Travanj 29, 2024, 17:37:35 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: IAPLC 2010  (Posjeta: 17593 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #50 u: Rujan 07, 2010, 11:33:03 prijepodne »
Kaj još nema slike pobjedničkog akvarija?

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #51 u: Listopad 03, 2010, 13:17:57 poslijepodne »
Pobjednik je:




A evo i prvih 27 akvarija ovog najprestižnijeg svjetskog natjecanja konačno:  :up:

http://aqua.andy.tw/viewtopic.php?f=25&t=164434

« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2010, 13:49:19 poslijepodne od lp »

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #52 u: Listopad 03, 2010, 13:48:05 poslijepodne »
15.,18. i 24 su mi odlični  :klap:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #53 u: Listopad 03, 2010, 15:12:05 poslijepodne »
4 I 10, moj izbor  :klap:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #54 u: Listopad 03, 2010, 15:56:17 poslijepodne »
22,16,14 i 1 su mi ludilo,ali moram biti iskren,svi mi se sviđaju  :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #55 u: Listopad 03, 2010, 17:12:32 poslijepodne »
 -? opet stupovi.. svi postavi su predivni ali nimalo originalni osim njih par..

2, 4, 22 i 23 su fenomenalni.

prvi bi bio strašan da nije već viđen, samo su manja drva i drugačiji raspored.. 3 nije mjesto u prvih 10.

Pomalo ljudi gube ideju, kopiraju se opasno prijašnji radovi... evo recept za nas da uđemo u prvih 100! :diablolol:

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #56 u: Listopad 03, 2010, 19:24:37 poslijepodne »
 1. već viđeno ali strašno dobro napravljeno, pogledaj dubinu, 2 metra...

4. mi se najviše sviđa, većina ostalih je kopija ali opet prekrasna kopija :roll:

Offline Tomica28

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 223
  • Lokacija: Kremšnita City
  • Algae is 90% of all life in the ocean
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #57 u: Listopad 03, 2010, 23:10:36 poslijepodne »
Meni je 17. nekak više za 1. mjesto. Super mi je.

Offline Ribba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb Jug
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #58 u: Listopad 03, 2010, 23:10:53 poslijepodne »
2. i 4. su meni pre dobri, al bilo bi dobro vidjeti bolje fotke...

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #59 u: Listopad 04, 2010, 10:35:51 prijepodne »
Meni je 4-ka najbolja. Al me živcira neprofesionalni i preseratorski stav IAPLC-a da još uvijek ne objavljuje službene fotke :down: :down: :down:.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #60 u: Listopad 12, 2010, 08:34:16 prijepodne »
Ne objavljuju fotografije do svog službenog partija gdje ih predstavljaju. Meni je to normalno.  :)


E da, evo sa Bautinovog sitea (pobjednik) fotka u visokoj rezoluciji, di se sve lijepo vidi, svaki detalj:

http://bautin-design.ru/d/107214/d/ada2010.jpg



A ovaj postav je, koliko čitam, dobilo najvišu ocjenu od Amana (37. mjesto):

« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2010, 08:52:40 prijepodne od lp »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #61 u: Listopad 12, 2010, 09:05:47 prijepodne »
Totalno neobično... taj s linka.
Jučer sam upravo razmišljala kako bi nešto slično napravila. Za nepovjerovati... ja kojoj je scape... tamo negdje... Zapravo nigdje. :nerd:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #62 u: Listopad 12, 2010, 13:53:34 poslijepodne »
zna Amano zakaj je dao glasove...ovo 37. mjesto je fenomenalno i još neviđeno do sada..kolko me pamćenje služi. Upravo nevjerojatno da nije u prvih 10.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #63 u: Listopad 12, 2010, 14:10:24 poslijepodne »
ako i zna zakaj je dao glasove da ovaj bude prvi, jasno mi je, jer kad se pogleda u punoj rezoluciji, akvarij zaista zaslužuje divljenje i stvarno te transportira negdje u duboku šumu..možda već viđeno, ali fakat je odličan..
a ovaj kaj je 37..po meni, je to tak..bezveze, zakaj sad tu neke lukove i điđe miđe, pa nije to bogati arhitektonski uradak da moraju nam akvareiju unutar sebe imat lukove i akropole  :roll: ..znam znam, složi ti neš slično pa se javi, ali ok..ja to ne bi slagao i ne dopada mi se takav način aquascapea

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #64 u: Listopad 12, 2010, 15:02:40 poslijepodne »
Cann to je nature aquascape...znaš ono..imitacija prirode.. ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #65 u: Listopad 12, 2010, 16:37:40 poslijepodne »
znam renta, ali nije mi lijep..kaj sad kriv sam  -?
meni je 1.mjesto jako lijep akvarij, jer mi je onak totalno nature, znaš ono imitacija prave prirode  :D :D

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #66 u: Listopad 12, 2010, 16:56:06 poslijepodne »
Gle can, fakat ga sad baljezgaš. Pa daj probaj ovak nešto složit. Po meni je ovo 37. mjesto nešto ful originalno i neobično. Ne velim da je za 1. mjesto, ali dajmo čovjeku malo respekta. Da je tak nešto izašlo s našeg foruma, baš me zanima dali bi se itko usudio pljuvat...

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #67 u: Listopad 12, 2010, 17:14:56 poslijepodne »
Gle can, fakat ga sad baljezgaš. Pa daj probaj ovak nešto složit. Po meni je ovo 37. mjesto nešto ful originalno i neobično. Ne velim da je za 1. mjesto, ali dajmo čovjeku malo respekta. Da je tak nešto izašlo s našeg foruma, baš me zanima dali bi se itko usudio pljuvat...
našlo bi se ko će pljuvat! uvijek se nađe -?

37. mjesto stvarno originalno i fantastično posloženo ali nekako mi nije sjelo

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #68 u: Listopad 12, 2010, 17:16:17 poslijepodne »
zašto misliš da baljezgam? zato kaj je renta reko da mu je lijep, isto tak i lp ? i sad bi svi trebali govorit da je akvarij lijep?
ne znam, al fakat treba promjenit pravila i govorit da su svi akvariji lijepi..meni nije i kaj sad, to ne smijem reč?
i reko sam da ne znam složit takav akvarij i bez obzira na to kaj ne znam ne daje mi za pravo da ne pišem da mi akvarij nije lijep..ja ne pljujem, pljuvanje je nešto drugo kaj očito ne shvačaš  ;)
našlo bi se ko će pljuvat! uvijek se nađe -?

37. mjesto stvarno originalno i fantastično posloženo ali nekako mi nije sjelo

pa sad i ti pljuješ, ak ti nije sjelo  -?

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #69 u: Listopad 12, 2010, 17:20:38 poslijepodne »
al ja to na fino 8)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #70 u: Listopad 12, 2010, 17:27:23 poslijepodne »
 :D :D ..izvuko si se  :D :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #71 u: Listopad 12, 2010, 23:01:10 poslijepodne »
37.mjesto..kompozicija je teška, zatvorena, osjeća se napetost i mračno raspoloženje i zato nekima ne sjeda od prve. Da bi sjela treba biti u tom specifičnom feelingu.. ako trenutno nisi kad pogledaš sliku osjećaš se čudno, pomalo neugodno. Nekima prirodno više sjedaju lakši, otvoreni scapeovi i to je u redu, sto ljudi sto ukusa..

ALI... sad dolazimo do objektivne vrijednosti ovog postava/scapea.. ovako nešto složiti je stvarno umjetničko djelo, kako sam rekao do sada neviđeno i vjerujte mi na riječ, u slijedećim godinama bit će desetke kopija ovog uratka..  :a045k:

Meni je ovaj akvarij apsolutno za prvih 10, bit ću iskren, među prvih 5. Kapa dolje kolegi koji je ovo napravio! :122: :hi:

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #72 u: Listopad 13, 2010, 15:51:10 poslijepodne »
zašto misliš da baljezgam? zato kaj je renta reko da mu je lijep, isto tak i lp ? i sad bi svi trebali govorit da je akvarij lijep?
ne znam, al fakat treba promjenit pravila i govorit da su svi akvariji lijepi..meni nije i kaj sad, to ne smijem reč?
i reko sam da ne znam složit takav akvarij i bez obzira na to kaj ne znam ne daje mi za pravo da ne pišem da mi akvarij nije lijep..ja ne pljujem, pljuvanje je nešto drugo kaj očito ne shvačaš  ;)

Gle, ovak nešto u RH nemre nastat u slijedećih 10 godina i to nema veze s Lp-em ili Rentom ili Karlom ili neznam kime, to je stvarna današnjica naše aquascape scene. Mogu prihvatit da ti se to ne sviđa, ali to je tvoj stav i iskreno mislim da nisi dovoljno kompetentan da objektivno kažeš dali je nešto dobar ili loš skejp. Da imaš samo malo iskustva u slaganju ovako nečeg sigurno bi drugačije gledao na težinu i trud koji je uložen u ovo.  1. mjesto je stvarno lijep akvarij, ali itekako već viđen i objektivno gledajući ne toliko težak za složiti. Napraviti kopiju 1. mjesta može svatko s solidnim znanjem  o aquascapingu i dovoljno vremena, ali napraviti kopiju ovog uratka, baš me zanima tko bi uspio, a da ne pričam o originalnosti. Kakvi lukovi, arhitektura i neznam ti ja što sve ne... pa ovo je pravo malo remek djelo i reci mi molim te jedan akvarij s našeg sajta koji bi mu mogao konkurirati? Iskreno me jako živcira to što na forumu postoji 30-tak skajpera, a niti jedan od njih (čast iznimkama) nije imao muda predstaviti svoje uratke, a kamoli poslati na natjecanje. Pa tako mogu i ja, ali ideja je gurnuti ruke u akvarij i napraviti nešto. Osim par ljudi s aquaarta koji su predstavili radove u zadnje vrijeme, ja nisam vidio ništa drugo što bih rekao vauuu, a svi znamo da su kolege iz Srbije svjetlosnu godinu ispred nas. E vidiš u tom kontekstu, kad znam da nas je malo i da se gotovo kod nas ništa ne pokreće, već svi samo znaju gledat i komentirat (uključujući pljuvat) mi to sve ide na živce i moram ti tako nešto reć, jer objektivno nisi uopće u pravu. Da znam da se baviš time, pratiš aquascape scenu i to te jako zanima, onda bi totalno drugačije uvažio tvoje mišljenje ali čačkanje po barrreportu i aquaticplantcentralu nije isto ko i napraviti lijep i originalan skejp.  Ovo ti ne govorim iz neke agresije, već izražavam osobno mišljenje isto kao i ti, ali isto tako pokušavam napraviti inat i revolt kod nekog broja ljudi, da pokažu što mogu i da se to sve malo pokrene, a ne samo blejenje u ekran.

Peace and out  ;)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #73 u: Listopad 13, 2010, 19:06:04 poslijepodne »
nema ovdje nikakvog mira cigo, kaj sam i tebi negdje stao na žulj i ko i tvom kolegi? al nećeš me izbaciti sa ovog foruma ;)
razočaral si me..jer iskreno nisam očekival to od tebe, da sad pljuješ po meni, da vidiš to se zove pljuvanje, a očigledno je to tebi dopušteno..
jel sam ja negdje napisal da je to loš skejp ili sam reko da mi se ne sviđe? mislim da je ovo drugo, a to kaj ti sad ovdje navodiš da ja prčkam il kak već po barrreportu (ostale forume nne posjećujem), je istina i sa tim prčkanjem il kak već sam naučil ono kaj ovdje nisam...
i da ovo tvoje je po meni i za mene jako uvredljiv post..
moderi i admini, mislim da je fakat vrijeme da se promjene pravila u vidu komentiranja postavki akvarija i njih općenito..

Offline artal

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Split
Odg: IAPLC 2010
« Odgovori #74 u: Listopad 13, 2010, 20:36:19 poslijepodne »
Dajte se smirite ljudi, ovdje smo da gledamo i komentiramo. Malo konstruktivne prepirke je uvijek poželjno ali zadržimo razgovor na nekom uljudnom nivou bez nepotrebnog vrijeđanja ili pretjerane osjetljivosti  :up:

A sad o scapeovima, prvo mjesto nije me baš posebno oduševilo. Daleko od toga da to nije kvalitetan uradak ali osim što je već viđeno (iako to nije ni previše bitno) hardscape me nije osvojio. Nekako mi je pre simetričan... ne znam, fali mi malo maštovitosti.
Sad ovaj što je rangiran 37. definitivno je zaslužio mjesto među prvih 10. Barem sudeći po dosadašnjim natjecanjima. Definitivno fascinira sa hardscapeom i vidi se da je toliko pomno i precizno urađen. Sad ću možda zvučati kao pi#ajzla kad kažem da su mi lijeva i desna stijena (nosači luka) dosta simetrični i da mi to mrvicu razbija savršenu sliku (nadam se da će mi Renta oprostiti) ovog ne nature aquascapea već fantasy aquascapea  :D

U potpunosti razumijem canna kad kaže da mu se ovaj scape ne sviđa. Recimo u likovnoj umjetnosti postoji pravac hiperrealizma koji je dokaz vrhunskog majstorstva i tehnike ali osobno recimo većinu tih slika uopće ne doživljavam.
Isto tako treba uzeti i aquascaping. Ako u meni probudi nekakav doživljaj onda je to ono što želim gledati i u čemu želim uživati. Ako je taj scape savršeno složen, ali kao i mnogo savršenih uradaka (barem po meni) sterilan, onda ga mogu promatrati samo s tehničke strane (raspored hardscapea i bilja, izbor i zdravlje bilja, harmonija uratka, izbor faune...).

Od ova dva scape ni jedan me nije previše dirnuo. Ovaj rangiran 37. osobno mi je bolji nego prvi ali ostavlja mi nekakav dojam sterilnosti.

Sad što Cigo govori da ovo u RH ne može napravit niko možda je i istina, ne želim ulaziti u tu raspravu ali na ovom forumu predstavljeno je nekoliko stvarno prekrasnih akvarija i u zadnje vrijeme coin akvarij me je oborio s nogu (znam da nije iz Hrvatske ali ipak) i osobno mi je "bolji" od ova dva uratka.

Hoće li netko iz Hrvatske u budućnosti raditi slične ili bolje radove? Zašto ne. Ima ljudi koji imaju volje i talenta... ko zna, držim vam palčeve  :up:
Razlika između genijalnosti i gluposti je ta da genijalnost ima granice