Travanj 16, 2024, 06:44:45 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: RedSea MAX NANO  (Posjeta: 53817 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #150 u: Lipanj 13, 2017, 12:30:13 poslijepodne »
Ko od ovih  naših dućana šta  tko ima,  to ti je najbolje njih direktno kontaktirati !
 Ovo slanje iz vana funkcionira jer oni ti šalju expres , certificirani live animals transport ! Stiže ti za manje od 24 sata ! Provjereno , e sad tu nastaje drugi problemčić ;) cijena dostave. ! Ali funkcionira besprijekorno  uz sve garancije oko živog dolaska !

Nema uglavnom ništa kod nas. A cijena dostave iz vana je kolko i sami organizmi...

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #151 u: Lipanj 13, 2017, 12:38:24 poslijepodne »
Nema uglavnom ništa kod nas. A cijena dostave iz vana je kolko i sami organizmi...

E to je šah - mat pozicija jer treće alternative nema , ako nemaš bas toliko sreće sa ti neko privatno na oglasnik bas sve ovo proda sto tražiš !

Cijena dostave je takva kakva je :( isto sto je stanje( trenutno ) u dućanima takvo kako je :(

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #152 u: Lipanj 13, 2017, 14:18:59 poslijepodne »
ja cu uskoro početi s veleprodajom... ako nisma jučer 200 puževa nabrojao nisam nijednog :D smao je pitanje kaj će preživjet.. hahaha...

elegance reef je imao nassariuse, u pet centru sam vidio neke ogromne, tipa turbake ili sl, marko u sloveniji ima sand dolar ak nije otišao.
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #153 u: Lipanj 14, 2017, 19:50:31 poslijepodne »
ja cu uskoro početi s veleprodajom... ako nisma jučer 200 puževa nabrojao nisam nijednog :D smao je pitanje kaj će preživjet.. hahaha...

elegance reef je imao nassariuse, u pet centru sam vidio neke ogromne, tipa turbake ili sl, marko u sloveniji ima sand dolar ak nije otišao.

Mogao bi onda desetak komada prebaciti k meni. Da malo promijene prehranu :)
Interesantno je da su mi u Pico tanku nestali svi pravi puževi i ostali neki kržljavi mali. Oni pravi koji su došli s koralinom na sebi su u par dana pojeli sve alge (to je bilo kad sam ubacivao prve koralje) i onda su valjda ostali gladni i to je bilo to.

Offline s@ki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 413
    • DIY audio Hrvatska
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #154 u: Lipanj 16, 2017, 09:31:59 prijepodne »
nije nikakav problem, samo da narastu.
Mislim, sastruzem ti ja i ove od mm dva tri ak ti pašu :) al pitanje kakve koristi od njih.
diy-audio.com.hr

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #155 u: Lipanj 17, 2017, 19:31:51 poslijepodne »
nije nikakav problem, samo da narastu.
Mislim, sastruzem ti ja i ove od mm dva tri ak ti pašu :) al pitanje kakve koristi od njih.

Takvih imam hrpu  :D

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #156 u: Lipanj 17, 2017, 19:34:34 poslijepodne »
Seachem PhosNet kakva su iskustva? S obzirom da košta valjda je i dobar.
Ili Aquaforest Phosphate Minus?
GFO ne bi jer nemam reaktor niti ga imam namjeru stavljati a GFO razmrda  i Ca i Mg nakon nekog vremena...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #157 u: Lipanj 17, 2017, 19:52:06 poslijepodne »
Seachem PhosNet kakva su iskustva? S obzirom da košta valjda je i dobar.
Ili Aquaforest Phosphate Minus?
GFO ne bi jer nemam reaktor niti ga imam namjeru stavljati a GFO razmrda  i Ca i Mg nakon nekog vremena...

Vjerujem da se radi o dobrim proizvodima korisnik sam nekih od njihovih proizvoda te samo rijeci hvale. GFO koristim od Echophosa i nikad nisam ima problema sa Ca i Mg.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #158 u: Lipanj 17, 2017, 20:40:21 poslijepodne »
Seachem PhosNet kakva su iskustva? S obzirom da košta valjda je i dobar.
Ili Aquaforest Phosphate Minus?
GFO ne bi jer nemam reaktor niti ga imam namjeru stavljati a GFO razmrda  i Ca i Mg nakon nekog vremena...

Vjerujem da se radi o dobrim proizvodima korisnik sam nekih od njihovih proizvoda te samo rijeci hvale. GFO koristim od Echophosa i nikad nisam ima problema sa Ca i Mg.
Do sad sam koristio PhosGuard ali ga više nema u bližoj okolici. Za moje potrebe je poštarina preskupa pa mi se ne isplati naručivati.

Trpimirovich Design Studio


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #159 u: Kolovoz 06, 2017, 20:24:35 poslijepodne »
Evo mene kratko s novim problemima. Nisam bio doma 4 dana, od srijede popodne do nedjelje popodne. U ta četiri dana duncan se od zdravog koralja pretvorio u skelet. Ništa nije ostalo osim skeleta. Što može pojesti, dezintegrirati koralj u 4 dana?!?
Činjenica je da su čupave alge eskalirale u jednom dijelu tanka i na LR-u no sve ostalo u akvariju je recimo OK (kako se riješti algi, puževi nešto klopaju ali ih je očito premalo?).
Još što sam primjetio je da je sarko odnosno jedan dio sarka svjetlije boje, stisnut i ne otvara polipe (vidi se na forki sarko_ricordea, gornji dio sarka).
Ricordea je narasla x2 u četiri dana, a svi ostali koralji su OK.


Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #160 u: Kolovoz 15, 2017, 22:27:19 poslijepodne »
Nastavlja se crni niz...
Fromia lagano ali sigurno gubi tkivo na vrhovima krakova. Sirota je očito izgladnjela. Pokušavao sam ju do sada hraniti sa svim i svačim, hranom za ribe, tableticama, smrznutom hranom, školjkama... Sad sam ju izvukao u ribogojilicu da, ako se raspadne, lakše izvadim ostatke jer sam čitao po forumima da znaju utamaniti čitav tank kad krepaju. Ima tko kakva iskustva s tim?

Prije pola sata, vidim da puž klopa Lysmatu, istu onu koja je jutros najnormalnije bila na ''čeki'' i klopala hranu...

Prošli tjedan, u četiri dana nestao mi je Duncan...

Ima tko kakvu ideju ili slično, negativno iskustvo?

Provjerio sam parametre: kH 8.5, Ca 440, Mg 1350, salinitet ''u zelenom'' teško mi je očitati ali je OK.


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #161 u: Kolovoz 16, 2017, 07:05:30 prijepodne »
Uf  stari kod tebe je kaos. Ja bi posla na tvom mjestu uzorak tritonu da ispita sve sta se nalazi kod tebe u tvojem moru ker ovakvi nagli gubitci nisu bas normalni. Koju sol koriatis ??? Ro ili trpas pipovacu ? Meni je zvijezda gubila tkivo kada je kvaliteta mora bila katastrofa. Zbilja bi posla uzorak tritonu mislim da je Petra Basic dala opciju da se preko nje posalje. Bas mi je zao ali ne izgleda dobro niti malo.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #162 u: Kolovoz 16, 2017, 09:25:40 prijepodne »
Uf bas mi je žao , nešto te dobro zeza !
Sad šta je teško ovako napamet reci ! Zvijezda bas ove su zeznute jer ostanu gladne !
Kozica hmmm ! Opet one su ti jako osjetljive na promjene u salinitetu a i na teške metale !! ( kao i zvjezde i ostali beskičmenjaci )
Laboratorijska analiza bi mogla pomoći ! Dal Triton ili neko drugi koji to nudi je nebitno  svi su oni tu isti po kvaliteti ( ATI , ReefAnalitics , Fauna Marin , Aquaforest )
Koliko znam kod Tritona su na  godišnjem odmoru  tako da nema analiza vode ( treba provjeriti na njihovom sajtu ili kod distributera za ove krajeve CMA/ Petra Stefanovića)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #163 u: Kolovoz 16, 2017, 10:05:23 prijepodne »
Zvijezda je definitvno gladna odnosno izgladnjela i sad je pred ugibanjem. Vidim po tome kako se uvuklo tkivo u ljušturu. Jako mi je žao što će tako završiti a dao sam sve od sebe da ju naviknem na nekakvu hranu. Brstila je alge sa stakla no očito joj to nije bilo dovoljno niti odgovarajući tip hrane. Davao sam joj svakakvu dodatnu hranu ali ništa.

Za kozicu ne znam. Sumnjam na dvije ili tri stvari. Prva je da je možda nekakvo sredstvo za čišćenje ili protiv komaraca na neki način (ruka, aerosol) dospjelo u tank pa je kozica krepala. Inače se redovito svaka dva tjedna presvlačila jer je puno jela i brzo rasla. U ponedjeljak je bila presvučena ljuštura na protočnoj pumpi.

Druga sumnja je da sam kod zamjene vode (mijenjam 10 litara jednom tjedno, AF probiotic sol i RO voda) nešto sprčkao, no vodu sam mijenjao u ponedjeljak ujutro a jučer na večer je krepala.

I treća sumnja, koja mi je nekako najizglednija da sam tank jučer predozirao s AF component 1+2+3. Naime, u čitavoj strci oko raznih stvari nisam bio siguran jesam li ili nisam ujutro već ubacio dnevnu dozu pa sam kasnije ponovio dozu jer sam sam sebe uvjerio da nisam. Odnosno, da točno napišem, kad sam dozirao drugi put prošlo mi je kroz glavu da sam sve to već napravio sat vremena prije....

Ostali koralji su OK. Duncan je nestao u četiri dana dok me nije bilo doma a bio je prekrasan, otvoren, zdrav. Njega sam, pretpostavljam, ubio prenaglim snižavanjem fosfata radi algi. No da je baš nestao za četiri dana mi nije jasno. Žena kaže da izgleda kao da ga je netko pojeo i onda još sve polizao. Nije ostalo ništa osim bijelog kostura.  U tank sam iz pico tanka prebacio Palitoe koje su pobijelile i zatvorile se i nekako zakržljale i za tjedan dana su se otvorile, dobile kričavo zelenu boju i narasle!

Ipak nekako vjerujem da su iznenadni pomori u tanku produkt mojeg, ako mogu reć, dobronamjernog eksperimentiranja da poboljšam tank  :roll:  :(


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #164 u: Kolovoz 16, 2017, 10:14:52 prijepodne »
Svakako da je predoziranje ili pogrešno doziranje čest uzrok ovakvih zajebancija !!
Sad osobno ne poznajem toliko AF produkte da bi znao šta je u njima i do čega dovodi predoziranje !
Bitno je sad staloženo analizirati problem , napraviti par veliki promjena vode i tako iznijeti van tvari koje imaš viska prije nego sto počnu  sa nekim novim kemijskim spojevima ili pomjeranje Jona i pravljenjem kaosa sa biologijom i kemijom u tanku !
Znaci izmjena vode , pauza sa novim kemija eksperimentima i savjet svakodnevno mjerenje Kh jer ti je on odličan indikator za eventualne probleme

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #165 u: Kolovoz 16, 2017, 10:38:41 prijepodne »
Zvijezda je definitvno gladna odnosno izgladnjela i sad je pred ugibanjem. Vidim po tome kako se uvuklo tkivo u ljušturu. Jako mi je žao što će tako završiti a dao sam sve od sebe da ju naviknem na nekakvu hranu. Brstila je alge sa stakla no očito joj to nije bilo dovoljno niti odgovarajući tip hrane. Davao sam joj svakakvu dodatnu hranu ali ništa.


Ove morske zvjezde iz familije Formia su jako zeznute oko izbora hrane tako da većina umire od gladi i To je fakt ! Držanje na duže vrijeme su izuzetci , trebaju im veliki tankovi sa razvijenom mikrofaunom ! U stručnim literaturom su okarakterizirane kao *for  Expert *a još uvjek imaš masu trgovaca koji tvrde drugačije i komercijalni sajtova u stilu live aquaria :/
Meni je davno jedan iskren trgovac i stručnjak ( vani )   rekao ako hoćeš da ih duže imaš moraš imat tako sazrijeven tank sa mikro florom i faunom da u njemu par mandarinaca puca od prezderanosti  ;)

Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #166 u: Kolovoz 16, 2017, 12:10:01 poslijepodne »
Neznam kaj bi ti rekao, gledam tvoj akvarij pa moj koji jos nema nista unutra a u ajmo reci cikliranju je vec duze jer cekam da prođu vrucine pa cu onda lagano punit.

Uglavnom nit nemam toliko tih algi, diatome u tragovima malo po pijesku a cista keramika unutra. Jel si mozda razmisljao da pustis sve kemije i baziras se samo na izmjene vode bez icega drugog barem na jedno vrijeme?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #167 u: Kolovoz 16, 2017, 12:15:26 poslijepodne »
Sličan put je bio s pico tankom vezano za alge. Tek s godinu dana starosti tanka je sve došlo na svoje mjesto. Vidjet ću što će se događati dalje.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #168 u: Kolovoz 16, 2017, 12:41:55 poslijepodne »
Ima tu mogućnosti još ! Jer to cikliranje i sve fame , fakti naravno umješanost i sa legendama i mitovima oko tog cikliranja dovodi do različitih Rezultata pozitivnih i negativnih !
Cikliranja o kakvim pričamo ili ih primjenjujemo su rezultat generacijskog prenošenja iskustava  i nastavljanja  " tradicija " po sistemu tako se uvjek radilo i svi tako  su radili pa ću i ja al ipak ću malo varirat pa onda bude ... su lagano  prevazidjeni  i zastarjeli !
Današnje spoznaje (pravih ) stručnjaka po profesiji, oko morske akvaristike , biologije i kemije, profesionalne laboratorijske analize vode , sistemi  za okskrb makeo i mikro elemenata , gledaju sasvim drugačije na te procese  cikliranja koje mi prakticiramo a one su  malte  ne iz pionirskih dana morske akvaristike !
Sa širokim asortimanom milijun flašica  na tržištu nije samo olakšan put ka uspjehu već  ga bez dobrog poznavanja teorije , kemijski i biološki procesa može dovesti do negativnih rezultata !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #169 u: Kolovoz 16, 2017, 12:52:30 poslijepodne »
Slažem se. To je lov “u mutnom“.

Trpimirovich Design Studio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #170 u: Kolovoz 16, 2017, 13:32:40 poslijepodne »
Ne bih ja todefinirao kao lov u mutnom ! Daleko od toga ! Uglavnom su to dobri produkti koji imaju svoj učinak ,definiranu upotrebu i rezultate kod ispravnog  korištenja !Svakako da ima i dosta marketinga od strane proizvođača a i dućana koji obećavaju sve i svašta ! Te supstance nesmijemo gledati  ni kao čudotvorne i čarobne tekućine a bočice kao zlatni gral ! Kod upotreba je sem detaljnog proučavanja šta proizvođač preporučuje i doze potrebna i izvjesna doza poznavanja kemijski procesa i utjecaja dodavanjem čarobnih bočica !
Ona stara da je nekad manje puno vise ima još uvjek svoju vrijednost  !
 
Mene je zainteresirala ta kompletna paleta AF koju koristi dosta ljudi ! Proučavanje od preporuka AF pa do ovog foruma ! Čisto iz proširenja horizonta mog osobnog znanja i tu srećem dosta  kontradiktornih stavova izmedju onog sto piše na AF sajtu i stvari koje se ovdje na forumu piše ili na nekim fb grupama ! Tako dolazi do još veće zbrke pogotovo kad neki početnik ili samo novi korisnik AF  predje na njihove produkte i sluša / čita iskustva a ne preporuke proizvođača !
Ovo nije nikakva kritika na AF produkte ili njihove usere al često čitam pisanja koja su samo površne i jako subjektivne interpretacije od onog šta piše AF!

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #171 u: Kolovoz 16, 2017, 13:38:24 poslijepodne »
Pod “lovom u mutnom“ sam mislio ovo što ja radim odnosno odokativnom metodom nešto radim a ne pratim i ne testiram vodu redovito pa nekad ima nećeg previše a nekad premalo....

Trpimirovich Design Studio


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #172 u: Kolovoz 16, 2017, 13:39:38 poslijepodne »
Sta se tice AF sve podilis na pola pa onda polako. Nemoj se drzat preporuke jer nije svaki tank isti. Ja sam osobno na AF vise od 1 godine i doze su daleko ispod AF preporuka. Dakle ako pise 1 kap na 100 litara oda ti stavi jednu na 200 ako si me razumija. Lako je dodat ali oduze hmm to je problem pogotovo u akvaristici. Kad kuhas rucak bolje ostavit malo bljutavije pa posli lako dodas soli nego presolit. Moja preporuka iz iskustav s AF je pola od onoga sta pise izuzev soli koja je poprilicno tocan izracun.

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #173 u: Kolovoz 16, 2017, 13:41:24 poslijepodne »
Pod “lovom u mutnom“ sam mislio ovo što ja radim odnosno odokativnom metodom nešto radim a ne pratim i ne testiram vodu redovito pa nekad ima nećeg previše a nekad premalo....

Trpimirovich Design Studio

Onda mi je jasno trenutno stanje u tanku. Ovi AF proizvodi su ti dosta jaki a ako doziras nesto odokativno rezultat ce biti katastrofa. Moj savjet nemoj nista stavljat u tank 2 miseca osim redovitih promjena mora za start. Koristis AF  sol ?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: RedSea MAX NANO
« Odgovori #174 u: Kolovoz 16, 2017, 13:48:54 poslijepodne »
Doziram 1/2 doze zadnja dva mjeseca. Otkad to radim povukao se ciano, narasle smeđe čupave alge. AF ionako neprecizno navodi doze u odnosu na prosječnu popunjenost tanka koraljima i kad još dodam volumen od 75litara mog tanka onda je to teško izbalansirati osim odokativno. Stigla mi je i dozirka pa ću ju staviti u pogon u sljedećih mjesec dana (problem je što nosaće za cijevi mora  opet raditi jer niti jedan gotov nije dobar s obzirom da mi cijevi ostaju uronjene u tanku).

Trpimirovich Design Studio