Ožujak 28, 2024, 20:54:47 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabava Diskusa  (Posjeta: 9291 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smokey1995

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Slavonski Brod
Nabava Diskusa
« u: Studeni 19, 2014, 16:55:32 poslijepodne »
dakle ovako odlucio sam se pozabaviti malo sa diskusima pa me zanima od vas drage kolege i kolegice ko prodaje diskuse a da je voljan poslati u slavonski brod ili ako je negdje blize preuzimanje osobno volio bih imati 4 diskusa u akvariju od 200 litara.... dali mi jos neko moze malo nesta vise reci o samom drzanju tih predivnih stvorenja :D Hvala

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #1 u: Studeni 20, 2014, 07:01:08 prijepodne »
diskuse ti ima Ivica iz Osijeka i šalje di triba pa s njim vidi koje te veličine zanimaju a broj je 0915822089

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #2 u: Studeni 20, 2014, 07:53:14 prijepodne »
Ivica iz Osijeka ti je najbolji uzgajivač diskusa u Hrvatskoj.
Najpoznatiji varijetet mu je Kripl diskus koji šalje po Hrvatskoj za 10 eura komad. Provjereno  ;)
I koliko god se ti trudio i trošio novaca na hranu i lijekove, uvijek ostane pod tim varijetetom. Ne bi se promijenio u Checkerboarda ili Red melona da ga šopaš kao gusku
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #3 u: Studeni 20, 2014, 08:35:38 prijepodne »
Vjerujem da si prepoznao sarkazam u mom postu.
Mogu objasniti i bez sarkazma ako treba. :dead:
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #4 u: Studeni 20, 2014, 08:51:00 prijepodne »
covik je samo pitao tko prodaje diskuse a ne da se prepire cije su bolje ribe jer mogao bi ja sada isto pokazivati slike njegovih riba di su odlični diskusi ali nije cilj svađati se jer sa ovih slika pogledajte di te ribe žive u hrpi bilja i podloge itd tako da nije lipo blatiti ljude koji uzgajaju jer to nije nimalo lako i jednostavno a i ljudi koji i kupe izvana uvozne diskuse hibride pa dobiju sve i svašta i bolje je nekomentirati

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #5 u: Studeni 20, 2014, 09:05:17 prijepodne »
Čovjek je pitao gdje u blizini ima kupiti tih predivnih stvorenja.
Mene je Ivica prevario za 100 eura na način da mi je poslao DESET od dvanaest loših riba i imam svako pravo napisati da kod njega tih "predivnih stvorenja" teško može naći.
U biti, moja greška. Ispričavam se, pojasnit ću. Vidim da sam izostavio...

Treba otići kod njega sa nekim tko se razumije u diskuse i kupiti ribe na licu mjesta. U tom slučaju je veća vjerojatnost da nećeš biti prevaren.

Ali nipošto zvati telefonom, IZRIČITO zamoliti da ne budeš prevaren jer ideš na povjerenje, nego da ti pošalje lijepe ribe jer "prvi put ulaziš u predivni svijet dikusa", poslati sto eura na neviđeno i nadati se da si dobio normalne ribe. Naravno, ne smiješ biti previše uzbuđen jer ih prvi put imaš u svom staklu i nadaš se da će ta mala stvorenja izrasti u predivan tanjur kakav si viđao po internetima sve dok te netko od iskusnijih kolega grubo prizemlji i otvori ti oči pa nakon kojeg mjeseca shvatiš da su ribe iste veličine, a da im samo oči rastu...

Nipošto svađe Ivice, nitko se i nije svađao ovdje. Ja samo iznosim svoje iskustvo. Pa neka čovjek odluči isplati li se riskirati.
Samo znaš što je problem?
Malo će ljudi otvoreno kao ja napisati da je netko prevarant. ;-)
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #6 u: Studeni 20, 2014, 09:06:46 prijepodne »
a ne da se prepire cije su bolje ribe

Ne znam da li si dobro pročitao moj post. Ja nisam napisao "čije su ribe bolje" ili gdje ima boljih riba.
Samo sam napisao gdje nema.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #7 u: Studeni 20, 2014, 10:06:00 prijepodne »
Ivica iz Osijeka ti je najbolji uzgajivač diskusa u Hrvatskoj.
Najpoznatiji varijetet mu je Kripl diskus koji šalje po Hrvatskoj za 10 eura komad. Provjereno  ;)
I koliko god se ti trudio i trošio novaca na hranu i lijekove, uvijek ostane pod tim varijetetom. Ne bi se promijenio u Checkerboarda ili Red melona da ga šopaš kao gusku
Fora su ti ribe
Koliko su stare?

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #8 u: Studeni 20, 2014, 10:09:53 prijepodne »
BILE su stare puno više nego što su trebale biti.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline bole13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 929
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
  • Firefighter:eat, sleep,repeat
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #9 u: Studeni 20, 2014, 14:41:16 poslijepodne »
Čovjek je pitao gdje u blizini ima kupiti tih predivnih stvorenja.
Mene je Ivica prevario za 100 eura na način da mi je poslao DESET od dvanaest loših riba i imam svako pravo napisati da kod njega tih "predivnih stvorenja" teško može naći.
U biti, moja greška. Ispričavam se, pojasnit ću. Vidim da sam izostavio...

Treba otići kod njega sa nekim tko se razumije u diskuse i kupiti ribe na licu mjesta. U tom slučaju je veća vjerojatnost da nećeš biti prevaren.

Ali nipošto zvati telefonom, IZRIČITO zamoliti da ne budeš prevaren jer ideš na povjerenje, nego da ti pošalje lijepe ribe jer "prvi put ulaziš u predivni svijet dikusa", poslati sto eura na neviđeno i nadati se da si dobio normalne ribe. Naravno, ne smiješ biti previše uzbuđen jer ih prvi put imaš u svom staklu i nadaš se da će ta mala stvorenja izrasti u predivan tanjur kakav si viđao po internetima sve dok te netko od iskusnijih kolega grubo prizemlji i otvori ti oči pa nakon kojeg mjeseca shvatiš da su ribe iste veličine, a da im samo oči rastu...

Nipošto svađe Ivice, nitko se i nije svađao ovdje. Ja samo iznosim svoje iskustvo. Pa neka čovjek odluči isplati li se riskirati.
Samo znaš što je problem?
Malo će ljudi otvoreno kao ja napisati da je netko prevarant. ;-)

Možda nije problem u ribama,već više od godinu dana imam diskuse od Ivice i nemam nikakvih problema s njima (pogledaj pod moju temu ako ne vjeruješ).
Who dares-wins!

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #10 u: Studeni 20, 2014, 14:50:21 poslijepodne »
Jesi li uopće pogledao slike riba koje sam postavio u prvom postu?
"Nije problem u ribama"  :roll:


Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline smokey1995

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #11 u: Studeni 20, 2014, 16:33:56 poslijepodne »
umori se od ovoliko citanja hahah a gle svako ima i dobrih i losih riba nemogu sve bit savrsene tako da sam i mislio da ja njih vidim uzivo pa da ja onda odlucim e sada sta mislite o transportu diskusa koliko steti kako ih transportirati jer brod osijek je nekih 1 sat autom pa neznam oce li im sta biti od tih sat vremena a i cuo sam da ima uzgajivac diskusa damir birgeš u pozegi.... Hvala svima na odgovorima..... :zagrljaj:

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #12 u: Studeni 20, 2014, 17:27:57 poslijepodne »
Naravno da im neće biti ništa. Što misliš kako putuju iz Južne Amerike.
Pogotovo tim Ivičinim ne može biti ništa gore nego što jesu. ;-)
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #13 u: Studeni 20, 2014, 18:16:30 poslijepodne »
baš fora izgledaju kao bolivijski ramirezi sa tim buljavim očima
 :d032:

Offline dinozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: zadar
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #14 u: Studeni 20, 2014, 18:34:11 poslijepodne »
eto pitaj i Birgeša malo o diskusima(ipak je čovik imao dosta mrijestova) pošto ti je blizu i sam si svjestan vidim da svaka riba nemože biti baš savršena i to imaj na umu da na kraju tek dolazi selekcioniranje riba,a savršeni malci nigdi ne postoje da kupiš 7-8 kom i da svih 7-8 budu vrhunski i da izrastu sve u top ribe to ne postoji ma di da ih kupiš pa i kod najboljih svjetskih uzgajivača zato moraš kupiti veći broj malaca da bi odabrao prave ribe na kraju ali možeš to i zaobići pa kupiti odrasle gotove ribe(i puno ih više platiti) i kad sve zbrojiš to je i najjeftinija solucija samo moraš se dobro savjetovati  :up: 

Offline smokey1995

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #15 u: Studeni 20, 2014, 18:54:13 poslijepodne »
jasno je meni da svi nemogu bit savrseni i to je jasno e sada posto bi ja uzeo 4 komada znaci uzet cu 7 i nek 3 otpadnu ostaje mi 4 ljepa diskusa.....cuo sam da nije bas pametno uzimat velike diskuse zbog promjena u parametrima vode dali je to istina ?? :D

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #16 u: Studeni 20, 2014, 19:20:11 poslijepodne »
baš fora izgledaju kao bolivijski ramirezi sa tim buljavim očima
 :d032:
:zagrljaj:
eto pitaj i Birgeša malo o diskusima(ipak je čovik imao dosta mrijestova) pošto ti je blizu i sam si svjestan vidim da svaka riba nemože biti baš savršena i to imaj na umu da na kraju tek dolazi selekcioniranje riba,a savršeni malci nigdi ne postoje da kupiš 7-8 kom i da svih 7-8 budu vrhunski i da izrastu sve u top ribe to ne postoji ma di da ih kupiš pa i kod najboljih svjetskih uzgajivača zato moraš kupiti veći broj malaca da bi odabrao prave ribe na kraju ali možeš to i zaobići pa kupiti odrasle gotove ribe(i puno ih više platiti) i kad sve zbrojiš to je i najjeftinija solucija samo moraš se dobro savjetovati  :up: 
:klap:
Kako je Ivica napisao, izbjegni malce jer je tu velika vjerojatnost da će te netko prevariti.
Kod ozbiljnog uzgoja se ovakve ribe, kao što su meni uvaljane, bacaju. Ne idu u prodaju. Pa čak ni kad više nema dobrih riba za prodati.
Kod ozbiljnog i poštenog uzgajivača se dobiju ove ribe sa slike. Sve izgledaju kao da su copy/paste (uzgajivač je iz Slovačke, slika je samo primjer).

Najbolje je kupiti (polu)odraslu formiranu ribu. I nju nemoj ići sam kupovati nego sa nekim tko se razumije u diskuse. Košta, ali se u konačnici isplati. 
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline smokey1995

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #17 u: Studeni 20, 2014, 19:34:24 poslijepodne »
Razumijem ja tebe ali dali si ti pogledao diskuse prije nego sto ti ih je prodao jer nekakvom logikom onaj ko ne pogleda njemu ce poslati onaj ajmo rec škart od riba jer nemoze nekom ko dode kod njega uvaljat te..... znam da je rizik uzimati ih tako malene.... ali koji bi po vasem bila savrsena dob za uzimanje da se najbolje moze odrediti dali je riba zdrava ili nije jer budimo realni to nije jeftina riba a pogotovo ako kreces ispocetka sa nabavom kao ja jer znam da ce me izac 100 eura diskusi :O ja za taj novac zelim biti siguran da ce tih 100 eura izrast u kralja akvarija.... :D

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #18 u: Studeni 20, 2014, 19:41:51 poslijepodne »
Razumijem ja tebe ali dali si ti pogledao diskuse prije nego sto ti ih je prodao jer nekakvom logikom onaj ko ne pogleda njemu ce poslati onaj ajmo rec škart od riba jer nemoze nekom ko dode kod njega uvaljat te..... znam da je rizik uzimati ih tako malene.... ali koji bi po vasem bila savrsena dob za uzimanje da se najbolje moze odrediti dali je riba zdrava ili nije jer budimo realni to nije jeftina riba a pogotovo ako kreces ispocetka sa nabavom kao ja jer znam da ce me izac 100 eura diskusi :O ja za taj novac zelim biti siguran da ce tih 100 eura izrast u kralja akvarija.... :D
Sve možeš zaključiti iz mojih postova. Zvao sam telefonski "najpoznatijeg i najvećeg hrvatskog uzgajivača", molio ga da me ne izradi jer nisam bio u mogućnosti iz Zagreba putovati u Osijek i...i sam sam si kriv. Uvjeravao me je da si on to ne smije dopustiti. I izradio me za sto eura.
Dakle, ovo pišem iz vlastitog iskustva. Mnogi su zadovoljni njegovim ribama. Ali isto tako mnogi nisu. Mnogi, ne samo ja.
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline smokey1995

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški   Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #19 u: Studeni 20, 2014, 19:54:10 poslijepodne »
znam da i jasno mi je ali bas zbog toga se drzim onoga sto ne vidis ne kupuj :D jer nije bas ljepo kada te neko izradi za 100 eura :/

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #20 u: Studeni 20, 2014, 20:08:05 poslijepodne »
znam da i jasno mi je ali bas zbog toga se drzim onoga sto ne vidis ne kupuj :D jer nije bas ljepo kada te neko izradi za 100 eura :/

ja ti preporucam ribe od jurašeka  ( Slovačka )  na neviđeno dobijes top kvalitetu.  Za njih se javi mbogdanu  on ih zna uvoziti.

Vidio ribe i stvarno su top kvaliteta
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #21 u: Studeni 20, 2014, 21:56:28 poslijepodne »
Ovu sliku iz Slovačke je radio netko sa fotošopom. Ne dajte se zavaravati. To ne postoji u stvarnosti. Ne vjerujem.

Offline draz

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 437
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica/Mičevec (Novi Zagreb/Dugave)
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #22 u: Studeni 20, 2014, 22:04:06 poslijepodne »
Ovu sliku iz Slovačke je radio netko sa fotošopom. Ne dajte se zavaravati. To ne postoji u stvarnosti. Ne vjerujem.
Srećom postoje, na nesreću, nisu blizu nas....  :'(
Bolje švert u ruci nego diskus na grani

Offline viktori

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #23 u: Studeni 22, 2014, 00:57:38 prijepodne »
Impresivno.

Ja sam znao imati tako lijepo bilje, sve jedna biljka ista ko i druga.... Ali bojim se da je to skroz neka druga kategorija. :)

Uostalom, dosta s fotosopom. Ovo je forum za akvaristiku, a ne za graficki dizajn.

I daj jos koju sliku, ovo je sjajno.

Offline Ivica07

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 317
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Nabava Diskusa
« Odgovori #24 u: Studeni 23, 2014, 10:50:15 prijepodne »
Imas kakav link ili kako da se stupi u kontakt sa slovakom?