Ožujak 28, 2024, 17:37:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53393 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #175 u: Kolovoz 16, 2017, 14:00:14 poslijepodne »
Mislim da dozirka nije rješenje tvojih problema , olakšanje da ! Kao prvo i dozirke kao uredjaj sa mehanikom i elektronikom mogu donijeti zbrku i kaos ( dovoljno primjera ima gdje je i premalo a češće do prekodoziranja  došlo ) da bi dozirka radila svoj posao i nama olakšala život mora tank imati stabilne parametre a ro možeš samo sa čestim i redovnim mjerenjem parametara jel onda suprotno imaš $kupi uredjaj koji isto odokativno radi ! Te komponente ABC su cisti modificirani baling sa dodatnim elementima (sto ima dosta sistema a ne samo AF )  ! Dok ne stabiliziras tank savjet velike izmjene vode , redovna mjerenja parametara dobrim testovima bez toga je sve bez smisla i sto dalje od dodatnih bočica ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #176 u: Kolovoz 16, 2017, 14:31:57 poslijepodne »
Sve jasno. Dozirka nije za rješavanje problema. Tu je radi nemogućnosti redovitog doziranja. Ne očekujem da će riješiti problem. Problem čitave priče je taj što kad nisam doma ne znam što se dešava u tanku (Je sve OK? Sve je OK. Nadolijevaš vodu? Nadolijevam. Koralji živi, zdravi, ribe? Sve 5. Hraniš kako sam ti rekao? Hranim... I onda dođem nakon četiri dana doma a Duncan k'o da je krepao prije pet godina...).
Kao što sam napisao, pico tank sam odokativnom metodom podešavao godinu dana. Naravno, nije to nadolijevanje k'o kad pijem pivu. Tu su mjerice, pipete, menzure, matematika, faktor sigurnosti i ostalo. Jedino što ne mjerim parametre jer su mi isti već četiri mjeseca. Zadnji put sam mjerio jučer radi straha da se nešto jako poremetilo. Mjerim samo Mg, Ca, kH i salinitet. Ostalo ne mjerim niti ne namjeravam mjeriti jer želim uživati u hobiju a ne postati rob hobija. S vremenom će tank biti full automatik no onda će koštati kao slabiji auto a to mi opet nije cilj jer ću izgubiti dodir s hobijem.


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #177 u: Kolovoz 16, 2017, 14:32:40 poslijepodne »
E da. Koristim AF sol, probiotic.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #178 u: Kolovoz 16, 2017, 15:20:37 poslijepodne »
Probiotic od AF ti je sol za ULNS sisteme. Takoder na tvoj tank s koraljima koje imas totalno nepotrebno. Prijedi na reef salt of AF i samo radi izmjene redovito pogotovo sad u pocetku malo cesce. Inace Pro sol koliko sam upoznat ne ide s componentama od AF. Nemoj nista dozirat samo redovito mjenjaj more bar 2 miseca nemoj nista dodavat ni livat samo promjena i nista drugo.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #179 u: Kolovoz 16, 2017, 15:53:17 poslijepodne »
Probiotic od AF ti je sol za ULNS sisteme. Takoder na tvoj tank s koraljima koje imas totalno nepotrebno. Prijedi na reef salt of AF i samo radi izmjene redovito pogotovo sad u pocetku malo cesce. Inace Pro sol koliko sam upoznat ne ide s componentama od AF. Nemoj nista dozirat samo redovito mjenjaj more bar 2 miseca nemoj nista dodavat ni livat samo promjena i nista drugo.

Pregledao sam sve od AF-a. S obzirom da imam mali tank i da imam mix koralja (iako mi se čini da ću ostati na LPS i Softy) odabrao sam ULNS. Može se kombinirati sve što AF nudi samo je problem za probiotic metodu kH koji ne smije biti viši od 8 jer se onda počnu događati nekakva sranja vezana za SPS koralje. Meni je kH bio i 11.... no pitanje je kako ti testeri mjere odnosno kapljica ''lijevo ili desno'' i već je rezultat drugačiji. Mjerim Salifert testerima. S obzirom da imam samo 75 litara tank, sve te doze koje navode i rasponi doziranja (25ml do 100ml na 100lit) su prejake pa onda sve preračunavam i reduciram. Definitvno sam mišljenja, da ako koristim AF probiotic sol da ne treba dodavati nikakve dodatne bakterije jer su definitvno previše (od njih sam imao u roku pola sata mutnu vodu i zelene alge na staklima kad sam kombinirao). Sad sam sve reducirao i jednom tjedno ubacim Probio F i onda imam mazut u skimmeru i vodu kristalno čistu drugi dan.
Pojačat ću sad izmjene mora a pripremiti sve za doziranje. S druge strane, otkad doziram u pico tank (1,5ml/dan 1+2+3) koralji su se dodatno počeli nabildavati. Moram postati i u drugu temu par fotki   da se vidi što govorim.
Sve u svemu, obavještavat ću o svojim iskustvima s ''odokativnom'' upotrebom AF preparata :)

I hvala svima.
 

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #180 u: Kolovoz 16, 2017, 17:40:30 poslijepodne »
Pitanje za AF users zašto ne probiotici so sa mekanim koraljima ? Ako ne , zašto  to onda AF ne kaže ( to je jedna od diferencija koju sam primijetio izmedju navoda proizvodjaca i iskaza ovdje )
  Kolega Slim Okrug to uvjek napomene da nije za mekane  pa me interesuje zašto jer to ne mogu nigdje naći !
Da je to much  za meke slažem se kao i ostale " pro reef " napucane soli ali da nisu za mekane , zvuci mi dosta kontradiktorno kad usporedim šta AF pise i etiketu na kanti ( pogledaj simbole i upute  na pakovanju i web  sajtu )

A Probacu kad stignem isto pitanje postaviti na fejsu  na AF grupi gdje imaju support i osnivač firme odgovara na pitanja i ljudi iz razvoja produkata

Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #181 u: Kolovoz 16, 2017, 18:09:00 poslijepodne »
Pazi sa AF,ja sam si ubio pola akvarija nedavno jer sam spustio nutrijente na 0 sa njihovim preporucenim dozama...sada doziram pola doze i polako stvari idu na bolje..0 fosfata i nitrata je sranje,osim ako ne koristis sve ostalo za ULNS..

AF 123 sadrze mikro i markoelemente,ali sumnjam da si s tim napravio sranje..
Prije probiotska sol,ona je samo za Acropora tankove napravljena,tj bas za ultra low nutrient sisteme..

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #182 u: Kolovoz 16, 2017, 18:22:41 poslijepodne »
Pazi sa AF,ja sam si ubio pola akvarija nedavno jer sam spustio nutrijente na 0 sa njihovim preporucenim dozama...sada doziram pola doze i polako stvari idu na bolje..0 fosfata i nitrata je sranje,osim ako ne koristis sve ostalo za ULNS..

AF 123 sadrze mikro i markoelemente,ali sumnjam da si s tim napravio sranje..
Prije probiotska sol,ona je samo za Acropora tankove napravljena,tj bas za ultra low nutrient sisteme..
Hranim sa svime, dodajem aminokiseline, vitamine, sve što je uz probiotic metodu.

Trpimirovich Design Studio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #183 u: Kolovoz 16, 2017, 18:30:13 poslijepodne »
Ufff kad čitam o ovom ovdje a i na puno mjesta  ista ili slična iskustva sa AF onda mogu vrtit glavom !
Pa kakva je to firma koja sve napise kako i zašto i koliko recimo kod ABC navode i kolika količina rastopine diže koliko vrjednost ili na kanti probiotici soli stave simbol SOFT corala a korisnici kažu iz iskustva da nije tako )
 Ne mogu se osvrnuti na osobna iskustva sa njihovim produktima ali ovo sto čitam ( i po stranim forumima ) zaključujem da AF ima jako lošu politiku informiranja i transparentnosti oko njihovi produkata ! Ako većina korisnika iz iskustava piše i oko doziranja i upotrebe drugačije nego proizvodjac onda definitivno ispada iz mog izbora !!!
Ne kažem da su produkti loši al ovakve diference od korisnika ( kojima vjerujem ) i navoda proizvodjaca su na nivou diletantizma i "marketinga koji na šarenom prospektu svašta obećava "
 
Jedini argumenti PRO su možda dostupnost i cijena ( u puno slučajeva) al to mi ne pomaze ako se nemogu pouzdati na ono šta AF piše  jer onda gube vjerodostojnost da li je uopće unutra ono sto deklariraju )

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #184 u: Kolovoz 16, 2017, 18:50:06 poslijepodne »
Ovo je kopija odgovora na r2r forumu od strane AF samog

Dakle Pro sol je na baza probiotika i cijeli sistem ako se koristi ta sol mora biti temeljen na toj bazi nesto kao zeovit ali nisam nesto puno istraziva jer iskreno nije mi bila opcija ta sol. Dakle prijepis AF tima iz amerike

Fully synthetic marine salt created for coral cultures, especially SPS. Its formula is designed to
create the best conditions for marine animals. The micronutrients and macronutrients contained in the formula fully fulfill the demand of corals for proper growth and pigmentation. Probiotic bacteria contained in the salt reduce the content of nitrates and phosphates, and prevents the growth of pathogenic bacteria in the marine aquarium .

Probiotic Reef Salt Contains vitamins and amino acids.

After dissolving the salt, freshly prepared marine water can be used immediately. When setting up new aquariums it is recommended that the first animals are placed no sooner than 10-14 days after filling the aquarium.
Instructions for use: Dissolve the salt in previously prepared demineralized water. Water temperature should be about 24`C (75`F). For salinity of 1.025 S.G. dissolve 3.95kg (8.71lbs) of salt in 100 liters (27 US gal.) of water. Stir the solution vigorously for about 15 minutes. When the salt is fully dissolved and the solution clear, the marine water is ready to use.

Parameters of a salt are presented below:

Cl – 19000-19500 mg/l
Na – 10500-10600 mg/l
Mg – 1300-1380 mg/l
S – 840-890 mg/l
Ca – 410-440 mg/l
K – 380-400 mg/l
Br – 60-70 mg/l
F – 1,2-1,5 mg/l
Fe – 0,05-0,06 mg/l
Sr – 8-9 mg/l
dKH – 7,2-8,0
pH – 7,8-8,2

Ovo je sastav same soli koji se razlikuje u kolicinama mikroelemenata u odnosu na reef salt.

Ovo je odgovor zastupnika za Amere veazno kako radi ta sol.

Our bacteria are in the lyophilized form in Probiotic Reef Salt. It is activated in contact with water. These are specialized organisms for the reclamation (cleaning) of water reservoirs. Similar bacteria are also they used to remove effects of disasters of marine tankers, leakage of oil or wastewater treatment.

As about amino acids and vitamins they are dry and they help the initial development of probiotic bacteria in water. Thanks to that they have two functions - improving the water environment (reduction of phosphate and nitrates) and as a plankton bacteria - food for corals especially sps corals. Till the salt is dry nothing happen with bacteria and medium for bacteria. This salt is made for more than 5 years, tested and it works very good in many tanks. We’ll not give the names of Bacteria (which strain) because it’s our company know how and we are afraid of copy our product. Today’s microbiology allows to much more then storage of bacteria (probiotic) in salt , food for animals or even humans.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 16, 2017, 18:56:40 poslijepodne od Slim_okrug »

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #185 u: Kolovoz 16, 2017, 18:59:05 poslijepodne »
Na AF stranicama piše točno to. Činjenica je da parametri u tanku stoje skoro pa identični kao što je deklarirano na kutiji.
U skimmeru se vidi kako djeluju bakterije, odnosno kod zamjene vode ili dodatka bakterija skim je kao mazut, tamno smeđe boje. Istovremeno su koralji otvoreni i klopaju. Drugi dan je voda kristalno čista.
Ja demantiram navode da probiotic sol nije dobra za softy koralje jer u pico tanku sve buja uz isti režim održavanja kao i nano tank što održavam.

Trpimirovich Design Studio


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #186 u: Kolovoz 16, 2017, 18:59:22 poslijepodne »
Reduciranje PO4 i NO3 i nije bas preoruka na meke i lps. Ima par slucajeva koji su koristili tu sol s tip tipovima tankova koji su doslovno izgladnili tankove i odveli ih u nazalost propast. Ja osobno koristim Reef salt i kada sam kuci samo mijenjam more i ne doziram nista. Promjena svako 2 tjedna cca 60 L . Kada me nema doma onda doziram component 1 ,2, 3 jer u tom periodu ne mijenjam more pa da nadomjestim gubitke. Eto to je moje iskustvo.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #187 u: Kolovoz 16, 2017, 19:50:47 poslijepodne »
E opet pisete  šta AF kaže  ;) to znamo svi koji smo pročitali dal na R2R  ili na drugim platformama ! Kod soli parametri su na testovima onakvi kakva im je deklaracija čak i  preporučena doziranja  su kao i po iskustvima  korisnika !
Da ne odemo daleko maloprije je  i sam kolega Slim pisao  iz svog. Iskustva  doziranje ne preporučuje onako kako proizvodjav preporučuje  jer su prejaki (?????)
Pa da se vratim na konkretno iz ove teme ABC  komponente koji nisu ništa drugo nego zasnovane na H.W. BAling metodi  proširene  sa dodatnim elemenata ! AF navodi. Tačno koji su u kojoj komponenti još piše tačno receptura rastvora i za. Koju vrijednost podiže koji parametar ! Ovo sam  preuzeo sa njihovog sajta!
Kako onda može a pričamo o extendend Balingu ( mineralne soli + elementi )  može i smije da bude
Diferencije ili prejaki su ili svaki tank je drugaciji  ????
   Na žalost sto više čitam o ovoj firmi a pocelo je kao razonoda. Na godišnjem  za prosirivanje horizonta sve više i više čitam negativnih iskustava do katastrofalnih  svakako nije sve crno ima i odličnih tankova i uspjesnih Al zajednicko im je  da su  to iskusni akvaristi koji su i prije imali super tankove i dosta kreativno i sa razumom i znanjem  koriste AF produkte !
   
    Vrijeme će pokazati jer je još mlada firma da li je to ozbiljan igrač na duže staze ili low budget pokušaj osvajanja tržišta !!  Rano je još njih porediti sa etabliranim firmama koje produkte desetljecima proizvode a mnoštvo tankova su  isto tako dugo referencija !!
Dosta ljudi pravi pravi hip oko te firme i gleda ih kao state od art , postavite si sami pitanje da su izasli  na tržište sa AF produktima i cijenama u nivou FM , RedSea , Kenta , Tropic Marin...... vecini bi ostao AF onako samo kao činjenica da postoje ! Cijena je ta koja ih je " proslavila " po meni ( ovo je moje subjektivno Al na fakktama bazirano mišljenje ) ništa  drugo nego  novi" Jebao " koji pravi kemiju i sol ;) ;)
Znaci ili imaš sreću ili peh a konstantnost i dugoročni testovi u praksi pokazaće vrijeme ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #188 u: Kolovoz 16, 2017, 20:37:56 poslijepodne »
Reduciranje PO4 i NO3 i nije bas preoruka na meke i lps. Ima par slucajeva koji su koristili tu sol s tip tipovima tankova koji su doslovno izgladnili tankove i odveli ih u nazalost propast. Ja osobno koristim Reef salt i kada sam kuci samo mijenjam more i ne doziram nista. Promjena svako 2 tjedna cca 60 L . Kada me nema doma onda doziram component 1 ,2, 3 jer u tom periodu ne mijenjam more pa da nadomjestim gubitke. Eto to je moje iskustvo.

Ima logike. A kako tvoj tank izgleda kod tebe to funkcionira savršeno. Ja pokušavam pratiti točno kako su u AF-u zamislili no sad kad sam to napisao već sam sam sebe demantirao  :D
No, dobro je i to znati jer kad sam doma, ja doziram sve, za sad ručno, a kad me nema, samo se pazi na ATO da ima vode i da živine nisu gladne. Veliku ulogu ima veličina tanka. Kod mene će se sve rasturiti u par dana, a kod tebe će trebati mjeseci. No znam da ću nakon nekog vremena i niza pokušaja i pogrešaka doći na razinu kao što je i pico. I onda to više neću dirati niti korigirati.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #189 u: Kolovoz 16, 2017, 20:50:28 poslijepodne »
E opet pisete  šta AF kaže  ;) to znamo svi koji smo pročitali dal na R2R  ili na drugim platformama ! Kod soli parametri su na testovima onakvi kakva im je deklaracija čak i  preporučena doziranja  su kao i po iskustvima  korisnika !
Da ne odemo daleko maloprije je  i sam kolega Slim pisao  iz svog. Iskustva  doziranje ne preporučuje onako kako proizvodjav preporučuje  jer su prejaki (?????)
Pa da se vratim na konkretno iz ove teme ABC  komponente koji nisu ništa drugo nego zasnovane na H.W. BAling metodi  proširene  sa dodatnim elemenata ! AF navodi. Tačno koji su u kojoj komponenti još piše tačno receptura rastvora i za. Koju vrijednost podiže koji parametar ! Ovo sam  preuzeo sa njihovog sajta!
Kako onda može a pričamo o extendend Balingu ( mineralne soli + elementi )  može i smije da bude
Diferencije ili prejaki su ili svaki tank je drugaciji  ????
   Na žalost sto više čitam o ovoj firmi a pocelo je kao razonoda. Na godišnjem  za prosirivanje horizonta sve više i više čitam negativnih iskustava do katastrofalnih  svakako nije sve crno ima i odličnih tankova i uspjesnih Al zajednicko im je  da su  to iskusni akvaristi koji su i prije imali super tankove i dosta kreativno i sa razumom i znanjem  koriste AF produkte !
   
    Vrijeme će pokazati jer je još mlada firma da li je to ozbiljan igrač na duže staze ili low budget pokušaj osvajanja tržišta !!  Rano je još njih porediti sa etabliranim firmama koje produkte desetljecima proizvode a mnoštvo tankova su  isto tako dugo referencija !!
Dosta ljudi pravi pravi hip oko te firme i gleda ih kao state od art , postavite si sami pitanje da su izasli  na tržište sa AF produktima i cijenama u nivou FM , RedSea , Kenta , Tropic Marin...... vecini bi ostao AF onako samo kao činjenica da postoje ! Cijena je ta koja ih je " proslavila " po meni ( ovo je moje subjektivno Al na fakktama bazirano mišljenje ) ništa  drugo nego  novi" Jebao " koji pravi kemiju i sol ;) ;)
Znaci ili imaš sreću ili peh a konstantnost i dugoročni testovi u praksi pokazaće vrijeme ;)

Poanta je da je svaki tank drugačiji i da svaki drugačije troši hranjive tvari baš kao i ljudi. Neki jedu malo i debeli su , neki jedu i jedu pa su kost i koža. AF navodi da doziranje ovisi od tanka do tanka, od bioloada, količine koralja, tipa koralja. Doziranje Component 1+2+3 je od 25ml do 100ml na 100 litara. Vjerujem da ima tankova u koje treba ubacivati i duplu dozu. To je isto kao i originalna rasvjeta koju kupiš zajedno s tankom. Ako imaš nezahtjevne biljke bit će ti dosta, ako imaš ciklide bit će ti dosta, no ako želiš zahtjevno bilje i bujni akvarij onda ti nije dosta svjetla.

AF se definitivno progurao s cijenom. Mene je osobno na AF prebacila činjenica da u ZG ima prekrasan tank u ProReef-u koji, prema riječima gazde, koristi AF proizvode. Ako je mene lagao, lažem i ja vas. Ja sam taj tank gledao skoro godinu dana i svaki put je bio sve bolji i bolji. S druge strane vjerujem da Red Sea i ostali mogu imati iste cijene kao i AF no onda ih ne bi kupovali. To je isto kao i kod mog frenda u butiku. Kad je prodavao traperice za 250,00kn nitko ih nije kupovao. Onda je otišao u Tursku i pokupovao je Levis, Replay, Diesel i ostale brendirane etikete, prišio ih na svoje hlače koje je šivao u svojoj krojačkoj radionici stavio cijene od 750,00 do 1.200,00kn i sve rasprodao u par tjedana jer su sada te hlače bile ORIGINAL...

A mi uvijek volimo kupovati skupo jer mislimo da je dobro. Gledao sam intervju s gazdom AF-a i rekao je da morsku akvaristiku želi pojednostaviti i napraviti dostupnom i običnim ljudima koji nemaju hrpu para za održavanje reef tanka i da reef ne mora niti treba biti skup.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #190 u: Kolovoz 16, 2017, 21:28:17 poslijepodne »
E opet pisete  šta AF kaže  ;) to znamo svi koji smo pročitali dal na R2R  ili na drugim platformama ! Kod soli parametri su na testovima onakvi kakva im je deklaracija čak i  preporučena doziranja  su kao i po iskustvima  korisnika !
Da ne odemo daleko maloprije je  i sam kolega Slim pisao  iz svog. Iskustva  doziranje ne preporučuje onako kako proizvodjav preporučuje  jer su prejaki (?????)
Pa da se vratim na konkretno iz ove teme ABC  komponente koji nisu ništa drugo nego zasnovane na H.W. BAling metodi  proširene  sa dodatnim elemenata ! AF navodi. Tačno koji su u kojoj komponenti još piše tačno receptura rastvora i za. Koju vrijednost podiže koji parametar ! Ovo sam  preuzeo sa njihovog sajta!
Kako onda može a pričamo o extendend Balingu ( mineralne soli + elementi )  može i smije da bude
Diferencije ili prejaki su ili svaki tank je drugaciji  ????
   Na žalost sto više čitam o ovoj firmi a pocelo je kao razonoda. Na godišnjem  za prosirivanje horizonta sve više i više čitam negativnih iskustava do katastrofalnih  svakako nije sve crno ima i odličnih tankova i uspjesnih Al zajednicko im je  da su  to iskusni akvaristi koji su i prije imali super tankove i dosta kreativno i sa razumom i znanjem  koriste AF produkte !
   
    Vrijeme će pokazati jer je još mlada firma da li je to ozbiljan igrač na duže staze ili low budget pokušaj osvajanja tržišta !!  Rano je još njih porediti sa etabliranim firmama koje produkte desetljecima proizvode a mnoštvo tankova su  isto tako dugo referencija !!
Dosta ljudi pravi pravi hip oko te firme i gleda ih kao state od art , postavite si sami pitanje da su izasli  na tržište sa AF produktima i cijenama u nivou FM , RedSea , Kenta , Tropic Marin...... vecini bi ostao AF onako samo kao činjenica da postoje ! Cijena je ta koja ih je " proslavila " po meni ( ovo je moje subjektivno Al na fakktama bazirano mišljenje ) ništa  drugo nego  novi" Jebao " koji pravi kemiju i sol ;) ;)
Znaci ili imaš sreću ili peh a konstantnost i dugoročni testovi u praksi pokazaće vrijeme ;)

Poanta je da je svaki tank drugačiji i da svaki drugačije troši hranjive tvari baš kao i ljudi. Neki jedu malo i debeli su , neki jedu i jedu pa su kost i koža. AF navodi da doziranje ovisi od tanka do tanka, od bioloada, količine koralja, tipa koralja. Doziranje Component 1+2+3 je od 25ml do 100ml na 100 litara. Vjerujem da ima tankova u koje treba ubacivati i duplu dozu. To je isto kao i originalna rasvjeta koju kupiš zajedno s tankom. Ako imaš nezahtjevne biljke bit će ti dosta, ako imaš ciklide bit će ti dosta, no ako želiš zahtjevno bilje i bujni akvarij onda ti nije dosta svjetla.

AF se definitivno progurao s cijenom. Mene je osobno na AF prebacila činjenica da u ZG ima prekrasan tank u ProReef-u koji, prema riječima gazde, koristi AF proizvode. Ako je mene lagao, lažem i ja vas. Ja sam taj tank gledao skoro godinu dana i svaki put je bio sve bolji i bolji. S druge strane vjerujem da Red Sea i ostali mogu imati iste cijene kao i AF no onda ih ne bi kupovali. To je isto kao i kod mog frenda u butiku. Kad je prodavao traperice za 250,00kn nitko ih nije kupovao. Onda je otišao u Tursku i pokupovao je Levis, Replay, Diesel i ostale brendirane etikete, prišio ih na svoje hlače koje je šivao u svojoj krojačkoj radionici stavio cijene od 750,00 do 1.200,00kn i sve rasprodao u par tjedana jer su sada te hlače bile ORIGINAL...

A mi uvijek volimo kupovati skupo jer mislimo da je dobro. Gledao sam intervju s gazdom AF-a i rekao je da morsku akvaristiku želi pojednostaviti i napraviti dostupnom i običnim ljudima koji nemaju hrpu para za održavanje reef tanka i da reef ne mora niti treba biti skup.


heheh !Ti se zezas ???? :) :)

*****A mi uvijek volimo kupovati skupo jer mislimo da je dobro

******  To je isto kao i kod mog frenda u butiku. Kad je prodavao traperice za 250,00kn nitko ih nije kupovao. Onda je otišao u Tursku i pokupovao je Levis, Replay, Diesel i ostale brendirane etikete, prišio ih na svoje hlače koje je šivao u svojoj krojačkoj radionici stavio cijene od 750,00 do 1.200,00kn i sve rasprodao u par tjedana jer su sada te hlače bile ORIGINAL...

++++++++++++++++++


o tome i pricam da ko zna dal je etiketa i sadrzaj kod AF kao i kod frendovi "original leviski  " to se zove plagijat ,lopovluk ,prevara ili sarlatanstvo ovisno o kom podrucju pricamo
                 a ako volimo skupo onda bi kupovali druge produkte kod Guccia i Versace (FM ,RedSea, i kako se zovu sve ) a ne Spar AF jer opet kontradiktornost ko voli skupo kupice nesto drugo (ovo se ne odnosi na kvaklitetu samo na cijene )
Taj gazda AF  je covjek sa velikim znanjem  a jos veci biznismen !Njegove price vjerujem kao i rjecima jednog trgovca sa ovih prostora !Tip je odlican biznismen i zna kako se pravi lova a price o pojednostavljenju ma daj te probiotic soli prodaje godinama  firma Tropic Marin !!Odi na njihov sajt i pogledaj team i ko im je sef razvoja i glavni izumitelj produkaata ! Ovaj Poljak je shvatio i svaka mu cast dok cijena stima kupcu i njegova lova dobitkom marketing mu radi  milion volonterski promotera i cak sve kiksove guraju na sebe jer AF ne moze da pogrijesi !Heheheheh nasmijao si me ! Hvala popravi mi vece !


Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #191 u: Kolovoz 17, 2017, 02:33:05 prijepodne »
@trpimirovich sam AF probiotsku sol nije namjenio softy tankovima,tj ne preporuca ju u svojem vodicu za odrzavanje odredenih vrsti sistema. Vjerujem da ima pojedinaca koji uspjesno koriste probiotsku sol na softy i lps tankovima,ali za tim nema potrebe.

