Travanj 27, 2024, 20:02:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima  (Posjeta: 27759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #125 u: Listopad 27, 2010, 22:27:42 poslijepodne »
poz...ljudi ja sam se naso u zacaranom krugu...Co2, makro, mikro elementi, lampe, masa bilja i vrsta brzo rastuce, sporo rastuce...Izmjena vode, koje lampe, koliko lampi, kako i koliko hraniti ribe,amonijak,uhhh moogao bi do jutra nabrajat sta sve treba i netreba...i u cemu svi grijesimo manje vise....ja cu iznjeti vlastiti zakljucak...ja mislim da je glavni uzrocnik neuspjeha u Akvaristici Ribe i riblja hrana tj kvaliteta vode.
imam formiran 300 litarski akvarij zasadzen gusto sa brzo rastucim biljem i dobro Uribljen...Alge u vidu crna cupava, koncasta, zelena tockasta, itd nikada nisam imao pa i u samim pocetcima dok se jos nije Akvarij ni zaciklirao kako treba..nakon sto sam ubacio ribe i poceo hraniti Akvarij imam dali je Alga ili nije ja ne znam...jednostavno neka crna mast (NAFTA koji ga je vrag) je na starim liskama dok je nema na mladim itd..lampe dvije philips t8 36w znaci low light ili neka sredina...bilje je raslo umjerenim intenzitetom nisam gnojio sem sa mikro elementima jednom ili dva puta sedmicno...jer je podloga bila nabrijana  pa nije bilo ni potrebe, i redovna zamjena vode nedjeljno. Stanje je nakon 6 mjeseci nista posebno kabomba je nestala neznam ni kako jednostavo je rasla u pocetku ko luda cupao, bacao, poklanjao, itd...sada je ima par pelcera koji se na ocigled muce, Valenserija nana raste ko u prasumi bacam i djelim nemilice ( na njoj nema Nafte :rolleyes:), Sagitarija ima crnu Naftu po sebi o kojoj sam pricao... u glavnom biljka perla nema nikakvih problema sem sto je prljava, Anubijasi su isto tako prekriveni naftnom mrljom i rastu ok. StarGrass je postala BlackGrass  :nerv: Nisam nikada dodavao co2, mjenjao vodu redovno itd...stanje je i dan danas ne promjenjeno srednja zalost..Pukne mi film i formiram jedan 100 litras bilje isto sem sto su presadzene samo zdrave biljke iz spomenutog akvarija, diy co2, jedan mjehuric 1 sec. jedna lampa sylvana daylight 18 w t8, NEMA RIBA samo bilje zamjena vode dvaput mjesecno ;)  :rolleyes:20 lit., podloga zemlja u sloju 10 cm+5cm pijesak, Akvarij je formiran prije 3 mjeseca,  bilje zasadzeno prije dva mjeseca: stargrass, ludviga rep, sagitarija, cabomba, anubija nana, valenserija nana, flame moss
i jos neke...Alge nema ni pod mikroskopom, svjetlo 12 sati, co2 siba na DC Svjetlo zelena, ph mjerio trakicama 6,4.. 6,7 sto negrjesi ni boja na DC puzevi pokrepali :up: koji su se pojavili niodkud...ne znam sto oscilira CO2 vjerovatno zbog smjese, Temp vode +25 . bilje raste, boja bilja nemogu da vjerujem da se ovako moze zelenit, stargrass je zelena od dna do vrha buja raste na oci....itd u glavnom nemogu da vjerujem, znaci ne dodajem nikakvo gnojivo. sada postavljam question: nema alge lampa je vise nego smjesna, co2 je preforsiran, nema makro hajde reci cu da je sita podloga sto i jeste...itd. zamjena vode je sta da kazem nidze veze, filtracija je zaboravio sam reci ex 700, svjetlo 12 sati...Akvarij izgleda ko da je juce formiran i usuta voda...Ja bih molio nekoga da mi prigaze veliku sliku u cemu je fol. ili misljenje na osnovu ove price u koliko se moze nesto i zakljuciti sem sto ja sada mislim da je glavni razlog Riblja hrana i otpad  za sve probleme biljnog Akvarija... ili je cista sreca u pitanju. -?
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2010, 23:05:35 poslijepodne od moke »
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #126 u: Listopad 27, 2010, 22:48:01 poslijepodne »
e sad bilo bi puno lakše da si napisao koja je podloga u prvom akvariju... nabrijana mi ništa ne znači... jel kupovna ili zemlja ili neš treće..

algu bi bilo puno lakše identificirati da je slika...

uglavnom iz posta ti mogu ovako otprilike reć. BIlje u drugom akvariju uspijeva prvenstveno radi zemlje jer u njoj ima puno makroelemenata koji su očito nedostajali u 1. akvariju. Uočavam kroničan nedostatak nitrata ako je stargrass propadao. Dakle nisi dodavao makroelemente i nije ih bilo dovoljno u 1. akvariju = bilje je propadalo. Zemlja je krcata makroelementima i zato bilje raste. To je nešto sažeto i ugrubo...

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #127 u: Listopad 27, 2010, 22:57:10 poslijepodne »
e sad bilo bi puno lakše da si napisao koja je podloga u prvom akvariju... nabrijana mi ništa ne znači... jel kupovna ili zemlja ili neš treće..

algu bi bilo puno lakše identificirati da je slika...

uglavnom iz posta ti mogu ovako otprilike reć. BIlje u drugom akvariju uspijeva prvenstveno radi zemlje jer u njoj ima puno makroelemenata koji su očito nedostajali u 1. akvariju. Uočavam kroničan nedostatak nitrata ako je stargrass propadao. Dakle nisi dodavao makroelemente i nije ih bilo dovoljno u 1. akvariju = bilje je propadalo. Zemlja je krcata makroelementima i zato bilje raste. To je nešto sažeto i ugrubo...

Zemlja ca cvijece je u jednom i drugom,  a nabrijana mislim da je svjeza...valjda je bogata elementima -? ova nafta sto sam je nazvao se moze oprati sa biljki ali se vremenom vrati...
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #128 u: Listopad 27, 2010, 23:14:13 poslijepodne »
da nafta nije slučajno cijano bakterija?

Koja ti je podloga preko zemlje?

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #129 u: Listopad 27, 2010, 23:18:45 poslijepodne »
da nafta nije slučajno cijano bakterija?

Koja ti je podloga preko zemlje?

Nije cijano sigurno... mast klasicna...ne znam kako da ti opisem ima je i po staklu smedja na crno boja masno jedva se skida sa stakla dok sa bilja ide lako...alga jeste ali koja...znaci zemlja, rabic mreza i rjecni pijesak kupljen u pet shopu prva liga rjecni mix. Bukvalan prevod kada biljku ocistim od ovog vraga list je kao nov nema znakova da je propao ili nesto slicno...
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2010, 23:24:35 poslijepodne od moke »
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #130 u: Listopad 27, 2010, 23:22:33 poslijepodne »
ja sam isto imao dosta problema upravo sa pjeskom, jer mi se previše stisnuo i nakon nekog vremena počeo raditi velike problema. Iz njega su non stop izlazili balončići plina... ukratko desilo se to da ti je zemlja prestala "disati" i stvorili su se anaerobni uvijeti. Imaš o tome sliku u članku o podlogama što se točno događa. Za algu stvarno neznam, ali bi bilo puno lakše da staviš sliku.

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #131 u: Listopad 27, 2010, 23:26:11 poslijepodne »
ja sam isto imao dosta problema upravo sa pjeskom, jer mi se previše stisnuo i nakon nekog vremena počeo raditi velike problema. Iz njega su non stop izlazili balončići plina... ukratko desilo se to da ti je zemlja prestala "disati" i stvorili su se anaerobni uvijeti. Imaš o tome sliku u članku o podlogama što se točno događa. Za algu stvarno neznam, ali bi bilo puno lakše da staviš sliku.

Evo idem uslikat ovog vraga....









I sto je zanimljivo primjer ova dva kamena, ubaceni su u isto vrijeme i iste su boje crvenkasti su jedan je pocrnio od ove masti drugi je kakav je i bio...ja mislim da sada nikom nije nista jasno...u glavnom vidi se po liscu mada su slike jako lose pa mi nemojte zamjerit mob..je u pitanju

neka mi oproste moderatori na uploadu slika, nije bilo druge opcije neko da idem ovim putem Photoshop mi rikavela..lp
« Zadnja izmjena: Listopad 28, 2010, 00:00:32 prijepodne od moke »
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Višak nutrijenata NE uzrokuje alge u biljnim akvarijima
« Odgovori #132 u: Listopad 28, 2010, 14:43:27 poslijepodne »
Jeli zna neko uzrok ovom djavolu... >:(
spasavaj se ko moze  :aaa: