treba imati Flash" ?

Ma naravno, i onda je svizac zamotao cokoladu.

BTW pricamo i Iphoneu, ne i Ipadu i hoces reci da nisi Jail brejkao svoj IPHONE i da su ti kad is ga donio iz trgovine radile Flash stranice po defaultu?
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #577 u: Listopad 25, 2011, 23:07:19 poslijepodne »
Ma naravno, i onda je svizac zamotao cokoladu.

Kao sto rekoh, nemas pojma pa se i dalje blamiras.
Nemam dodira s Androidima niti sam se gnjavio s njima pa mi je nekako normalno da ne pametujem o temi gdje nisam doma.
Citat:
BTW pricamo i Iphoneu, ne i Ipadu

iPad je iPhone s velikim displayem i potpuno istim iOS-om, toliko valjda znas.  Ako zelis vrlo cu ti rado slikati iPhone pomocu iPada  :D

Citat:
i hoces reci da nisi Jail brejkao svoj IPHONE

Jesam, a posto je sad na iOS5 za kojeg nema untethered jailbreak trenuto je kao orginalan, tj. bez jailbreaka.

Citat:
i da su ti kad is ga donio iz trgovine radile Flash stranice po defaultu?

Ne, isto kao sto ti nece raditi flash niti na Windowsima dok ne instaliras podrsku za flash.
Jedan kliktaj misonjom u iTunesima ili Appstoreu i flash radi, bez ikakvih strasnih prica o nekakvim hakiranjima ili plesnom tecaju da bi odradio jailbreak "bez kojeg je telefon hrpa smeca".

Imas jos neki site koji je prazan na iPhoneu pa da ti i njega usliknem ?  :D

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #578 u: Listopad 25, 2011, 23:44:09 poslijepodne »
Ak mene pitaš uzmi neki HTC telefon s Androidom, tipa Sensation... Ne znam na koji cjenovni razred pucaš... Al HTC ima stvarno odlične telefone, i ima super sučelje (Sense UI) prek Androida. Usput je telefon i jači od iPhonea.

A ajfon što se tiče flasha ne znam zašto glume toliko. Njihov razlog što iOS ne podržava flash je u tome da neće podržavati nestandardizirane privatne formate, a pošto je Adobe flash platforma sama za sebe, smatraju kako bi to moglo biti štetno za njih ukoliko bi se aplikacije pravile za drugu platformu i dijelom time gube dio tržišta. Nije mi baš najjasniji njihov stav jer je dosta stvari na Internetu napravljeno u flashu, a to se sigurno ne bude mjenalo zbog Apple proizvoda... Samim time gube i na tržištu telefona.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #579 u: Listopad 26, 2011, 00:02:45 prijepodne »
Bit price je da se obje strane prave grbave te natezu svaka sa svojim manje ili vise opravdanim razlozima.
Naravno da u konacnici primarno gube korisnici ali isto tako ih nemojom podcjenjivati - jos uvijek ne mgu dovoljno proizvesti igracaka koliko ih mogu prodati, a s protokom vremena i implementacijom HTML5 sandarda ispada da  nisu bili bas toliko u krivu  :D

Uglavnom da ovo ne prede u jos jedan rat - svatko treba uzeti telefon u ruke i s njim se poigrati te sam doci do zakljucka sto mu se svida..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #580 u: Listopad 26, 2011, 05:37:25 prijepodne »
Bit price je da se obje strane prave grbave te natezu svaka sa svojim manje ili vise opravdanim razlozima.
Naravno da u konacnici primarno gube korisnici ali isto tako ih nemojom podcjenjivati - jos uvijek ne mgu dovoljno proizvesti igracaka koliko ih mogu prodati, a s protokom vremena i implementacijom HTML5 sandarda ispada da  nisu bili bas toliko u krivu  :D

Uglavnom da ovo ne prede u jos jedan rat - svatko treba uzeti telefon u ruke i s njim se poigrati te sam doci do zakljucka sto mu se svida..

i svakako uzet galaxy s koji u svemu hardwerski sisa ip4.. po x puta manjoj cijeni.... o galaxy s2 da ni ne govorimo... e sad.. retina ili superamoled.... hm....  :D :D ;)
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #581 u: Listopad 26, 2011, 07:24:27 prijepodne »
znate šta...ostavit ću si htc sensation i bok!
kakav je je,,,mada sam cijeli zivot bio na samsungu!
hvala svima na pomoći!

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #582 u: Listopad 26, 2011, 08:06:47 prijepodne »
Mislim da je danas više od pitanja koji mobitel došlo da se pita koji operativni sustav omogućuje to i to. Svi mobiteli se vrte oko nekoliko  sustava, iOS za iphone, android za htc, samsung i hrpu drugih, propali symbian za njoku i windows phone opet za htc, samsung. Windows phone nisam probao, trenutno imam htc hd2 na windows mobile. A android, naročito u višim klasama aparata, koliko sam vidio, prikazuje internet stranice kao na računalu, tako da vjerujem da je surfanje na htc sensation ili samsung galaxy SII ista stvar. Jedina stvar koja se zna desiti da mobitel otvori "m" stranicu, ali onda na dnu stranice odabereš desktop version i voila  :)

Offline Sonny

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 580
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • "Life is too short to drink bad wines"
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #583 u: Listopad 26, 2011, 09:01:08 prijepodne »
Android OS je moja preporuka, a posebno ovaj model: http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperia-active?cc=gb&lc=en

Vodootporan i otporan na prašinu a smartphone  :klap: Certifikat ima do 1,5m dubine, a što je najbolje, ekran radi i dok je mokar. Znači za nas akvariste genijelno :zagrljaj: Uvijek dok prčkam po akvariju netko me zove, a dok ja obrišem ruke poziv je gotov... i onda je moram uzvraćat poziv, a to koštaaa  :D s ovim mobitelom će se sve riješit :up:

Offline bundyr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SAMOBOR
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #584 u: Listopad 26, 2011, 09:23:42 prijepodne »
iPhone4! .
Koliko god ima na trzistu  HW jacih modela vjerujem da ce malo ljudi koji su se jednom "navukli" na iphone prijeci natrag na neki Android model. Androidu svaka cast ali...... :)

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #585 u: Prosinac 22, 2011, 21:29:03 poslijepodne »
Nisam znao di bi ! ...

Ajde android freekovi =) neka mi netko pomogne , imam problem sa kontaktima na android telefonu !

Ne vidim sve brojeve u imeniku ... neki su ''skriveni'', na starijoj verziji sustava mogao sam vidjeti te skrivene kada sam pod ''people'' pritisnuo tipku search, tada mi je pokazalo sve postojece kontakte... medjutim sada na novoj verziji vise ni tako ne mogu ... jedino kako mogu doci do tih kontakata je ako tipkam ime umjesto broja telefona kada biram broj za zvat... inace ih nema NIGDJE .... ako ima netko neku ideju neka pomaze !
Why So Serious ?

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #586 u: Prosinac 22, 2011, 23:53:42 poslijepodne »
mozes staviti da ti prikazuje brojeve u memoriji telefona, sim kartice, gugl i facebook kontakte...tebi je vjerojatno ukljuceno samo nesto od toga...idi na people...stisni menu...pa view...i tamo probaj stavit kvacice na sve ono kaj ti nudi...mozda je u tome stvar...  ;)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #587 u: Prosinac 22, 2011, 23:57:16 poslijepodne »
to bi ti trebalo riješit problem...
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #588 u: Prosinac 24, 2011, 02:49:40 prijepodne »
Ne nije to... probao sam to vec ... lud sam vise , uspio sam na neki nacin rjesiti svoj problem ali to nije to !

Kada sam otisao pod grupe napravio sam novu grupu koju sam nazvao ALL CONTACTS ... i u nju sam dodao sve kontakte i one koje inace nevidim u imeniku... i jedino kako sada mogu vidjeti sve kontakte je na taj nacin , znaci da udjem pod people , i da idem pod grupe, otvorim all contacts i onda tek sve vidim inace 0 bodova

trenutno imam tocno 190 kontakata od kojih 137 vidim u people a ostali su negdje skriveni , sve te koji su skriveni sam dodavao iz popisa poziva , znaci netko me zvao i onda kad sam znao tko je dodao sam ga iz popisa poziva sa onim + desno od broja , medjutim bilo koji broj koji me nazove i tako spremim njega nemam pod kontakts , kao sto sam vec rekao te kontakte sam vidio ako sam isao na search ali sad kako sam upgredao sustav na 3,5 vise ne vidim nikako osim kroz grupe

ps. znam da je dosta ne jasno sto se meni trentno dogadja pa ako treba spreman sam i snimiti filmic da vam poblize docaram situaciju s kojom imam problema !
Why So Serious ?

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #589 u: Prosinac 24, 2011, 18:26:50 poslijepodne »
posto kazes da si upgrade napravio, ocito je u tom romu problem tj bug koji im je promaknuo. ja ti preporucam cyanogen mod.7, ja ga imam na wildfireu i skroz sam zadovoljan, naravno ima malo glitcheva ali zanemarivo.
R-46

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #590 u: Siječanj 22, 2012, 12:29:41 poslijepodne »
Dosad sam imao ili 3g ili E sto znaci edge i on je znatno sporiji od 3g.. Prije par dana sam kupio Samsung galaxy s plus i pojavljuje mi se slovo H :D Jel neko zna sta to znaci? tu i tamo bude 3g ali vecinu vremena je to H..
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #591 u: Siječanj 22, 2012, 12:34:57 poslijepodne »
HSDPA?
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #592 u: Siječanj 22, 2012, 12:43:56 poslijepodne »
Izgleda da je to, hvala :up:
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #593 u: Siječanj 22, 2012, 17:32:48 poslijepodne »
Evo mali priručnik za sve oznake  ;)

G GPRS (najsporije)
E EDGE (softverski nadograđeni GPRS, nešto brže, ali svejedno sporo)
3G (UMTS, brzi Internet)
H (HSDPA, HSDPA+, softverska nadogradnja UMTS standarda, u teoriji dosta brže od UMTS-a, u praksi naših operatera, nešto sitno brže)

To su sve oznake za sad, u budućnosti očekuj vjerojatno oznaku L (ali ne na tom mobitelu), pošto se idući standard naziva LTE.

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #594 u: Ožujak 01, 2012, 20:58:02 poslijepodne »
Malo sam čitao neke tehničke specifikacije i podjednaki mi se čine.
Šta vi mislite koji je u prednosti i zbog čega?

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #595 u: Ožujak 01, 2012, 21:20:24 poslijepodne »
fuj,,, smartovi... morao uzeti externi 5Ah battery pack da mogu surfat ko coek par sati...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #596 u: Ožujak 01, 2012, 22:13:39 poslijepodne »

ufff još 2009 kad sam otvorio ovu temu bio sam lud za Nokiama..danas sam hladan prema njima.  :kava:

trenutno me zanima ovo... http://www.iportal.com.hr/iuredaji/ipad-3/apple-potvrdio-ipad-3-stize-7-ozujka  :P

« Zadnja izmjena: Ožujak 01, 2012, 22:16:46 poslijepodne od Renta »

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #597 u: Ožujak 02, 2012, 00:41:48 prijepodne »
Mislim da bi bilo dobro pričekat dolazak W8 tableta na tržište u narednih par mjeseci... Mislim da bi cijene mogle dosta pasti  :up:

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #598 u: Ožujak 02, 2012, 08:13:54 prijepodne »
I ja sam bio zagriženi nokia fan do pred nekoliko godina kada je počeo android i iphone, a nokia se totalno izgubila. Vidi se da se grčevito bore za tržište i vjerujem da će kroz neko vrijeme se donekle i oporaviti, ali sumnjam da će ikada više biti na nekadašnjoj razini. Nekada je nokia bila broj jedan zbog svojih tehničkih karakteristika i dizajna, danas vlada rat na polju operativnih sustava i tu nokia gubi utrku, opredjeljenje za windows platformu nije nužno promašaj ali svakako joj neće omogućiti da se vine natrag u visine. Model s 41MP kamerom koji je najavila? Da, fora, ali ne uzbuđuje previše. U današnje vrijeme na tržištu mobilne telefonije bitnije su online i lokacijske usluge i aplikacije nego što je to broj megapiksela koje ima kamera. Nokia je ostala zarobljena u svom vremenu i još uvijek misli da može živjeti na staroj slavi.

Ja sam već tri godine prešao na android i pruža mi i više nego što mi treba, a s druge strane sam na neki način iphone-mrzac, jednostavno ih iz principa neću ni primirišati koju famu su stvorili od tog telefona, daleko od toga da je kvalitetan i sve, ali ide mi na živce...  :)

Offline Pancho_Villa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 795
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #599 u: Ožujak 02, 2012, 08:40:20 prijepodne »
Ma ja imam iphone 3G ali svašta je prošao - od kiše pa nadalje, a i ugovor mi ističe pa sam gledao jedan od ova dvije Nokia N9 i Nokia Lumia 800.

Da li Nokie još koriste file manager?