Travanj 28, 2024, 01:37:01 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mišljenja o isplativosti kupnje...  (Posjeta: 4355 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #25 u: Siječanj 07, 2009, 17:02:21 poslijepodne »
Ti reci soma pa se nađete na soma i dvjesto! Tolko košta novi Record 120 i ormarič ide đabe jer im ionako više ne treba. :)

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #26 u: Siječanj 07, 2009, 18:38:31 poslijepodne »
Iskreno i ja sam mislio reći 1000kn...jel to neka realna cijena -?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #27 u: Siječanj 07, 2009, 18:42:36 poslijepodne »
Je! S ormaričem super!

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #28 u: Siječanj 09, 2009, 13:42:10 poslijepodne »
To nije skupo

Druga je stvar sto tu i tamo nalete ljudi koji daju stvari extra jeftino ali ako gledas koliko te dode novi stalak i takav akvarij ispada da ga dobivas za cca 50% cijene.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #29 u: Siječanj 09, 2009, 14:40:23 poslijepodne »
lol ja bi ga rađe poklonio nego prodao za 50% u ovom slučaju još jeftinije...takav sam :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #30 u: Siječanj 09, 2009, 20:00:23 poslijepodne »
ak voliš taj hobi, nikaj nije previše jer je to ulaganje u pravu stvar, a opet da se nabavit i jeftinije, sve zavisi kakvi su tvoji planovi svezani uz akvaristiku, ne?
Varaždin...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #31 u: Siječanj 10, 2009, 21:10:46 poslijepodne »
To nije skupo

Druga je stvar sto tu i tamo nalete ljudi koji daju stvari extra jeftino ali ako gledas koliko te dode novi stalak i takav akvarij ispada da ga dobivas za cca 50% cijene.

Pa i ja sam pregledao sve oglase na ovom forumu koji su postavljeni..i možda sam pronašao par oglasa koji su bili zanimljivi..pogotovo poklanjanje caymana od preko 200 litara.. a kod drugih oglasa većinom su to diy akvariji itd..
Ja isto mislim da je ova ponuda ok pogotova nakon što sam pregledao sve oglase koji su bili postavljeni na forumu..

Neznam na koji oglas misliš Vedrane kad kažeš da se može naći jeftinije.. -?

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #32 u: Siječanj 11, 2009, 05:54:08 prijepodne »
Pa moraš preispitati sve mogućnosti! A za to treba strpljenje! Trebaš samo malo pričekati, a do onda se preispitati kod staklara za kolko bi ti napravili i slično! A u međuvremenu možda uleti kakav dobar oglas!
Varaždin...

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #33 u: Siječanj 11, 2009, 16:49:55 poslijepodne »
Zar me nebi došlo skuplje da uzimam kod staklara staklo i onda kupiti/izraditi poklopac,pa kupiti filter,grijač,lampe,tajmer,stalak.. -?

Mislim da nebi uzimao preko oglasa (od nepoznatog) jedino da je stvarno izuzetna ponuda..a ovak ak dobijem 20l gore ili 200kn dolje od ove ponude..mislim da mi se ne isplati..

Offline svizac

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Kutina
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #34 u: Siječanj 11, 2009, 17:31:25 poslijepodne »
Pogledaj i akvarij i opremu.Ako ti se sviđa uzmi ga,to je neka normalna cijena,u trgovini će te sigurno koštati skuplje i za te novce mislim da ne možeš kupiti postolje i akvarij te litraže,osim možda kineskih,a možda niti njih.

Offline jednomaloz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: zvonimirovac - čađavica
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #35 u: Siječanj 11, 2009, 18:41:14 poslijepodne »
je bi otišao i ako je sve u redu,odma ga uzeo, 1500 kn nije pretjerano, ja sam nedavno dao 2100 za novi juwel rio 125 sa postoljem, i sve kaj sam dosad kupil u akvarij,kad sve zbrojim oko 3000 kn, i vidim danas oglas da se prodaje rio 240 star 5 mjeseci (ima garanciju još) sa ribama i svom opremom za 3500,kaj za mene nije pretjerano, s obzirom koliko bi to sve došlo novo.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #36 u: Siječanj 12, 2009, 11:31:33 prijepodne »
Ma nemas kaj razmisljat to je ok ponuda pa samo stalak te dode 1100kn za taj akvarij ako sad ides po njega u ducan.



