Ožujak 28, 2024, 23:38:26 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Juwel Rio 180 vanjski filter  (Posjeta: 9230 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Juwel Rio 180 vanjski filter
« u: Veljača 19, 2018, 23:51:05 poslijepodne »
Imam Juwel Rio 180 sa original filterom, pa me zanima koji bi mi dobar vanjski filter za njega preporucili? Akvarij je u pogonu godinu dana sa dosta biljki i tridesetak ribica ( neonke, ancitrusi i gupi )
Molim za pomoc da ne kupim nešto krivo

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #1 u: Veljača 20, 2018, 09:00:36 prijepodne »
sto veci, to bolje...... JBL e901 ili cak e1501 odnsno sad e902 i e1502, eheim pro 4 350 ili 600, fluval 406 ili fx4 ako ti stane, sicce whale 350 ili 500.....to je uglavnom dobavljivo kod nas. Imas jos i onaj aquael midi kani 800 ali to je IMO premalo, mozda se nadje jos pokoja Tetra ili kakav kinez ali gore navedeni su provjereni. Uz opasku da ako uzmes fluvala onda si neke od dijelova koji su podlozni zamjeni (brtve i tak to kupi preko ebaya da imas jor kod nas nema nis od rezervnih dijelova)

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #2 u: Veljača 20, 2018, 10:45:24 prijepodne »
OK, hvala...sada mi još samo ako može recite JBL, Fluval Ili Eheim :) sta je od toga bolje  uzeti?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #3 u: Veljača 20, 2018, 11:39:22 prijepodne »
e sad.... imao sam ih sve i svaki ima svojih musica i stvari koje su bolje rijesene na onom drugom. Koji opet ima stvari koje su losije nego na ovom trecem. I tako u krug.
O eheimu pro 4 imas ovdje nesto dojmova https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=103464.0
Fluval 405 koji sam imao prije i koji je u biti isti kao i 406 samo je navodno na 406 rijeseno pucanje kopci poklopca impelera mi je isto bio OK filter (osim tih glupih poklopaca): imao sam ga preko 10 godina dok na kraju nije proslinio. U odnosu na eheim je bio jednostavniji za ciscenje i mislim da predfilter je bio bolje rijesen.
JBL sam imao davno jos dok nisu imali ove eXXX oznake nego samo CPXXX i isto je bio OK ali kako sam imao CP250 malo mi je to bilo premalo pa sam ga zamijenio sa fluvalom 405.
Ne mogu reci da imam nekih posebni fetis na ovaj ili onaj, uzeo sam pro 4 zato jer je veci od 406 a cijena je bila tu negdje a nisam dugo imao nis novoga od eheima pa ono..... Ali da mi stane FX4 u ormaric uzeo bih njega.

Uglavnom, ako uzmes filter koji je dovoljno velik a to obicno znaci da trazis nesto na cemu pise da je za 2x volumen tvog akvarija onda nemas brige oko tih nekih detalja jer su ti intervali ciscenja/odrzavanja toliko rijetki da te to "bolje na onom drugom" ne dira previse.

Offline wildfire2

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #4 u: Veljača 20, 2018, 12:14:14 poslijepodne »
Ok, hvala jos jednom za pomoc.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #5 u: Travanj 26, 2019, 22:14:33 poslijepodne »
Pozdrav,

imam isti akvarij, možeš li podijeliti inf., koji si na kraju uzeo i je si zadovoljan?

Ja sam u razmišljanju između između(cijena mi je velim faktor, radi mnogi izdataka u kratkom periodu),
Cijena(+...-):
1. OASE BIOMASTER 350 sa grijaćem, predfilterom, zgodan i čini se praktičan, ali sa najmanjom litražom + najskuplji.
2. JBL CRISTALPROFI E1502 najveća litraža, pouzdana marka, cijena u sredini..
3. Fluval 406 svi hvale, ja inaće sa tom markom nisam imao nekog doticaja
4. JBL CRISTALPROFI E902 cijena mi ok, marka ok, najveća litraža u ovom cjenovnom rangu
5. Fluval 306 sve isto ko i za 406, samo jeftiniji...
6. Hydor Proffesional 350 najjeftiniji, ok marka, nepoznato također..


7. Hydor Proffesional 600 najjeftiniji, specifikacije ok, ali opet bojim se velike razlike u cijeni prema ovim poznatim marka..?

Ako mi može neko pomoći u sužavanju izbora ili što bi osobno izabrao za ovaj akvarij, imam automatsku hranilicu, te onaj utikač koji mi gasi filter tijekom hranjenja na 20 minuta, da ne vuće hranu...
Osobno želim smanjiti intervale čiščenja akvarija na svaka 6 mj., oslobodit još prostora ribicama, povećati protok vode...itd, u njemu su trenutno više vrsta ribe, koje se sele drugdje, a trebalo bi doći jato od 20 komada Exodon paradoxus...  :)

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #6 u: Travanj 27, 2019, 01:47:43 prijepodne »
Pozdrav,

imam isti akvarij, možeš li podijeliti inf., koji si na kraju uzeo i je si zadovoljan?

Ja sam u razmišljanju između između(cijena mi je velim faktor, radi mnogi izdataka u kratkom periodu),
Cijena(+...-):
1. OASE BIOMASTER 350 sa grijaćem, predfilterom, zgodan i čini se praktičan, ali sa najmanjom litražom + najskuplji.
2. JBL CRISTALPROFI E1502 najveća litraža, pouzdana marka, cijena u sredini..
3. Fluval 406 svi hvale, ja inaće sa tom markom nisam imao nekog doticaja
4. JBL CRISTALPROFI E902 cijena mi ok, marka ok, najveća litraža u ovom cjenovnom rangu
5. Fluval 306 sve isto ko i za 406, samo jeftiniji...
6. Hydor Proffesional 350 najjeftiniji, ok marka, nepoznato također..


7. Hydor Proffesional 600 najjeftiniji, specifikacije ok, ali opet bojim se velike razlike u cijeni prema ovim poznatim marka..?

Ako mi može neko pomoći u sužavanju izbora ili što bi osobno izabrao za ovaj akvarij, imam automatsku hranilicu, te onaj utikač koji mi gasi filter tijekom hranjenja na 20 minuta, da ne vuće hranu...
Osobno želim smanjiti intervale čiščenja akvarija na svaka 6 mj., oslobodit još prostora ribicama, povećati protok vode...itd, u njemu su trenutno više vrsta ribe, koje se sele drugdje, a trebalo bi doći jato od 20 komada Exodon paradoxus...  :)

Ja da kupujem sebi uzeo bi
1. JBL e902
2.hydor 600(mislim da si zamjenio u pitanju 350 i 600)
3.fluval 406.
Jbl i hydor su ti dovoljni,pouzdani, i lako  su ti dostupni zamjenski djelovi.(za fluval nisu toliko dostupni)
Oase je po meni preskup i nisam ljubitelj grijaca unutar filtera jer oni prvi riknu, a koštaju maltane ko sam filter.
Jbl e1502 po meni najbolji ovdje, ali ako je cjena bitan faktor kao što si naveo onda idi na slabiju verziju.

E sada ako ces i dalje koristit original juwel ili neces pretjerat sa ribom i pazit na higijenu akvarija mozes ici i na fluval 306(ili nesto u tom rangu)

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #7 u: Travanj 28, 2019, 19:50:39 poslijepodne »
Hvala na pojašnjenju.

Prijatelj mi nudio za 2/3 cijene fluval fx6, kupio ga prije 1 god, na 300l, ali iznenada cura zatrudnjela i još nosi blizance pa se riješava hobija

Kada sam vidio kakav je to filter i na princip koji radi, skoro ga uzeo pošto se njemu sa para toliko ne žuri... No, promjer od preko 40cm ne kužim što ne naprave takav, ali uži za 10cm i veće visine.

