Travanj 29, 2024, 16:37:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: pomoć oko planiranja biljnog akvarija  (Posjeta: 36520 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #25 u: Ožujak 04, 2010, 09:39:05 prijepodne »
dok sam ja montirao žarulje u poklopac :) javio se Lp

otprilike ti je isto napisao kao i ja, puno svjetla=puno problema=puno algi, ali ako se sve uspije uskladiti možeš staviti i najzahtjevnije biljke, naravno vodeći računa o veličini jer je to mali akvarij
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #26 u: Ožujak 04, 2010, 10:45:04 prijepodne »
Definitivno će biti još jedna neonka od 15w, jer drugo po dužini ne stane, a štedne, vele ljudi, jako griju i moralo bi se bušiti da se ubace.

Pampa, kako si ti skinuo tu policu za hranilicu, kod mene je to sve u komadu, ne ide dolje.

Ljudi da vas pitam, gdje se kupuju glomati, to bi mi bilo najidealnije riješenje, naravno uz uvijek da počupa onu kutijetinu od startera i prigušnice i ovu neonku, i onda lijepo stavim te dvije neonke unutra i milina...Znam da košta, ali je super stvar što je prenosivo i uvijek će moći služiti neovisno o akvariju

Offline Riky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #27 u: Ožujak 04, 2010, 12:46:53 poslijepodne »
ja ga uzmemi u pet centru jer mi je najbliži doma, a neznam kak je situacija kod tebe u osijeku.
usporedbe radi profito je 50 kn 250 ml za 2500 litara vode, a nutrafin je 100 ml, za 40 kn za 700 litara vode, po računici znači koncentriranije gnojivo, makar više manje je to sve slično jako, i imaju svi kao te elemente u tragovima i bla bla bla, samo ako ćeš slučajno uzimat nutrafin pazi da uzmeš ono na kojem piše sa dodatkom željeza (Fe).

a što se tiće doziranja, imam špricu doma baždarenu do 5 ml, tako da mi je puno lakše dozirat bilo što u akvarij nego oni čepići koje dobiješ s gnojivom
Carpe diem!
''...šaka suza, vrića smija...''

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #28 u: Ožujak 04, 2010, 12:55:20 poslijepodne »
Ricky, ja sam isto nabavila šprice unazad tjedan dana i super mi je to.

Gledam sad kako si ti izračunao da je 100 ml za 700 l vode koncentriranije od 250 ml za 2500 litara vode.
700 x 2,5= 1750 litara za 250 ml nutra fina
dok je profito 250 ml za 2500 litara vode.

Ja bih rekla da onda nutrafin dosta skuplji od profita
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2010, 13:07:33 poslijepodne od Ribica plava »

Offline Riky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #29 u: Ožujak 04, 2010, 13:27:15 poslijepodne »
je, po toj računici ispadne skuplje, makar na akvarij od 50 litara i jedno i drugo traju poprilično dug period vremena, naravno profito puno dulje, al eto, na mali akvarij se to manje osjeti nego na veliki, a možda sam samo tašt pa se povodim za onom ''kolko para tolko muzike''.
al eto, nemoj ti mene shvatit da ti to moraš uzet, samo sam ti htio reć da imaš i tu opciju, makar kolko sam skužio većina koristi profito, al da budem iskren i meni se sviđa primit u ruku pakiranje od profita, robusno u odnosu na nutrafin, i navedeno xx elemenata na markici koji su unutra, i sličica je puno ljepša i i više opisnih pridjeva ima u uputstvu za uporabu a nisu mogli navest koji je postotak željeza unutra što mene neizmjerno nervira, al eto, razum i iskustvo mi je ukazalo na ovo drugo.
ti izaberi kako tebi paše, nećeš sigurno pogriješit s izborom niti jednog.
a što se tiće dajane i proizvoda pod tim imenom imam samo jedno za reć vezano uz njih - ''nisam bogat da kupujem jeftino'', isto govorim iz iskustva, opeko sam se po đepu na njihovim testerima & ljekovima, i to mi je bilo dosta.
Carpe diem!
''...šaka suza, vrića smija...''

Offline GAS0

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Lokacija: Zagreb
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #30 u: Ožujak 04, 2010, 13:46:46 poslijepodne »
evo kako sam ja složio u istom akvariju

maknuo hranilicu i stavio 2x23W štedne, original lampa je grolux 15W, poklopac podložio da se malo digne od vode

samo pazi, to je puno svjetla, alge su na vidiku kod i najmanje pogreške

Planiram sličnu stvar napraviti u svom Caymanu 80 pa me zanima je potrebno silikonirati spoj između grla e27 i žarulje ili je to nepotrebno?
Pozdrav iz Crikvenice!

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #31 u: Ožujak 04, 2010, 17:34:10 poslijepodne »
evo kako sam ja složio u istom akvariju

maknuo hranilicu i stavio 2x23W štedne, original lampa je grolux 15W, poklopac podložio da se malo digne od vode

samo pazi, to je puno svjetla, alge su na vidiku kod i najmanje pogreške

Planiram sličnu stvar napraviti u svom Caymanu 80 pa me zanima je potrebno silikonirati spoj između grla e27 i žarulje ili je to nepotrebno?
Želim samo dodati u vezi ovog micanja hranilice radi dodavanja rasvjete :down:
U biljnom akvariju se svakodnevno treba čačkat i  rezat a micanje hranilice tj stavljanje sijalica na otvor bi značilo da treba svakodnevno micati cijeli poklopac radi uređivanja bilja a to je jako :'( :( :dead: :-X :down: :down:
Kad se makne postojeća kutija sa prigušnicom unutra ima mjesta za bilo kakvu rasvjetu, bilo to t8, t5 ili štedne..
Slažem se sa lp u izboru t8 lampe jer su sasvim dovoljne za ovaj akvarij koji ima dubinu od 30cm pa ne treba intenzivno svijetlo.
Slažem se i da više svjetla nosi i više problema sa algama ALI bi ti ipak preporučio da kad već ideš pojačavati rasvjetu da  staviš barem 3 lampe i opciju iskopčavanja svake lampe zasebno pa onda ako se zaželiš jače rasvjete u budućnosti da ne moraš opet kopat po poklopcu..

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #32 u: Ožujak 04, 2010, 19:51:13 poslijepodne »
Planiram sličnu stvar napraviti u svom Caymanu 80 pa me zanima je potrebno silikonirati spoj između grla e27 i žarulje ili je to nepotrebno?
silikonirao sam sve spojeve na grlu samo to nisam, ovo je bilo u planu samo privremeno, ali ispalo da tako stoji već mjesecima za sada nema problema

U biljnom akvariju se svakodnevno treba čačkat i  rezat a micanje hranilice tj stavljanje sijalica na otvor bi značilo da treba svakodnevno micati cijeli poklopac radi uređivanja bilja a to je jako :'( :( :dead: :-X :down: :down:
Kad se makne postojeća kutija sa prigušnicom unutra ima mjesta za bilo kakvu rasvjetu, bilo to t8, t5 ili štedne..
slažem se, ali kod mene žarulje nisu ispod otvora već malo više prema sredini tako da komotno mogu prčkat po akvu.

Bilo je i pitanje prije kako sam maknuo onu kutiju za hranilicu, evo ovako, nježno s pajserom i štemajzlom :), nejde drugačije, ali moja preporuka je da poslušaš ibanezfrelona, makneš onu original elektroniku (makne tata), tutneš još jednu neonku i svu elektroniku van akvarija da ne grije.
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #33 u: Ožujak 04, 2010, 23:13:30 poslijepodne »
Dečki, hvala vam, sada je sve na mom moljakanju i tatinoj dobroj volji. Jedna neonka će mi biti dosta, pošto trebam još malo svjetla, a ne želimo izazivati alge i slično.

Čim bude pomaka na ovom planu, ja vam javim i sve poslikam. Sutra ću ga zamoliti da odemo do baumaxa, pa ćemo moći vidjeti što nam je dostupno

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #34 u: Ožujak 06, 2010, 16:06:17 poslijepodne »
Evo samo da javim, da sam s tatom dogovorila i radit ćemo verziju 3 štedne žarulje od 15w, s tim da će biti spojene 2+1 na kabel, jer smatram da je to najbolja kombinacija. Žarulje će biti raspoređene, tako da iznad mjesta gdje mi je filter ne bude niti jedna, a preostali prostor će pokrivati tri grla.

Grla su kupljena, žarulje također. Ja sam to danas kupovala. Kupila sam štedne žarulje 15w, 6500K, tri komada

Sada ćekamo slijedeći tjedan kada će tata odnijeti poklpac nekome tko to može izbušiti i počupat ćemo starter kutiju i staviti novo rješenje.

Jako sam sretna i veselim se ishodu, bit će to prekrasno...

Sada već polako mogu planirati nabavu novog bilja, jer je moje, kao što sam rekla, neubrojivo (osim anubisa, mahovine i cladophore)....

Morat ću izgleda kupovati biljčice u trgovini, jer mi sve koje nisu s korijenom isplivavaju na površinu jer anci to voli pomaknuti svojim snažnim repićem.
Kupit ću dakle i profito i easy carbo i nova etapa u biljnoj akvaristici može započeti...

Čim sve bude riješeno stavit ću slike....

Htjela sam vas pitati, postoji li neko tekuće željezo koje se može kupiti u poljoprivrednoj apoteci, a da netko od vas dodaje kao extra željezo? Htjela sam već ući u radnju i pitati, ali ipak sam se predomislila jer trebam prvo pitati ovdje, ako netko stavlja nešto takvo u akvarij...

Koliko koštaju makroelementim, koji se kupuju u pravu, pa prave otopine?

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #35 u: Ožujak 09, 2010, 18:04:18 poslijepodne »
Evo par sličica da vidite dokle sam došla. Danas sam nabavila 3 corija, poklonila ancija i u zamjenu za njega dobila nešto bilja. Od kolege akvarista, dobila manji panjić, nešto anubiasa i valisnerije i nekoliko kripti, pa priča trenutno izgleda ovako....

Izbacila sam onaj svoj veliki panj obrastao mahovinom i trenutno ga držim u posudi potopljenog u vodi. Netko je rekao da se uz tu mahovinu nikako riješiti zelene alge, one slične mahovini, a i meni se čini da akvarij djeluje urednije  i svakako ima u njemu više prostora, a pošto je anci otišao u novi dom, bilje može na miru rasti, a gibi je dovoljan jedan panj koji će mu vjerojatno opet uskoro postati dom.

Za dan, dva, poklopac ide na nadogradnju svjetla.
Kupila danas profito i ec, stavila profito, ec ćemo dodavati kada zapržimo sa rasvjetom i dodamo još bilja...da, da, bit će ga još....

Pa evo slikice, čisto da vidite kako izgleda sada, da kasnije možemo usporediti sa jačom rasvjetom cijelu priču






Hoće li bilje moći izdržati jedan dan bez poklopca ili da smišljam kako ću ga osvjetliti taj jedan dan?

Offline IV@N@

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 739
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
  • Dorado Kras Gotnik
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #36 u: Ožujak 09, 2010, 19:19:57 poslijepodne »
može izdržat. ;)
Our fears are only what we tell them to be...

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #37 u: Ožujak 09, 2010, 19:23:59 poslijepodne »
za ovo što imaš unutra dosta ti je i ovo svjetla, jer je sve nezahtjevno bilje..
ako ćeš stavit 3x15 w, imaj na umu da si gomilaš probleme za vrat, ako nisi ispremna za toliko svjetla, mislim na marko+mikro elemente, što vuče i co2, tak da poslije ne bu bilo, pomagajte ljudi pojavila se alga, a sa gnojenjem moraš pojačat cirkulaciju u tanku i tako je sve to povezano..

sve u svemu good luck...

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #38 u: Ožujak 09, 2010, 20:57:12 poslijepodne »
A zašto mi onda do sada sve bilje žutilo, jel moguće da mu je samo falilo željeza?

Tek sam danas kupila profito i ubacujem 0,6 ml dnevno.

Jel stvarno mislite da bi ovo bilo dovoljno svjetla za ovo što imam (anubiasi, kripte, valisnerija, sagitarija, nešto polysperme od prije, koja je sirota neprimjetna jer je cijela propala i nešto čini mi se ludwige...nisam sigurna kako se zove biljka)

Kupila sam i easy carbo, trebam li dodavati ec uz ovakvu rasvjetu?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #39 u: Ožujak 09, 2010, 21:00:50 poslijepodne »
što imaš od podloge, vjerojatno nečeg fali, dal željeza il po meni više kalija....
ove biljke su nezhtjevne što se svjetlosti tiče...
a easy carbo je ugljično gnojivo i svakako će dobro doć u akvariju..
ne želim ti sad ja tu reć, nemoj stavljat dodatne lampe, samo sam ti napomenuo što te čeka, kad staviš tolko svijetla unutra, da onda moraš zadovoljit više parametara u tanku i to je to..

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #40 u: Ožujak 09, 2010, 21:09:05 poslijepodne »
Ma razumijem, vi se svi kontate u to.

Nego isplanirala sam da će biti 2 žarulje na jednom kablu i jedna posebno tako da će se moći kombinirati rasvjeta od 15, 30, i sve skupa 45 w
Mislim da je to ok.

30w mi nikako ne bi trebalo biti previše, a 45 po potrebi onda

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #41 u: Ožujak 12, 2010, 10:24:24 prijepodne »
Evo ga, poklopac je gotov, pa da se pohvalim sličicama, jako sam zadovoljna i sretna






Sad me zanima kako da namjestim timer za svjetlo. Do sada je bilo da mi se pali svjetlo u 11.30, a gasi u 23.30....
Imate li neki prijedlog.

Ovo je jačina svjetla sa tri lampe 15 w....

Kada trebam početi dodavati easy carbo, odmah ili tek za koji dan?
Profito stavljam 0,6 ml dnevno

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #42 u: Ožujak 12, 2010, 13:09:08 poslijepodne »
Odlično riješeno! Otkud ti samo ideja? :D :D :D
To je sad ''high light aquarium'' pa ja ne bi išao sa svijetlom više od 9 do 10 sati dnevno a ako počneš imati problema sa algama onda tih 9 sati ''presjeci'' sa jednom pauzom (4,5sati svjetla, 2 sata mrak pa opet 4,5 sati svjetla)
Easy Carbo odmah i prati za znakove deficita makroelemenata..
Ako ti se listovi počnu gužvat, uvijat, blijedit, propadat onda ti fali nešto od hranjivih tvari..
Bilo bi dobro imat i co2 na toliko svjetla....

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #43 u: Ožujak 12, 2010, 14:32:05 poslijepodne »
Valjda će se moći programirati ovo vrijeme na timeru. Imam mogućnost za 20 programa, pa ne znam jel onda da kombiniram dva programa, hoće to tako šljakati. Kada sam kupovala timer, nisam dobila upute u kutiji, pa ne znam jel može tako, ali sam skužila kako se namješta.

Ideja je, zna se čija.... :zagrljaj:

Easy Carbo onda ubacujem, samo mi recite jel dovoljno doziranje za srednje ubiljeni akvarij, jer ne znam odrediti koliko je ubiljen.

Jako sam zadovoljna i dragi veli da je odlično

Co2 budemo ako easy carbo ne bude dovoljan, no još se nadam da mi neće trebati....

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #44 u: Ožujak 12, 2010, 14:40:47 poslijepodne »
bez co2 u plinovitom obliku i makro i mikro gnojenja, bolje ga odmah isprazni i pospremi, jer će bit leglo algi...

Offline Pampa1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 491
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
  • wywh
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #45 u: Ožujak 12, 2010, 15:18:31 poslijepodne »
bez co2 u plinovitom obliku i makro i mikro gnojenja, bolje ga odmah isprazni i pospremi, jer će bit leglo algi...

 :up:
..:: Zagreb, Dubrava ::..
Do not argue with an idiot. He will drag you down to his level and beat you with experience.

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #46 u: Ožujak 12, 2010, 18:22:02 poslijepodne »
Imam svaku lampu na svom utikaču, tako da mogu po želji imati jačinu svjetla koju god poželim....ako krenu alge, "stišat" ćemo na 30w i sve 5

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #47 u: Ožujak 12, 2010, 18:30:57 poslijepodne »
Imam svaku lampu na svom utikaču, tako da mogu po želji imati jačinu svjetla koju god poželim....ako krenu alge, "stišat" ćemo na 30w i sve 5
ali to nije to...
razmisli malo, ne možeš samo tako uletit sa dodatnom rasvjetu, prije nego nisi spremna na to (mislim na sve zadovoljene uvjete), više svijetla, više potreba bilja za nutrijentima i co2, ako jedno zakaže, gotovo je..

uz više svijetla bilje će i više crpit hrane i iz podloge i iz vode, pa će ti svejedno doći do disbalansa u tanku..

velim razmisli

Offline Ribica plava

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 289
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #48 u: Ožujak 12, 2010, 18:44:14 poslijepodne »
Ma razmišljam, naravno da razmišljam...nego sve se nekako želim držati podalje od toga.

I za svjetlo sam stavila timer, da ne moram misliti kada ga palim i gasim. Namjestila sam sada timer da mi radi od 11-16, pa 2 sata pauze pa onda od 18-23, sve skupa 10 sati.

Dodajem profito, a smatram da to nije tako loše gnojivo, na dnevnoj bazi i evo od danas easy carbo.

Što se tiče co2 reaktora, jako me brine kako bi išlo to sa bocom, pa strah od eksplozije, pa ubacivanje Co2 kad se svjetlo upali, pa izbacivanje kad se ugasi, pa otapanje co2 u vodi...pa sto stvari i pitanja. Tu mi nije problem financijski, nego više stvar praktičnosti.

Makroelemente sam voljna nabaviti, to mi je isto manji problem...Nego kad bi mi netko objasnio da ne bih morala puno prtljati oko co2 u plinovitom obliku, sutra bi to napravila, naravno da želim omogućiti bilju odlične uvjete...

Ali onda mi pada napamet, regulacija protoka co2, pa dropchecker i takve stvari...sve to vuče jedno za drugim....

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: pomoć oko planiranja biljnog akvarija
« Odgovori #49 u: Ožujak 12, 2010, 18:51:07 poslijepodne »
profito su mikroelementi i dobri su...
co2 napravi u diy varijanti ako se bojiš boce, ali boca je daleko bolja, jer možeš lako održavati konstantnu otopljenost co2 u vodi (20-30 ppm-a).

moraš stvarno znati da će ti sa toliko svjetla bit problem sa algama, ako nećeš zadovoljit uvjete..

kako si rekla dodavanja makroelemenata u tank, izazvat će daleko veće probleme ako nećeš imati riješen co2 kvalitetno..