Travanj 28, 2024, 21:12:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: CO2 boca!  (Posjeta: 19330 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #75 u: Veljača 21, 2011, 19:44:01 poslijepodne »

dobro, tko ima bocu od 10 kg u dnevnoj sobi?

I ja. Doduše, ne u dnevnoj sobi već u uredu. U dnevnu sobu će doći od 5 kg na ljeto.
Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #76 u: Veljača 22, 2011, 08:38:42 prijepodne »
U svakoj potencijalnoj opasnoj ljudskoj djelatnosti treba slijediti pravila a ne izmisljati neke nerealne scenarije katastrofe. Gusenje sa co2 iz boce... to valjda nema ni u filmovima.
Ako je tebi ok punit bocu svaka 2 mjeseca, samo daj, ali nemoj proglasavati vece boce opasnima jer one to jednostavno nisu

tebi nisu - meni jesu . amen

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #77 u: Veljača 22, 2011, 08:43:28 prijepodne »
A onda skini rucicu ventila, rolcange stavi na vrh ormara i stvar rjesena. Ja ne znam kakvi bi vi ronioci bili da morate natezat 18L bocu pod 200 bara tlaka i cuclat zrak iz regulatora

Čisto iz informacije bavim se ronjenjem .... al nebitno (na avataru sam ja naravio ovaj air ring
dok frend proronjava prema njemu ....)

ovo ljeto je 2 poljaka najebalo zbog toga kaj je boca pala na gl ventil i puko ventil
muškarac je zadobio opasne ozljede po zivot neznam dal je preminuo
a zeni je slomljena potkoljenica od udara .... boca je na naki način explodirala ... neznam detalje ...

bio članak prošlo ljeto u 7- 8 mj .... to je statistički mali broj smrti na taj način ali se može desiti .....
a kad se desi tebi nebitno ti je koja je statistika i koliko ljudi gine kad ti se desilo , ali nema veze vidim da je teško s vama raspravljati jer tupite svoje i ne dozvoljavate da drugi ljudi kažu svoje mišljenje ....

Offline ribic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški  
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #78 u: Veljača 22, 2011, 22:47:04 poslijepodne »
neznan tko je prije spomenija bija da će bocu od 20-30 kg stavit na balkon, pa ja mu to nebi preporučija jer liti kad se boca ugrije tlak raste a koliko će rast ovisi pa bi u tom slućaju mogla eksplodirat

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #79 u: Veljača 22, 2011, 22:57:46 poslijepodne »
neznan tko je prije spomenija bija da će bocu od 20-30 kg stavit na balkon, pa ja mu to nebi preporučija jer liti kad se boca ugrije tlak raste a koliko će rast ovisi pa bi u tom slućaju mogla eksplodirat

Ne bi explodirala nego bi ispustila visak u atmosferu preko sigurnosnog ventila. Ali da, treba paziti da nije na direktnom suncu

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #80 u: Veljača 22, 2011, 22:59:05 poslijepodne »
a kad se desi tebi nebitno ti je koja je statistika i koliko ljudi gine kad ti se desilo , ali nema veze vidim da je teško s vama raspravljati jer tupite svoje i ne dozvoljavate da drugi ljudi kažu svoje mišljenje ....

a gle..prošle godine je puno više ljudi stradalo od stepenica, a stubišta se i dalje upotrebljavaju.

Offline ribic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški  
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #81 u: Veljača 22, 2011, 23:38:54 poslijepodne »
neznan tko je prije spomenija bija da će bocu od 20-30 kg stavit na balkon, pa ja mu to nebi preporučija jer liti kad se boca ugrije tlak raste a koliko će rast ovisi pa bi u tom slućaju mogla eksplodirat

Ne bi explodirala nego bi ispustila visak u atmosferu preko sigurnosnog ventila. Ali da, treba paziti da nije na direktnom suncu

boce su atestirane na preko 150 bara a co2 je obićno 50-60-70 ovisi koliko je u punionici napune, naravno dab isvaka boca trebala imat sigurnosni ventil i da bi on odradio svoj posa, samo puno puta se tu mogu vidit boce stare po ko zna koliko godina koje nit su atestirane nego ih se puni kod nekih poznanika i slićno, a sigrnostni ventil isto tako treba atestirat tako da nitko ne zna bili on otvorija kad se tlak popenje ili nebi zato sam reka da se boca ne stavlja na balkon

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #82 u: Veljača 23, 2011, 00:10:50 prijepodne »

boce su atestirane na preko 150 bara a co2 je obićno 50-60-70 ovisi koliko je u punionici napune, naravno dab isvaka boca trebala imat sigurnosni ventil i da bi on odradio svoj posa, samo puno puta se tu mogu vidit boce stare po ko zna koliko godina koje nit su atestirane nego ih se puni kod nekih poznanika i slićno, a sigrnostni ventil isto tako treba atestirat tako da nitko ne zna bili on otvorija kad se tlak popenje ili nebi zato sam reka da se boca ne stavlja na balkon

Ako zakaze sigurnosni na boci , uvijek moze proraditi onaj na  regulatoru, kao sto se vidi na mom setupu


Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #83 u: Veljača 23, 2011, 00:21:50 prijepodne »
ajmo opet... vece su sanse da cete dozivjet prometnu nesrecu na putu do punionice i natrag nego sto su da ce boca explodirat ili ispustit. ja sam se samo nadovezao na cinjenicu da co2 MOZE biti stetan kao i alkohol npr, popijte litru viskija i imate 90% sanse da cete umrijet!!!! a svaka oprema pod tlakom mora imati sigurnosne ventile koji tesko mogu zatajiti. opet onome kome se to dogodi njemu je to 100%... ali u globalu TO SE NE DOGADJA (ne vicem - naglasavam). ali s druge strane ako nemate potrebu za 10-20kg bocom radije uzmite manju sto zbog sigurnosti sto zbog prakticnosti. i za kraj, tko se boji, nek odustane od toga i problem rijesen (ja ne vjerujem u propan-butan plin i ne koristim ga doma, nit se zalim nit stedim, ali spavam poput djeteta). oni koji su svjesni opasnosti poduzet ce dodatne mjere opreza i nema bojazni. bez zamjerki...

edit: bas sam pogledao sad zasto je covjek uopce zapoceo temu tako da je ovo jedan veliki OT... :-[

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #84 u: Veljača 23, 2011, 00:33:54 prijepodne »
Ak vas je cez smirio ja cu vas ponovo uplasit  :D. Evo kako izgleda testiranje ronilackih boca na tlaku od 300 bar, tj sto se dogodi kad se odlomi ventil. Zanimljivo, na kraju tog testiranja prikazali su nekakav specijalni ventil cije trganje uopce nije izazvalo let boce, nego je boca samo ispustila sadrzaj. Nema puno veze s ovime o cemu raspravljamo ali je zanimljivo pogledati


Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #85 u: Veljača 23, 2011, 01:05:05 prijepodne »
Ak vas je cez smirio ja cu vas ponovo uplasit  :D. Evo kako izgleda testiranje ronilackih boca na tlaku od 300 bar, tj sto se dogodi kad se odlomi ventil. Zanimljivo, na kraju tog testiranja prikazali su nekakav specijalni ventil cije trganje uopce nije izazvalo let boce, nego je boca samo ispustila sadrzaj. Nema puno veze s ovime o cemu raspravljamo ali je zanimljivo pogledati



sad nam samo treba dobrovoljac koji ce zajahat flasu od 20 kg  :D :D :D :D :D

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #86 u: Veljača 23, 2011, 10:31:38 prijepodne »
neznan tko je prije spomenija bija da će bocu od 20-30 kg stavit na balkon, pa ja mu to nebi preporučija jer liti kad se boca ugrije tlak raste a koliko će rast ovisi pa bi u tom slućaju mogla eksplodirat

da točno ni ja se ne sjećam ali tu je negdje netko govorio točno o boci od 20-30 kg ....

Svatko neka radi kako misli da je pametno ali neka dobro promisli gdje kako i koju bocu će uzet/stavit/montirat ili što već

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #87 u: Veljača 23, 2011, 10:37:37 prijepodne »
a gle..prošle godine je puno više ljudi stradalo od stepenica, a stubišta se i dalje upotrebljavaju.

pa ja sam to već napisao u prethodnom postu ali vidim da me krivo čovjek shvatio ....
ljudi ako se nečeg boje što je strašno ali se rijeđe gine - izbjegavati će te aktivnosti ili što već

a neke obične radnje kao npr. vožnja koje uzimaju statistički mnogo života - uzimat će zdravo za gotovo
i bez straha se i dalje svi voze to je tako ... i nemoš' to promijenit'

pa voziti auto i je opasno i po meni nebi trebalo davat vozačku bilo kome
statistički gledano u automobilskim nesrećama ljudi ginu više od recimo pada aviona ili napada morskog psa,
a ljudi se ovog zadnjeg najviše boje .... dok vožnju smatraju jednostavnom radnjom i pod normalno ....
koliko ljudi koruisti automobil, a koliko ih se kupa sa morskim psima?!?
mislim da je prednost za vozace x1 000 000  ;)


Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #88 u: Veljača 23, 2011, 10:39:41 prijepodne »
ajmo opet... vece su sanse da cete dozivjet prometnu nesrecu na putu do punionice i natrag nego sto su da ce boca explodirat ili ispustit. ja sam se samo nadovezao na cinjenicu da co2 MOZE biti stetan kao i alkohol npr, popijte litru viskija i imate 90% sanse da cete umrijet!!!! a svaka oprema pod tlakom mora imati sigurnosne ventile koji tesko mogu zatajiti. opet onome kome se to dogodi njemu je to 100%... ali u globalu TO SE NE DOGADJA (ne vicem - naglasavam). ali s druge strane ako nemate potrebu za 10-20kg bocom radije uzmite manju sto zbog sigurnosti sto zbog prakticnosti. i za kraj, tko se boji, nek odustane od toga i problem rijesen (ja ne vjerujem u propan-butan plin i ne koristim ga doma, nit se zalim nit stedim, ali spavam poput djeteta). oni koji su svjesni opasnosti poduzet ce dodatne mjere opreza i nema bojazni. bez zamjerki...

edit: bas sam pogledao sad zasto je covjek uopce zapoceo temu tako da je ovo jedan veliki OT... :-[

totally agree  :up:

Offline H3m3roid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 247
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: CO2 boca!
« Odgovori #89 u: Veljača 23, 2011, 10:45:56 prijepodne »
Ak vas je cez smirio ja cu vas ponovo uplasit  :D. Evo kako izgleda testiranje ronilackih boca na tlaku od 300 bar, tj sto se dogodi kad se odlomi ventil. Zanimljivo, na kraju tog testiranja prikazali su nekakav specijalni ventil cije trganje uopce nije izazvalo let boce, nego je boca samo ispustila sadrzaj. Nema puno veze s ovime o cemu raspravljamo ali je zanimljivo pogledati

DA DA , svaki put odleti u nepredvidivom pravcu

Bilo je na Dicovery-ju : testirali su kak će letiti boca za mislim zavarivanje
neznam jel bila puna O2 ili H2 ali su je montirali tako da leti po pravcu i po podu , a iza nekih 30-50m je bio zid
od opeke cca 30 cm .... svaki put je probila zid ko vruć nož kroz putar ....

velika je to snaga ... :roll: