Ožujak 28, 2024, 19:35:48 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Anketa

koji procesori su bolji po vama?

amd
10 (47.6%)
Intel
11 (52.4%)

Ukupno Glasova: 21

Autor Tema: Amd ili intel?  (Posjeta: 6276 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marijan2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 115
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: Požega
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #50 u: Prosinac 04, 2013, 21:00:05 poslijepodne »
pogledaj na nabava.net dijelove, da se naći jeftinije sve ako ti se kupuje dio po dio po različitim dućanima.

To mi je tlaka a radi se o razlici u cijeni od max 500kn, a potrosim hrpu vremena.
Ima na futura-IT sve i najpovoljnije je   ;)

a čuj... 500 kuna je... pa po meni fina svotica. da ja mogu u jedan dan uštedit 500 kuna pa makar 12 sati hodao okolo nigdje sretnije osobe

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #51 u: Prosinac 06, 2013, 21:16:24 poslijepodne »
pogledaj na nabava.net dijelove, da se naći jeftinije sve ako ti se kupuje dio po dio po različitim dućanima.

To mi je tlaka a radi se o razlici u cijeni od max 500kn, a potrosim hrpu vremena.
Ima na futura-IT sve i najpovoljnije je   ;)

a čuj... 500 kuna je... pa po meni fina svotica. da ja mogu u jedan dan uštedit 500 kuna pa makar 12 sati hodao okolo nigdje sretnije osobe

jasno da je, ali ako tu usporedim potroseno vrijeme bas se i ne isplati  ;)
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #52 u: Prosinac 07, 2013, 21:50:00 poslijepodne »
evo za ovo sam se na kraju odlucio :)

 Intel Core i5 3570K 3.4Ghz,6MB,LGA 1155

HRK 1,774.06
Desktop Memory Device KINGSTON ValueRAM DDR3 SDRAM Non-ECC (8GB,1600MHz(PC3-12800),Unbuffered) CL11, Retail

HRK 551.95
Gigabyte GA-Z77-HD3,1155,iZ77,D3,S3,U3,DVI,HDMI,A

HRK 801.94
SSD disk Kingston 120GB, SSDNow V300 SATA 3

HRK 680.15
XFX AMD HD7870 Graphic Card 2GB 1000m PciEx
i
HRK 1,441.13
LG DVD±RW 24x GH24NS95 SATA black bulk

HRK 140.00
Fortron napajanje Raider S PSU 550W,80+ SILVER

HRK 489.39
Akyga Gaming USB3 Blue LED

HRK 299.00
AOC LED22" I2269Vwm, VGA, 2xHDMI, DP,FHD, IPS, zvu

HRK 1,098.59
Logitech Gaming G105, tipkovnica

HRK 523.55

Ukupno 7800HRK
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #53 u: Prosinac 07, 2013, 22:04:43 poslijepodne »
nisi ubacio sata hdd, jesi zakljucio da ti ne treba, odnosno da je ssd 120gb sasvim dovoljan ili je previd?

drugo, dati 500kn za tipkovnicu???????

trece, sto se memorije tice, dali je to samo jedna plocica od 8gb? ako je, to je los izbor. a jos losiji si odabrao s ovom memorijom, njoj po meni nije mjesto u gamer kofiguraciji, idi na memoriju s sto nizom latencijom, nesto poput one sto si u pocetku navodio - g.skill.

cetvrto - K procesor na gigabyte plocu. ako ces clockati, gigabyte je los izbor. a ako neces, sto dajes pare za K procesor?

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #54 u: Prosinac 08, 2013, 14:16:24 poslijepodne »
nisi ubacio sata hdd, jesi zakljucio da ti ne treba, odnosno da je ssd 120gb sasvim dovoljan ili je previd?

drugo, dati 500kn za tipkovnicu???????

trece, sto se memorije tice, dali je to samo jedna plocica od 8gb? ako je, to je los izbor. a jos losiji si odabrao s ovom memorijom, njoj po meni nije mjesto u gamer kofiguraciji, idi na memoriju s sto nizom latencijom, nesto poput one sto si u pocetku navodio - g.skill.

cetvrto - K procesor na gigabyte plocu. ako ces clockati, gigabyte je los izbor. a ako neces, sto dajes pare za K procesor?

Ide sata hdd nisam ga stavio.

Kaj se tice procesora i clockanja trenutno necu, a za ubuduce nisam siguran. Dali je tu clockanje potrebno?

