Ožujak 28, 2024, 16:53:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Savijeti oko kozicnjaka  (Posjeta: 5792 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zizu888

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Garešnica
Savijeti oko kozicnjaka
« u: Lipanj 04, 2019, 10:08:51 prijepodne »
Pozzz... Trebai bi par savijeta za formiranje kozicnjaka...najvise me zanima koja je podliga najbolja. Koje nezahtijevno bilje, rasvijeta, filter... Hvala puno!

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk


Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #1 u: Lipanj 06, 2019, 10:54:31 prijepodne »
Pozdrav,

Ja imam kozicnjak 30x30x30 sa red cherry shrimp, (full nezahtjevna vrsta), podlogu imam ada aquasoil i shrimp soil od dennerlea ( mix je zato sto mi je ostao malo jedne malo druge) lampu imam neku led od aquaela, od bilja imam hrpu mahovine, riccie, anubiasa, cripte, rotale, guppy grassa i mozda jos nesto?
Filter je sicce whale 200, koji je totalni overkill za taj akvarij, ali je odlicna stvar da ga  cistim jednom u dve godine.

Vodu ne mjenjam, samo nadotocim kolko ishlapi, i to sve funkcionira dve godine, kozice se mnoze konstantno.


Sent from my Samsung Galaxy A8


Offline zizu888

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Garešnica
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #2 u: Lipanj 06, 2019, 10:59:17 prijepodne »
Pozdrav,

Ja imam kozicnjak 30x30x30 sa red cherry shrimp, (full nezahtjevna vrsta), podlogu imam ada aquasoil i shrimp soil od dennerlea ( mix je zato sto mi je ostao malo jedne malo druge) lampu imam neku led od aquaela, od bilja imam hrpu mahovine, riccie, anubiasa, cripte, rotale, guppy grassa i mozda jos nesto?
Filter je sicce whale 200, koji je totalni overkill za taj akvarij, ali je odlicna stvar da ga  cistim jednom u dve godine.

Vodu ne mjenjam, samo nadotocim kolko ishlapi, i to sve funkcionira dve godine, kozice se mnoze konstantno.


Sent from my Samsung Galaxy A8
Treba li ispod npr shrimp soila ici hranjiva podloga za biljke?

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk


Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #3 u: Lipanj 06, 2019, 11:06:02 prijepodne »
Ne, samo to direkt u akvarij, i nista ne stavljas ni ispod ni preko njega. Isto vrijedi za aquasoil

Sent from my Samsung Galaxy A8


Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #4 u: Lipanj 06, 2019, 11:32:58 prijepodne »
Netrebas nista ispod podloge, pogotovo ako ces stavljat nezahtjevne biljke ko sto si rekao.
Kozice ce biti najsretnije sa mahovinom. Imas par vrsta. Meni osobno, christmass moss je najljepsa. Uzmes nekih grana i po njima fuul na tanke niti postavis mahovinu, povezes ju koncem ili tankim flaksom, i za par tjedana ti fino obraste grane i odlicno izgleda. Takodjer je ok za koze.

Osim mahovine, neke crypte za prednji plan, mozda rotala za straznji. To bude nezahtjevno i lako za odrzavanje.

Za kozice, meni je uvijek bio hang-on filter sasvim ok, s tim da na ulaz trebas stavit neke spuzve da ne usisa mlade kozice (no to vrijedi za svaki filter u kozicnjaku). Ekipa u zadnje vrijeme za kozicnjake preferira samo spuzva filtere, no to ti moze dosta mjesta zauzimati u akvariju ako nije velik.

O kojoj velicini akvarija pricamo?

lp, Jurica

Offline zizu888

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Garešnica
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #5 u: Lipanj 06, 2019, 11:55:42 prijepodne »
Znaci, dobio sam akvarij 85x25x30...njega mislim pretvorit u kozicnnak...za zadnji plan sam planirao valisneriju, iako mislim da akv nije dovoljno  isok za nju, al ok...mahovine sam planirao puno stavit, kao i kamenja i grana...zanima me takoder sta bi bilo kad bi stavio obicnu akvafijsku zemlju za podlogubi na nju pijesak... Dali bi to funkcioniralo...za filtraciju imam aquael spuzva filter, 300l/h..i ako ima tko kakvih grana i mahovine i drugog bilja, neka kaze... Rado kupujem

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk


Offline Malky

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4103
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: N.Zagreb, Odranski Obrež
    • Akvarij NET
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #6 u: Lipanj 08, 2019, 22:08:23 poslijepodne »
koje kozice imaš u planu staviti? nemoj si previše zakomplicirati akvarij s njima, idi na nazahtjevno bilje, kozama super a i lakse za odrzavanje

Offline zizu888

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Garešnica
Odg: Savijeti oko kozicnjaka
« Odgovori #7 u: Lipanj 08, 2019, 22:45:56 poslijepodne »
koje kozice imaš u planu staviti? nemoj si previše zakomplicirati akvarij s njima, idi na nazahtjevno bilje, kozama super a i lakse za odrzavanje
Planiram red cherry, i one mijesane, neznam  kak ih zovete...kako mislis zakomplicirat? Mislio sam ono... Standard... Kamena, po kamenu mahovina, drvo, i po njemu takoder mahovina...i neke kripte, valisnerija...ako imas jos koju ideju za bilje.. Reci.. Hvala

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk