Travanj 28, 2024, 12:52:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Žabice Dendrobates - pitanja  (Posjeta: 3340 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Žabice Dendrobates - pitanja
« u: Veljača 03, 2011, 08:21:16 prijepodne »
Sada gledam nesto te zabice  i totalno sam se odlucio da cu ih imati pa imam nekoliko pitanja...

• Dali se mogu drzati razlicite vrste zajedno u terariju
     - ove zabice mi se najvise svidjaju : Dendrobates tinctorius 'Oelemari' (froglet)
                                                                 D. leucomelas - British Guyana
                                                                 Agalychnis callidryas (Red Eye Tree Frog)
                                                                 Dendrobates lehmanni, Red-banded Poison Fro
                                                                 Ranitomeya summersi
                                                                 Dendrobates auratus, black
• Koliko bi zabica stalo u terarij dimenzija 100x50x50 , te u exo terrin 45 cm x 45 cm x 60 cm
• Koliko su te zabice otrovne za ljude
• Koja je procedura sa naruđbom ovih zabica iz amerike te uvozom kod nas
• Dali se ista od tih zabica moze nabaviti kod nas tj gdje se najblize mogu nabaviti

Unaprijed hvala na odgovorima
Why So Serious ?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #1 u: Veljača 03, 2011, 08:55:04 prijepodne »
... uglavnom se drže iste vrste, kažu mi ljudi koji ih drže i bave se sa njima, da ih nije pametno mješati. U mom terariju 50x50x60 će biti 5 žabica, sad su manjem 30x30x30 jer su još bebice.

Što se tiće 100x50x50 .. ne znam .. to mi se ćini malo prenisko ... stavi visinu jedno 60-70 .... bilje i sve ostalo..lakše se postavlja i ljepše je za oko. U takav terarij možeš staviti dosta žabica .. ali moje mišljenje je zašto pretrpavati ... untra staviš 5-6 žabisa i ok... bitno, odnosno vrlo bitno je to da ima puno mjesta za sakrivanje!

U Exo terru navedenih dimenzija ti komotno stane 3-5 žabica .. neko pravilo kako kažu je na svaku žabicu 10l ... ali...taj ali uvijek dođe ... vrlo je bitno napraviti kako sam gore napisao.. jako puno mjesta za skrivanje da se žabice ne gledaju cijeli dan.. jer koliko got slatko izgledaju.... znaju biti jako agresivne i zločeste.

Otrovnost u tih žabica je vrlo mala ili gotovo nikakva.. njihova otrovnost dolazi iz hrane kojom se hrane u prirodi. Tako da oko toga nema brige. :)

Samo ti kreni u izradu ... i slobodno me udavi, ja slažem 4 terarij i skužio sam neke mane i prednosti.... :)

Nabava žabica u nas ... čak mislim da i se još pokoja mogla naći ... D. auratus  black/green

Nabava iz amerike .. držim ti  :up:  .... prijatelju moj nikako! .. prvo si pročitao proceduru koju je Delbi sa mušicama prošao? :) ... A Dendrobaidi se smatraju otrovnom životinjama, pa stoga vjerujem da gotovo nema nikakve šanse za legalan uvoz!

Napomena: nemoj se igrati ilegalom...
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2011, 08:59:29 prijepodne od skorpac »
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #2 u: Veljača 03, 2011, 09:08:32 prijepodne »
Uglavnom je Skorpac sve odgovorio, ostaje jos (ti si vjerojatno i upoznat....ali, za sve koji citaju...) bitna je njihova prehrana,a,hrane se uglavnom musicama (Drosophilia Melanogaster i Drosophilia Hydei) koje je naravno treba uzgajati...ja im uz to, uredno nudim i tek izlegnute cvrcke.
O nabavci...nebih...u svakom slucaju...nadam se da ce za cca godinu dana (mozda i manje) biti Dendobrates Auratus kod nas za nabaviti :):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #3 u: Veljača 03, 2011, 09:11:07 prijepodne »
Tih mušica nema za kupiti kod nas tipa Vili, Belugo...?
I dal bih mogla akvarij preinačiti u terarij? Zbog prilaza u tetarij ili nečeg drugog?  -?

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #4 u: Veljača 03, 2011, 09:14:45 prijepodne »
akvarij je jako tesko preinaciti u terarij...(ventilacija...potrebni otvori...)
musica nema za kupiti...ali, ima ih...bez brige :)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #5 u: Veljača 03, 2011, 09:25:16 prijepodne »
Thx ljudi na odgovorima !

I mislio sam si da je uvoz 0 bodova jer su otrovne , za ovo sa hranom nisam bio siguran dali je tocno .

Sto se tice terarija tu duzinu sam mislio zbog ret (RedEyedTree) zabice jer njima treba dosta mjesta za skakanje koliko sam shvatio.
Steta sto se nemogu drzati razne vrste zajedno al nema veze za to .
Sta ako bi uzeo 5 komada onda ce valjda biti M/Z sta onda,jel bude i malih ili postoji neka posebna procedura oko uzgoja ???
D.Auratuse bi uzeo , i green/black i black morf i super blue i sve =)

Why So Serious ?

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #6 u: Veljača 03, 2011, 10:08:45 prijepodne »
Nisam ni pitao , s obzirom da sam vidio cijene zabica , koliko kosta odrzavanje istih ?

I da dali u vivariju mora biti zivo bilje ili se moze staviti i umjetno ?

Koliko zabice kenjaju i koliko je tesko ciscenje vivarija s obzirom da imaju puno manju nuzdu od recimo mojih pitona (barem se nadam  :))
Why So Serious ?

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #7 u: Veljača 03, 2011, 10:30:57 prijepodne »
Nisam razumio ovo...koliko kosta njihovo odrzavanje??
Bilje, svakako je pozeljno da bude zivo...to i sam vivarij cini još puno puno ljepsim i zanimljivijim....(treba i o bilju brinuti :) )
Kenjaju...bi ga vrag....ja to ne cistim...ni ne vidim :) one su zaista jaaaaako sitne zivotinjice...pretpostavljam da im je drekec jos sitniji :):)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #8 u: Veljača 03, 2011, 11:01:42 prijepodne »
Nisam razumio ovo...koliko kosta njihovo odrzavanje??
Bilje, svakako je pozeljno da bude zivo...to i sam vivarij cini još puno puno ljepsim i zanimljivijim....(treba i o bilju brinuti :) )
Kenjaju...bi ga vrag....ja to ne cistim...ni ne vidim :) one su zaista jaaaaako sitne zivotinjice...pretpostavljam da im je drekec jos sitniji :):)


pod odrzavanje sam mislio na to bilje i hrana ... a sto se tice opreme s obzirom na ono sto bi ja htio bit ce dosta skupo to vec sada znam ...

a posto sam poslije i sam shvatio da bi sam uzgajao musice a od frenda koji ima tarantule povremeno maznio kojeg crvica to je znaci 0 , a biljke cu vjerojatno morat svaki tjedan kupovat nove jer ce mi sve uvenuti  :nerv: zato bi radije stavio umjetno bilje ...
Why So Serious ?

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #9 u: Veljača 03, 2011, 11:03:34 prijepodne »
eda...kadadolazimo do opreme...onako, da sve to izgleda fancy...onda je to zaista skupo...no, moze se...uz puno truda...i sapuno manjenovaca(rasvjeta, kisni sistem....termostati i sva ta cudesa...)
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #10 u: Veljača 03, 2011, 11:20:41 prijepodne »
eda...kadadolazimo do opreme...onako, da sve to izgleda fancy...onda je to zaista skupo...no, moze se...uz puno truda...i sapuno manjenovaca(rasvjeta, kisni sistem....termostati i sva ta cudesa...)

kisni sistem molim te objasni mi kako mogu proci jeftinije jer vec dugooo to trazim i gledam po netu i po mojim racunicama nikako neispada ispod 1000kn

meni treba oko 8-10 prskalica pa ako imas neku ideju kako to napraviti jeftinije molim te podijeli to samnom !

moze odmah i diy tutorial za termostat i sva cudesa =)
Why So Serious ?

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #11 u: Veljača 03, 2011, 11:27:37 prijepodne »
hahahaha....mozes,moj jeftini sistem....svakodnevno prskanje....na zalost...upravo zbog skupoce....angazirana cijelafamilija...i,uredno prskamo:):) na to sam mislio kada sam rekao da moze jeftinije uz puno truda......
na to sam ja mislio....nemam..na zalost...nemam ni ja nista od tehnike.....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #12 u: Veljača 03, 2011, 11:29:50 prijepodne »
sad si me totalno razocarao , ja ocekujem sad nesto revolucionarno kad ono .... uzmi u ruke i svaki dan prskaj , to i sad radim =) salim se naravno nego nitko mi nije odg na

Thx ljudi na odgovorima !

I mislio sam si da je uvoz 0 bodova jer su otrovne , za ovo sa hranom nisam bio siguran dali je tocno .

Sto se tice terarija tu duzinu sam mislio zbog ret (RedEyedTree) zabice jer njima treba dosta mjesta za skakanje koliko sam shvatio.
Steta sto se nemogu drzati razne vrste zajedno al nema veze za to .
Sta ako bi uzeo 5 komada onda ce valjda biti M/Z sta onda,jel bude i malih ili postoji neka posebna procedura oko uzgoja ???
D.Auratuse bi uzeo , i green/black i black morf i super blue i sve =)


Why So Serious ?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #13 u: Veljača 03, 2011, 13:09:31 poslijepodne »
Umjetno bilje i žebice = 0 bodova!

1. odvratno izgleda!
2. To bilje daje i lijepi izgled te daje i zadržava potrebnu vlagu... žabice se ugodinje osječaju...
3. Ima jako puno bilja koje doslovno ne zahtjeva ništa osim vlage i srednje jakog svijetla... baš to što i žabicana treba.

Daj si pogledaj kod kolege Bojana iz Slovenije .. ima dosta toga poučnog - http://www.vivarij.si/ ... imaš popis bilja... žaba ... imaš i forum..

.. ja svojeg Froša nisam vidio već tjedan dana, ali ga stalno čujem kako krekeće :)

Što se tiće špricanja.... uf .. jebi ga... ja sam u Bauhausu kupio onu veliku špricu za o vinogradu ići :) .... napumpaš i dereš :)  Ja trenutno špricam dva puta dnevno iz dva razloga... centralno gijanje i halogenka unutar terarija koji ga dodatno isušuje.

A gle cirka jednog sistema sa dvije šprice je oko 100€ vani... kod nas ih nema. Odnosno ima ali ne gotovih proizvoda za kupiti, nego se treba slagati. Sječam se da  je Deni iz Rijeke nešto sam slagao?!

Uglavnom, tropski vivarij nije jeftin hobi ...  a koji hoby je jeftin? :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #14 u: Veljača 03, 2011, 13:31:19 poslijepodne »
Umjetno bilje i žebice = 0 bodova!

1. odvratno izgleda!
2. To bilje daje i lijepi izgled te daje i zadržava potrebnu vlagu... žabice se ugodinje osječaju...
3. Ima jako puno bilja koje doslovno ne zahtjeva ništa osim vlage i srednje jakog svijetla... baš to što i žabicana treba.

Daj si pogledaj kod kolege Bojana iz Slovenije .. ima dosta toga poučnog - http://www.vivarij.si/ ... imaš popis bilja... žaba ... imaš i forum..

.. ja svojeg Froša nisam vidio već tjedan dana, ali ga stalno čujem kako krekeće :)

Što se tiće špricanja.... uf .. jebi ga... ja sam u Bauhausu kupio onu veliku špricu za o vinogradu ići :) .... napumpaš i dereš :)  Ja trenutno špricam dva puta dnevno iz dva razloga... centralno gijanje i halogenka unutar terarija koji ga dodatno isušuje.

A gle cirka jednog sistema sa dvije šprice je oko 100€ vani... kod nas ih nema. Odnosno ima ali ne gotovih proizvoda za kupiti, nego se treba slagati. Sječam se da  je Deni iz Rijeke nešto sam slagao?!

Uglavnom, tropski vivarij nije jeftin hobi ...  a koji hoby je jeftin? :)

Imam istu tu spricu za vinograd i ide mi lagano sve vise na zivce zato zelim rainsistem

A ovo da vivarij nije jeftin to znam vec odavno pogotovo kada si perfekcionist kao ja i u 6 mjeseci promjenis 12 terarija i nikad nije savrseno jer uvijek moze bolje !
Why So Serious ?

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #15 u: Veljača 03, 2011, 20:50:44 poslijepodne »
Baš tak :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Drazen I

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 47
Odg: Žabice Dendrobates - pitanja
« Odgovori #16 u: Veljača 05, 2011, 23:11:32 poslijepodne »
Ako uzmes 5 komada vjerojatnost da ces imati barem 1 par je vrlo velika. Naravno da omjer spolova 1.4 ili 4.1 nije dobar, ali odrasle zabice mozes razlikovati po izgledu/konstituciji i ponasanju, pa onda izbacis visak. Sto se razmnozavanja tice, obicno upali simulacija kisne sezone.