Travanj 29, 2024, 13:54:23 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Aquael PEARL HIGH 60 Flat - Filter u poklopcu i iskustva  (Posjeta: 1222 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Aquael PEARL HIGH 60 Flat - Filter u poklopcu i iskustva
« u: Svibanj 16, 2016, 09:58:16 prijepodne »
Bok,

planiram kupiti akvarij: Aquael PEARL HIGH 60 Flat
Specifikacije: http://www.aquael.com.pl/en/products/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/194-pearl-high#specifications

E sad me zanima dali ima tko iskustva sa ovim akvarijem a posebno filterom koji je u poklopcu. s obzirom da akvarij planiram staviti do sobe, zanima me dali je taj filter bučan (bučniji od klasičnih unutarnjih/vanjskih)

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Aquael PEARL HIGH 60 Flat - Filter u poklopcu i iskustva
« Odgovori #1 u: Svibanj 16, 2016, 10:12:22 prijepodne »
Ja sam dobio takav filter sa 120L verzijom, nije mi se činio baš efikasnim (to možda jer sam naviknut na vanjski) pa sam ga maknuo.
Što se buke tiče mislim da se nije čula pumpa (powerhead 500), ali se čulo konstantno žuborenje vode zbog odlijeva filtera - kao da mi mali potok teče u stanu (ili kao da netko piša  :-[ )
Još jednu negativnost koju sam ja primjetio je dosta jak mlaz koji je izlazio iz rupe gdje bi grijač trebao stajati - taj mi je mlaz polako dizao podlogu (stvarala se mala rupa točno ispod grijača - podloga je samo manado)!
Od filteramaterijala mislim da sam dobio 2 paketića spužve i 1 paketić keramike.

Sva ta loša iskustva su možda povezana s prejakom pumpom, stoga je pitanje koja pumpa dolazi sa varijantom od 40-60L. A i dizanje podloge je polovično moja "krivica" s obzirom da se manado lako pokrene. Ako misliš imati nešto kvarcno ispod malo krupnije granulacije mislim da ne bi trebalo doći do dizanja podloge.

X

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Aquael PEARL HIGH 60 Flat - Filter u poklopcu i iskustva
« Odgovori #2 u: Svibanj 16, 2016, 12:12:21 poslijepodne »
TNX na odgovoru. s obzirom da je taj akvarij visok 50cm i da ću koristit veće granule ne brine me toliko jaki mlaz.

Više me brine buka pretakanja vode. Dali je to buka kad se voda izljeva natrag u akvarij ili buka pri prolasku kroz filtere?
Ako je ovo prvo onda bi to nekako riješio da voda ne pada direktno u akvarij...