Travanj 26, 2024, 00:26:37 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nova telefonska prijevara  (Posjeta: 3273 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Nova telefonska prijevara
« u: Veljača 17, 2011, 18:50:17 poslijepodne »
Ovo je sadržaj maila kojeg sam maloprije dobila (možda netko do sada nije vidio):


Dragi moji,

 

jutros sam zamalo postala zrtvom telefonske prijevare, srecom nisam, pisem vam da procitate i proslijedite na sto vise adresa da netko ne nasjedne!!

 

Oko 9 sati nazvala je doticna gdja Suncana iz firme "Osmatrix" na kucni telefon od moje bake da trazi mene (Martinu) i da me nigdje ne moze dobiti pa dal bi mi baka mogla prenjeti poruku da ju obavezno nazovem na broj:

 

888 66 75.

 

Naizgled nista strasno jedino sta kad mi je baka predavala papiric s porukom ipak je broj malo cudno zvucao: 888...

 

Ne budi lijena, prije nego sam okrenula taj broj potrazila sam na internetu tu firmu- ne postoji, pa sam trazila taj broj- ne postoji. Sada vec sigurna u legalnost poziva zvala sam t com sluzbu za korisnike. Kaze vrlo ljubazna gospodja- DOBRO DA IH NISTE ZVALI, TO UOPCE NIJE T COM BROJ. BROJEVI KOJI POCINJU SA 888 SE NAPLACUJU PO POSEBNOJ TARIFI, TA FIRMA JE REGISTRIRANA KAO CHINA SHOP A POSLUJE TAKO STO SKIDA VASE BROJEVE NA INTERNETU I OSTAVLJA PORUKE DA IH SE ZOVE. inace cijena je vise desetaka kn po min. Ono sto je posebno cudno u mom slucaju je da su zvali moju baku na njen telefon i trazili mene- OCITO IMAJU JAKO DOBAR IZVOR INFORMACIJAMA O UKUCANIMA.

 

 

Svakako obratite paznju na sve pozive iz mreze koja pocinje sa 888 jer postoji samo iz jednog razloga a to je da vara ljude.

 

Proslijedite prijateljima i jos vaznije, ukucanima.



edit: postoji EOS Matrix d.o.o. i oni su agencija za naplatu potraživanja koja nema nikakav poseban broj nego ostavljaju broj obične kućne cetrale za kontakt (baka je možda dužna k'o Grčka Mozaik knjizi ili nekom drugom...?)

Možda je baka ili krivo čula, ili je ova cura iz maila također krivo čula broj ili naziv u Službi informacija kad je zvala..
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2011, 19:06:20 poslijepodne od Iris »

Offline ZeleniMrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1423
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Stockholm, Sweden
  • You'll Never Walk Alone
Odg: Nova telefonska prijevara
« Odgovori #1 u: Veljača 17, 2011, 19:01:36 poslijepodne »
Al se ga vara danas bokte :roll:
Ne kuzim T-Com,racun dobivas od njih,placas ga njima...kako oni to ne onemuguce ili je to mozda i njima u interesu?
Danas je tehnologija toliko razvijena da sumnjam da neznaju o cemu se radi i da to ne mogu sprijecit...
20l vanila
North: Unfinished business
“Look deep into nature, and then you will understand everything better.” AE

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Nova telefonska prijevara
« Odgovori #2 u: Veljača 17, 2011, 19:11:13 poslijepodne »
Al se ga vara danas bokte :roll:
Ne kuzim T-Com,racun dobivas od njih,placas ga njima...kako oni to ne onemuguce ili je to mozda i njima u interesu?
Danas je tehnologija toliko razvijena da sumnjam da neznaju o cemu se radi i da to ne mogu sprijecit...

T-Com kao drugi operatori, stavljaju blokadu na odlazne pozive čim se uoči kontinuirano zvanje istih 060 brojeva koji su najskuplji jer je moguće da je u pitanju dialer.
Ne isplati im se jer tolike račune koji 060 mogu napraviti njihovim korisnicima ne mogu se namiriti, a to im bome nije interesu.

Zvanje u Jameriku ili Australiju ne mogu spriječiti jer je tvoje pravo da s tetom pričaš 5 sati na telefon na njen broj, koji god bio. A ak' pričaš s istom tetom na 060-ruf mich an- onda si mulac i sustav to prepozna pa te od tebe samog zaštiti.  :D

Većinom su ovakvi mailovi patke, al' nikad se ne zna čeg' su se prevaranti domislili.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Nova telefonska prijevara
« Odgovori #3 u: Veljača 17, 2011, 19:12:04 poslijepodne »
Citat:
Demantij na članak u Vjesniku

Brojevi koji počinju znamenkama "888 " u Zagrebu (pozivni broj 01) uobičajeni su fiksni telefonski brojevi koji se u pravilu nalaze u B.netovoj mreži (ako u međuvremenu nisu preneseni kod nekog drugog operatora), te za njih ne vrijedi nikakav poseban sustav naplate. Pozivi prema tim brojevima naplaćuju se poput poziva prema bilo kojem drugom broju u fiksnoj mreži na području Hrvatske, ovisno o cjeniku mreže koju pozivatelj koristi, stoga su informacije u članku u Vjesniku koji govori o tome da se radi o "prevarantskom scenariju" , kao i informacije u spomenutim e-mail porukama, posve netočne.

B.net Hrvatska d.o.o. ovim putem želi reagirati pojašnjenjem povodom članka koji je objavljen u današnjem Vjesniku, te poruka elektroničke pošte koje su počele cirkulirati a u kojima se ističe kako se iza telefonskih brojeva koji počinju znamenkama "888" u Zagrebu kriju "tvrtke koje pozive naplaćuju od više desetaka do više stotina kuna" . Za sva dodatna pitanja možete se s povjerenjem obratiti B.net sužbi za korisnike.

17. veljače 2011.

http://www.bnet.hr/cro/b_net/novosti/demantij_na_clanak_u_vjesniku

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Nova telefonska prijevara
« Odgovori #4 u: Veljača 17, 2011, 19:23:14 poslijepodne »
Nisam gledala broj..  :D Hvala Majstore kaj si riješio misterij.  :zagrljaj:

Znači baka kupuje ljubiće i ne plaća ih.

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Nova telefonska prijevara
« Odgovori #5 u: Veljača 17, 2011, 19:46:18 poslijepodne »
Baš sam htjela napisati kako brojevi koji počinju sa 888 nemaju nikakve posebne veze sa posebnim naplaćivanjem ,nije baka nego sama cura dužna ko grčka. Ili njen dečko... ko zna
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!