Ožujak 28, 2024, 09:20:00 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Preis Diskus Mineralien - ne vredi  (Posjeta: 2887 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« u: Lipanj 24, 2014, 01:24:30 prijepodne »
Pozdrav,

buduci imam ro a uopce mi se ne svidja pipovaca odlucio ja kupiti minerale konacno ...
I tak ..retardirane upute .. ocekivao sam da pise koliko recimo ml minerala ubacit u vodu  da se postigne zeljeni GH/KH
i na kraju mjerim ja dozirao po uputama GH 7 ispao ajd cca ok htio sam 5.. ali je KH 0 :(

I sad opet moram jos ubacivati sodu bikarbonu ili kaj da dignem KH ...

bezveze ... jel ima neki KH+ a da nije soda bikarbona?

kaj da si nabavim od tih minerala ..ovi su bili 150kn za kilu ..to bum imao godinama ...

ima ko kakvu ideju :D

thx

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #1 u: Lipanj 25, 2014, 17:10:16 poslijepodne »
čista RO je normalno da je kh 0 i bez nekog kemijanja ti je najbolje mišati osmozu i pipovaču ,recimo pola-pola

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #2 u: Lipanj 25, 2014, 17:18:56 poslijepodne »
ma to sam radio do sada .. 2/3 ro i 1/3 pipovace ..
ali u zg kad pipovaca odstoji 1 dan ph bude ~8.5+ .... stavljaju oni svasta u to vodu ..mislim osim klora ....

tako da sa pipovacom postignem nekh  kh3-4 ali ph bude 8 ... ne svidja mi se to ...
zato sam kupio te minerale samo kaj se nissam dovoljno informirao ..trebao sam neke koji dizu i KH ..

moram istrazit malo .. ili neko ima kakva iskstva?


thx

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #3 u: Lipanj 25, 2014, 17:27:33 poslijepodne »
Kolega koliki je tvoj ciljani KH i pH?

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #4 u: Lipanj 25, 2014, 17:34:51 poslijepodne »
KH 4
PH 6.5 -7

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #5 u: Lipanj 25, 2014, 18:18:55 poslijepodne »
A na koji si nacin mislio spustiti pH?

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #6 u: Lipanj 25, 2014, 18:24:42 poslijepodne »
nemam pojma, koliko je opce default PH na KH 3-4?
Treset ili imas kakvu ideju?

thx

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #7 u: Lipanj 25, 2014, 18:42:50 poslijepodne »
Malo citam cijelu ovo temu,pa se pitam zasto si uopce presao na minerale?
Mislim da time sto si mijesao 2/3 RO i 1/3 pipovace je sasvim dovoljno za drzanje diskusa sretnim i zdravim
Sto se tice tog tvog visokog pH 8,svakako ubaci treset u vrecicama,neki panj mangrov,catapa listova i hrasta,i prati situaciju to bi trebalo biti dovoljno
Ali za stvarno stabilan pH ce ti trebati pH kontroler

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #8 u: Lipanj 25, 2014, 19:28:05 poslijepodne »
slobodno stavljaj te minerale jer su potrebni za RO i 1/3 pipovače i uz hranjenje sa mixom i svim ostalim sa vremenom će se spustit(zakiseliti voda)i ph bar na 7.5,kod mene je ista situacija iz pipe je ph 8 i pola-pola ro i ph u akvariju je oko 7.3

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #9 u: Lipanj 26, 2014, 10:37:59 prijepodne »

I tak ..retardirane upute .. ocekivao sam da pise koliko recimo ml minerala ubacit u vodu  da se postigne zeljeni GH/KH

Iskreno, ovo apsolutno nisam shvatio.

Dodajes minerale i elemente u tragovima u ro vodu, a ocekujes da s njima "namjestis" tvrdocu vode.

Da, naravno, ima smisla, na prvu. Na drugu bas i nema, GH=ioni (glavninom) kalcija i magnezija, dok KH=karbonatni i hidrogenkarbonatni ioni.

Znaci, ti osmozom iz vode izvadis "xy" necega, ako to isto nadomjestis s tim "mineralima", sto si tocno napravio? nista. ti s tim mineralima nadomjestas ono sto TREBA a u vodi iz osmoze nema, ili nema u dovoljnoj kolicini.Neznam dali postoji kakav "hobi nacin" za utvrditi tocno sto je ostalo u vodi nakon prolaska kroz osmozu (jer TDS ustvari ne govori nista konkretno), ali...

Dakle, ako je tvoj GH nakon dodavanja ovih minerala 7,5, to ti uglavnom govori sto si dodao. (kolika je GH ro vode prije mjesanja minerala?) I jasno je da je karbonatna tvrdoca i dalje nula, jer je osmoza povadila sve iz vode, a ti nicime nisi "podesio" tu vrijednost na zeljenu.

Soda bikarbona je nacin za namjestiti karbonatnu tvrdocu, i za odrzavanje iste, ali zapamti GH,KH,PH,CO2......sve manje ili vise utjece medjusobno jedno na drugo, i soda je bas kao i bilo koji PH,GH,KH + ili - preparat....samo brzinska zakrpa, privremeno postizanje rezultata na brzinu.

Za stabilan i zeljen PH, co2 je kljuc.  Preslabo sam u ovoj temi, sve ovo je pisano onako iz glave i nabrzinu, ali mislim da ne postoji "default PH-a, na ovoj ili na onoj KH,GH,MH,BBZUG ili bilo kojoj drugoj vrijednosti vode"

Ponovo se pokrivam po usima ako sam sto pogresno napisao, stvarno nisam u ovome, iz mog kratkotrajnog razmisljanja i proucavanja, kad sam mislio bas ove minerale koristiti uz ro za svoje diskuse....dosao sam do zakljucka da s njima u ro vodu vracas samo ono korisno (ribama, jel) sto osmoza pocupa, a nikako da je ovo sredstvo za nastimavanje idealne kemije vode.

Offline MrCROant

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 272
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Rudeš
Odg: Preis Diskus Mineralien - ne vredi
« Odgovori #10 u: Lipanj 30, 2014, 01:44:45 prijepodne »

Sve pet

Osnovna ideja mi je bila da napravim kvalitetnu vodu ribama zbog razloga kaj nevjerujem pipovaci a imam RO vec...
Nevjerujem da oni samo stavljaju klor ..stavljaju jos oni i nesto drugo sigurno da poluznate vodu.

Zato jer nemre biti KH3 ili 4 a ph 8.5 (2/3 RO i 1/3 pipovace)...

Uglavnom zelim izvaditi sve to smece iz vode i sloziti GH i KH vode da u potpunosti zadovoljim potrebe riba i bilja tj.
napravim zdravu vodu po mogucnosti bez natrija,olova,nitrata i cega sve ne i izbacm iz upotrebe preparate za neutralizaciju klora i teskih metala...


Uglavnom da skratim pricu, sada mi je KH izmedju 3 i 4, GH 5-6 a PH je 6.5 i sa time sam presretan!

Znaci stavio sam u cistu RO vodu + minerale i sodu i ispalo super. ( ribe zive  :D )

Kak ne kuzis da ako nadomjestas minerale koji odredjuju GH vode, zelis znati koliko da dodas da postignes zeljeni GH?
OK istina pise samo za diskuse pa su mozda oni odredili da je idealna koncentracija za diskuse ~7GH ? (po njihovoj mjerici)
ne slazem se bas ..... i kaj ako hoces to koristiti za africke ciklide? koliko bus stavio?

 Da lijepo pise npr. 1 gram praska tog na 100L vode dize GH za 1 stupanj - to zelim znati
a ne na 100L RO vode 15 grama kao sto pise na ambalazi? koliki je to GH majke im ga spalim? e pa uzmes pa izmjeris , ko da nisu mogli lijepo napisati..

I druga stvar ako reklamiraju da nadomjesta sve minerale a ne pise nikakvo upozorenje da ne dize KH , ja sam pomislio
da ako to stavim u RO sam miran i pljus ribe u tu vodu?
ne bi dugo pozivjele kako bi PH divljao na 0 KH

U vodu inace stavljam jos i mikroelemente kao gnojivo za biljke u vidu Profita
Stavljam Kalij i po potrebi fosfate(kad se pojavi zelena tockasta) i nitrate kad skuzim po bilju da fali ..

Od CO2 sam odustao ..super za nariktati PH ali cim ga ugasim PH skakao na 8... a KH je bio isto 3-4 ne bi smjelo bas tako(sugava pipovaca)

Tako da sad imam bez CO2 ph tamo di ga zelim ...

Mozda sam kupio krive minerale jer sam vidio da neki imaju u biti kompletni mix za RO vodu , znaci kh+gh ....
e to sam htio kupiti ....

Inace iz RO bi trebala izlaziti GH i KH 0 voda,ja sam mjerio sa testovima i pokazuje 0 , e sad ziher nije 0 ali je jaaaako blizu,
tj. zanemarivo

Uglavnom nariktao sam vodu i sve premjerio sto puta pa si sad znam mjerice , i uvijek bu odsad mi bila ista voda kad ju slozim

kaj sam ga nasr..... :D