Travanj 19, 2024, 12:57:55 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136653 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Krcko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1103
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb, Republika Pešćenica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #300 u: Prosinac 10, 2010, 17:20:29 poslijepodne »
iPhone je iPhone i ne može ga se uspoređivati ni s jednim uređajima jer ne postoji ništa slično (nažalost)
Galaxy mi je do sada jedan od dražih  "želim biti iPhone" uređaja, super ekran ali mu je touch ipak malo lošiji od iPhone-a 4
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine!

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #301 u: Prosinac 10, 2010, 17:27:48 poslijepodne »
da, to je, kao što sam već rekao, imao sam galaxija u jednoj i iPhone 4 u drugoj ruci i ekran zericu ljepše izgleda na samsungu ali tač je na ajfonu bez premca, nema mu ravnog. a kada se na samsungu skrola po ekranu imam filing da mrvicu trza.

Inaće ja sam na iPhoneu 4 vec 3 mjeseca i u početku sam ga punio 2-3 puta dnevno jer sam stalno visio na njemu, a sad uz normalnu upotrebu baterija traje dan-dan i pol, nekad i dva, a stalno mi je ukljucen wireless i 3g i sve je online 0-24 ali ako se to pogasi baterija može trajati i 3-4 dana. Brightness mi je na 60-70% stalno, sve preko ljepše izgleda ali mi previše blješti, pogotovo u petak-subotu kad se vraćam doma s izlaska  :-[ :nerv:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #302 u: Prosinac 10, 2010, 18:33:31 poslijepodne »
Ruki neznam zašto smatraš da je Iphone 3 ili 4 bolji do HTC desirea? Iako me iphnone ne interesira jer mi nije lego nikako ipak mi je čudno to što tvrdiš.. Ajmo recimo na aplikacije koje svi skidamo..na Android marketu milion ih je besplatnih i to dobrih programa a mislim da to nije slučaj sa App store, od home screena do HTC sensa...priznajem Iphone 4 originalnost, bolji zaslon, možda i bateriju ali ne znatno...Ipak reko bi da je preferencija na jedan ili drugi više stvar ukusa nego da se može reći da je neki bolji od drugog...

Danas sam isprobavao novi HTC Desire HD i mogu reći da sam oduševljen, računao sam da će biti lošiji zaslon do običnog Desire, prije svega zbog 4,3 inča ali nije, čak je bolji. Da ne govorim od 1.5Gb interne memorije i lakoću surfanja na 4,3 ekranu. Jest glomazan ali da se priviknut, Jedina prava mana je baterija koja je samo 1230mAh prema 1400mAh običnog desirea.


Novi ajfon šiba HaTeCeje, ali ja imam hateceja .. iz početka nisam bio baš previše zadovoljan, no nakon nekog vremena uvidio san da  ima na sebi puno više toga neg mi treba!....

.. koristim svakodnevno, mail, internet prognoze i ostala sranja.... i sve kaj ide .. punim ga svaka dva tri dana...


Koji HTC imaš Saša?
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2010, 21:28:37 poslijepodne od Renta »

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #303 u: Prosinac 10, 2010, 20:34:58 poslijepodne »
Ruki neznam zašto smatraš da je Iphone 3 ili 4 bolji do HTC desirea? Iako me iphnone ne interesira jer mi nije lego nikako ipak mi je čudno to što tvrdiš.. Ajmo recimo na aplikacije koje svi skidamo..na Android marketu milijon ih je besplatnih i to dobrih programa a mislim da to nije slučaj sa App store, od home screena do HTC sensa...priznajem Iphone 4 originalnost, bolji zaslon, možda i bateriju ali ne znatno...Ipak reko bi da je preferencija na jedan ili drugi više stvar ukusa nego da se može reći da je neki bolji od drugog...

Danas sam isprobavao novi HTC Desire HD i mogu reći da sam oduševljen, računao sam da će biti lošiji zaslon do običnog Desire, prije svega zbog 4,3 inča ali nije, čak je bolji. Da ne govorim od 1.5Gb interne memorije i lakoću surfanja na 4,3 ekranu. Jest glomazan ali da se priviknut, Jedina prava mana je baterija koja je samo 1230mAh prema 1400mAh običnog desirea.

Uopce to ne smatram nego ti kazem iz prve ruke jer oba imam. Ajfonu traje duze baterija, brzi je, precizniji ekran, jednostavniji za koristiti, daleko intuitivniji, kvaliteta izrade neusporedivo bolja, 4 do 16 puta vise memorije ima, daleko bolja reprodukcija zvuka, i to ne samo prilikom slusanja muzike (sto je za ocekivati) nego i pri telefoniranju, neusporedivo bolje slusalice (od desirea su koma, ergonomija nikakva), htc sync se nece sinkronizirati s outlookom 2010 na 64bitnom sustavu i to je vec dugo tako i nikako da srede. U app storeu imas brdo besplatnih programa. Baterija je znatno bolja.

Nema to veze s ukusom. Stavim need for speed na ajfon i to bolesno izgleda. Igre na desireu iako mu procesor radi na visem taktu jednostavno ne izgledaju tako dobro. A ta paralela se moze povuci na sve. Najveca mana ajfona je zatvorenost sustava, ali to je i prednost - svaki program ja optimiziran da radi savrseno na toj platformi dok android imas na bezbroj uredjaja.

Isto tako se bojim da ce mi se desire usporiti od stavljanja i skidanja aplikacija, isto kao sto se to na kompu dogodi. Na ajfonu je to druga prica.

I da dodam na kraju, ovo je usporedba iPhone 3gs i Htc Desirea (ne Desire HD). Ali dosta toga se moze opcenito uzeti za obje platforme.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #304 u: Prosinac 10, 2010, 21:43:07 poslijepodne »
ima još jedna mana iPhonea a to je cijena...a zar nije onaj iTunes problem jer se ništa ne može raditi bez njega?? Jailbreak?
Mene živcira i što se ne može maknuti na iPhoneu home screen sa programima..mislim to je stvarno iritirajuće. :roll: na HTC napraviš si početni ekran po volji, to mi je puno logičnije.  

Ne velim, vjerujem ti Ruki na riječ pošto ih imaš oba.. kad sam primio u ruke Iphone 3 a posebno 4 dojam je strašan, kvaliteta izrade, ekran, brzina..ali osim ovih par stvari koje sam na početku napisao nije mi legao ni iOS...Android mi je puno jednostavniji i skužio sam ga u 5 min.
Valjda nisam dovoljno  iNTELIGENTAN  za iPHONE. :D -?

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #305 u: Prosinac 10, 2010, 21:52:31 poslijepodne »
Prije godinu dana sam u t-comu produzivao ugovor i zamijenio +club bodove i 3gs platio 1100kn. Prije godinu dana. Mislim da to nije puno.
I onda sam jailbrekao taj telefon. I mozes raditi s telefonom sto hoces.
Ali "out of the box" to nije slucaj i to sam naveo kao jednu od rijetkih prednosti Desirea, u par postova iznad :)
Radis si na iPhoneu bez jailbreaka ekrane kako hoces. Stisnes neki ikonicu i drzis i pocne se slatko  :) tresti i šamaraš ju kamo god hoces, drag and drop :)
I definitivno mislim da je iPhone banalno jednostavan, jednostavniji od Androida. Pa moja mama ga koristi bez ikakvih problema, pise mailove, cita recepte na netu, obavlja poslovne stvari. I ponovit cu da je rodjena u sredini drugog svjetskog :D Mislim da bi mi htc davno vratila :D

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #306 u: Prosinac 10, 2010, 22:18:06 poslijepodne »
Mislim da ne bi.... android je isto ful jednostavan. Uvelike ovisi kako si ga posložiš :)

... ja više nemam  htc. ali sam ih imao ... od do... sad imam galaxy ( je krcko uzel sam si ga :) ) .. i ful mi je ok. Ali kak  je krcko rekao.. ajfon je ajfon... pogotovo ovaj novi.... no meni stvarno nije potreban! ... htc i galaxy su mi jako dobri!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #307 u: Prosinac 10, 2010, 22:20:11 poslijepodne »
Jel hoće netko moj Juvel za iPhone4 ili neki Froyo ili nešto tako... :) :-[...uz moju ili vašu nadoplatu...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #308 u: Prosinac 10, 2010, 22:21:07 poslijepodne »
A nemam pojma. Prije je blekberi imala koji mi isto nije bas legao. Ajfon je onako, bas za tutleke! :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #309 u: Prosinac 10, 2010, 23:03:05 poslijepodne »

 :) ak je za tutleke iPhone valjda ga zato nisam skužio.. :D :D :clown:

Ruki ovo za micanje programa na iphone drag and drop.. a jel moš očistiti ekran kompletno kao kod Androida? Sam premještaj lijevo desno gore dolje mi niš ne znači.. A što je s widgetima, ima li to iphone?

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #310 u: Prosinac 10, 2010, 23:07:33 poslijepodne »
Uzmes ikonicu i odvuces ju do ruba ekrana i prebacis ju na sljedecu stranicu. Ili na onu iza te. Ili na onu iza iza te. I onda na prvom ekranu bude rupa. To me pitas?
Koji widgeti te zanimaju?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #311 u: Prosinac 10, 2010, 23:10:49 poslijepodne »
Widgeti slični kao na  Androidu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #312 u: Prosinac 10, 2010, 23:14:51 poslijepodne »
Onako da si stavis prognozu ili kalkulator da ti je pri ruci? Bas onako ko na androidu - mislim da ne, barem ne na zadnjem softveru koji sam ja imao, najnoviji nisam bas nesto koristio. Ali vjeruj da ni nema potrebe za tim. Stavis si na prvi ekran sve kaj ti treba i sve ti je na jedan (ne cak ni toliko precizni he he) klik tu! :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #313 u: Prosinac 10, 2010, 23:20:03 poslijepodne »
Mene je valjda i ta jednostavnost na iPhone odbila..ona jedna doljnja tipka..više volim barem 3-4 gumba bilo hardwerska bilo na ekranu...baš kao na Androidima...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #314 u: Prosinac 10, 2010, 23:27:41 poslijepodne »
Ti gumbi dolje na desireu je to sto usporava htc i cini ga kompliciranijim... vjerovao ti meni ili ne. U koristenju se ne mogu usporedjivati. Tu ga ajfon pere ko bale maicona. Najveca prednost androida je sto je otvoreniji i tu se treba bazirati odluka o kupnji.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #315 u: Prosinac 10, 2010, 23:38:01 poslijepodne »
"Tu ga ajfon pere ko bale maicona."  

Care! :a034k: :klap: :klap: :D :D

Slažem se s ovim zadnjim što si napisao. Otvorenost je velika prednost Androida. A slažem se i da je zbog više gumba android kompliciranji što je logično. Daj mi samo već kad chatamo u blabla reci dali na Appstore ima onih naših domaćih besplatnih programa sa Android marketa? Vjerujem da si vidio na marketu te programe..tipa tram, tv-raspored, teletext, slušaj radio i njima slični... Jer kolko se sjećam pisali su ljudi da je razlika u dućanima što se na appstore uglavnom sve plaća ako nešto vrijedi..dok na anroid marketu ima puno više besplatnih programa.
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2010, 23:42:14 poslijepodne od Renta »

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #316 u: Prosinac 11, 2010, 00:07:07 prijepodne »
Ta utakmica i taj lijevi bok je stvarno nesto za pamcenje. :)
Te koje si napisao su sve besplatne. Imas hrpe besplatnih aplikacija. Ako netko mozda koristi fejsbuk na ajfonu ili androidu, ako je to nekome mozda bitno... na ajfonu ta aplikacija nije savrsena ali se da koristiti dok je na androidu dno dna. Dakle ako si sminka, fejs, lacoste i kokteli, luka i borna - onda ajfon. Ako si jerfra poput Rente i Saše i bljuješ na fejs, onda android ;D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #317 u: Prosinac 11, 2010, 00:18:11 prijepodne »
Na fejs bljujem i uopće me ne zanima i kad bi si priuštio iPhone to nikad nebi bilo iz šminke nego čisto tehničkih i praktičnih stvari.. Neznam, možda nisam dovoljno proučavao iPhone (jer me odbio na početku) da bi vidio sve pozitivne stvari... Jel ima neke baš ono mane di su fakat zasr...... i daj nam samo ukratko opiši što je iPhone prije Jailbreaka a što poslije?? I koliko je kompliciran jailbreak?

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #318 u: Prosinac 11, 2010, 00:35:40 prijepodne »
Mogu se zezati na svoj racun koliko hocu, godinu dana sam imao ajfon i vjerujem da cu opet na njega. :)
Jailbreak je uglavnom banalan. Skines program i ili ga samo pokrenes ili ga pokrenes i pratis uputstva koje ti program govori (tip sad stisni power tipku i drzi, sad stisni home). Kad to napravis onda mozes stavljati aplikacije iz Cydie. Tamo su aplikacije koje nisu odobrene od Applea. Isto tako mozes stavljati krekane aplikacije, ali to ne savjetujem jer nije legalno.  :-[ za medicinare ima cuda korisnih stvari za iPhone, cijele knjige i prirucnici, super nesto. To su mi rekli oni koji su stavljali krekane aplikacije  :D a kaj da velim, puno je studentu dati 50-100 dolara za nesto takvo. Ali da vrijedi, vrijedi. Opet, s druge strane ima za medicinare i brdo odlicnih besplatnih stvari. Ono, da padnes na dupe i divis se kako se netko sjetio to napraviti. Bas mislim da je za to podrucje iPhone puno bolji. Market na Androidu nisam stigao previse istraziti, ali sumnjam da ima bas toliko toga.
Na iPhone 3gs se ne mogu sjetiti neke mane osim to da nije otvoreno ko Android. Za cetvorku su bile velike price da ima problema s prijemom, nesto s antenom.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #319 u: Prosinac 11, 2010, 07:53:28 prijepodne »
Ja imam 3g i nadam se da cu uskoro uzeti 4. Naravno ako bude neka normalna cena (ovoga sam uzeo za 1kn - produzenje ugovora). Jednostavan je za upotrebu i imas gomilu stvari za njega - sa ili bez jailbreaka. Vecina aplikacija kosta oko 1$, a ako mi bas nesto treba kupim i za vise. Ako ga jailbreakas onda mozes sve stvari "nabaviti" i besplatno, kao sto kaze Ruki.   ;)
Ovo s gubljenjem signala nije neki problem (bar tako kazu ljudi koji ga imaju), a i ocigldno i drugi imaju isti problem (ali to sad nije toliko medijima zanimljivo kao kad je bio iPhone4 u pitanju) -

http://www.engadget.com/2010/12/03/htc-responds-to-hd7-death-grip-reports-says-some-signal-drop-is/


"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #320 u: Prosinac 11, 2010, 10:37:48 prijepodne »
Meni je pre zakon HTC HD2 ..mobitel je stvarno pila i nema šta nema... po meni ima više opcija nego komp...  :up:

http://www.htc.com/europe/product/hd2/specification.html


Offline Krcko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1103
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb, Republika Pešćenica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #321 u: Prosinac 12, 2010, 17:26:48 poslijepodne »
Mislim da bi svi trebali pričekati ovaj model



Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine!

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #322 u: Prosinac 12, 2010, 17:50:55 poslijepodne »
krcko iPhone 5 ti je najaci :D :D

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #323 u: Prosinac 12, 2010, 18:59:33 poslijepodne »
 :clap: :clap2:

Offline Krcko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1103
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb, Republika Pešćenica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #324 u: Prosinac 12, 2010, 23:02:47 poslijepodne »
Ruki nemoj si kupovati ćetvorku, poslat ću ti ja peticu čim ju dobijem  :D
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine!