Travanj 29, 2024, 02:05:28 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Problemi s autom- POMOĆ  (Posjeta: 8325 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline shumy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Lokacija: vinkovci
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #25 u: Veljača 09, 2012, 18:11:32 poslijepodne »
a može se čuti i ako ima ugrađen blow off.

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #26 u: Veljača 09, 2012, 18:39:54 poslijepodne »
blow off  navodno ima svaki auto sa turbinom serijski, samo kaj ga  teba otvorit da bi imal taj zvuk , ali sumnjam da bi to neko uključival na 120 konja
Kontakt 098/9159073

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #27 u: Veljača 09, 2012, 18:49:40 poslijepodne »
pa bas i nema blow off ali ima waste gate svaki turbo motor, ispusta visak pritiska od turbine da se nebi masina razletila jer bi turbo druko previse...
stim da wastegate ne ispusta visak u zrak, pod haubu, zato se ne cuje ko blow off ali ima externih wastegateova koji se mogu stavit... ili blow off...
R-46

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #28 u: Veljača 09, 2012, 18:53:13 poslijepodne »
turbine su nazalost potrosna roba  -? srecom, ne volim traktore pa me do sada to nije zabrinjavalo, no gledajuci kako sad stvari stoje, nece vise biti niti benzinaca bez sugavog fena  :(

istina potrošna roba su , ali skupa potrošna roba, nažalost. Zbog toga sam uzeo SDI i prezadovoljan sam, je da je traktor ali nema dodatnih troškova oko turbine.

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #29 u: Veljača 09, 2012, 20:01:20 poslijepodne »
poz,imam 2 auta,golf 3 19D i peugeot 307 sw 20 hdi 110 ks, ne znam koji je bolji,golf ko golf samo toči i vozi al ide ko stelna krava, peugeot ide ko lud,isto se turbina čuje ali u normali,pa svaka se čuje,ako rikne turbina auto dosta oslabi i puno dimi,nože se vozti al samo do mehaničara,ako se dosta čuje pri 2-3 tisuće nije dobro,sigurno troši dosta ulja,to je noviji auto,kad tad ćeš ju radit tak da... jeb..ga to su ti turbodieseli  ;)

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #30 u: Veljača 09, 2012, 20:06:03 poslijepodne »
ja još nisam skužio to fućkanje na novoj službenoj 6ici 1.6 tdi...
kaj to znači da mu ne cijedim mast dovoljno? :D :D

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #31 u: Veljača 09, 2012, 20:18:27 poslijepodne »
ja još nisam skužio to fućkanje na novoj službenoj 6ici 1.6 tdi...
kaj to znači da mu ne cijedim mast dovoljno? :D :D

Ne, već to znači da si ga ugrijao prije nego mu cijediš mast.

Garantiram da turbina fućka jer je prehladno (nedovoljno zagrijano ulje) pa ulje slabije podmazuje, plus ima 123 tkm pa je u međuvremenu malo turbina i dobila lufta.
Kad dostigne 2500 obrtaja i uljna pumpa lakše šalje ulje prema turbini, bolje podmazuje i manje fućka.

Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #32 u: Veljača 09, 2012, 20:45:00 poslijepodne »


Garantiram da turbina fućka jer je prehladno (nedovoljno zagrijano ulje) pa ulje slabije podmazuje, plus ima 123 tkm pa je u međuvremenu malo turbina i dobila lufta.
Kad dostigne 2500 obrtaja i uljna pumpa lakše šalje ulje prema turbini, bolje podmazuje i manje fućka.


[/quote]  ma ima ona već  blizu 140 tkm, a to kaj kažeš o zagrijanom ulju -ima tu nekaj ,jer primjetim da kad se auto dobro zgrije da i manje fućka
Kontakt 098/9159073

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #33 u: Veljača 09, 2012, 20:47:47 poslijepodne »
poz,imam 2 auta,golf 3 19D i peugeot 307 sw 20 hdi 110 ks, ne znam koji je bolji,golf ko golf samo toči i vozi al ide ko stelna krava, peugeot ide ko lud,isto se turbina čuje ali u normali,pa svaka se čuje,ako rikne turbina auto dosta oslabi i puno dimi,nože se vozti al samo do mehaničara,ako se dosta čuje pri 2-3 tisuće nije dobro,sigurno troši dosta ulja,to je noviji auto,kad tad ćeš ju radit tak da... jeb..ga to su ti turbodieseli  ;)
ma ne troši ona meni niš ulja i ne dimi ni malo ;) jedino kaj je jako iritantan zvuk , koji me iz dana u dan sve više smeta
Kontakt 098/9159073

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #34 u: Veljača 09, 2012, 21:06:47 poslijepodne »
turbina se smije čuti u kabinu auta,ak su prozori zatvoreni. sretno s "kvarom"  :up:

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #35 u: Veljača 09, 2012, 21:32:00 poslijepodne »
Vozi dok ide, kad stane  daj ju reparirat, jar dobiješ garanciju od 1 god, pa ak to izdrži onda i puno više bude duralo.
Nemoj nasjedat sa polovnima  , puno riskiraš , bacaš lovu  ( nemaš garanciju )
Ili dat reparirat ili uzet repariranu iz dučana najbolja opcija, a što se tiče motora nemože mu ništ bit , samo počne dimit ko lokomotiva

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #36 u: Veljača 09, 2012, 22:40:44 poslijepodne »
Vozi dok ide, kad stane  daj ju reparirat, jar dobiješ garanciju od 1 god, pa ak to izdrži onda i puno više bude duralo.
Nemoj nasjedat sa polovnima  , puno riskiraš , bacaš lovu  ( nemaš garanciju )
Ili dat reparirat ili uzet repariranu iz dučana najbolja opcija, a što se tiče motora nemože mu ništ bit , samo počne dimit ko lokomotiva

teoretski može mu biti

ako turbina grune zna se desiti da komadić ode u motor,i onda zna oštetit košuljicu.
moja na 2.0 malo slini  i pomalo fučka kad ga gazim,195000km
u dogledno vrijeme ju razmišljam promjenit ali kad neka pinka upadne za nju.

Offline TimP

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #37 u: Travanj 15, 2014, 08:39:05 prijepodne »
Evo da ukratko objasnim o čemu se radi !
Prije 6 mjeseci kupil sam Opel Zafiru 1.9 CDTI, 88 kw-120 ks , 2007 godina 12 mjesec, autek je u super stanju , ima full opremu, chrom look, zatamnjen, nutra kombinacija koža-tkanina- no da ne duljm ,auto je imal 123000 tkm i već onda se čulo FUĆKANJE TURBINE !!!      To me onda i nije toliko smetalo , a i taj od kojeg sam uzel auto  uvjeril me da fućka zato kaj ima malo lufta ali se nemre niš dogodit jedino kaj se baš ne čuje ljepo i da im je to mana-u kaj sam se i uvjeril jer je kum kupil novu 6 mj prije pa mu se već lagano čuje. Uglavnom se čuje do brzine od nekih 50-60 km/s.
Danas sam imal promjenu ulja i svih filtera u jednom ovlaštenom servisu, ali ne kod ovih glavnih Opel zastupnika već na preporuku.  Dečki u servisu mi kažu da se čuje previše i da to nije baš dobro, uglavnom kažu ak rikne do kraja moglo bi me dosta koštat-onak da te zaboli glava :roll: i da bi bilo bolje sredit to prije nek se dogodi najgore. Nakon kraćeg razgovra krenule su cifre :'( nova košta 10600,00 kuna(da dobro ste proćitali), a tvornićki reparirana  oko 6000,00
Nakon toga čul sam se sa tipom od kojeg sam kupil auto i veli ovak: za godinu dana bu ti opet prosvirala kakvu god da staviš,a ak ti je do bacanja love ja ti nabavim rabljenu turbinu koja ne fućka za 300-400  eura, kaj je osjetno manje od ponude iz servisa.
I još kaže da se slobodno tak vozim i da se nemre dogodit niš prestrašno osim da skroz rikne , a onda ju moram mjenjat  :klap: -to znam i ja!
Mene sad mući kaj da napravim , da mjenjam odma ili da pustim da rikne do kraja , s tim da neznam kaj bi se stvarno moglo desit motoru ili neznam čemu ak rikne :question:

P.S. postoji još opcija repariranja tj. popravka turbina kod nas sa godinu dana garancije i cijenom od 2000- 3500 kuna , ovisno o modelu i težini kvara.  Ta opcija mi se najviše dopada , pa me zanima dal je netko imal sličnih problema ili da se netko kuži u mehaniku pa da savjet i kaže kaj da radim tj kaj bi vi napravili
Pozdrav, Tonček!


nedavno sam kupio isti auto na sajmu na Jakuševcu: http://www.saz.hr i turbina mi se isto čuje izvana ali stvarno ne toliko, kada sam u autu jos se puno manje cuje. znam da turbine rikavaju i nadam se da ce moja neko vrijeme jos izdrzati...

Offline Sagittarius1

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Poreč-Istra
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #38 u: Travanj 15, 2014, 10:03:33 prijepodne »
Meni je riknula turbina prije par godina na autocesti, kad je to pustilo dimnu zavjesu uff..mislio sam da cu izazvat lancani na autocesti ..gadno.. Ugl. odšlepao sam auto kod majstora koji je rastavio turbinu predamnom i osovina je bila ok ali se zastopala dizna od ulaza ulja (napravila se neka garež!) a koristio sam full syntetic valvoline i tip je rekao da mi to ulje ne paše, reparirao turbinu i od onda samo Mobil 1 (benzinac-225ks) parsto km prije rikavanja je isto pocela fuckat ko luda.
Mozda je u pitanju koje ulje koristis pa nek ti decki sa dizelima preporuce sta koriste prije nego nayeb..
Turbini obavezno dozvoliti da se ohladi nakon zesceg tempa voznje nikako stati i ugasiti.
Sretno
The only drink I like ice in is water, because you can’t water down water.

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #39 u: Travanj 15, 2014, 11:04:45 prijepodne »
Kada sam ja bio šegrt na prvim Audi-ima, Valvolin je bio najgore ulje, a ostavljao je talog da se začepio kanal mjeraća pritiska ulja. Sve je bolje od toga. A što se tiče vožnje TD motora: Okretaji do 1800-2000/m do pune radne temperature, a tek tada po gasu. Ako je stvarno glasna pjevalica, presloži je kod Pinjušića za svaki slučaj.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #40 u: Travanj 16, 2014, 15:43:22 poslijepodne »
Evo kad ste več izvukli temu iz povijesti,  samo  da javim da nisam niš popravljal kaj se tice turbine. 
Od prošlog pisanja napravil sam 45000 tkm i promjenil prednji ljevi ležaj sa senzorom abs-a(sreca kaj imam frenda koji ne dere cijene tj. da mi svoj rabat , inače košta od 1200 do 3000 kn bez rada) i neki sitni servisi
Auto ide ko avion, fučka ko avion :D, dobro vuče , a ja se i dalje tak vozim. Ulje i filtere mijenjam na 10000-12000 tkm i koristim ulje GM 5w 30, po preporuci mehaničara
Po gradu troši ko lud cca 10 l, a na otvorenoj od 6,8- 7,5 ovisi kak se vozim
Kontakt 098/9159073

Offline slina666

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Podsused
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #41 u: Travanj 16, 2014, 16:06:52 poslijepodne »
Tek sam sad vidio temu!Inaće radio sam u servisu turbina na Žitnjaku i dosta toga znam o njima!
Preporućio bi ti da ćim prije rješiš fučkanje turba(ako je on) jer ćeš imat dodatnih troškova!Možda ti je otišao dihtung na grani pa ti daje takav zvuk,svega sam se nagledao dok sam radio tamo!
U svakom slućaju će ti bit jeftinije sanirat kvar dok nije pukla osovina,vjeruj mi!

Offline tonček

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: ZG-Peščenica
  • kontakt - 0989159073
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #42 u: Travanj 16, 2014, 16:31:56 poslijepodne »
večina mehaničara mi je rekla ne diraj ak ne troši ulje i ak auto vuče kak treba. Vozim se tak več treću godinu i  i fala bogu sve isto ko od prvog dana, a kad rikne, uf ne želim razmišljati o tomu :g055:
Kontakt 098/9159073

Offline slina666

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 209
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Podsused
Odg: Problemi s autom- POMOĆ
« Odgovori #43 u: Travanj 16, 2014, 16:39:36 poslijepodne »
Ma sve 5!I ja sam tak napravio na svom autu!Nek ide dok ide,pa mi se razletila turbina baš na putu za more,veselje!