Travanj 19, 2024, 01:09:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 136585 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #250 u: Studeni 20, 2010, 11:27:05 prijepodne »
Imam iPhone3g skoro 2god i nadam se da cu iduce godine uzeti iPhone4. To je moj prvi Apple uredjaj i definitivno neće biti zadnji.
Najveći nedostatak iPhona je kraći vek trajanja baterije, ali tome dosta doprinosi i činjenica da ga se ne ispusta iz ruku tako brzo kao neke prethodne mob.
Većina ostalih nedostatka se da resiti (jailbreak/ili je već resena kod iPhona4).
Za backup ti treba oko 2-3Gb harda, sto i nije tako puno.
Po meni ako bar malo voliš kompjutere i te kojekakve nove "igrackice" sve preporuke - uspeo sam nagovoriti kuma da ga uzme prije 20-ak dana i on je odusevljen.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #251 u: Studeni 20, 2010, 11:45:44 prijepodne »
Samo da preporučim svima koji od mobitela traže nešto više a pri tome im se ne da čitati 12000 stranica raznoraznih uputa, spajati na komp za svaku sitnicu, tražiti koji ilegalni način je naj bolji za unaprijedit mob da se manu ajfona, nokija i njihovog synbiana, windows mobila ( ne odnosi se na sedmicu jer je nisam koristio) i uzmite bilo koji android
Nakon pola sata korištenja poznavat ce te svoj mob u dušu a sve aplikacije koje želite će te besplatno za 3 sekunde imati na mobitelu. A mobitela se androidom ima koliko hoćete i po jako pristupačnim cjenama.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #252 u: Studeni 20, 2010, 12:05:34 poslijepodne »
Slažem se da jeAndroid jako dobra platforma, ali ima svoje prednosti i nedostatke kao i ove ostale, tako da sigurno nije najbolje od najboljeg.

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #253 u: Studeni 20, 2010, 12:07:04 poslijepodne »
da, je zbog toga je po meni android bolji, a i to sam naveo kao nedostatak iphona a imao sam prilike koristiti i android dosta, jer sam neko vrijeme nosio garmin-asusa s androidom, pa samsung galaxy-s i sad ovj novi tablet samsungov sam imao u rukama i neznam, vizualno radije bi uzeo nešto s i-osom nego s androidom jer nekako ljepše izgleda, sve ide nekako glađe, ali opet i tu ima nekih nedostataka...

najbolje bi bilo kada bi uzeli grafičko sučelje i-os-a i funkcionalnost androida i spojili u jedan onda bi to bilo super...


ali jeste čuli da postoji android za i-phone? doduše još ne radi kak spada ali postoje već tutorijali za stavit ga na ajfon, ali nevidim svrhu toga jer onda kupite ajfon koji je skup, a imate npr. galaxy-s, doduše kod paljenja mobitela birate koji operacijski sustav želite...
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2010, 12:11:10 poslijepodne od KEKE »

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #254 u: Studeni 20, 2010, 12:16:27 poslijepodne »
uskoro mogu uzeti iphone4 za 98 kn, pa me zanima sta je na njemu posebno??  zasto mi to treba?   :)
ma ne treba to tebi, predobar ti je i ovaj sta sada imas... :D


p.s. posto mi polako dolazi vrijeme za promjenu mobitela, vec 3-4 god koristim Nokiu N95 a ne pratim mobitele sta bi mi vi preporucili a da je u rangu sa N95 i po mogucnosti da bude opet Nokia... tenks... :)
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2010, 12:21:11 poslijepodne od Mastino »

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #255 u: Studeni 20, 2010, 12:44:35 poslijepodne »

najbolje bi bilo kada bi uzeli grafičko sučelje i-os-a i funkcionalnost androida i spojili u jedan onda bi to bilo super...


U potpunosti se slažem :klap:

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #256 u: Studeni 20, 2010, 12:53:03 poslijepodne »


p.s. posto mi polako dolazi vrijeme za promjenu mobitela, vec 3-4 god koristim Nokiu N95 a ne pratim mobitele sta bi mi vi preporucili a da je u rangu sa N95 i po mogucnosti da bude opet Nokia... tenks... :)

N8 je najnoviji hit, iako po meni HTC ima trenutno jako dobre telefone, pogotovo one na androidu. Desire je odličan recimo.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #257 u: Studeni 20, 2010, 13:15:13 poslijepodne »
Ma koja Nokia, koji N8... tko hoce fotic nek si uzme fotic, sve ostalo android i ajfon... symbian pa pa.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #258 u: Studeni 20, 2010, 14:02:14 poslijepodne »
Ma koja Nokia, koji N8... tko hoce fotic nek si uzme fotic, sve ostalo android i ajfon... symbian pa pa.

Pa rekao je da hoće Nokiu, a Symbian isto tako nije uopće loša platforma.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #259 u: Studeni 20, 2010, 14:07:07 poslijepodne »
Ljubičasti Cookie- samo za moderne i samouvjerene muškarce :D :D

Polako shvaćam zašto mi je žena uvalila taj mobitel..kao, nije se navikla na touch screen :D Sad sam siguran, nema šanse da se neka koka popali na mene :D :D

 :D :D :D
I meni je mama uvalila isti, iz istih razloga, hehehe... :D :D
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #260 u: Studeni 20, 2010, 14:15:00 poslijepodne »
Ma koja Nokia, koji N8... tko hoce fotic nek si uzme fotic, sve ostalo android i ajfon... symbian pa pa.

Od onoga što sam ja imao u rukama a imao sam sve nove mobitele symbian je stvarno zastario po svim osnovama. Koristim još staru Nokiu N95 8gb i sve do nedavno sam znao da će moj slijedeći mob biti neki HTC Android ali igranjem malo sa novim Iphone 4 me dovelu u dilemu.. naime, prikaz na iphone je fantastičan, iako je rezolucijom tek malo iznad Desire slika je meni neusporedivo bolja na iphone. Android je brz nema šta, ali iphone je brži! Kad ga primiš u ruke ko da si u spejs šatlu. :abducted:

Neznam, dajte malo o manama novog Iphone da mi sačuvate novce. :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #261 u: Studeni 20, 2010, 14:18:14 poslijepodne »
Ma koja Nokia, koji N8... tko hoce fotic nek si uzme fotic, sve ostalo android i ajfon... symbian pa pa.
je..bio kod kuma i hvali se sa novim iphone-om, veli ima 5 megapixela kameru, ima ima, my but..reko daj da usporedimo sa mojim starim dslr-om koji ima 6.3 megapixela, kad je pogledal na guzicu je skoro opal..ajde bogati..kak veliš, fotić je fotić

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #262 u: Studeni 20, 2010, 14:18:24 poslijepodne »
Ma koja Nokia, koji N8... tko hoce fotic nek si uzme fotic, sve ostalo android i ajfon... symbian pa pa.

Od onoga što sam ja imao u rukama a imao sa sve nove mobitele symbian je stvarno zastario po svim osnovama. Koristim još staru Nokiu N95 8gb i sve do nedavno sam znao da će moj slijedeći mob biti neki HTC Android ali igranjem malo sa novim Iphone 4 me dovelu i dilemu.. naime, prikaz na iphone je fantastičan, iako je rezoluijom malo iznda Desire slika je meni neusporedivo bolja na iphone. Androi je brz nema šta, ali iphone je brži! Kad ga primiš u ruke ko da si u spejs šatlu. :abducted:

Neznam, dajte malo o manama novog Iphone da mi sačuvate novce. :D

Meni je jedina mana iPhonea što sve mora biti legalno, aplikacije se plaćaju, i telefon je skuplji zato jer ima jabuku. Da se i to rješit s aplikacijama, al kad pogledaš jedan Android koji ima većinu toga besplatno to je velika prednost. Al istina, iPhone ima fenomenalan ekran, jako brz procesor, odličan software, al nema niti jednu stvar koju Android (recimo Desire) ne može isto tako kvalitetno odraditi.
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2010, 14:22:17 poslijepodne od Nuclear »

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #263 u: Studeni 20, 2010, 14:45:34 poslijepodne »
Symbian nije losa nego prelosa platforma, to se slazemo. I nema razloga itko ostati na Nokii kad su i Android i Ajfon vrlo intuitivni i brzo se snadjes.

iPhone se jailbreaka i mozes stavljati aplikacije koje nisu iz iTunesa. "Problem" Androida u odnosu na iOS je sto je Android na brdo razlicitih uredjaja, a iOS samo na jednom i sve se optimizira za izvedbu i prikaz na tom uredjaju... tako da npr. igrice na Desireu i 3gs se ne mogu usporedjivati po izgledu. Mislim, al kome je to bitno? Sve je to dobro.

Cann, smece je kamera na ajfonu... za razliku od one na n8. Naravno da se to ne moze nositi sa starim slr-om, ali stvarno dobre fotografije radi n8, 5 klasa iznad desirea i iphonea. Al kupuju ljudi mobitel, ne fotic.

Renta, na cetvorci je bio hardwareski problem, nesto s antenom, kad primis jedan ugao telefona da gubis signal, puno su prigovora na to imali. Izmedju 3gs i 4ke ne vidim neki razlog za uzimanje novije verzije.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #264 u: Studeni 20, 2010, 15:12:14 poslijepodne »
Ja sam isprobao iphone 4 kod frenda i odličan je. Kaj se tiče kamere, fotke su super, video također, o kvaliteti ekrana da i ne pričam,  ali naravno da se nemože uspoređivat sa slr-om. Bez obzira što ima 5 MP, nema optike ko neki fotić. A i nije važno, pa to je telefon!! Inače koristim iphone 3G već dvije godine i prezadovoljan sam. Ovih dana ću uzeti četvorku, samo da ovaj svoj stari prodam. Ima možda zainteresiranih??

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #265 u: Studeni 20, 2010, 15:54:14 poslijepodne »
imao sam u jednoj ruci iPhone 4 i Samsung galaxy-s (oba ekrana proizvodi samsung i tu su negdje) i ajfon mi ljepše izgleda i sve ide glatko dok su boje na samsungu jače, nekako bolje izgleda ali imam osjecaj da kad idem po izbornicima kao da galaxy zericu trza dok to nije slučaj na ajfonu... i dobio sam ponudu uzeti tog galaxija i ipod touch za ajfon i reko sam ne, isto kao i za HTC desire i još neke mobitele...

Jednostavno ajfon je jako zarazan i nisam ga htio mjenjati ni za šta, iako sam se mao zamislio nad ponudama...

jedino je sranje što se sve aplikacije plačaju i sve mora biti legalno, na što naš novčanik i mi baš i nismo navikli...



Nakon nekoliko isprobanih mobitela u istoj klasi, mizernu prednost dajem ajfonu 4

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #266 u: Studeni 20, 2010, 16:01:34 poslijepodne »
imao sam u jednoj ruci iPhone 4 i Samsung galaxy-s (oba ekrana proizvodi samsung i tu su negdje) i ajfon mi ljepše izgleda i sve ide glatko dok su boje na samsungu jače, nekako bolje izgleda ali imam osjecaj da kad idem po izbornicima kao da galaxy zericu trza dok to nije slučaj na ajfonu... i dobio sam ponudu uzeti tog galaxija i ipod touch za ajfon i reko sam ne, isto kao i za HTC desire i još neke mobitele...

Jednostavno ajfon je jako zarazan i nisam ga htio mjenjati ni za šta, iako sam se mao zamislio nad ponudama...

jedino je sranje što se sve aplikacije plačaju i sve mora biti legalno, na što naš novčanik i mi baš i nismo navikli...

A čuj, što se tiće aplikacija, dosta se može instalirati ako napraviš jailbreak. A i da ne može, pogledaj cijene aplikacija za iphone. 0.99 - 5,6 dolara. Znači, nađeš aplikaciju koja ti iz nekog razloga treba, daš 10-tak kuna za nju i instaliraš na bilo koji iphone. A kod nas npr u tmobile-u slika ili melodija za telefon (sasvim beskorisna) košta 25 - 30 kn, što je puuuuno previše. Zar nije tako?

Offline KEKE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Centar
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #267 u: Studeni 20, 2010, 16:16:41 poslijepodne »
tako je.., i nije to puno, ali recimo ne želiš napraviti jailbreak, a nemaš ni vizu ni master ko ja, kako onda kupit aplikaciju? osuđen sam na free i lite verzije, ali i takvih ima korisnih...

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #268 u: Studeni 20, 2010, 16:38:27 poslijepodne »
tako je.., i nije to puno, ali recimo ne želiš napraviti jailbreak, a nemaš ni vizu ni master ko ja, kako onda kupit aplikaciju? osuđen sam na free i lite verzije, ali i takvih ima korisnih...

Zakaj ne napraviš jako jednostavno, i imaš sve :up:

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #269 u: Studeni 20, 2010, 16:39:59 poslijepodne »
tako je.., i nije to puno, ali recimo ne želiš napraviti jailbreak, a nemaš ni vizu ni master ko ja, kako onda kupit aplikaciju? osuđen sam na free i lite verzije, ali i takvih ima korisnih...

Zakaj ne napraviš jako jednostavno, i imaš sve :up:

Istina  :up:

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #270 u: Studeni 20, 2010, 16:42:46 poslijepodne »
Men' je ovaj moj http://www.gsmarena.com/nokia_5630_xpressmusic-2670.php za jedan telefon savršen. Mogu film pogledat, zaigrat' NFS i spojit se kome na WLAN i jako lijepo pregledavati stranice, te koristiti m.gmail :) Bolji mi je od 5230 kojeg moj dragi ima. Ne volim pack-skrinove, a i neusporedivo je jeftiniji od ajfouna, s time da su navigacija i koješta na poklon od proizvođača finskih stalaka za WC papir, a i na symbian os se stvarno svašta može nakačiti. Preproučujem svim anti-apple orijentiranim potrošačima kojima su funkcionalnost i upotrebljivost IZNAD željenosti među inom populacijom.  :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #271 u: Studeni 20, 2010, 16:49:26 poslijepodne »
tako je.., i nije to puno, ali recimo ne želiš napraviti jailbreak, a nemaš ni vizu ni master ko ja, kako onda kupit aplikaciju? osuđen sam na free i lite verzije, ali i takvih ima korisnih...

Zakaj ne napraviš jako jednostavno, i imaš sve :up:

Istina  :up:

Pa da!  :up:

To da je ajfon upotrebljiviji i funkcionalniji od bilo kojeg symbian modela, na to ni ne moramo trositi tipkovnicu!  ;)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #272 u: Studeni 20, 2010, 17:52:34 poslijepodne »
Ruki, pa dosta velika razlika između 3gs i četvorke je u Retina zaslonu, prije svega u rezoluciji što se ipak primjeti. Mene je baš taj ekran očarao plus brzina otvaranja. Boje su mi baš po mjeri dok recimo kod najboljih Samsunga sa BADA Os boje su mi prejake.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #273 u: Studeni 20, 2010, 18:03:27 poslijepodne »
Pa necu na njemu obradjivati slike ili gledati filmove :D Da nemam monitor i televizor, mozda bi mi jos to imalo nekakvu vaznost! ;) Znam da je bolji zaslon, ali to mi nije razlog za kupovinu novog mobitela... na 3gs isto sve leti, a sto se tice preciznosti dodirivanja po ekranu - isto je vrhunska. To boje kakve su, to je meni simo-tamo, nije to televizor... ionako na svakom takvom mobitelu smanjujem brightness da mi sto manje guta bateriju.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #274 u: Studeni 20, 2010, 18:11:58 poslijepodne »
NOKIA 6300- zašto- uatp što je jednostavna, tanka, ima čelični okvir a i nemam para za bolji  :D