Travanj 26, 2024, 04:52:49 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Ascarov Max UPDATE!  (Posjeta: 15162 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #25 u: Lipanj 13, 2008, 19:43:12 poslijepodne »
taman dok ti krenes na zahtjevnije koralje meni bus opet prodal maxa  :D, onaj tvoj je pred punjenjem ali ne za more

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #26 u: Lipanj 14, 2008, 11:18:35 prijepodne »
Solo Max je bio 650 Eura, ali kada sam ja uzimao prodavali su isključivo kao set. Svejedno se isplati jer dobiješ brdo stvari koje bi tu platio masno, a i stalak je čisto ok.  ;)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #27 u: Lipanj 15, 2008, 12:42:25 poslijepodne »
Solo Max je bio 650 Eura, ali kada sam ja uzimao prodavali su isključivo kao set. Svejedno se isplati jer dobiješ brdo stvari koje bi tu platio masno, a i stalak je čisto ok.  ;)

nebih ti htio spojlat temu, ali 650€ je 4700kn, a koliko je kod nas?? da li su te drapnuli za carinu ili je bilo leđero preko grane?

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #28 u: Lipanj 15, 2008, 18:07:01 poslijepodne »
Ha čuj... U trenutku kada sam ja išao po njega, kod nas je koštao cca 7000 Kuna, a s stalkom je cifra bila par kuna do 10000. Zvao sam dan prije nego sam išao van, pa znam za ziher. A cijena je pala unatrag koji tjedan, kada je našim pametnim shop ownerima konačno došlo da im nitko iole zdrave pameti ne bi dao te pare.  >:(

Što se granice tiče, prošlo je s carinom, ali ne na puni iznos već taman da mi povrat poreza pokrije trošak. Uzmeš li u obzir sve goodiese koje dobiješ, i dalje stojim iza toga da bi to kod nas došlo skuplje. Isto tako, vani dobiješ zadnju verziju akvarija s nekim poboljšanim komponentama kojih na ovim modelima kod nas (barem mi je tako rečeno) nema, tak da mi ja matematika jednostavna.
 
Bottom line, situacija je danas drugačija nego kada sam išao po akvarij tak da je lako biti pametan. Možda bih i ja uzeo kod nas da je cijena bila normalna... 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #29 u: Lipanj 16, 2008, 16:52:41 poslijepodne »
Ma joj Dario, ne solim ja tebi pamet, neg mi je ostalo u sjećanju da ga je Mirabel na ERu prodavao za cca 5000kn, možda nešto više, pa mi računica nije sjedala i činilo mi se ne tako isplativo to što si išao van pa me čisto interesiralo!
Što se pak tiče tih novih i starih modela, prvi put čujem, iako nisam baš informiran što se tiče RedSea maxa.

Ja osobno u njemu nevidim rješenje za moje reef želje i meni taj akvarij ne dolazi u obzir, tako da još do sada nisam vidio komercijalni akvarij komplet(osim ELOSa :P) koji bi meni bio interesantan, a da je pritom cjenovno ugodan(tu ELOS ispada :-[)

No da nebi isplao da blatim RedSea max, ja sam 100% uvjeren da u njemu, KO ZNA, može napravit jebeni reefić... ja se nadam da će Ascar to napravit, na dobrom je putu ;)

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #30 u: Lipanj 17, 2008, 15:53:29 poslijepodne »
Postoji prva varijanta koja nije imala ventilator na zadnjoj stijeni i kojoj je bio loše kalibriran skimer, pa je puštao puno mjehurića u vodu. Novu varijantu možeš prepoznati po dodatnom ventilatoru koji nema svoj priključak u power centru i po plavom ringu na pumpi skimera koja radi kak treba. Eto, da se nektko ne zezne  ;)

Što se ostalog tiče, mislim da se u Maxu može svašta složiti, ovisno koliko ti se da zafrkavati s kalcijem, dodatcima itd. Meni je dosta da je sve šareno i leluja, da je što je moguće više low maintenance, da ne ruži previše i da se ne vidi hrpa žica i cijevi. Sve drugo mi je teret i previše brige. Meni ti se nikada nije sviđala ideja sumpa, koliko god to bedasto možda zvučalo. Ovak mi je sve u jednoj kocki, ne brinem o tome da mi neka cijev procuri, da povratna pumpa stane, da bla bla. Vjerojatno kužiš što mislim. Daleko da mi se kompleksniji sustavi ne sviđaju, samo ja stvarno nemam vremena gnjaviti se s time, a htio bih mini reef doma  :-[

