Travanj 27, 2024, 20:42:54 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: co2 manometar  (Posjeta: 10557 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #50 u: Veljača 05, 2011, 19:01:43 poslijepodne »
Zatvorio ih na glavnom ventilu na manometru. Na izlazu je manji ventil (igličasti) i na njemu sam dozirao koliko bi išlo van u polen difuzor. I kad zatvorim glavni ventil (na manometru, ne na boci . na boci je bio malo otvoren kao i igličasti) oni su uvijek malo puštali CO2 van. Na ovom Aquamedic posuđenom, kad zatvoriš glavni ventil, nema protoka. Na glavnom reguliram odoka a na igličastom fino.

Cuo sam iglicne ventile koje se ne mogu zatvoriti do kraja (ustvari imam jedan takav), ali nisam nikad cuo da se regulator ne moze zatvoriti do kraja. Imam jedan pivski i radi odlicno.
U tom smislu Aquamedic nije nista specijalno (mislim i da je preskup), on radi ono sto svaki regulator treba raditi.
Mogao si na tom pivskoj jednostavno staviti kuglicni ventil i problem rijesen iako mi je sumnjivo da je svih desetak pustalo

Offline bedemgrad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški   Dob: 57
  • Lokacija: Našice, Croatia
    • http://www.bedemgrad.hr
Odg: co2 manometar
« Odgovori #51 u: Veljača 05, 2011, 19:08:05 poslijepodne »
Ne kažem da je nešto posebno već s ovim nema problema. Ista bi situacija bila da imam frke s razvikanim reduktorima imam problema a s pivskim ne. Tada bi zadržao pivski. Ali se već godinu dana zaje..... s ovim raznim pivskim da mi ih je već pun kufer. Na sreću ni jedan nisam platio jer sam uvijek tražio da mi ih daju na probu od tjedan dana prije kupovine. Jedan birtaš mi je rekao da to kod pivskih mora biti tako jer moraju skroz puštati CO2 u bačvu jer bi se inače pivo kvarilo. Ako laže on, lažem i ja.
Za sada nek ti pivski služe ono čemu su namijenjeni - točenju piva i ja ću ih poštovati tako da degustiram ono što toče - pivčugu.
Nasice/Croatia
Glasujte za mene !!!!
Ne možete Vi od mene toliko puno tražiti koliko ja Vama mogu puno obećati !

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #52 u: Veljača 05, 2011, 19:28:54 poslijepodne »
Ne kažem da je nešto posebno već s ovim nema problema. Ista bi situacija bila da imam frke s razvikanim reduktorima imam problema a s pivskim ne. Tada bi zadržao pivski. Ali se već godinu dana zaje..... s ovim raznim pivskim da mi ih je već pun kufer. Na sreću ni jedan nisam platio jer sam uvijek tražio da mi ih daju na probu od tjedan dana prije kupovine. Jedan birtaš mi je rekao da to kod pivskih mora biti tako jer moraju skroz puštati CO2 u bačvu jer bi se inače pivo kvarilo. Ako laže on, lažem i ja.
Za sada nek ti pivski služe ono čemu su namijenjeni - točenju piva i ja ću ih poštovati tako da degustiram ono što toče - pivčugu.

Bas sam poslao upit u servis gdje sam kupio svoj regulator da vidim da li je to istina o nemogucnosti zatvaranja. No, kao sto rekoh, mogao si samo nasarafiti neki ball valve (koji inace i postoji na svakom takvom regulatoru)



Cak i da ne pusta, mislim da je dobro ugraditi on-off ventil jer ga je puno lakse pustati u rad preko takvog ventila nego nastimavati svaki put ventil na regulatoru.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #53 u: Veljača 07, 2011, 08:41:01 prijepodne »
Jedan birtaš mi je rekao da to kod pivskih mora biti tako jer moraju skroz puštati CO2 u bačvu jer bi se inače pivo kvarilo. Ako laže on, lažem i ja.

Evo dobio sam odgovor iz servisa gdje sam kupio svoj regulator:

Citat:
Regulatori O.D.L se mogu zatvorit do kraja, odnosno mogu se stavit na pritisak od 0bara i tako podešeni ne puštaju CO2 u bačvu

A ODL regulatori i jesu pivski tako da mi je malo mutna ta prica tog birtijasa

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: co2 manometar
« Odgovori #54 u: Veljača 08, 2011, 10:27:46 prijepodne »
i to imaš direkt u tank, bez igličastog?

Ljudi ima li ko ovaj manometar/regulator, da li je on samo izmedju boce i difuzora? Koliko je funkcionalan?
Nabavio sam bocu sa manometarskom grupom, ali bez igličastog, ali bi radije narucio ovaj sto je predlozila sarita, da se rijesim ove skalamerije

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #55 u: Veljača 08, 2011, 10:47:37 prijepodne »

Ljudi ima li ko ovaj manometar/regulator, da li je on samo izmedju boce i difuzora? Koliko je funkcionalan?
Nabavio sam bocu sa manometarskom grupom, ali bez igličastog, ali bi radije narucio ovaj sto je predlozila sarita, da se rijesim ove skalamerije

Nije pametno imati regulator bez iglicastog, to se tako ne radi. Ne mozes imati co2 pod tlakom a bez "skalamerije", ako vec ne zelis co2 opremu onda postoje drugaciji setupovi akvarija koji ne trebaju co2

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: co2 manometar
« Odgovori #56 u: Veljača 08, 2011, 11:08:11 prijepodne »

Ljudi ima li ko ovaj manometar/regulator, da li je on samo izmedju boce i difuzora? Koliko je funkcionalan?
Nabavio sam bocu sa manometarskom grupom, ali bez igličastog, ali bi radije narucio ovaj sto je predlozila sarita, da se rijesim ove skalamerije

Nije pametno imati regulator bez iglicastog, to se tako ne radi. Ne mozes imati co2 pod tlakom a bez "skalamerije", ako vec ne zelis co2 opremu onda postoje drugaciji setupovi akvarija koji ne trebaju co2
Hajde generacijo, to mi je poznato, nego je moje pitanje bilo da li može ići ovaj regulator sa ebay-a koji je sarita predlozila
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Regulator-Single-Pressure-Manometer-for-Aquarium-R4_W0QQitemZ180358932765QQcategoryZ66794QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6757419328564976743#shId
Dakle samo on između boce i difuzora?

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #57 u: Veljača 08, 2011, 11:13:19 prijepodne »

Hajde generacijo, to mi je poznato, nego je moje pitanje bilo da li može ići ovaj regulator sa ebay-a koji je sarita predlozila
http://cgi.ebay.co.uk/Co2-Regulator-Single-Pressure-Manometer-for-Aquarium-R4_W0QQitemZ180358932765QQcategoryZ66794QQcmdZViewItemQQ_trksidZp5197.m7QQ_trkparmsZalgo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6757419328564976743#shId
Dakle samo on između boce i difuzora?


Pa odgovor je i dalje ne, jer nema iglicasti ventil

Offline gefufna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Odg: co2 manometar
« Odgovori #58 u: Veljača 08, 2011, 11:17:53 prijepodne »
E hvala, znači ide igličasti. Bolje da raščistim to prije nabavke, znate u malom gradu sam, pa kad sam trazio bocu svima sam morao govoriti da mi treba za zavarivanje, inace me nesto blijedo gledaju..

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #59 u: Veljača 08, 2011, 12:29:52 poslijepodne »
E hvala, znači ide igličasti. Bolje da raščistim to prije nabavke, znate u malom gradu sam, pa kad sam trazio bocu svima sam morao govoriti da mi treba za zavarivanje, inace me nesto blijedo gledaju..

U teoriji , ako ne gledamo na sigurnost, mozes imati regulator bez iglicnoga ali to je nesreca koja ceka da se desi. Nekad davno sam pobio sve u akvariju jer nisam imao iglicni a regulator je bio 5x skuplji od gorenavedene igracke, tak da ono...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 manometar
« Odgovori #60 u: Veljača 09, 2011, 18:01:18 poslijepodne »
sranje, da tak moram napisat  :dead:
čini se da manometar ne valja, jer kad sam ga stavil i pustil, nabija pritisak iznad 10 bara, odnosno na max je i pušta na sve strane od takvog pritiska..
koliko god se "igrao" sa onim šarafom, nikako da ga spustim ispod na koja 1-2 bara.. :dead:

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #61 u: Veljača 09, 2011, 18:04:55 poslijepodne »
sranje, da tak moram napisat  :dead:
čini se da manometar ne valja, jer kad sam ga stavil i pustil, nabija pritisak iznad 10 bara, odnosno na max je i pušta na sve strane od takvog pritiska..
koliko god se "igrao" sa onim šarafom, nikako da ga spustim ispod na koja 1-2 bara.. :dead:

znas da otvaras ventil okrecuci saraf udesno? Znaci skroz ga odsarafis ulijevo i onda polako udesno dok ne dignes na 1 bar

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 manometar
« Odgovori #62 u: Veljača 10, 2011, 16:53:23 poslijepodne »
ipak je bilo u manometru koji nije bio ispravan, zabunom mi je dao taj :D
eto upravo stavljen novi i piči miško :D
hvala majstoru na tel instrukcijama  :zagrljaj:

Offline hosen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: co2 manometar
« Odgovori #63 u: Veljača 11, 2011, 20:25:59 poslijepodne »
Ja sam svoj platil 700kn, jer sam moral obecat zenici da nebu otisla skup sa peglom u zrak... I kad kupite posteni regulator nemate nikakve brige i netreba kupovati posebna crijeva samo treba koj put pogledati kad se smanji pritisak u boci podesiti malo iglicasti. i kolko se sjecam boca mi je bila na 150bara te sam jedno 5 puta podesavo...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 manometar
« Odgovori #64 u: Veljača 11, 2011, 20:30:35 poslijepodne »
je :)
eto impresije, pošto sda radim samo sa manometrom..jučer upogonio, boca je na 60bara, odvrnul sam niti pol kruga ventil na boci, i lagano sa onim šarafićem, pustio, izlazni tlak mi je na 0,01 bar-a, skoro nula, a ide mjehurić/sec, zasad je ovako, jer već 12 dana čekam igličasti sa e-bay-a  :roll: ..nema nekih oscilacija i zasad radi ok..
al naravno, kad dođe igličasti stavljam ga..

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #65 u: Veljača 11, 2011, 20:45:06 poslijepodne »
je :)
eto impresije, pošto sda radim samo sa manometrom..jučer upogonio, boca je na 60bara, odvrnul sam niti pol kruga ventil na boci, i lagano sa onim šarafićem, pustio, izlazni tlak mi je na 0,01 bar-a, skoro nula, a ide mjehurić/sec, zasad je ovako, jer već 12 dana čekam igličasti sa e-bay-a  :roll: ..nema nekih oscilacija i zasad radi ok..
al naravno, kad dođe igličasti stavljam ga..

Nije preporucljivo tako ga vozit, al ajd, valjda nece nis bit dok ti ne stigne iglicni.. Koji si narucio?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: co2 manometar
« Odgovori #66 u: Veljača 11, 2011, 20:50:12 poslijepodne »
ma znam da je škakljivo samo sa manometrom..nema riba unutra pa nije problem..mada sam ga pokušao otvorit da šiba unutra, ali powerhead ne može "progutat" toliko, pa šiba van sa strane, tak da se ne bi niš desilo i da su ribe unutra..jedino kaj bi se boca ispraznila..
naručio sam neki jeftilen za 15 dolara, ima ga hento i veli da je zadovoljan sa njime, pa onda uzeo isti..

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: co2 manometar
« Odgovori #67 u: Veljača 11, 2011, 20:50:50 poslijepodne »
Ja sam svoj platil 700kn, jer sam moral obecat zenici da nebu otisla skup sa peglom u zrak... I kad kupite posteni regulator nemate nikakve brige i netreba kupovati posebna crijeva samo treba koj put pogledati kad se smanji pritisak u boci podesiti malo iglicasti. i kolko se sjecam boca mi je bila na 150bara te sam jedno 5 puta podesavo...

co2 se puni na 50 bara, 150 je malo previse a izlaz bi do samog kraja trebao biti isti pa niti iglicasti ne bi trebalo podesavati

Offline hosen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: co2 manometar
« Odgovori #68 u: Veljača 11, 2011, 21:20:19 poslijepodne »
Ja sam svoj platil 700kn, jer sam moral obecat zenici da nebu otisla skup sa peglom u zrak... I kad kupite posteni regulator nemate nikakve brige i netreba kupovati posebna crijeva samo treba koj put pogledati kad se smanji pritisak u boci podesiti malo iglicasti. i kolko se sjecam boca mi je bila na 150bara te sam jedno 5 puta podesavo...

co2 se puni na 50 bara, 150 je malo previse a izlaz bi do samog kraja trebao biti isti pa niti iglicasti ne bi trebalo podesavati

Boca mi je od 14Litara a testirana je na 200bara, a ekipa puni oko 150bara. Barem tako meni pune e da zajeb kaj se tice podesavanja sad se sjetih da sam rihtal zato kaj sam mjenjal co2 defusere i bubble counter.