Ono ljudi brkaju pojmove sa komentarima moze i jefitnije ako ides DIY, pa da moze ali onda i imas DIY a ukoliko ciljas na kupovni tj tvornicki onda naravno da neces niti raditi usporedbe sa DIY.

Offline Busman

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 103
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #37 u: Siječanj 12, 2009, 20:46:42 poslijepodne »
Kolko je star ak?kolko koristen jel izgreban i tak sve zavisi.Al posto su to obiteljski prijatelji reci 1100 il 200 pa ak ide ide ak ne mislim da je i 1500kn ok.
Zagreb/Maximir

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #38 u: Siječanj 12, 2009, 21:04:06 poslijepodne »
Malo sam "zujo" po nekim našim dućanima i gledao cijene akvarija i tak..i čini mi se da ova ponuda koju imam i nije tak loša (ak sve bude u dobrom stanju..)..mislim, taj akvarij sam dođe 2.400 i nekaj kuna..

A što se tiče oglasa ovdje i na netu nisam vidio nikaj zanimljivog..bolje rečeno dobar omjer plaćenog i dobivenog..

P.S. Jel se to meni čini il je cayman 80 pro puno bolje silikoniziran s crnim silikonom/gumom unutar akvarija nego npr. rio 125

I još jedno bitno pitanje..vidim da cayman ima sve na jednoj žici..jel imaju ljudi problema kad im rikne nešto od tih stvari pa onda zamjene pošto je sve na jednoj žici itd.. i vidim da ima nekakva tanja površina plastike iza na caymanu jel to možda gdje bi vanjski filter trebao ići..i općenito da li bi trebao razmišljati o vanjskom filteru na tu litražu?

Uhh kolko pitanjaa :roll: :roll: ;)

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #39 u: Siječanj 12, 2009, 23:56:39 poslijepodne »
Malo sam "zujo" po nekim našim dućanima i gledao cijene akvarija i tak..i čini mi se da ova ponuda koju imam i nije tak loša (ak sve bude u dobrom stanju..)..mislim, taj akvarij sam dođe 2.400 i nekaj kuna..

A što se tiče oglasa ovdje i na netu nisam vidio nikaj zanimljivog..bolje rečeno dobar omjer plaćenog i dobivenog..

P.S. Jel se to meni čini il je cayman 80 pro puno bolje silikoniziran s crnim silikonom/gumom unutar akvarija nego npr. rio 125

I još jedno bitno pitanje..vidim da cayman ima sve na jednoj žici..jel imaju ljudi problema kad im rikne nešto od tih stvari pa onda zamjene pošto je sve na jednoj žici itd.. i vidim da ima nekakva tanja površina plastike iza na caymanu jel to možda gdje bi vanjski filter trebao ići..i općenito da li bi trebao razmišljati o vanjskom filteru na tu litražu?

Uhh kolko pitanjaa :roll: :roll: ;)

To da je sve na jednoj zici je mana koju smo odavno zamjetili i navodili kao manu unatoc tome sto proizvodac to navodi kao prednost. Bez obzira na to, sve se da otvoriti i sve se spaja i odspaja na luster kleme tako da nije neki problem i nemora te to brinuti.

Konkretno problem je bio sa tajmerom koji je otisao dok je akva. bio pod garancijom pa su pravili probleme kad ga je covjek sam izvadio i donio da mu daju zamjenski jer je njihovo videnje stvari bilo da on isprazni zaciklirani akvarij i preveze akvarij od 200L do njih da mu oni ugrade kinesko smece proizvodne vrijednosti 30kn max maximuma.

Oslabljena plastika se reze i predvidena je za ubacivanje dodatne opreme crijeva, cijevi itd pa tako i filtera vanjskog.
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 00:02:54 prijepodne od Force »

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #40 u: Siječanj 13, 2009, 15:38:09 poslijepodne »
E to mi je bitno da se sve može prespojiti preko luster klema.. :up: :up:

Kolko je akvarij u funkciji bučan..dali bi smetao bukom ako bude postavljen kraj kreveta?

Za ovu oslabljenu plastiku mi se činilo da je baš namijenjena tome, baš super..ima li još koja funkcija na tom caymanu koju nisam spomenuo?

Inače puno ljepši mi je cayman od juwela i kažem, čini mi se da su spojevi silikonom puno kvalitetniji..

ali..kakav su filter napravili ogroman u caymanu..a ljudi ga kritiziraju na forumu kolko vidim, a izgleda tak "moćno"  :o

Ma mene je najviše strah puštanja vode po spojevima i pucanja stakla..vidim ovdje na forumu da se baš caymanima to događalo... :o :o


P.S. Na šta da pazim kad idem gledati akvarij?
« Zadnja izmjena: Siječanj 13, 2009, 16:30:24 poslijepodne od Ace »

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #41 u: Siječanj 13, 2009, 20:38:15 poslijepodne »
E to mi je bitno da se sve može prespojiti preko luster klema.. :up: :up:

Kolko je akvarij u funkciji bučan..dali bi smetao bukom ako bude postavljen kraj kreveta?

Za ovu oslabljenu plastiku mi se činilo da je baš namijenjena tome, baš super..ima li još koja funkcija na tom caymanu koju nisam spomenuo?

Inače puno ljepši mi je cayman od juwela i kažem, čini mi se da su spojevi silikonom puno kvalitetniji..

ali..kakav su filter napravili ogroman u caymanu..a ljudi ga kritiziraju na forumu kolko vidim, a izgleda tak "moćno"  :o

Ma mene je najviše strah puštanja vode po spojevima i pucanja stakla..vidim ovdje na forumu da se baš caymanima to događalo... :o :o


P.S. Na šta da pazim kad idem gledati akvarij?

Curenje i pucanje stakla je uvijek moguce tu nemozes nista osim probati osigurati sto bolje uvjete podloge ispod i u akvariju da do toga ne dode. ( Ravna podloga i pod, pravilno rasporedeno kamenje, stiropol na dno akvarija iznutra i eventualno izvana ukoliko je diy staklo.)

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #42 u: Siječanj 13, 2009, 21:47:01 poslijepodne »
Toliki akvarij u sobi, pogotovo pored kreveta če ti sigurno smetati po noči. Ja u sobi imam maleni 12 l s Niagaricom na jedno 4m od sebe i opet ga nekad čujem, ali ipak je podnošljivo. Nešto večega mi ne pada niti na pamet da mi bruji kraj uha cijelu noč.

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #43 u: Siječanj 14, 2009, 13:50:02 poslijepodne »
Toliki akvarij u sobi, pogotovo pored kreveta če ti sigurno smetati po noči. Ja u sobi imam maleni 12 l s Niagaricom na jedno 4m od sebe i opet ga nekad čujem, ali ipak je podnošljivo. Nešto večega mi ne pada niti na pamet da mi bruji kraj uha cijelu noč.


Ma buka je stvar navike, u pocetku ce ti smetati ali nakon mjesec dana ga neces vise registrirati.

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #44 u: Siječanj 14, 2009, 15:12:06 poslijepodne »
A na šta obratiti pažnju kad se gleda rabljeni akvarij..osim naravno izgrebanog stakla i silikona(praznine i mjehurići zraka)..

Imam jedno pitanje, koliko je skuplje održavati npr akvarij od 180 ili 200 od onog od 100,120 litara?
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2009, 15:38:29 poslijepodne od Ace »

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #45 u: Siječanj 14, 2009, 18:22:47 poslijepodne »
A na šta obratiti pažnju kad se gleda rabljeni akvarij..osim naravno izgrebanog stakla i silikona(praznine i mjehurići zraka)..

Imam jedno pitanje, koliko je skuplje održavati npr akvarij od 180 ili 200 od onog od 100,120 litara?

sto se tice kemije i samog doziranja matematika kaze duplo, sto se tice potrosnje struje ako si frik takoder duplo, sto se tice filtracije to je jednako ili malo skuplje kod pocetne kupnje filtera a sto se tice struje priblizno jednako.

E sad ono sto je najveci problem a to je vrijeme tu tesko da mozes usparati nesto jer znas koliko otprilike ti treba za nekakvo dnevno/ tjedno odrzavanje, pa je bolje slagati nesto oko cega ces imati volje se igrati nego nesto sto ces odrzavati 3 mjeseca pa onda sve manje i manje.

Cijela poanta price je da neznam nikog tko ima samo jedan akvarij a ako ides u tom pravcu a pucas na veliko onda ti je bolje da imas veliki stan ili kucu 8)
A mozes imati i mali stan pa onda u svakom cosku po jedan manji tank jer se veliki ne bi uklopili.

Meni osobno je ova litraza od 120L koju si ti gledao nekako najdraza, imao sam i duplo manje i duplo vise od toga ali mi ovo nekako najvise odgovara. Dovoljno veliko za igranje sa biljem a opet dovoljno malo da se lako odrzava. U velikom tesko dode do havarije ali kod biljnog je izmjena vode jedan od najvaznijih faktora pa ako nemas uhodane metode izmjene vode na 300 ili 400L bi ti moglo brzo dosaditi.
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2009, 18:28:30 poslijepodne od Force »

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #46 u: Siječanj 14, 2009, 22:48:26 poslijepodne »

Meni osobno je ova litraza od 120L koju si ti gledao nekako najdraza, imao sam i duplo manje i duplo vise od toga ali mi ovo nekako najvise odgovara. Dovoljno veliko za igranje sa biljem a opet dovoljno malo da se lako odrzava. U velikom tesko dode do havarije ali kod biljnog je izmjena vode jedan od najvaznijih faktora pa ako nemas uhodane metode izmjene vode na 300 ili 400L bi ti moglo brzo dosaditi.

Ja sam gledao ili npr cayman 80 ili rio 125 ili nešto veće rio 180..

Vidio sam onog caymana ali se nismo dogovorili oko cijene naime cijena je fiksno 1500kn, a meni je to previše kad za 1700 i nešto kuna dobijem novi rio 125 i na njega imam garanciju godinu dana.. (dobro bez stalka, ali on mi nije tolko krucijalan)

Offline Force

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1330
  • Dob: 41
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #47 u: Siječanj 14, 2009, 23:47:48 poslijepodne »

Meni osobno je ova litraza od 120L koju si ti gledao nekako najdraza, imao sam i duplo manje i duplo vise od toga ali mi ovo nekako najvise odgovara. Dovoljno veliko za igranje sa biljem a opet dovoljno malo da se lako odrzava. U velikom tesko dode do havarije ali kod biljnog je izmjena vode jedan od najvaznijih faktora pa ako nemas uhodane metode izmjene vode na 300 ili 400L bi ti moglo brzo dosaditi.

Ja sam gledao ili npr cayman 80 ili rio 125 ili nešto veće rio 180..

Vidio sam onog caymana ali se nismo dogovorili oko cijene naime cijena je fiksno 1500kn, a meni je to previše kad za 1700 i nešto kuna dobijem novi rio 125 i na njega imam garanciju godinu dana.. (dobro bez stalka, ali on mi nije tolko krucijalan)

Ha cujes ti si sad pobrkao kruske i jabuke jer nemres usporedivati novo i rabljeno a ako ti stalak nije krucijalan to nije neka frka jer si ga mogao prodati cim kupis akvarij ako je islo samo u kompletu.

Offline vedranVŽ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1244
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Varaždin
  • 0 bodova
Odg: Mišljenja o isplativosti kupnje...
« Odgovori #48 u: Siječanj 15, 2009, 19:49:12 poslijepodne »
eto ti drame iz toga svega... :e045: :e045: :e045:
Varaždin...