A cijena... Bilo bi cool da je cijena kod nas odmah bila "normalna", ali brijem da shopkeeperi još uvijek briju na "prodaj jedan skupo umjesto sto jeftino" spiku, pa imaju dosta mrtvog kapitala. Ja sam i po Rio300 išao van i došao me je sve skupa 350 Eura što je cca 2500 Kuna, a kod nas je tada bio 4200, ako se dobro sjećam. Merver je uvijek pokrio carinu i meni je to ful isplativije čak i kada zbrojiš naftu i cestarinu... No whatever  :D


Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #31 u: Listopad 11, 2008, 09:08:41 prijepodne »
Prošlo je nešto više od pola godine, i evo novog stanja... Sve se dosta razraslo, pa sam morao pročistiti zoe i xenije, a ljeto mi je pokosilo veliku gorgoniju. Livestock su sada po jedan scopas, neon blue damsel, magnifica, okinawa goby i royal gramma. Setup je i dalje standardni Max + pumpa kineskinja bez ikakvog filter materijala. Sistem radi samo na kamenu i skimeru.

Osim koralja... Razraslo je još štošta u kući, pa se na prvoj slici vide prvi koraci malog akvariste  8)

 

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #32 u: Listopad 11, 2008, 10:33:14 prijepodne »
preljepo, jedino ...ne vidim niti jedne ribice....zakaj  :o

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #33 u: Listopad 11, 2008, 11:01:56 prijepodne »
kak ne vidis ribe skoro na svima su ribice sam se slabije vide, na nekim slikama ih mozes vidjet kao odraz u staklu
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline tbusljet

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb-malesnica
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #34 u: Listopad 11, 2008, 11:20:44 prijepodne »
krasan i "jednostavan" akvarij!  :up:

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #35 u: Listopad 11, 2008, 13:12:44 poslijepodne »
Tubastrea mi je predobra!
I cestitam na bebi..a mama i beba su uvijek u istim uzorcima, ili si ih uskladio za fotkanje? :D

A scopas moze biti u toj litrazi? Cuo sam da njemu treba malo vise litara.
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #36 u: Listopad 11, 2008, 18:44:24 poslijepodne »
Tnx!  ;D

Mama i beba su ful slučajno ispali u istom uzorku... Slikanje je bilo spontano jer su došli do akvarija kada sam krenuo slikati. A Scopas, čuj, imam ga od Božića prošle godine i nije baš narastao. Dobio sam ga u veličini od cca 5 cm, a danas je možda oko 6 cm. Brijem da će mu trebati puno dok preraste akvarij, a onda će u dobre ruke i nabavit ću novog, opet malog.  8)

Schox: Kak ne vidiš ribe? Pa na prvoj su dva damsela (ženka je baš jučer konačno izvađena jer je terorizirala cijeli akvarij), a vidi se i grama dolje, a i scops kao mrlja. Slike su nastale prije nego su dodani okinawa i magnifica, a u planu je i neki nemić da anemona ne bude sama  ;D

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #37 u: Listopad 11, 2008, 21:07:04 poslijepodne »
Poslije kad sam bolje pogledao ... vidjeh  :D

Offline Otto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 141
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Sisak
  • Homo Delphinus is not just a concept!
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #38 u: Listopad 11, 2008, 21:15:28 poslijepodne »
Jako lijepo :up:

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #39 u: Listopad 11, 2008, 22:38:21 poslijepodne »
Preljepo. Još jedan mali akvarij koji ima dušu.

E da i čestitam na prinovi.

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #40 u: Listopad 12, 2008, 22:02:23 poslijepodne »
Pa akvarij ti je suuper jedino češ morati malo pripaziti na ovu anemonu jer ako ti ona naraste i odluči prošetati neće ti koralji biti tako lijepi i zdravi kao sad.

Što se tiće skopasa moja su iskustva s njim loša odnosno brzo mi je narastao i od onda tlači sve živo u akvariju :( planiram ga izbaciti ali nikako se odlučiti da ga pokušam uloviti. :(

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #41 u: Listopad 12, 2008, 22:14:00 poslijepodne »
Znam... Ali sam spreman na rizik jer je jednostavno prekrasna, a i postavio sam ju u rupu cca 10x15 cm i jedno 5-6 cm duboku punu raspuklina u koje se može smjestiti. Očistio sam joj cijeli patch zoanthusa i nije se pomakla niti centimetra s te lokacije. Ima fino svjetla, ima umjerenu struju i hranim ju cca svaka tri dana s mesom kozica. Znam da nikad ne možeš biti ziher, ali mislim da bi se u toj rupi mogla zadržati i pustiti samo pipce van  ;D

Uskoro planiram staviti par percula, pa ćemo vidjeti kako bude sve to prošlo  8)

Ako kaj i sprži, većinom su to meki koralji i zoanthusi koji rastu kao korov tako da bude se brzo popunilo  ;)

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #42 u: Listopad 14, 2008, 20:43:20 poslijepodne »
Ma nije da imam neko veliko iskustvo s anemonom ali iz mjesec dva što sam je imao imao sam nekih akcija s njom.
Ja sam anemonu dobio iz Slovenije a u to vrijeme sam imao dva akvarija 200 l stari i 600 l u cikliranju, živinu sam stavio u u ovaj mali a gdje sam je stavio tu je i ostala a raširila se tako da sam svaki dan samo odmicao koralje od nje i bila je prekrasna.

Onda poslije mjesec i malo više kako se ovaj veći akvarij stabilizirao prebacio sam je u njega i onda su počele piz...ije, prvo mi je jednu noć na nju pao kamen i ona se podjelila možeš mislit mog veselja dvije anemone jedna ljepša od druge  :D i onda odlučiše one naći svaka sebi novo mjesto  -? prvo jedna uđe u tunze pumpu i pumpa je ošiša ostane samo pola ticala i ja je dam u ZG a ovu drugu premjestim isti dan u manji akvarij a ona uđe u powerhead koji ju raspori ko šniclu od glave do stpala a ona se zavukla ispod kamena i ne mrda samo dva pipka vire. (ovo kad sam napisao ko šniclu to je 100% točan opis jer je od valjka ostala ravna ploha)

Pošto sam taj mali akvarij rasformiravao nakon dva - tri tjedna dam je u ZD kod prijatelja a ona kod njega opet nakon dva tri tjedna uđe u neki filter i to tako da ju je on morao skalperom vaditi  :(

Eto to je cijela moja prića s anemonom  :'(  a nastavak slijedi jer će mi je ovaj prijatelj iz ZG ovih dana poslati ponovo (njemu se naravno oporavila i klonirala već nekoliko puta) a ja sam priredio jedan manji akvarij "samo" za nju.    -? 

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #43 u: Listopad 14, 2008, 21:15:21 poslijepodne »
Nastavak odiseje slijedi, barem što se tiče Pletkove anemone  :D Naime, klon Pletkove fragmentirane anemone je došao kod mene, podijelio se, prošao kroz Marea Stream :D i od dva komada koje sam uspio ponovno odgojiti, jedan je kod Askara. :rotfl: Ako ništa drugo, ima šanse preživiti još koji prolaz.
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Ascar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 137
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #44 u: Listopad 15, 2008, 14:48:41 poslijepodne »
Heh, a možda se mala jednostavno pali na pumpe  :clown:

Ili ima deathwish  :diablolol:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #45 u: Listopad 15, 2008, 15:24:45 poslijepodne »
Nastavak odiseje slijedi, barem što se tiče Pletkove anemone  :D Naime, klon Pletkove fragmentirane anemone je došao kod mene, podijelio se, prošao kroz Marea Stream :D i od dva komada koje sam uspio ponovno odgojiti, jedan je kod Askara. :rotfl: Ako ništa drugo, ima šanse preživiti još koji prolaz.

koliko se krecu cjeni tih anemona pogotovo ove jer to je must have?

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
Odg: Ascarov Max UPDATE!
« Odgovori #46 u: Listopad 15, 2008, 19:21:55 poslijepodne »
ma ništa nije must have a cijena tih anemona po dučanima i ovako je oko 400 kn a recimo ja tu svoju dobio na poklon i trenutno je ima s ascarom 3 akvarista u HR a i u SLO ima nekoliko komada iste koliko ja znam a sve od jedne anemone "klonovog klona klon"  :o

vrlo žilavo stvorenje ta anemona :o  :up: