Travanj 29, 2024, 16:30:44 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: co2 komplet  (Posjeta: 3154 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline znatiželjko

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ČAĐAVICA
co2 komplet
« u: Travanj 19, 2012, 05:29:37 prijepodne »
ola
evo jedno pitanjce vezano za co2 sistem,zanima me dali je obvezan igličasti ventil iza manometra ako na manometrima ima i ventilić za fino podešavanje,znaći ima dolje onaj veliki za u boci valjda i na izlazu onaj mali podešivać  :nerd:

Offline cuk-77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
  • Spol: Muški   Lokacija: Cakovec

Offline AhJaK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Sveta Nedelja
Odg: co2 komplet
« Odgovori #2 u: Travanj 19, 2012, 17:45:04 poslijepodne »
Stvarno si znatiželko kad postavljaš pitanje u pol 6 ujutro
 :D .

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: co2 komplet
« Odgovori #3 u: Travanj 19, 2012, 18:13:49 poslijepodne »
Ono što obično imamo nije samo manometar nego je regulator s (najčešće) 2 manometra. Manometri tu i nisu nužnio potrebni - imaju samo kontrolnu funkciju, ali regulator skida pritisak iz boce  sa 50 na cca 2 bara, tako da dok god u boci pritisak ne padne ispod, na izlazu imamo 2 bara . S tih 2 bara se onda manipulira igličastim ventilom.
Što ti imaš,  manometar ili regulator s manometrom?

Offline znatiželjko

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ČAĐAVICA
Odg: co2 komplet
« Odgovori #4 u: Travanj 19, 2012, 18:59:23 poslijepodne »
regulator s manometrima

Offline znatiželjko

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ČAĐAVICA


Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: co2 komplet
« Odgovori #7 u: Travanj 20, 2012, 11:36:48 prijepodne »
Uh, da li gnjavim ja ili ti? Imaš ili bi to kupio? Što je napisano na niskotlačnom manometru? Koji je točni naziv manometra? Obično ljudi imaju problema s tim regulatorima namijenjenima za zavarivanje.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: co2 komplet
« Odgovori #8 u: Travanj 20, 2012, 11:57:57 prijepodne »
ako je to taj s njuskala mogu se kladit da mu treba iglicasti, nisu oni namjenjeni za tako fino nastelavanje. ako i uspije treba ce ga namjestavat svako malo, a 300kn i nije bas malo, pogotovo dok neznas sta je i kako radi

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 komplet
« Odgovori #9 u: Travanj 20, 2012, 13:52:41 poslijepodne »

regulator s manometrima http://www.njuskalo.hr/mjerni-instrumenti/manometar-bocu-co2-argon-oglas-1136067


Pa ovak... u teoriji, s onim velikim ventilom bi mogao nastimati 1-5 mjehurica u sekundi ali to nije sigurno i ne preporucam takvu upotrebu. Imao sam slicni Messer regulator i bilo je svasta...
Onaj mali ventil koji dolazi poslije velikog je ustvari samo grubi ventil za on-off zatvaranje-otvaranje. Sluzi kod varenja da kad se nastima veliki da se vise ne mora po njemu dirat nego se samo zatvori mali. Tako da, sve u svemu ti treba iglicni ventil

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: co2 komplet
« Odgovori #10 u: Travanj 20, 2012, 15:12:42 poslijepodne »
Ja imam isti takav Rhonin regulator. Ovaj mali ventil skroz desno ne možeš koristiti kao igličasti, ima samo stanje otvoreno/zatvoreno, tj. jako malo lufta između. A veliki ventil na dnu služi za regulaciju protoka, ali isto nije precizan. I radi obrnuto - kad ga "zatvaraš", tlak i protok plina ustvari raste.

Ja imam jedan problem s tim ventilom koji nisam imao s nijednim drugim. Kad zatvorim dotok plina iz regulatora (bilo s tim malim ventilom, bilo s nekim elektromagnetnim ventilom), plin ulazi u regulator i tlak u njemu raste sve dok kazaljka na ovom desnom manometru ne prijeđe ovu crvenu liniju i ne dođe do kraja. Kad se elektromagnetni ventil ujutro otvori, sav taj nakupljeni plin izleti van u par sekundi i kazaljka se vrati na vrijednost koja je namještena ovim velikim ventilom. Zato više ne koristim EM ventil uz njega nego mi CO2 ide cijelo vrijeme. To se događa bez obzira koliko je protok na velikom ventilu. Ne znam je li to normalno za taj ventil ili se radi o nekoj grešci, ali probao sam sve čega sam se sjetio i ništa ne pomaže, to se uvijek događa. -?

Inače, ventil mi se čini jako dobar, tj. kvalitetan, napravljen je dosta čvrsto i robusno, ali smeta me taj problem koji imam s njim.
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline znatiželjko

  • Trade Count: (+5)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ČAĐAVICA
Odg: co2 komplet
« Odgovori #11 u: Travanj 20, 2012, 18:38:30 poslijepodne »
taj  ventil s njuškala sam kupio ,znaći trebam igličasti ventil sad s ebaya ili kod nas gdje ima