Ožujak 19, 2024, 04:07:31 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Colisa lalia - mužjak priprema gnjezdo - što napraviti?  (Posjeta: 3119 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Colisa lalia - mužjak priprema gnjezdo - što napraviti?
« u: Rujan 18, 2016, 22:50:09 poslijepodne »
Bok,

trebao bi pomoć.

u 90 litrenom akvariju imama jato neonki, jato H. Rhodostomusa, čistače i par Colisi.

Zadnjih 2 dana mi mužjak Colise stavlja balončiće zraka ispod plutajućeg bila i jako naganja ženku.

sve sam pročitao vezano za mrijest, međutim ja nemam drugi akvarij da ih prebacim. jel se što može napraviti u ovom ili malom jednolitrenom mrijesnom akvariju koji imam?

predpostavljam da se ništa neće značajno dogoditi ako se mrijest obavi u sadašnjem akvariju pa ribice popapaju ikru??? Možda će mužjak biti malo u depri jer se je jako trudio zadnjih dana pa će možda poluditi na ostale dok budu jele ikru?


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Colisa lalia - mužjak priprema gnjezdo - što napraviti?
« Odgovori #1 u: Studeni 01, 2016, 19:19:49 poslijepodne »
Moj se isto trudio napraviti gnijezdo na površini vode od raznoraznih grančica bilja koje su otpale, ali obzirom da mi izlaz filtera prejako mreška vodu, svaki put mu to gnijezdo razbuca, pa na kraju jadan odustane od namjere. Na kraju je ničim izazvan krepao. :(

Ali anyway, pročitao sam da Colise mogu u jednom navratu izbaciti 300-800 jaja, pa je vrlo lako moguće da ti dobar dio toga preživi, a onda si u problemima. :)

Vjeruj mi na riječ, ja sam imao taj problem s ancistrusima, 4 mrijesta od po 50+ komada u pola godine i skoro sve ribice preživjele jer su se sakrivale ispod panja dok nisu bile prevelike da ih druge ribe popapaju. Nisam ih se uspio riješiti dosta dugo, nakon čega mi je akvarij prošao sve najgore faze algi i terora zbog preopterećenosti ribama (imam 200L). Ne znam točan broj, ali sigurno ih je bilo i preko 300 komada.

Ako odlučiš ići s reprodukcijom, onda pripazi na to i sretno. :)

Offline eantema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 225
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Colisa lalia - mužjak priprema gnjezdo - što napraviti?
« Odgovori #2 u: Studeni 14, 2016, 22:24:47 poslijepodne »
Hvala

Moj je imao plutajuće bilje pa mu je bio olakšan posao, imao je fino gnjezdo. Jadan se mučio punit 3-4 tj, ali mu ženka nije dala. Opirala se i još se uvijek opire... Mislio sam čak ubaciti dodatnu ženku.
Ne znam, bas bih volio da mrijest uspije. Kad bi bio uspjesan lako bi jajasca zajedno sa gnjezdom i muzjakom prebacio u plasticni akvarij na par dana...