 Takoder doziranje aminokiselina nema smisla osim ako se radi o ULNS sto nije potrebno osim za sps. Moje iskustvo,puno AF bocica za LPS dominantni akvarij nije bilo potrebno. Pola doze NP PRO + PRO BIO S +123 za elemente i to je to. Reef sol koristim.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #192 u: Kolovoz 17, 2017, 11:40:41 prijepodne »
Par fotki da se vide ostali koralji u kakvom su stanju. Sve su još fragovi.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #193 u: Kolovoz 17, 2017, 11:43:52 prijepodne »
I fotka pico reef-a u kojem je isti ražim kao i u nano tanku. Cactus pavona, Xenia, Sinularia (fragovi su u nano ubačeni), Caulastrea, Gorgonia, Parazoanthus, Palitoe, Kenya Treee, Briareum je krenuo na prednje staklo, gljive crvene, plave, zelene, Euphyllia... Probiotic sol, 1+2+3 1,5ml dnevno.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #194 u: Kolovoz 31, 2017, 22:41:31 poslijepodne »
Jutros sam ispod baze caluastreae pronašao prvo Aiptasiu veličine glavice šibice a dva centimetra niže nešto bijelo, čupavo, izgleda kao kukuljica od dudovog svilca s poliima koji izlaze iz nje. Veličine je nešto manje od graška. Kopao sam po internetu i pronašao da je to navodno spužva Scypha Sponge. Poslikat ne mogu jer nemam kako zumirati. Fotka koju prilažem je s interneta i recimo da je ta kukuljica najsličnija toj spužvi. Piše da je dobročudna i reef-safe. No, iskustvo mi kaže da papir ''sve trpi'' pa me zanima je li to istina ili ne?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #195 u: Rujan 01, 2017, 06:51:25 prijepodne »
Sta se tiice aiptasie to saniraj odma i baci oko po tanku da nema jos negdi. Sta se tice spuzvice nemas problema safe su. Faza tanka kada iz djecacica postaje momcic hahaha. Samo tu aiptasiu rjesi i dobro pregledaj sve.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #196 u: Rujan 01, 2017, 07:44:05 prijepodne »
Sta se tiice aiptasie to saniraj odma i baci oko po tanku da nema jos negdi. Sta se tice spuzvice nemas problema safe su. Faza tanka kada iz djecacica postaje momcic hahaha. Samo tu aiptasiu rjesi i dobro pregledaj sve.

Za Aiptasiu znam. Tu su bile od početka pa sam imao Camelback kozicu koja ih je potamanila a nakon toga i SPS-ove... Ova se očito spasila i preživjela. Kozicu je uzeo reefer da mu riješi feather wormse kojih ima puno a kaže da ih obožava jesti.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #197 u: Rujan 03, 2017, 14:36:16 poslijepodne »
Vidio sam da imam još spužvi. Bijela spužva oko Euphyllie i crna oko Caluastreae koja je polako prešla i na kamen. Čitam svašta po netu. Neki pišu da je to super sa je tank zdrav, a drugi pišu da im crna spužva radi probleme.

Trpimirovich Design Studio


Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #198 u: Rujan 03, 2017, 22:18:08 poslijepodne »
Crnu sam imao na jednom kamenu.Rasla je u mraku i pri manjem strujanju.Prilikom premještanja i okretanja kamena došla je na svjetlo i nakon nekog vremena nestala.E sad je li opasna ne bi znao.Imam i bijelu i ne  radi mi probleme.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #199 u: Rujan 04, 2017, 09:30:13 prijepodne »
Crnu sam imao na jednom kamenu.Rasla je u mraku i pri manjem strujanju.Prilikom premještanja i okretanja kamena došla je na svjetlo i nakon nekog vremena nestala.E sad je li opasna ne bi znao.Imam i bijelu i ne  radi mi probleme.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Crna je skrivena na bazi Caluastreae pa ju nisam ni vidio dok se nisu zatvorile glave. Raste u sjeni i u sporoj struji mora. Bijela je pak na svjetlu i na jakoj struji.