Svibanj 22, 2024, 19:27:28 poslijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Koi šarani  (Posjeta: 4000 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Koi šarani
« u: Studeni 30, 2012, 12:18:02 poslijepodne »
Dali ima neka vrsta koija da ne naraste više od 25cm a da može biti s kornjačama u bari bara je 180*120*80 cm. Nije tako bitno jer tek na proljeće imam plan sve to za organizirat.Ali htio bi sve te informacije prikupit prije negoli počnem.

Hvala :)

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi šarani
« Odgovori #1 u: Studeni 30, 2012, 12:38:09 poslijepodne »
Dali ima neka vrsta koija da ne naraste više od 25cm a da može biti s kornjačama u bari bara je 180*120*80 cm. Nije tako bitno jer tek na proljeće imam plan sve to za organizirat.Ali htio bi sve te informacije prikupit prije negoli počnem.

Hvala :)

Ribe se razvijaju ovisno o prostoru, neke zakržljaju (idalje izgledaju normalno ali ne rastu dalje od određene veličine), a neke prerastu stanište. Uglavnom ovisi o samoj ribi i kvaliteti. Dugorepi koi šarani po mom iskustvu rastu puno sporije i narastu puno manji. Odprilike nekih 40 cm su ribe stare i po 8 godina. Tako da bi ti oni bili najbolji izbor. (bez daljnjeg i oni mogu imati po par kila ali su ipak u pravilu manji)

Što se tiče kornjača neznam koje imaš, ali dosta kornjača jede ribu i tu bi ti mogao biti problem. Platiš ribu, ubaciš je i onda postane obrok..

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2012, 17:31:52 poslijepodne »
Ja imam žutouhe kornjače.Imam ih sada 3 godine već i najveća je velika 12-13 cm a u akvariju sa njima već imam zlatne tako da nema brige za žderanjem ;).Bile su neko vrijeme u akvariju sa gupijima pa ih nisu požderale  :D.Čak ni mlado od njih :up:.Tako da nema straha za tim da bi one postale hrana.Zanima me još nešto htio bi da budu prek zime u jezercu da prežive.Ali htio bihako bude mladih da ih nekome dam ili možda prodam za neku malu paru.
Pitanja:
Kolika bi bila dubina jezerca za preživljavanje preko zime?

Gdje ih mogu nabavit?

Kako napraviti DIY filter?

Koliko da ih uzmem za početak?

Hvala unaprijed.

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi šarani
« Odgovori #3 u: Studeni 30, 2012, 18:03:23 poslijepodne »

Gdje ih mogu nabavit?

Kako napraviti DIY filter?

Koliko da ih uzmem za početak?


Od nekog tko ima viška i u dućanima za kućne ljubimce. Većinom u proljeće stižu, iako ponekad i usred zime stignu novi u dućane.

Filter mozda imas negdje na forumu, i na netu.

Mislim da su 4 komada optimalna za tu veličinu a da ne pretjeraš s ribom. Možeš ih staviti i duplo više ali more biti jači filter i češće čišćenje filtera.

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #4 u: Studeni 30, 2012, 19:07:59 poslijepodne »
Mogu li i karase staviti zajedno s njima

Offline tomkranj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
Odg: Koi šarani
« Odgovori #5 u: Studeni 30, 2012, 20:12:40 poslijepodne »
po meni je to premalo za bilo kakve koi-e...to ti je nekih 170 litara a to je stvarno malo za ribe koje mogu ovoliko narasti...to ti je eventualno za par zlatnih ili par koi-a ali samo dok su još mali...poslje će im biti premali bez obzira na "sortu" koi-a...

Offline brle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Vrbovec
Odg: Koi šarani
« Odgovori #6 u: Studeni 30, 2012, 20:29:12 poslijepodne »
slažem se sa kolegom gore ja imam jezerce oko 5500l i imam samo 3 koića oni moraju imat mjesta ako hoćeš da su lijepi primjerci
091/3852348

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #7 u: Studeni 30, 2012, 22:10:37 poslijepodne »
Dobro ja sam samo pitao,a taj dugorepi kakav je taj?
 :question:

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #8 u: Studeni 30, 2012, 22:13:15 poslijepodne »
I nije 170l nego 2340l
  ;)

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi šarani
« Odgovori #9 u: Studeni 30, 2012, 23:33:24 poslijepodne »
Dobro ja sam samo pitao,a taj dugorepi kakav je taj?
 :question:

Isti kao i ovi amo ima duže peraje, duplo duže. Mogu ići s karasima, Kao ovaj žuti. 

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #10 u: Prosinac 01, 2012, 10:02:49 prijepodne »
Hvala ne odgovorima :).Stvarno su lijepi i ima lijepih boja za nač.Nisam ih ja mislio stavit četiri u unutra nego jednog ili dva.Netreba mi ih cjelo jato unutra :D.Znam da im treba dobar filter ,svjestan sam toga imam kornjače koje još više prljaju vodu nego koici.
A sad pitanje:
Vidio sam na forumu kako se rade DIY filteri ali me zanima jedna tehnika kako napraviti filter,i dal če tom tehnikom filter dobro očiščivati vodu.
Tehnika je takva da crpka za jezero koja se zove Neptun npt 2600 iz bauhausa vuče vodu iz jezera van u gornji ulaz filtera voda se čisti prema dolje kroz filter materijal znači odozgora prema dolje prirodnim padom i izlazi očiščena kroz doljnu cijev očišćena na trag u jezero.Jeli to dobra tehnika ili ne?

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: Koi šarani
« Odgovori #11 u: Prosinac 01, 2012, 10:58:45 prijepodne »
Hvala ne odgovorima :).Stvarno su lijepi i ima lijepih boja za nač.Nisam ih ja mislio stavit četiri u unutra nego jednog ili dva.Netreba mi ih cjelo jato unutra :D.Znam da im treba dobar filter ,svjestan sam toga imam kornjače koje još više prljaju vodu nego koici.
A sad pitanje:
Vidio sam na forumu kako se rade DIY filteri ali me zanima jedna tehnika kako napraviti filter,i dal če tom tehnikom filter dobro očiščivati vodu.
Tehnika je takva da crpka za jezero koja se zove Neptun npt 2600 iz bauhausa vuče vodu iz jezera van u gornji ulaz filtera voda se čisti prema dolje kroz filter materijal znači odozgora prema dolje prirodnim padom i izlazi očiščena kroz doljnu cijev očišćena na trag u jezero.Jeli to dobra tehnika ili ne?

Svaka tehnika je dobra ako je filter (i filter materijal) dovoljan za tu ili veću količinu vode i ribe. Ja također imam pumpu iz bauhausa (potopnu od 9000 l/h) koja šalje vodu iz jezera u filter, unutra se preljeva i odlazi preljevom ponovno u jezero.

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #12 u: Prosinac 01, 2012, 11:41:21 prijepodne »
Kako prebaciti slike :nerd:?

Offline Paddy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 117
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Zaprešić
  • bez alata nema zanata
Odg: Koi šarani
« Odgovori #13 u: Prosinac 01, 2012, 12:58:23 poslijepodne »
Trebao bi da pokažem kako ču napraviti filter.

Offline tomkranj

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 114
Odg: Koi šarani
« Odgovori #14 u: Prosinac 02, 2012, 10:24:34 prijepodne »
I nije 170l nego 2340l
  ;)
fali mi jedna nula ali svejedno je oko 1700l, a ne 2340..  :up:

Offline filafila

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški   Lokacija: Pakrac
Odg: Koi šarani
« Odgovori #15 u: Prosinac 03, 2012, 11:01:00 prijepodne »
Citat:
Vidio sam na forumu kako se rade DIY filteri ali me zanima jedna tehnika kako napraviti filter,i dal če tom tehnikom filter dobro očiščivati vodu.
Tehnika je takva da crpka za jezero koja se zove Neptun npt 2600 iz bauhausa vuče vodu iz jezera van u gornji ulaz filtera voda se čisti prema dolje kroz filter materijal znači odozgora prema dolje prirodnim padom i izlazi očiščena kroz doljnu cijev očišćena na trag u jezero.Jeli to dobra tehnika ili ne?

Za tu tehniku treba ti zatvoreni filter, inaće bi moglo doći do preljevanja kad se filter materijal zapuni.
Kod mene voda ulazi s doljnje strane filtera i ide prema gore, tako da kad se filter materijal zapuni samo se smanji protok.