Travanj 29, 2024, 02:02:40 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nesretni ramirez  (Posjeta: 2128 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline b.k.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Nesretni ramirez
« u: Siječanj 22, 2004, 01:30:00 prijepodne »
Imam mladog ramireza koji u zadnje vrijemeuzima hranuali automatski ju ispljune tako da mislim da ništa ne proguta! Ful je smršavio i zamjetio sam da mu je uzmet bijele boje, končast i visi i do nekoliko sati prije nego što mu otpadne! Nije bio u baš top formi kad sam ga nabavio, bio se kao nešto oporavio i malo narastao i sad opet nazaduje! Nisam mijenjao hranu, a inače ih hranim sa Sera vipan, dafnijama i zaleđenim crvanim crvima i od toga ostale ribe bujaju!
 

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Nesretni ramirez
« Odgovori #1 u: Siječanj 22, 2004, 08:17:00 prijepodne »
Unutrašnji paraziti(Hexamita),česta pojava na Ciklidima,ribu izolirati i postepeno podići temp.do 31-32,promatrati ribu,pojačati aeraciju,trebalo bi i staviti lijek(u trgovinama Hexa-ex ili nešto drugog naziva,ali vjerojatno košta kao i nekoliko ramireza,pa nema ekonomske opravdanosti).Nema opasnosti za ostale ribe u akvariju,izuzev Ciklida.

Offline b.k.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Nesretni ramirez
« Odgovori #2 u: Siječanj 24, 2004, 02:29:00 prijepodne »
Gledao sam Hexa-ex košta 95 kn pa mi je ta solucija nedostižna i neisplativa. Premjestio sam ramireza i skalara na kojem se naziru rupice u poseban akvarijić i sad sam im digao temp. na 32*C što su ok podnjeli. I sad me zanima koliko trebaju biti u tom stanju?
 

Offline b.k.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
Nesretni ramirez
« Odgovori #3 u: Siječanj 24, 2004, 17:00:00 poslijepodne »
Temperatura je sad 35C i ok su! Ubacio sam 250mg/50L metronidazola (antiprotozoik) i sad me zanima koliko traje liječenje i sta trebam dalje napravit?
 

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Nesretni ramirez
« Odgovori #4 u: Siječanj 24, 2004, 17:06:00 poslijepodne »
35 to je punoooooo
Oh sto te volim joj

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Nesretni ramirez
« Odgovori #5 u: Siječanj 27, 2004, 13:43:00 poslijepodne »
Na 35C tretman je tri dana,na 32C tjedan dana.Discusi bez problema podnose temp.od 35C uz dovoljno kisika,a za Sklare i Ramireze ne bih preko 33C