Travanj 28, 2024, 10:34:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Prijevoz ribe  (Posjeta: 6622 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline murk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 579
Prijevoz ribe
« Odgovori #50 u: Veljača 21, 2006, 22:33:00 poslijepodne »


genocid





ja sam moje vozio i zaboravio u auto bili su cirka osam sati (gupi)ali tako nesto ah fuuuuuuuuuuuuuuuuuj
tko zna zna, ko nezna dva

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Prijevoz ribe
« Odgovori #51 u: Veljača 22, 2006, 19:26:00 poslijepodne »


Evo i mene opet. Ace, preporuka, popakiraj ribe u vrećice, osiguraj da ti puno iste te vrećice ne padaju i ne tuku po stijenkama (torba je OK) transportne jedinice i nemaš nikakvu frku. Ponavljam, selio sam čitavi akvarij ribica iz Zg u ST (sve ih pospremio u vrećice same ili po više komada ovisno o veličini), bez ikakvih gubitaka.


Nisam se htio mješati u prethodne dvije stranice rasprava, ali ako hoćete moje mišljenje: UBILI IH VALOVI. Diskus je poznat kao osjetljiva i plaha riba. U frižideru koji je napunjen do pola je tijekom transporta zavidna nevera (tipa: more 5-6; za one koji znaju koliko je to). Sve u svemu sedam sati ljuljanja, udaranja u stijenke frižidera i stres.Posljedica: gecrk. Čisto ne vjerujem da su se ugušili, previše je zraka (i kisika), i previše mješanja vode i zraka da se kisik ne bi spustio u vodu.


Eto, sve skupa nezgodna lekcija za sve nas koji seljakamo ribice iz bilo kojih razloga.


P.S. Ako mogu još jednu. Iz svih postova po ovom pitanju se vidi da nitko tko je pakirao ribice u vrećice nije imao statistički važnih gubitaka- voda je mirnija, ribice ne lupaju u stijenke.
St/HR

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Prijevoz ribe
« Odgovori #52 u: Veljača 22, 2006, 19:57:00 poslijepodne »
Šparko, ovo je jedno od logičnijih objašnjenja,...

Offline sparko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 166
  • Spol: Muški  
Prijevoz ribe
« Odgovori #53 u: Veljača 22, 2006, 23:17:00 poslijepodne »
hvala, hvala
St/HR

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Prijevoz ribe
« Odgovori #54 u: Veljača 22, 2006, 23:41:00 poslijepodne »
i ja se pridruzujem tom misljenju... zvuci dosta logicno...
Split / Hrvatska

Offline asterix

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
Prijevoz ribe
« Odgovori #55 u: Veljača 23, 2006, 01:39:00 prijepodne »
doktorska dijagnoza,cestitam...nisam pobenavio u ovu uru da pisem, ali cekam bus iz ZG,stize tek u 2.30 pa malo kratim vrijeme

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Prijevoz ribe
« Odgovori #56 u: Veljača 23, 2006, 01:42:00 prijepodne »
a sta cekas?
Split / Hrvatska

Offline D.I.T.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1004
Prijevoz ribe
« Odgovori #57 u: Veljača 23, 2006, 10:49:00 prijepodne »
Citat: sparko



Evo i mene opet. Ace, preporuka, popakiraj ribe u vreæice, osiguraj da ti puno iste te vreæice ne padaju i ne tuku po stijenkama (torba je OK) transportne jedinice i nemaš nikakvu frku. Ponavljam, selio sam èitavi akvarij ribica iz Zg u ST (sve ih pospremio u vreæice same ili po više komada ovisno o velièini), bez ikakvih gubitaka.


Nisam se htio mješati u prethodne dvije stranice rasprava, ali ako hoæete moje mišljenje: UBILI IH VALOVI. Diskus je poznat kao osjetljiva i plaha riba. U frižideru koji je napunjen do pola je tijekom transporta zavidna nevera (tipa: more 5-6; za one koji znaju koliko je to). Sve u svemu sedam sati ljuljanja, udaranja u stijenke frižidera i stres.Posljedica: gecrk. Èisto ne vjerujem da su se ugušili, previše je zraka (i kisika), i previše mješanja vode i zraka da se kisik ne bi spustio u vodu.


Eto, sve skupa nezgodna lekcija za sve nas koji seljakamo ribice iz bilo kojih razloga.


P.S. Ako mogu još jednu. Iz svih postova po ovom pitanju se vidi da nitko tko je pakirao ribice u vreæice nije imao statistièki važnih gubitaka- voda je mirnija, ribice ne lupaju u stijenke.








evo ljudi nas napali zbog zraka, a to bi bilo čak i logičnije rješenje...nisi to trebao napisati, sad će nas napast i zbog toga
Zagreb/Ravnice

Offline vuky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 346
Prijevoz ribe
« Odgovori #58 u: Veljača 23, 2006, 10:54:00 prijepodne »

Citat: sparko

Evo i mene opet. Ace, preporuka, popakiraj ribe u vreæice, osiguraj da ti puno iste te vreæice ne padaju i ne tuku po stijenkama (torba je OK) transportne jedinice i nemaš nikakvu frku. Ponavljam, selio sam èitavi akvarij ribica iz Zg u ST (sve ih pospremio u vreæice same ili po više komada ovisno o velièini), bez ikakvih gubitaka.


Nisam se htio mješati u prethodne dvije stranice rasprava, ali ako hoæete moje mišljenje: UBILI IH VALOVI. Diskus je poznat kao osjetljiva i plaha riba. U frižideru koji je napunjen do pola je tijekom transporta zavidna nevera (tipa: more 5-6; za one koji znaju koliko je to). Sve u svemu sedam sati ljuljanja, udaranja u stijenke frižidera i stres.Posljedica: gecrk. Èisto ne vjerujem da su se ugušili, previše je zraka (i kisika), i previše mješanja vode i zraka da se kisik ne bi spustio u vodu.


Eto, sve skupa nezgodna lekcija za sve nas koji seljakamo ribice iz bilo kojih razloga.


P.S. Ako mogu još jednu. Iz svih postova po ovom pitanju se vidi da nitko tko je pakirao ribice u vreæice nije imao statistièki važnih gubitaka- voda je mirnija, ribice ne lupaju u stijenke.

Slazem se. Mislim da nisu uginule gusenjem. Nisam do sada slao ribice te velicine al sam dosta ribica slao i nikad nisam imao problema. U vrecice. Vrecice u stiropor kutiji ili kartonskoj kutiji oblozenoj stiroporom iznutra. Slao do Zadra. Vise puta. I znalo je biti dosta ribica u vrecici pola voda pola zrak. Nikad problema.
Igrajte za nju, nasu voljenu,
Nek\' jace kuca to
Srce vatreno.

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Prijevoz ribe
« Odgovori #59 u: Veljača 23, 2006, 11:45:00 prijepodne »


Citat: Ace1
Sad mi je žaj šta se prepucavate. Radi se o sljedećem. Živim u Splitu i radim u Zg. Putujem sa avionom i ako kupim ribice u Zg ili se zaletim do Graza u kupovinu hoće li ribe to izdražat. Naravno bile bi u mojoj torbi koja ide samnom u kabinu. Doduše vjerojatno će na rendgenu čudno gledat ali nema veze.



Evo ovako iskustvo iz prve ruke, na aerodromu treba prijaviti da se nose ribe u vrečici, u principu ne stvaraju probleme ali nikad se nezna moj je brat meni donio diskuse iz Zagreba u Pulu avionom bez nikakvog problema, šta se tiče pakiranja kako su mnogi več rekli u vrečici mora biti 1/3 voda, a drugo kisik ili ako je zrak onda se ubaci kisik u tabletici koji se kupi u apoteci ili u zooshopu,tableta se polako topi i ipušta balončiće kisika tako da nema problema sa time, najjednostavnije je vrečicu omotati novinskim papirom barem pet listova debljine zaljepiti dno i sve okolo sa selotejpom tako da ribe budu kao prvo u mraku radi manjeg šoka a drugo da održava donekle temperaturu vode, ja šaljem i dobivam ribe tako zapakirane i do sada nije bilo problema, u principuminimum daset sati putovanja su ribe sigurne a možda i više.


Ovo nije pametovanje nego osobno iskustvo. Hvala na pozornosti.
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline mtesa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
    • http://home.blic.net/mtesa
Prijevoz ribe
« Odgovori #60 u: Veljača 23, 2006, 16:12:00 poslijepodne »
Isto iskustvo kao kkliba



iz Beograda do Banja Luke, po 5-9 sati, vrecice za zamrzvac, od 4l, 1l
vode, naduvam ih pumpom da se naduvaju skroz. stavim jednu uz drugu.

sve zamotam u novinski papir pa u torbu.

sve za 5.


uibica, uiba, uibetina hxxp://rapidshare.com/users/P4NYZY

Offline Ace1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 318
  • Lokacija: Split
    • http://www.aquosus.net/
Prijevoz ribe
« Odgovori #61 u: Veljača 23, 2006, 22:02:00 poslijepodne »


Prvo da se svima zahvalim jer će vjerojatno i ekipa iz Splita imat od ovoga koristi ako kome zatreba. Da rezimiramo mogu u kesicu kako ste već opisali pa u kartonsku kutujicu sa novinama ili stiropolom.


Još jednom hvala
Hrvoje,Split Tropheus Paradise

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Prijevoz ribe
« Odgovori #62 u: Veljača 23, 2006, 22:07:00 poslijepodne »
Nema na čemu.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Prijevoz ribe
« Odgovori #63 u: Veljača 23, 2006, 22:37:00 poslijepodne »
Malo se kasno uključujem, no ako smijem primjetiti jedini razlog ovoj katastrofi koja se je dogodila je to što je u toj kutiji bilo previše riba koje su se prilikom transporta (trešnje i koječega još) UPLAŠILE i počele divljat po tom skučenom prostoru i tako su se izudarale po stijenkama i nažalost same sebe ubile.
Otprilike to vam je ista stvar kada se iznenadno discusi počnu ganjati po akvariju i jedan se "biser" zakuca u staklo i lagano potone prema dnu i tako omamljen ostane par minuta, a nama "srce u petama".
Sad si zamislite kako je njima bilo tokom cijelog putovanja i tako svako malo!?
Nažalost TO je jedini razlog ovog uginuća, da je svaka riba bila pakirana sama za sebe u vrečici do toga nebi došlo, no čovjek je išao sa najboljom namjerom i sigurno mu je sada kao da mu je netko isćupao srce i pokazao kako mu kuca u ruci!!!
Stvarno mi je žao i stvarno prevelika cijena i matrijalno i emocionalno za "životnu školu".
Kisika je bilo dovoljno,vode također,ALI prostora eventualno za dvije manje ribe ili jednog večeg discusa.
Tako sam i ja dobio ribu od 15 cm. i bila je sama i u šoku,a pazilo se je u transportu na nju kao uh....
Sve je dobro prošlo.
Sad se stvari više nemogu popraviti i to je najveći bed, ali drugi put - znaš sad i sam ...
Žao mi je    

Offline Tetak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Požega, Hrvatska
  • symphysodon aequifasciatus
    • eGo elektroničke cigarete
Odg: Prijevoz ribe
« Odgovori #64 u: Ožujak 06, 2012, 14:17:03 poslijepodne »
Zadnji odgovor g. Dubravka i jedini TOČAN! Potvrdit će i  uzgajivači diskusa na ovom forumu!

Pravilo je "što veća riba to manje vode". Također vrijedi pravilo o zasebnom pakiranju svake ribe ako se radi o većim primjercima kao što su ovi.