Travanj 24, 2024, 19:23:27 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: 1200l/h na 54 litre brutto  (Posjeta: 15962 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
1200l/h na 54 litre brutto
« u: Studeni 15, 2009, 20:39:22 poslijepodne »
molim da me se razuvjeri zašto bi ovaj protok, koji trenutno je u mom akvariju, nije dobar za sam akvarij..
tvrdim suprotno jer sve odlično funkcionira

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2009, 20:58:51 poslijepodne »
a zašto ne bi bilo dobro?? tko te je naljutio? -?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #2 u: Studeni 15, 2009, 21:06:59 poslijepodne »
tko te je naljutio? -?


nema veze, tražim stručna mišljenja zašto ovo ne bi trebalo bit dobro, samo to, zašto?

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #3 u: Studeni 15, 2009, 21:10:18 poslijepodne »
osobno sam  pristalica  što  jačeg protoka vode u aq..i  ne vidim  nikavu   prepreku  tome da to  valja..meni iz  osobnog iskustva se pokazalo  ispravno.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #4 u: Studeni 15, 2009, 21:10:49 poslijepodne »
Jel ti nije prejaki protok za bilje tj.da li ga lomi i da li ribe imaju neko mirno mjestu,ili je sve protočno jako?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #5 u: Studeni 15, 2009, 21:13:58 poslijepodne »
Jel ti nije prejaki protok za bilje tj.da li ga lomi i da li ribe imaju neko mirno mjestu,ili je sve protočno jako?

protok je tak postavljern da voda praktično cirkulira (vrti se u krug), iz izlaza vode iz filtera stoji samo ona platika (ne onba duga sa rupicama), koja tera vodu uzdužno, a na drugo kraju je powerhead koji trga mjehuriće co2, i on vraća na početak..

upravo zbog toh m23_vu, što bilje ne trga i ne stvara nikakve probleme, mi nije jasno zašto mi se tvrdi da ovo nije dobro

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #6 u: Studeni 15, 2009, 21:16:44 poslijepodne »
Jel ti nije prejaki protok za bilje tj.da li ga lomi i da li ribe imaju neko mirno mjestu,ili je sve protočno jako?

protok je tak postavljern da voda praktično cirkulira (vrti se u krug), iz izlaza vode iz filtera stoji samo ona platika (ne onba duga sa rupicama), koja tera vodu uzdužno, a na drugo kraju je powerhead koji trga mjehuriće co2, i on vraća na početak..

upravo zbog toh m23_vu, što bilje ne trga i ne stvara nikakve probleme, mi nije jasno zašto mi se tvrdi da ovo nije dobro

koliko se sjećam preporuča se jači protok i to kako ono ide-mislim 10 pta jači od litraže akvarija ili tako nekako.... e sad zašto tebi tvrde da nije dobro a kažeš da sve funkcionira ne znam...čuj možda i ima nekli razlog,ali ja ga ne znam...

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #7 u: Studeni 15, 2009, 22:33:12 poslijepodne »
   Nema razloga da bude loše. Jedino se nesto brže izbacuje CO2 iz vode.

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #8 u: Studeni 15, 2009, 22:58:37 poslijepodne »
Vjerojatno te neko razumio da imaš jednu pumpu koja roka 1200 na sat, što je dosta drugačije od 2 pumpe. Jedna pumpa sa tolikim protokom bi sigurno radila prilične probleme ribama koje su naučene na stajaću vodu.

Sad si me sjetio da moram nabaviti još jednu pumpu za svog novog 54 litraša, pošto imam samo eheim 2213 za njega (440 l/h). Hvala!  :up:
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #9 u: Studeni 15, 2009, 23:13:23 poslijepodne »
prvo ti daj sliku, pa bumo komentirali.  8)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #10 u: Studeni 15, 2009, 23:41:04 poslijepodne »
Ma i to dosta lazu na deklaracijama ..ali ima logike kad su dvije ili jedna pumpa..
Ak ti funcionira sa CO2 ovak,onda sto bi bio problem?
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #11 u: Studeni 16, 2009, 06:00:53 prijepodne »
vidim da smo manje više svi istog mišljenja...
crni  - na izbacivanje co2 nisam niti razmišljal, hvala na ovome  :up:

ujedno hvala svima na mišljenjima ;)

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #12 u: Studeni 16, 2009, 14:13:04 poslijepodne »
joj ljudi, pa odakle vam ta informacija da se u biljnome akvariju napravi protok od 22 puta litraže akvarija, čak i tih 10 puta litraža akvarija je previše, u kojoj literaturi ste to pročitali???

to jednostavno neće bit dobro dugoročno gledajući, iz razloga extremnog izbacivanja CO2 iz vode i nepovoljnog utjecaja na bilje i ribe,...ali možda se netko zadovolji sa tim da mu raste nezahtjevno bilje i misli da ima "biljni" akvarij i da je uspješan u tome.
inače pogledao sam taj akvarij u vaši slatkovodni akvariji i nisam ničim impresioniran,...

ali i Einsteina nisu shvaćali, pa tko zna možda i ti napraviš čudo,...u međuvremenu molio bih te da mi daš jedan primjer uspješnog biljnog akvarija sa tako extremnom cirkulacijom

a naš cjenjeni kolega cannibal se naljutio na mene jer sam ga prozvao u ovoj temi https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37168.0

po meni je totalno neozbiljno svoje nazovimo ih "eksperimente" prezentirati početnicima kao nešto sasvim O.K. pogotovo ako imaš 2200 postova i status veterana







Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #13 u: Studeni 16, 2009, 14:22:38 poslijepodne »
razlika je je li jedna pumpa ili dvije,meni je osobno bolje s dvije pumpe jer lakse raporedis cirkulaciju,a nema preveliek sile koja djeluje na jednom mjestu,tj razbijes se.a i sto faber kaze cesto su ti protoci samo deklarativni,svi su oni u stvarnosti manji jer su tvornicki mjereni u idelanim uvjetima,na h 0,tj na nultoj visini i odma na izlazu pumpe,tj bez otpora cijevi.sad sve zavisi koliko su stvarni protoci manji od dekalriranog,to ovisi o proizvodjacima i vjerujem da bi kod poznatijih proizvodjaca ta razlika trebala biti manja
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline Baja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 226
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #14 u: Studeni 16, 2009, 14:38:21 poslijepodne »
Evo jedno početničko. Zanima me dali pozitivne bakterije uspiju obaviti adekvatno svoj posao kod tako velikih protoka?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #15 u: Studeni 16, 2009, 14:42:19 poslijepodne »
joj ljudi, pa odakle vam ta informacija da se u biljnome akvariju napravi protok od 22 puta litraže akvarija, čak i tih 10 puta litraža akvarija je previše, u kojoj literaturi ste to pročitali???

to jednostavno neće bit dobro dugoročno gledajući, iz razloga extremnog izbacivanja CO2 iz vode i nepovoljnog utjecaja na bilje i ribe,...ali možda se netko zadovolji sa tim da mu raste nezahtjevno bilje i misli da ima "biljni" akvarij i da je uspješan u tome.
inače pogledao sam taj akvarij u vaši slatkovodni akvariji i nisam ničim impresioniran,...

ali i Einsteina nisu shvaćali, pa tko zna možda i ti napraviš čudo,...u međuvremenu molio bih te da mi daš jedan primjer uspješnog biljnog akvarija sa tako extremnom cirkulacijom

a naš cjenjeni kolega cannibal se naljutio na mene jer sam ga prozvao u ovoj temi https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=37168.0

po meni je totalno neozbiljno svoje nazovimo ih "eksperimente" prezentirati početnicima kao nešto sasvim O.K. pogotovo ako imaš 2200 postova i status veterana








antimon nemam se ja kaj ljutit na tebe, niti od tebe tražim da m iideš niz dlaku, i ono kaj si ti vidio nisi impresionar mi je tak, akvarij imam za sebe, a u biti niti nema ovog postava pod vaši slatkovodni akvariji, tak ak si videl bnekaj drugo to je tvoj problem..

ovo kaj si napisal veteran foruma, nit gledam na činove jer nemaju nekakve veze sa tim, jedino si mogu reć da sam polovil konce i da je meni moj akvarij ok, i da nemam problema sa algama u njemu unatoč gnojenju sa makroelemntima i svom ostalom kemijom..
ponavljam na tebe se nemam kaj ljutit i uvijek sam poslušal dobar savjet koji zlata vrijedi, a od tebe nikad nisam dobil niti jedan savjet za uspješan biljni...

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #16 u: Studeni 16, 2009, 14:43:37 poslijepodne »
Evo jedno početničko. Zanima me dali pozitivne bakterije uspiju obaviti adekvatno svoj posao kod tako velikih protoka?

baš tako,...za dobru biološku filtraciju uvijek se preporučuju sporiji protoci,...
evo uzmi za primjer sistem rada denitratora,... protok kap na kap

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #17 u: Studeni 16, 2009, 14:46:26 poslijepodne »
sad sve zavisi koliko su stvarni protoci manji od dekalriranog,to ovisi o proizvodjacima i vjerujem da bi kod poznatijih proizvodjaca ta razlika trebala biti manja

Ne nuzno, imam 2215 i deklariranih 620 litara/h a stvarnih izmjerenih oko 250 l/h

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #18 u: Studeni 16, 2009, 14:47:56 poslijepodne »
ma nema frke cannibal,... samo su mi tvoji PP-ovi imali čudan "ton" ispada da si 100% siguran da je to dobro,...
drago mi je da je tema konstruktivna, a na status vetarana sam se osvrnuo jer početnici ipak gledaju po broju zvjezdica koga će "poslušati" tako da ukoliko nisi siguran u nešto, radje nemoj komentirati,...

Offline Antimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3563
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Split - Podstrana
    • www.minigo.info
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #19 u: Studeni 16, 2009, 14:49:11 poslijepodne »
Ne nuzno, imam 2215 i deklariranih 620 litara/h a stvarnih izmjerenih oko 250 l/h

s čim si mjerio?

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #20 u: Studeni 16, 2009, 14:50:34 poslijepodne »
dečki, jedno je protok samog filtera-za koji je ok da ne bude uber-mega prevelik u odnosu na litražu akvarija.

Antimon, jel ovaj link dovoljan, ili da potražim dalje? Ovo sam nabrzinu izvukao, jer znam napamet tehnikalije.  :up:

Zbroji filtere i na to dodaj dvije cirkulacijske od 3.000 l/h.

Ako netko u HR zna, onda je to Rastaman.

Ako treba potražiti ću i ostale linkove, mislim da sam na Barrovim postovima čitao točne l/h a ne samo forsiranje "što većeg protoka".
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #21 u: Studeni 16, 2009, 14:51:50 poslijepodne »
ajd nećemo o pp-ovima, tvoji su imali još čudniji...

ja ću i dalje tvrdit da za dobar biljni treba dobra cirkulacija, zar bi amano pisal i tvrdil da treba cirkulacija bit 10x na litražu akvarija, a zapremnina filtera -10% litraže?

ono kaj nisam siguran nisam nikad komentiral, a ono kaj sam sam probal u svom akvariju i vidio da je dobro, uvijek ću nekom predložit nek proba., a u biti barem neću tvrdit da na akvarij od 100 litara treba bit cirkulacija od 400 l/h.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #22 u: Studeni 16, 2009, 14:52:15 poslijepodne »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #23 u: Studeni 16, 2009, 14:52:41 poslijepodne »
Ne nuzno, imam 2215 i deklariranih 620 litara/h a stvarnih izmjerenih oko 250 l/h

ne mogu povjerovati u tako veliku razliku. -?  I to kod tako dobrog proizvođača.

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: 1200l/h na 54 litre brutto
« Odgovori #24 u: Studeni 16, 2009, 14:53:42 poslijepodne »
pa nije samo stvar napumpat protok i to je to,treba rasporedit,cilj protoka je stvorit cirkulaciju u cijelom akvariju.ja sam recimo par puta mjerio protok nekih pumpi,ono za koliko vremena napuni kantu od 10l.istina tu je trebalo savladati visinu od nekih 30 cm,ali protok je bio dosta manji od deklarirnog
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...