Travanj 20, 2024, 01:22:07 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Što mislite?  (Posjeta: 734 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DeWiaN

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Vukovar
  • Moji kraljevi
Što mislite?
« u: Listopad 04, 2009, 17:53:01 poslijepodne »
Koliko cesto je najbolje mijenjati vodu ,radi se o Diskusima,akvarij je 260l,do sada sam mijenjao vodu svakih tjedan dana po jedno 50 l,a kolega mi kaze sto drzi diskuse da on mijenja svaka 3 do 4 dana ,i da mu ribe super napreduju ,što vi mislite ,molim iskusne Diskusaše  ;) da se jave da vidim šta oni misle  -? ,e da i u vezi filtera,filter mi je tetra ex 1200 ,i kolega mi kaze da ga operem svakih mjesec dana ,a ja sam ga do sada prao svaka dva do 3 mj,sto vi mislite,hvala unaprijed!I jel diskusi jedu bilje ,jer criptocorina mi sve vise i vise izgleda kao da ju nesto jede ,a osim diskusa imam samo sijamske algojede ,coridorase i neonkice ,i mislim poceti osim easy life ffm poceti dodavati i easy carbon mislim da bi to moglo poboljsati rast bilja,ince ribe su zivahne ,dobro jedu finih boja itd,budem uskoro stvio slike sam dok ukebam kolegu sa profi aparatom pa da mi poslika  :)!eto hvala unaprijed na dobrim savjetima ,I BELIVE IN YOU MY FRIENDS !!!!!Pozdrav iz Vukovara!
Život je kocka koja se ne baca,a ako ti ispadne moli se da padne na pravu stranu!

Offline DeWiaN

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 275
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Vukovar
  • Moji kraljevi
Odg: Što mislite?
« Odgovori #1 u: Listopad 05, 2009, 00:37:58 prijepodne »
ZAR NITKO????? :'(
Život je kocka koja se ne baca,a ako ti ispadne moli se da padne na pravu stranu!

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Što mislite?
« Odgovori #2 u: Listopad 05, 2009, 09:49:52 prijepodne »
Ja u 240 litara imam 3 velika i 3 srednja diskusa, 2 velika skalara i masu komunalaca a vodu mijenjam 20 do 25% svakih 15 dana a filter materijal (fluval 405) operem svakih mjesec dana. Ph mi je trenutno oko 7 ali ako ga uspijem smanjiti na 6 onda ću vodu mijenjati jednom mjesećno oko 35 do 40%.

Vrlo je bitno da imaš puno bilja koje će trošiti velike količine nitrata a da bi imao dobre i bujne biljke trebaš imati dobru rasvjetu i CO2 sistem.

U akvarijima bez bilja ili s vrlo malo bilja voda se mora mijenjati jednom tjedno 20 do 25% a filter čistiti jednom mjesećno.

Evo jedna slikica jednog dijela mog akvarija, pozdrav.

Offline staglin

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 811
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Dubrovnik Lapad Babin Kuk
  • Non bene pro toto libertas venditur auro
Odg: Što mislite?
« Odgovori #3 u: Listopad 05, 2009, 09:56:27 prijepodne »
ZAR NITKO????? :'(

malo ti je naziv teme blesav "Što mislite?"bolje je kad vec u naslovu natuknes o cemu se radi....

985plavi :diskusi su ti  :up:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Što mislite?
« Odgovori #4 u: Listopad 05, 2009, 20:00:24 poslijepodne »
riba bolje raste kod češće izmjene vode. Također time smanjuješ količinu nekakvih nametnika u vodi pa tako i na ribama. Kad ribe navikneš na česte izmjene vode onda je lakše i s nekim lijekovima koji zahtjevaju nakon primjene veliku izmjenu vode. U aziji na farmama diskusa mijenja se i do 100% vode dnevno (nemaju filtere).
Mi naravno nemamo takve uvjete ni potrebe jer obično imamo kod držanja diskusa veće filtere. Ali isto tako u tim filterima koji se zaprljaju i ne čiste često se nasele razni namentici koji štete ribama, a lijek do njih teže dolazi i ne djeluje kako bi trebao, pa je tako dobro i očistiti češće filter ali ne u isto vrijeme mijenjati vodu već kroz nekoliko dana od čišćenja.  :)...
095/907 83 76  [email protected]