Tipkovnica je 500kn u ducanu, ali cu ju nabaviti za 200kn rabljenu ;) (nisam lud dat 500kn  :D)

Memorija je jedna plocica i tako su mi na bug-u sugerirali, ali ova mi je bila alternativa(2 takve) . Kako ona stoji

http://www.futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=KHX16C9B1B/4
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2013, 14:20:34 poslijepodne od leopard gecko Trevor »
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #55 u: Prosinac 08, 2013, 14:53:32 poslijepodne »
naravno da nije potrebno clockati.

ali, zasto onda kupujes K procesor? ne dobivas nista s njim u odnosu na neki drugi, ako ti clockanje nnije bitno.

200kn za tipkovnicu? sto fali onoj za 30kn?

slab si mi ti gejmer ako u zaru borbe ne drmnes sakom po tipkovnici.... :D :D :D :D zezam se naravno. ili je to neki tecaj samokontrole i odvikavanja od lupanja po neduznom hardveru, pa ono, ak je 200kn, bit ce ti zao lupiti?  :D :D :D :D :D

Sto se memorije tice, nisu bezveze smislili dual channel mod. 2 plocice i amen. pardon, 2 iste plocice, a najbolje KIT, koji je i previdjen za bas takav rad.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #56 u: Prosinac 08, 2013, 15:01:46 poslijepodne »
a memorija - ovo

http://www.chipoteka.hr/artikl/82618/dimm-ddr3-4gb-1600mhz-2x2-kit-balistix#tab-specs-tab

googlaj malo, nisam sad siguran u zadnje vrijeme, ni ne pratim sve to toliko vise, ali za CB memoriju su se nekad otimali, i bila je osnova svakog nabrijanijeg kompjutera, ne vjerujem da su se toliko srozali i postali neki low-end proizvodjac.

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #57 u: Prosinac 08, 2013, 15:16:01 poslijepodne »
Ako mene pitaš, dat ćeš puno para za osrednju konfiguraciju, ne sviđa mi se što je složeno (toliko para a bazirano na prošloj generaciji, bezveze uzimaš K procesor i Z77 chipset, a ne znaš ni kako clockat niti to da tako možeš spržit procesor i ploču ako ne znaš što radiš), a i kučište mi je ružno, a bome i skupo, za taj novac ima puno boljih... Ovaj monitor je poprilično loš odabir za gamersku konfiguraciju... Tipkovnica također preskupa. Ako hoćeš složit ću ti ja nešto pa si vidi... Samo mi reci do koliko para i jel treba monitor ili ne...

A ako komp kupuješ prvenstveno za igre, savjetujem ti da razmisliš i o konzoli. PS3 ili PS4... Za te novce dobiš konzolu i LCD TV od 82cm
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2013, 15:21:28 poslijepodne od Nuclear »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #58 u: Prosinac 08, 2013, 15:26:08 poslijepodne »
Ako mene pitaš, dat ćeš puno para za osrednju konfiguraciju, ne sviđa mi se što je složeno

sve bi to jos i bilo ok, da su komponente bolje izbalansirane, ovako ide iz jedne krajnosti u drugu. a sve to previse kosta.

o ukusima necu, ali podbacujes kako god okrenes, znam da sam dosadan, ali dobio si prijedlog sto kupiti, i to kosta manje od ovog tvog, i sigurno je izbalansiranija konfiguracija s boljim komponentama, a u konacnici manje kosta. pa gdje je problem?

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Amd ili intel?
« Odgovori #59 u: Prosinac 08, 2013, 21:27:26 poslijepodne »
Ako mene pitaš, dat ćeš puno para za osrednju konfiguraciju, ne sviđa mi se što je složeno (toliko para a bazirano na prošloj generaciji, bezveze uzimaš K procesor i Z77 chipset, a ne znaš ni kako clockat niti to da tako možeš spržit procesor i ploču ako ne znaš što radiš), a i kučište mi je ružno, a bome i skupo, za taj novac ima puno boljih... Ovaj monitor je poprilično loš odabir za gamersku konfiguraciju... Tipkovnica također preskupa. Ako hoćeš složit ću ti ja nešto pa si vidi... Samo mi reci do koliko para i jel treba monitor ili ne...

A ako komp kupuješ prvenstveno za igre, savjetujem ti da razmisliš i o konzoli. PS3 ili PS4... Za te novce dobiš konzolu i LCD TV od 82cm

Moze, pa da se napokon odlucim ;)
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz