Svibanj 07, 2024, 01:01:11 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: molim pomoć..  (Posjeta: 4252 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
molim pomoć..
« u: Rujan 13, 2011, 19:05:14 poslijepodne »
Ne znam otkud da počmem, nov sam ovdje... htio bih si kupiti akvarij od nekih 75-100l i jako su mi lijepe bette, može li mi netko pomoći i reći koje ribe bi pasale s njima i što sve trebam imati za njih, znam da ne smijem stavljati 2 mužjaka, znam sve o razmnožavanju, ali ne znam cijenu, te kako za njih urediti akvarij i treba li mi čistač za njih, do sada sam imao samo zlatnu ribicu, ali ipak želim nešto veće i upustiti se u akvaristiku!

Unaprijed hvala!  :)

Offline Dhoraso

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Bjelovar
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #1 u: Rujan 13, 2011, 19:12:58 poslijepodne »
možda ovdje nađeš nešto korisno  ;)

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=63130.0

pozdrav i sretno

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #2 u: Rujan 13, 2011, 19:16:56 poslijepodne »
Ako hočeš Bettu lijepo kupi jedan mali 15-litarski akvarij, hang-on filterić, grijač 25W, kupi ili improviziraj neku lampu sa par Watta štednom,  zasadi ga gusto biljem, što više površinskog bilja jer se voli na njemu izležavati i to ti je to. Bettama je to idealno. I staviš si ga na radni stol kraj kompa. A ak imaš mjesta, volje i peneza za još jedan veći, njega složiš biljni ili Tanganyku ciklide npr.

Offline CvijetZivota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Sacramento,CA
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #3 u: Rujan 13, 2011, 19:32:51 poslijepodne »
Po meni,Bette najbolje drzati same.Dvodihalice koje nemaju puno prohtjeva.Davno sam probala jednu ubaciti u zajednicki,sa razlicitim tetrama i nije dugo izdrzao(my mistake).Prosle godine smo nabavili sinu jednog muzjaka i on se brine o nj vec 13 mjeseci,u jednom malenom akvarijumu od 2 litra(bez filtera i grijaca!).Ovdje su djeci to najomiljenije ribice i prodaju se posebni akvarijumcici samo za njih.A same Bette ovdje prodaju u plasticnim kutijicama od nekih 3 dcl sa poklopcom,u kojem su napravljene rupice.Tako nerijetko,ako duze cekaju kupca(citaj spasitelja)te ljepotice ugibaju.
Dugo vec i sama zelim da drzim Betta ribice da oformim neki od zaboravljenih akvarijumcica ,koji cekaju u podrumu,ali naprosto,nemam vremena za to.Luksuz je to vise jednoj majci,domacici,radnici,supruzi i forumasici  :roll:.Ali,ko zna,mozda bude!


« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2011, 20:19:32 poslijepodne od CvijetZivota »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #4 u: Rujan 13, 2011, 19:40:33 poslijepodne »
Covjek ti ljepo rece.....15-30l akvarij, jedna betta unutra, panjic, biljke i to je to.

75-100 litara i bette.....skoro uvijek vrijedi pravilo "sto veci akvarij", ali kod njih ti to nije slucaj. Jasno, nemoj ici u krajnosti pa je drzati u 2dl vode, ali 100 litara je ipak previse.

Sto se tice nekog suzivota s nekim....ribe dna. corrydoras, ancistrus i slicno. Ali prikladno velicini akvarija.

Ako vec ides na 100 litara, imas izbora, a betti sredi jedan mali akvarijic, i tako ce biti najsretnija. Svaka druga kombinacija, iako je moguca, nije zabranjena, ali radis odredjene kompromise na koje se tvoja riba moze navici, i zivjeti zdravo, ali i ne mora.....

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #5 u: Rujan 13, 2011, 20:14:58 poslijepodne »
I nemoj dva muška stavit u jedan aq,biće  :boxing:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #6 u: Rujan 14, 2011, 13:51:22 poslijepodne »
Hvala vam, znam za 2 mužjaka, ma da ajde ja bih ipak uzeo za početak neki 50 litarski akvarij, za bettu ću srediti mali akvarij od prije što imam od zlatne ribice, a koje bi mi ribe bile lijepe u tom 50l akvariju? Mislio sam uzeti neonke, ali za njih treba dobro pripremiti vodu i akvarij, šteta što kod nas nema nemo ribica, ali evo što preporučate nešto kao bette samo da su ipak druželjubive pa da ih malo kombiniram i imam više mužjaka i ženki pa da bude malo i bebača, za onu bettu ću i kupiti malo kasnije ženku da se poigra....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #7 u: Rujan 14, 2011, 13:55:48 poslijepodne »
e da i za tog betana ako mu sredim mali akvarčić, dali da stavim grijač i filter?

Offline veselaST

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 208
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: Split
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #8 u: Rujan 14, 2011, 14:46:55 poslijepodne »
Nemo ribica  :nerd:
Na što točno misliš  :blush2:
Biti roditelj znači da ti srce kuca van tijela!

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #9 u: Rujan 14, 2011, 14:49:12 poslijepodne »
Pa na ribicu iz crtića, ovako izgleda u stvarnosti...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #10 u: Rujan 14, 2011, 14:53:28 poslijepodne »
uh....... to je riba za morski akvarij. Niti ne pomisljaj na nju.

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #11 u: Rujan 14, 2011, 15:02:21 poslijepodne »
da znam...ali sam pročitao da ih je lakše uzgajati, zna li netko koliko koštaju diskusi?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #12 u: Rujan 14, 2011, 15:13:26 poslijepodne »
a diskusi ti isto bas nisu za pocetnike i ne za tak male akvarije.
Ja sam kao mlad i neiskusan probavao sa svacime i nije to bas uvijek zavrsavalo dobro.  :(

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #13 u: Rujan 14, 2011, 15:18:29 poslijepodne »
ok, hvala, a što bi mi onda lijepo išlo u taj 50l akvarij?

Offline CvijetZivota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Ženski   Dob: 47
  • Lokacija: Sacramento,CA
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #14 u: Rujan 14, 2011, 15:28:44 poslijepodne »
ok, hvala, a što bi mi onda lijepo išlo u taj 50l akvarij?
Guppies,mollies,tetras,platies...koji cistac i eto ga pun!  :star:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #15 u: Rujan 14, 2011, 16:12:44 poslijepodne »
da li da stavim u mali akvarčić za bettu filter i grijač? Naravno rasvijetu ću staviti  za prirodne biljke zbog fotosinteze

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #16 u: Rujan 14, 2011, 16:39:14 poslijepodne »
ne želim bit grub..ali..evo ti link http://www.akvarij.net/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=498
pročitaj, nauči napamet i onda ak neš ne bi bilo jasnije, pitaj .
sretno :)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #17 u: Rujan 14, 2011, 18:03:54 poslijepodne »
Prouci sve u prirucniku, ali ukratko - da, grijac ti je obavezan. Filter isto tako. Mislim, ako ces drzati bettu mozes i bez njega, ali svakako, preporuka je da ga imas.

Tko kaze da kod nas nema nemaca? Samo, budi siguran da ti nemas uvjete za drzanje njih......nemoj me krivo shvatiti, ali morska akvaristika je ipak malo vise od teglice s vodom. Mislim, i slatkovodna bi to svakako trebala biti, ali.....nije toliko skupa kao more ako nista drugo...

Diskusa se mani, kao i svih osjetljivih vrsta.

Najmanji problem ti je koje bi ribe bile ljepe....bitno je ono sto moze u takav akvarij....a iskreno, ne moze puno toga....

Vec si dobio ogdovor na to.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #18 u: Rujan 14, 2011, 18:30:40 poslijepodne »
hvala ti Damire...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #19 u: Rujan 14, 2011, 19:34:13 poslijepodne »
ma gle, samo polako. Akvaristika je jako skup sport ako u to uletis bez ikakavog predznanja. Kostat ce te puno novaca i zivaca a rezultati ce biti nikakavi.
Mali akvariji znace i male ribe.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #20 u: Rujan 14, 2011, 20:50:49 poslijepodne »
nema na cemu.....

u principu, betti filter nije nesto neophodno kao drugim ribama. prvenstveno zato sto betta voli mirnu vodu, dakle ne neki divljacki protok i strujanja. Drugo, betti ne smetaju (jasno ako je zdrava) ni drasticnije izmjene vode, tako da, u manjem akvariju mozes drzati bettu bez filtera, ovisno o velicini akvarija, svakih par dana ces mjenjati veci dio vode, 60,70, mozda i 80%, i betta ce biti ok....

Grijac ti je obavezan, jer ide zima....jasno, svi mi grijemo prostorije radi sebe, sigurno neces akvarij drzati na balkonu, ali opet, ako ti temperatura prostorije nije 26-27 stupnjeva, i to konstantno, imat ces problema. mala kolicina vode se brzo grije, ali se brzo i ohladi, tako da, kako ti pada temperatura zraka u prostoriji, padat ce i temperatura vode u akvariju....

E sad, ako se odlucis bez filtera, imas sitan problem.....biljkama takodjer nece smetati to sto cesto mjenjas vodu, ali mozes imati problema sa algama i slicnim smecem, barem sam ja imao sve dok nisam stavio najmanji unutarnji filter koji sam pronasao, smanjio ga na minimum, tek toliko da ima blago strujanje vode, i namjestio da blago mreska povrsinu..... betta ima dovoljno mirnih mjesta gdje je strujanje vode prakticki nikako, a opet, imas kakvu takvu biolosku filtraciju vode....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #21 u: Rujan 14, 2011, 21:07:08 poslijepodne »
Za takve male akvarije je najbolji hang-on filter. Jeftin je, ne zauzima prostor, jednostavan je za čistit i lijepo ga je vidit jer je ko mali slapić. Ovako nešto:

http://www.aqua-terra.biz/eshop/?158,vanjski-filter-atman-hf-0100

Offline kells1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 496
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb, črnomerec
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #22 u: Rujan 14, 2011, 22:00:33 poslijepodne »
definitivno, takav mali hangonac i betta sretna, i još se može smanjiti protok tako da joj ne smeta , vizualno u samom akvariju nije prisutan, osim cijevi ,  dobar prijedlog  :up:
premalo je slobodnih ravnih površina u stanu  :cupakosu:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #23 u: Rujan 15, 2011, 09:05:38 prijepodne »
Hvala vam svima na pomoći evo kada budem skupio malo vremena ću ići slijedeći tjedan kupiti akvarij pa ga pustiti da lijepo on cirkulira i onda za nekih 2-3 tjedna ili koliko da pustim?...kupiti betana malog... poslati ću vam slikicu....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #24 u: Rujan 15, 2011, 09:15:47 prijepodne »
Pusti ga bar 3 tjedna. Što više to bolje.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #25 u: Rujan 15, 2011, 14:29:42 poslijepodne »
Ako ce ici betta sama, przi ga odmah u akvarij. Jasno, voda mora biti odstajala, ili tretirana nekom kemijom protiv klora i slicnog, ali riba moze ici odmah unutra....

Samo svakih par dana vrsi izmjene vode i to je to...a filter ce se vec sam od sebe usput zaciklirati, nakon tri tjedna smanji izmjene vode na onu klasiku jednom tjedno, i to je to, ama bas nista lose se nebi smjelo desiti....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #26 u: Rujan 15, 2011, 14:41:35 poslijepodne »
Ne bi smjelo, al bolje da se zaciklira kako spada. Nigdje ne gori.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #27 u: Rujan 16, 2011, 07:19:06 prijepodne »
I to stoji, ako nije zurba, pusti sto duze mozes cekati....

Ubacivanje riba "na suho" je uvijek odredjeni rizik, ali u slucaju bette stvarno mislim da neces imati nikakvih problema.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #28 u: Rujan 16, 2011, 13:25:42 poslijepodne »
hvala vam, javim vam se sutra kada budem kupio akvarij i svu opremu...

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #29 u: Rujan 18, 2011, 12:42:17 poslijepodne »
Evo opreme i sada ide punjenje akvarija i priprema vode, nisu imali rasvjetu za akvarij od 20l pa sam naručio doći će mi u čet, a tada ću uzeti i bilje... Recite vaše mišljenje!

Offline Gumby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #30 u: Rujan 18, 2011, 12:56:02 poslijepodne »
Dali je 13-litarski akvarij dovoljan za mužjaka i ženku?

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #31 u: Rujan 18, 2011, 13:12:35 poslijepodne »
Ja mislim da bi ti trebao biti dovoljan, ali nemoj nikada staviti manje od tri ženke bette jerih mužjak zna naganjati i umoriti do smrtil.. U početku su ti oni mali nekih 2-3 cm... i nemoj dva mužjaka sraviti da ne bi bilo borbe!

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #32 u: Rujan 18, 2011, 13:14:33 poslijepodne »
Gumby> ne. osim ako nije rijec o mrijestenju, nekako mislim da neces naci dovoljno veliki akvarij da bez ikakvih posljedica drzis njih zajedno. Opet, ljudi ih drze, ali....

Lordalenus> predebel sloj sljunka. Boja sljunka je ono..... :down: Ako ces imati bilje, sto vidim da ti je namjera, ispod tog sljunka ti ide jos hranjiva podloga, ajmo reci sve skupa nekih 5 cm sloj....

sto se tice filtera...filter je totalni promasaj za betu... prejak protok ima, previse mjesta zauzima.....a ovo je samo 20 litara, zar ne? Dakle, efektivno, tu ce biti 15-tak litara vode, ako i toliko.... premala povrsina, prejak protok vode, u tome ti beti nece biti nimalo ugodno. Ljepo su ti ljudi, svi mi, pisali da je hang-on filter idealan za betu, ili neki mali unutarnji filter, nesto poput mcf-40, nekog malog atmana ili slicno. Ovo em oduzima mjesto, em je prejako, em bas i s estetske strane ne lici na nista, zamisli si s kojim biljem  s kojom kolicinom ces sakriti takav fitler da se ne vidi??? Da me krivo ne shvatis, fitler je solidan, ima dosta mjesta za filter materijal, cak mozes i kombinirati, ali po mom misljenju definitivno nije za tako mali akvarij, i k tome jos i akvarij u kojem je beta....

Grijac kao grijac, ako radi, nema zamjerke....

i jos jednom, ako uopce ima vise ikakvog smisla - ljudi, manite se drzanja muske i zenske bete u teglicama, osim ako ih ciljano ne idete razmnozavati.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #33 u: Rujan 18, 2011, 13:17:52 poslijepodne »
da tražio sam hang on, ali najjeftiniji im je nekih 340kn i rekao mi je da usmjerim prema staklu i stavim na minimum, vidjeti cu sto cu moci napraviti, jos mi reci za ovu pozadinu.... kako da je zaljepim??

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #34 u: Rujan 18, 2011, 13:27:07 poslijepodne »
I prodavač mi je govorio da uzmem za biljek CO2...je to dobro? To je kao neš novo im došlo..

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #35 u: Rujan 18, 2011, 13:28:47 poslijepodne »
Najjeftiniji hang on kosta toliko? asti gospe!!!!!!! gdje to?????

Hang-onovi koji bi tebe zadovoljili su ti nekih 50-70 kn, ovisi koliku proviziju dere koji preprodavac....

Staviti na minimum pomaze, ali...usmjeriti prema staklu pomaze, ali..... vidjet ces uostalom....

Kako rekoh vec, a nadam se da ce netko od beta-gurua to doci i potvrditi, beta ne voli jaki protok, ne voli cak ni srednji protok. Minimum minimuma, tek toliko da voda cirkulira....

ALi ok, sto sad....nasjeo si na prodavacevu pricu (ili oni imaju stvarno neke ultra-turbo nabrijane hang-onove i nista jeftinije i manje), uvalio ti je nesto samo da proda, mozda te nije skuzio, mozda nije znao, mozda ga nije zanimalo.... ja ti samo kazem da debelo razmislis o tome da ovaj fitler koristis u takvom akvariju.... i potrazis neki hang-on, atmanovih imas vec po 50kn.....a rade jako dobro svoj posao i na 10 litara i na 40 litara....

Pozadinu ljepis tako da je orezes po dimenzijama, smocis staklo akvarija, stavis pozadinu, jasno sve ovo radis s vanjske strane akvarija, stavis pozadinu, voda ce je "zaljepiti" za staklo, pazljivo istisnes svu vodu, mjehurice i neravnine, najbolje sa nekakvom karticom, onda rubove zaljepis sa svih strana selotejpom, ili nekom slicnom trakom, da zrak ne ulazi izmedju stakla i tapete...i to ti je to....

Mani se co2..... halo, to je 15 litara vode, i povrsina u koju efektivno, kad oduzmes sljunak, podlogu, dekoraciju, ovaj enormno veliki filter, imas mjesta za zasaditi par biljaka, kojeg ce ti co2? Da me krivo ne shvatis, malo je tih majstora koji u 20 litara imaju potrebu za co2.....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #36 u: Rujan 18, 2011, 13:36:41 poslijepodne »
Ok hvala ti na svemu!! Bio sam u Pet Centru Rijeka, nezz on mi je tako rekao...pa i vidio sam tamo gdje je vadio... sve nke ogromne cijne od 300-800 kn znam da si mi rekao za tu cijenu, ali evo tako je ispalo...znam da one ne vole strujanje jako, pa cu mu probati onda nesto nabaviti....isto hvala na savjetu za CO2 i pozadinu, mislio sam da je to neka folija koja se nalijepi na staklo, ali evo sada idem ovom tvojom metodom...posaljem ti sliku bette za jedno 2 tjedna kada ga uzmem..i mislio sam mu ancistrusa staviti... hoće li to biti u redu?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #37 u: Rujan 18, 2011, 13:57:35 poslijepodne »
Trebalo bi biti ok....beta je uglavnom gore, sredina, ancistrus je uglavnom dolje ili na staklu, dakle.....ne ocekuj nikakve probleme....

Moj zna poganjati ancistrusa, iako je ovaj duplo veci od njega, ali to ti je ono, jednom mjesecno, kad mu se ovaj slucajno nadje na putu.....nista zabrinjavajuce.....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #38 u: Rujan 18, 2011, 14:00:16 poslijepodne »
Premali ti je to akvarij za Ancistrusa. Stavi mu jednog većeg jabučara da ždere ostatke hrane, trule biljke i alge i to je to.

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #39 u: Rujan 18, 2011, 14:21:54 poslijepodne »
i ja mislim da ti je bolje jabučar nego anci :up:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #40 u: Rujan 18, 2011, 14:26:34 poslijepodne »
hoće li se slagati beta i jabučar? Da uzmem jednog ili?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #41 u: Rujan 18, 2011, 14:37:30 poslijepodne »
Kod mene se slažu. Prvi dan ga je Bettan malo gnjavio i par puta ga gricnuo za roge, tek da mu pokaže ko je glavni, a onda se primirio i sad su si best frends.  :hug:

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #42 u: Rujan 18, 2011, 17:38:04 poslijepodne »
hvala....a koliko da ih stavim?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #43 u: Rujan 18, 2011, 17:55:58 poslijepodne »
1

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #44 u: Rujan 18, 2011, 21:25:55 poslijepodne »
ok hvala ti....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #45 u: Rujan 21, 2011, 10:43:16 prijepodne »
lijepo sam stavio vodu da cirkulira i onda sam stavio od easy life onaj filter medium i easy start za bakterije u filteru po mjeri za mog 20 litraša u razmaku od 1h, na njima piše da se voda razbistri nakon nekoliko sati, ja sam stavio jučer u 24h, kada da očekujem da se voda razbistri?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #46 u: Rujan 21, 2011, 13:20:59 poslijepodne »
par sati, jedan dan, dva-tri dana....razbistrit ce se kad se razbisti. ako ces ici na cijeli "prirodni" ciklus cikliranja, 3-4 tjedna...onda ce ti se voda mutiti i bistriti u nekoliko navrata, neovisno o tim tekucinama...

tako da, strpljenje.....

Btw, i na nitrivecu pise od par sati do 24 sata, a ja kad sam ga stavljao na frisku vodu i novi filter, trebalo je nekih 2 dana da se 200 l vode razbistri, i da nije onako bijela i mutna...tako da...strpljenje, jos jednom....

Offline lordalenus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 104
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: molim pomoć..
« Odgovori #47 u: Rujan 21, 2011, 19:01:38 poslijepodne »
ok hvala