Ožujak 28, 2024, 14:36:57 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: JBL Sansibar  (Posjeta: 1099 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
JBL Sansibar
« u: Ožujak 28, 2020, 23:28:10 poslijepodne »
Pozdrav,
da li je neko koristio navedenu podlogu? Na net u 6h traženja sam našao par strani foruam i to je to.

Koliko sam skužio svaka boja/nijansa te podloge je različita, ne svaka, ali ima razlika u granulaciji i obradi.

Mene zanima RED, ali može i ORANGE, pošto su isti, osim boje. Da li je oštar pijesak, da li bi drzali na toj podlozi ribe dna? Biljke sa nekim soilom ispod pijeska?   

Imam sada mando, scape ne mogu ni 1 tjedan imati pošto ribe na trzaj ga razbacaju svuda, di pada hrana tamo iskopaju cca 10cm rupu do stakla kroz 5cm manda.., do toga da koliko god ocistio uvjek neki se pojavi na povrsine vode, ogrebao sam staklo na par mjesta po 10cm, posto nisam znao da mando i magnet ne idu skupa.
Imam ga 20l + soila, najgora kupnja za perfekcionista, iako moram priznati na tamno smeđu boju juwela izgleda ljepo i prirodno.

Ako ima te bolji prijedlog može, iako sam sve trgovine na netu pregledao i ne sviđa mi se bas nista, da je bar mando teži malo.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: JBL Sansibar
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2020, 23:58:09 poslijepodne »
za ribe je OK ali meni to presitno, previse se sabije i kad cupas biljku nastane 5x veci nered nego sa manadom ili flouriteom. I ne samo to, nego takva podloga nema skoro nikakavu cirkulaciju sto opet moze imati svojih posljedica.

Uglavnom, ne bi to stavio za nekakav generalno biljni akvarij.
Od crvenog, flourite red (imam dark koji je mrvicu tamniji ali i dalje crveni) i manado je jedino kaj poznam. Mozda ima jos kakav soil crveni, mislim da fluval stratum ima neku svjetliju varijantu i znam da ada ima africana i jos jedna svjetlija.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: JBL Sansibar
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2020, 20:53:24 poslijepodne »
Odlučio sam pregraditi 1/3, napraviti kaskadu te tamo hranjiva podloga 5-6cm + manda 2cm za biljke. Dok ostatak pijeskom urediti.

Ugl. kada budem imao pristup akvariju, preuredim i slozim sve, pa javim dojmove, a i slika pijeska(pošto net je siromašan info.).


Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk