Ožujak 29, 2024, 07:00:29 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 135772 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #350 u: Siječanj 07, 2011, 22:04:24 poslijepodne »
jel koristi netko onaj LG optimus sa androidom? Ajd podijelite iskustva, ja isao neki dan da cu ga uzet na produljenje ugovora, pa mi kazu jos mjesec dana ne moze.... onda danas vodio suprugu (njen broj je na bonove) da uzmemo isti na njenu karticu kao stalni korisnik, e ne moze, nije godinu dana na mrezi (vec 10 mjeseci  X-( ) .... jel to meni nesto hoce rec da ne uzimam doticni telefon, ili je samo birokracija u pitanju  -? ... kakva su iskustva s njim (znam da ekran nije kapacitativni pa losije hvata i nije me briga), ne trazim nista narocito (a pogotovo da mi bude zao kad mi po x-ti put padne iz ruke/dzepa/krova od auta/psu iz zuba, zato bi i isao na jeftilen android)....

jaaaavite seeee  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #351 u: Siječanj 07, 2011, 23:50:21 poslijepodne »
kad ti zoveš javljamo se! :scout:
Ima ga moja žena...koja ga je uzela na moju preporuku, nakon dužeg proučavanja. Malo je naprednija nego Delbi no ne puno :D ali je htjela touch.. ja sam ga odmah isprobao i mogu reć da te novce koliko košta je best buy android danas. Da budem precizniji Optimus je odličan mob, ekran hvata jako dobro iako nije rezistivni, prikaz je odličan vrlo oštar zbog samo 3,0 inča, ima sve što treba modernom mobitelu a na Android marketu sam skinuo ženi 15-ak hrvatskih aplikacija koje rade odlično. Mob nije velik niti težak, taman ugodan za korištenje, baterija traje i po 4 dana umjerenog korištenja. Youtube radi savršeno, pogledali smo par videa sa koraljnih grebena - uživancija. Može se nadograditi na 2.2 Froyo a i ubaciti custom romove. Fali bljeskalica, možda jača kamera i veća reza videa no sve ostalo ima..Čak sam si ga i ja mislio uzet jer je bagatela a pruža ništa manje od skupljih androida. Sve u svemu tko god ga kupi neće fulati...
« Zadnja izmjena: Siječanj 07, 2011, 23:54:27 poslijepodne od Renta »

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #352 u: Siječanj 08, 2011, 10:34:55 prijepodne »
thx za ovu recenziju, uzet cu ga onda svakako... u stvari mi i treba android za isprobavanje i povremeno kao pomocni mozak za "to do" popis, eventualno kao i popis za trgovinu... isprobavanje wireless-a kod namjestanja bez da vucarim laptop i slicno...

trenutno imam SE C902 i odlican je u svemu osim sto su mu tipke tvrde i plasticne pa kucanje poruke nije bas neka sreca... ne mogu se naviknut nakon gumenih divota G705 koji je poceo gubit brojeve iz memorije nakon n padova sa raznih visina...

thx  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #353 u: Siječanj 08, 2011, 10:58:01 prijepodne »
G705 koji je poceo gubit brojeve iz memorije nakon n padova sa raznih visina...


Jesi utopio ovog  G705?

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #354 u: Siječanj 08, 2011, 11:16:44 prijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
« Zadnja izmjena: Siječanj 08, 2011, 11:31:15 prijepodne od Juricas »

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #355 u: Siječanj 08, 2011, 11:26:47 prijepodne »
Evo uzeo iphone 5 prije par dana.

Telefon je strava !

Daaaaaa???Nešto novo?Zar nije 4GS na sceni,a petica izlazi navodno oko jeseni ove godine???

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #356 u: Siječanj 08, 2011, 11:30:46 prijepodne »
G705 koji je poceo gubit brojeve iz memorije nakon n padova sa raznih visina...


Jesi utopio ovog  G705?

yup, supruzi  :D

ona ne unosi nove brojeve cesto, pa nije problem napravit backup svakih mjesec-dva.... meni se nije dalo radit backup nakon svakog unesenog broja (a dosta cesto i zaboravio) pa mi se u jednom momentu dogodilo da nakon gubitka sadrzaja memorije telefona imam samo nekakav tel imenik na hardu od kompa star skoro godinu i pol  :dead:

nakon samsunga koji ju je nervirao, 705 joj je instant "sjeo"  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #357 u: Siječanj 08, 2011, 11:32:58 prijepodne »
Evo uzeo iphone 5 prije par dana.

Telefon je strava !

Daaaaaa???Nešto novo?Zar nije 4GS na sceni,a petica izlazi navodno oko jeseni ove godine???

Pardon, iphone 4, napisah slučajno 5 jer sam gledao ovaj nevidljivi peticu  :D :D


Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #358 u: Siječanj 08, 2011, 11:54:43 prijepodne »
Več sam mislio da su ti uvalili nekog kineza  :D :D :D

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #359 u: Siječanj 08, 2011, 11:56:34 prijepodne »
Več sam mislio da su ti uvalili nekog kineza  :D :D :D

Hehe, nisu nisu

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #360 u: Siječanj 11, 2011, 20:56:13 poslijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
de mi reci...šalješ li išta preko BTa na bilo koji drugi mob??? osim da je iphone??

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #361 u: Siječanj 11, 2011, 22:08:54 poslijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
de mi reci...šalješ li išta preko BTa na bilo koji drugi mob??? osim da je iphone??



Ja nisam nikad uključil BT osim za hands free , a za prijenos koristim internet.

Offline student

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 82
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #362 u: Siječanj 11, 2011, 23:37:29 poslijepodne »
Nokia 5300 ,zove ,zvoni ,cak i glazbu mogu slusat ,filmove gledat  .. dobar je za 700kn bez pretplate ,2 godine odradio ..

http://www.nokia.com.hr/podrska/podrska-za-proizvode/nokia-5300-xpressmusic

..postoji posebna vrsta ribica ,zovu ih corydorasi..

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #363 u: Siječanj 11, 2011, 23:58:16 poslijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
de mi reci...šalješ li išta preko BTa na bilo koji drugi mob??? osim da je iphone??



Ja nisam nikad uključil BT osim za hands free , a za prijenos koristim internet.
8( baš gledam što frend kaže(malo se raspravljamo) "Ne želim ni ja da mi mobitel vrti divx dok prebacujem neku sliku sa moba na mob (to ipak traje 5 sekundi), ali mi je retardirano da SVI mobiteli proizvedeni kad i 1. iphone to mogu a Ipjhone nemože. Vjerojatno se u Apple-u smiju svim svojim vjernim kupcima koji svaki iphone mjenjaju za novi jer da su to sve ubacili u jedinicu (a mogli su), četvorke ne bi ni bilo."
90% ekipe ne zna ni iskoristiti 20% mogućnosti smartphonea....šteta...(hebi ga,ima nas 10% ekipe koji smo frikovi. a za neke stvari mi uopće ne treba neki novi model smartphonea)
al fakat,sad čitam što pišete,stižee petiicaaa  :D fakat ovi u appleu forsiraju to unapređivanje iz "broja" u "broj".Sve je to mogla imat i jedinica...ok nama ne treba ali eto bezveze primjer...video konferencija! pa hebo te to ajfon ima tek sad jel tako? pa to su stari Nokijini modeli prije 6 godina imali...(a i druge stvari da ne nabrajam)
jedino za što skidam kapu je to što je apple napokon natjerao druge proizvođače da se uhvate fokkin softvera,iskoristivosti itd. da napokon moderniziraju ili se bar potrude modernizirat.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #364 u: Siječanj 12, 2011, 09:33:26 prijepodne »
Sasvim ispravno. Ali i ne samo da neznamo iskoristiti sve čari smartphonea nego nam pola toga ustvari i ne treba, ali volimo imati i nek je on u džepu.
I ispravite me ako griješim, ali mislim da video konferenciju na iPhone možete koristiti samo na wifi mreži.
BTW, nemam iPhone....
I Love Animals... They’re Delicious

Offline xlavier

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 246
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #365 u: Siječanj 12, 2011, 17:22:07 poslijepodne »
iPhone je i dalje zakinut za korištenje BT-a između mobitela koji nije iPhone. Malo bedasto...

A što se tiče razno raznih mogućnosti u smartphoneovima, neke su stvarno korisne, napravio sam djir po cijeloj Hrvatskoj zahvaljujući GPS-u u iPhoneu, i ima mnogo korisnih stvari vezano za taj GPS... Samo, šteta što ne putujem svaki dan. :D

A ostalo... Do sada me iPhone nije ni jednom razočarao, nadam se da ni neće, ali da ću dati novce za neku bolju verziju, a sve što mi treba imam u 3.... Bogme neću!

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #366 u: Siječanj 12, 2011, 17:50:05 poslijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
de mi reci...šalješ li išta preko BTa na bilo koji drugi mob??? osim da je iphone??



Bok, ja koristim ibluetooth aplikaciju koja ti dozvoljava povezivanje iphone-a s drugim telefonima. Meni radi ok na iphone 3G, na 4 jos nisam probao, al vjerujem da radi. Da bi ju instalirao, moras napravit jailbreak. Meni to ne treba posto koristi
 Internet za takve stvari.

Imas vise aplikacija za bluetooth. Apple ne dozvoljava koristenje radi piratstva i zloupotrebe. Ali se jailbreak-om to lako rijesava.
 :up:


Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #367 u: Siječanj 12, 2011, 18:18:12 poslijepodne »
BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #368 u: Siječanj 12, 2011, 19:29:04 poslijepodne »
BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...

Garmin ima neki za Androide. Nisam isprobao još. Probaj Sygic
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2011, 19:33:36 poslijepodne od Nuclear »

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #369 u: Siječanj 12, 2011, 19:36:41 poslijepodne »
BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...

Garmin ima neki za Androide. Nisam isprobao još. Probaj Sygic

ne postoji garmin za android, barem ne jos.
R-46

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #370 u: Siječanj 12, 2011, 19:53:11 poslijepodne »


ne postoji garmin za android, barem ne jos.

Da, istina. Nema ništa od toga. Krivo sam to vidio. Postoji garminov telefon baziran na androidu s garmin navigacijom, ali sama za sebe aplikacija ne postoji.

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #371 u: Siječanj 12, 2011, 20:00:44 poslijepodne »
BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...

Garmin ima neki za Androide. Nisam isprobao još. Probaj Sygic

Garmin ima mobitel s navigacijom, s android sustavom... a legalno garminova navigacija neide ni na jedan mobitel, prije su izdavali za nokiju ali to je stara karta i ništa novije nema za mobitele, a u garminov mobitel (nüvifone) naj normalnije umetnete sd karticu s adria routeom i pići miško...

Ali morat ćete požuriti jer ih više ne uvoze (prestaju s proizvodnjom) i imaju ih još svega par na lageru...

imao sam testni model kod sebe jedno mjesec dana i stvarčica je čist solidna, navigacija je ista kao i na autu, mobać mi je baš simpa, i mislio sam si uzeti  m10 ili m20 ali ipak je iphone pobijedio...

Inaće kod sebe sam imao većinu njihovih telefona tako da znam... baš mi se poćeo sviđati taj mob. pa sam ga morao vratiti

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #372 u: Siječanj 12, 2011, 20:08:45 poslijepodne »
a legalno garminova navigacija neide ni na jedan mobitel,
kod mene na HTC Touch HD (windows 6.5) je Garmin navigacija,... u legalno se nebih htio mješati  ;)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #373 u: Siječanj 12, 2011, 20:49:37 poslijepodne »
Evo uzeo iphone 4 prije par dana.

Telefon je strava !
de mi reci...šalješ li išta preko BTa na bilo koji drugi mob??? osim da je iphone??



Bok, ja koristim ibluetooth aplikaciju koja ti dozvoljava povezivanje iphone-a s drugim telefonima. Meni radi ok na iphone 3G, na 4 jos nisam probao, al vjerujem da radi. Da bi ju instalirao, moras napravit jailbreak. Meni to ne treba posto koristi
 Internet za takve stvari.

Imas vise aplikacija za bluetooth. Apple ne dozvoljava koristenje radi piratstva i zloupotrebe. Ali se jailbreak-om to lako rijesava.
 :up:


za takve stvari koristiš internet? ne kužim,sjedimo na pivi i idemo se slikat! ti ćeš slikat recimo nešto i ja te zamolim da mi pošalješ sliku na moj mob i ti tu koristiš internet? :D :D koji primjer ,da sjedimo na pivi haha! adorbo nećemo valjda na kamilici  :D



BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...

Garmin ima neki za Androide. Nisam isprobao još. Probaj Sygic

Garmin ima mobitel s navigacijom, s android sustavom... a legalno garminova navigacija neide ni na jedan mobitel, prije su izdavali za nokiju ali to je stara karta i ništa novije nema za mobitele, a u garminov mobitel (nüvifone) naj normalnije umetnete sd karticu s adria routeom i pići miško...

Ali morat ćete požuriti jer ih više ne uvoze (prestaju s proizvodnjom) i imaju ih još svega par na lageru...

imao sam testni model kod sebe jedno mjesec dana i stvarčica je čist solidna, navigacija je ista kao i na autu, mobać mi je baš simpa, i mislio sam si uzeti  m10 ili m20 ali ipak je iphone pobijedio...

Inaće kod sebe sam imao većinu njihovih telefona tako da znam... baš mi se poćeo sviđati taj mob. pa sam ga morao vratiti
hmm....nemam legalnu verziju al imam 3 godine staru Nokiu i Garmin gore..nedavno sam i nabacio karte (preko map spource-adria route mape..i druge mogu no nisam još skužio kako da stavim i kartu Mađarske recimo(znam ja posebnu nju označit u mapama i prebacit),a da mi se ne izbriše adria route,išao sam ponovno stavljat adria route da maknem srbiju da mi ne zauzima bezveze mjesta na kartici ali kad idem nove mape stavljat izbrišu mi se stare....
može pomoć??neki zaeb u postavkama 100% ali ne mogu skužit točno.

N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #374 u: Siječanj 12, 2011, 23:16:30 poslijepodne »
BTW, koja je najbolja GPS aplikacija za android? Isprobao sam IGO pa nisam jako oduševljen, a ni Nataša nema baš neki glas...

ja sam na svoj snimio CoPilot Live i OK je, imaš sve karte za skinut (samo kaj puno zauzimaju) a "Ivana" ima ugodan glas :)