Taj filter bi mogao uzeti, ali stajao bi mi vani, tj. izvan ormarica sto je bzvz.

Ovo sa grijacem unutar da brze ode nisam znao, ali radi cijene i perfomansi cu rado oase preskociti, iako od njih imam filter za jezerca cca 2500kn sa uv filterom, 5500l/h i to prikopcano na 600l akv.., nikad problema, sve najbolje o njima, ali da jako skupi, dijelovi koda da i ne postoje...

Znaci:
1. JBL 1502
2. hydor 600
3. jbl 902
4. fluval 406

Sto sa vecim filterom dobivam? :/

Ovaj hydor ili kako se zove je cijena /dobiveno najbolji izbor, ali kada cujem da procure par puta skuplji zabrinem se za kvalitetu...


To da vanjski filter procuri, jel to da na britvi krene slinit ili koda da ga nema pa sve po podu pliva...? ili mozda oba scenarija?  Akvarij selim na parket, malo skuplji parket, pa ne bi bas da ga moram mjenjati radi takvi gluposti....

Ribe ce mozda za 1 mj tek doci, pa cu pokusat samnjiti izdatke za gluposti, pa da bude jbl 1502 ili hydor 600,, a ako bi mi vani frend uzimao kojem cura radi u pet centru u njemačkoj, ima neki popust za zaposlenike,, pa bi mogao ubosti i jbl 1902. :)

Sada samo pitanje, da li je pametnije drzat filter unutra ili vani, radi estetike unutra, ali radi ciscenja i mogucnosti da ormaric unisti, koji je cijene ko filter :/



Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #8 u: Travanj 28, 2019, 19:57:14 poslijepodne »
Pitanje jedno jos samo,, za jbl ima dosta dijelova u pet centru, da li Vi od tamo kupujete ili preko neta prolazite jeftinije?

Bit je ako se isplati dijelove uzimati kod nas da moram gledat dostupnost, a ako ne, onda mi svj.. za marku.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #9 u: Travanj 28, 2019, 20:05:31 poslijepodne »
Mislim da bi ti fx6 mogao mozda raditi prejako strujanje vode na 180l.
Ti vanjski filteri su ti obicne plasticne kante kroz koje prolazi voda, nikakva svemirska tehnologija pa sada izmisljaju toplu vodu da bi nabili cjene.

Sa večim filterom dobijas bolji protok i vise filter materijala, rijeđe intervale ciscenja, ali su skuplji u startu, skuplje ih je i za napunit dobrim filter materijalom, rezervni djelovi su isto skuplji i troše više struje tako da po meni ne treba ni ici u neku ekstremnu krajnost.

Sa hydorom nemam iskustvo ali koliko sam vidio po internetu vecina su zadovoljni, i cjenom je bolji od konkurencije.

Filter najcesce slini na brtvi od glave pa ako ne skuzis odma napravi sranje(zato ih ljudi cesto drze u plasticnim posudama), ali moze procurit i na drugim brtvama ili spoju crijeva.

Imam 2 Jbl-a i do sada na srecu mi nikakvi rezervni djelovi nisu trebali, ali ako mi nesto krepa odem u pet centar i kupim to isti dan, mozda cu platit malo vise, ali necu bit 2 tjedna bez filtera.

Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #10 u: Travanj 28, 2019, 20:06:53 poslijepodne »
Sa većim filterom dobivaš prvenstveno veći volumen filter materijala, zatim veći protok koji se po potrebi da smanjiti, ali obrnuto baš i ne. Nekako je pravilo uzmi najveći što si možeš priuštiti  ;)

Meni se još nije desilo da slini niti procuri, ali ga za svaku slučaj držim u plastičnoj posudi, pa ako proslini valjda ću na vrijeme primjetiti (isto je na parketu). Treba dosta pazit kada vraćaš poklopac da nema pijeska ili sličnog da ne oštetiš brtvu. Ja nakon čišćenja premažem brtvu silikonskim sprejem, oko impelera isto tako. I nema problema.

Filter kada čistiš ionako ga otkopčaš i odneseš u kadu ili negdje drugdje tako da tamo sve zasereš, počistiš i vratiš. Ne vidim zašto ne bi stajao u ormariću, bolje nego direkt na parketima. Ali stavi ispod njega dodatnu posudu u kojoj će stajati jer vrag nikad ne spava :)

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #11 u: Travanj 28, 2019, 20:48:26 poslijepodne »
Hvala na odgovori. Vec me pucaju zivci od kalkulacija sa filteri, jedan bolje ima ovo, drugi ima ono, cijena ovdje ova, tamo druga ufff..

Zaključak:

Fx6 overkill i ništa od njega.

Filter što veći to bolji, znaći;
jbl 1502/1902
hydor 600

,rezerva fluval 406, iako sumnjam da su u njemu nesto revolucionarnim napravili da se isplati 2000kn davat za njega.

Gledam onoga PondGuru pa gledam kako slaže te filtere, baš kante plastike, na kraju treba još par 100kn za bio matrijal dati.

Budem malo još pričekao i skupio love pa uzmem od gore 3 jedan :)

Hvala na pomoći...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #12 u: Travanj 29, 2019, 08:28:40 prijepodne »
Ako nemaš u planu prelaziti na veći akvarij, JBL 1502 ti je više nego dovoljan. Ja bih samo maknuo neke spužve i stavio litru seachem-a.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #13 u: Travanj 29, 2019, 20:24:08 poslijepodne »
Ne planiram, ako i budem prelazio na veći to če biti najranije za 7-8 godina, a do tada pitanje dje cu biti.
Imam doma 600l sa filterom i uv-om za jezerca, drzi besprijekornim akvarij, ali prejak protok preko 5000l/h...

Nego 1502 u njemačkoj ako uzimam mi je razlika 100kn, tako da rađe ga ovdje uzmem, ali me tamo dođe 1902 skuplji 400kn, a ako kod nas jos 400kn gore, tako da za 400kn gore bi  isao na 1902 radi 3l dodatnog volumena, sada 1502 ima 12l, ne znam jel stane tu predfilter, 1x kosarica filtera, i ostalo da bude bar 4kg medija.., jel je kao to preporuka za ^predator^ akvarije...

Stane u 1502. takva konfiguracija? i oce mi puno znaciti dodatne 3l, tj. 1x vise kosarica? Na moji 180l, akvarij je bez bilja, 3-4cm podloge kvarcne, 3kg granitnog kamenja,, te jako dobro kisikom opskrbljen, 90cm zracne zavjese, 2x kamena rasprsivaca,, pumpa 360l/h.. Imam unutra 2 ukrasa, autic i lokomotivu, sve nesto malo. I NE nemam 10 godina (haha), nego sam tako namjerno slagao jel ciscenje je minimalno, a ukrase izvadim, usisam dno, staklo i toci vodu :)
No, kada dodu exodoni micem te ukrase i ide unutra par grana samo. :)
To je valjda dovoljno povrsine za bakterije?

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #14 u: Travanj 29, 2019, 21:40:06 poslijepodne »
1502 dolazi sa 4 pristojne kosare(mozda i i 5 novoji model)
Prva ti je predfilter, i ostavi jednubsa spuzvom ostale dvije napuni kvalitenim filter materijalom i to ti dovoljno.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #15 u: Svibanj 07, 2019, 00:16:28 prijepodne »
Sry  što dosađujem, ali imam pitanje od kuda vi nabavljate medij za filtere, te keramičke valjke, svuda nalazim u oni plasticni kosara ili malim 100g vrecicama,, a meni treba par kg i koji je najbolji, te cijena?

I jos da li je jbl 1902 puno bučniji od 1502?


Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk


Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #16 u: Svibanj 07, 2019, 08:47:11 prijepodne »
Pa u pet shopovima, on line... Imaš i velika pakiranja. Ja koristim Seachem Matrix, jedan je od boljih. Cijenu vidi on line, nije baš jeftin ;)
Keramičkih valjčića imaš od Sere, JBL-a... ma ima ih, biraj.

Offline suabhiz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 151
  • Spol: Ženski   Dob: 68
  • Lokacija: pula
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #17 u: Svibanj 07, 2019, 10:00:01 prijepodne »
Ako imaš original postolje onda vidi veličinu filtera i da li će ti stati u ormarić, meni je JBL e901 taman za dlaku stao unutar ormarića, ako filter stoji vani onda nema veze.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #18 u: Svibanj 07, 2019, 18:26:14 poslijepodne »
Po meni je još uvijek daleko najbolji filter-materijal obična, malo grublja spužva.
I vjerovatno najjeftiniji, osim vreća od krumpira, ako jedeš jako puno krumpira...  :D

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #19 u: Svibanj 08, 2019, 07:02:11 prijepodne »
Gledam po netu i nisam ništa u Rh našao, ali kada si napisoa koje koristiš, eto našao da aqvashop ima u Zg.

Znači:
-JBL MicroMec 650g=115kn
-JBL SintoMec 450g =120kn
-Seachem Matrix 2l =275kn

Sada koje bi Vi uzeli, da li vi to mijenjate često ili nakon par godina? :/
Moram vidjeti koliko mi treba toga, vjerovatno po košari ide 2l, ne znam 12l/4košare=3....znaći 4l?

Stanu oba u ormarić, ista im je dimenzija baze, samo je razlika u visini 11cm, 1502 46cm, a 1902 57cm, sada 1902 je onako da zapuni cijeli ormarić, ali razmišljam da li mi treba UV-C?

Miss da ću ići na 1502 jel kamenčići pojedu razliku  :( sada UV-C na 180l i 15-20 komada riba koje stvaraju dosta otpada + većinom smrznutu hranu i granule jedu? :)


Offline dendo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Umag
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #20 u: Svibanj 08, 2019, 09:08:50 prijepodne »
Mislim da previše gledaš Pimp My Filter Men-a   :roll:

Ja bih uzeo 1502, s njime već dobiješ MicroMec (one kuglice), i bude skroz ok filtracija out of the box. Ako želiš još malo bolju bio filtraciju izbaci jedan set spužvi i ulij 1L Matrixa ili sl. Sve je to slično sr**je na kraju...

I da, nemoj stavljat vreće krumpira, dante ti je alternativac  :D :D :D

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #21 u: Svibanj 08, 2019, 09:47:22 prijepodne »
haha, a bome gledam i još mnoge druge, samo razmišljam što god oni kažu 2x  :D

Znači taj MicroMec nije tako loš, ja ga planirao izbaciti pošto je ja mislim lik rekao da nije nešto :/  1 košara mi ostaje predfilter, 1 spužva, 1 onda taj micromec i 1 sa tim Matrixa, ali nadam se da stane 2l hehe

Filter sam riješio: 1502, jel sada gledam te UV-C i ne želim sve odjeljke popunit crijevima i žicama, pa ako uzmem manji(uštedim i...) mogu nadam se sve složit u 1 odjeljak samo :)

Sada novi problem, vidim da taj UV-C treba 7 puta manji protok, pa po rješenjima treba premosnicu raditi :/ Da ne dižem teme iz mrtvi, da li bi sa 2 T komada sa redukcijom tipa mogao kroz direkt izlaz normalnu(dimenzija) cijev ostaviti sa ventilom za regulaciju, a užu cijev kroz UV-C provesti,, pa tipa logikom da voda ide putem manjega otpora,,, malo zatvoriti ventil i preusmjeriti vodu na UV-C? Ili 2 T komada sa 2x ventila (+možda zaseban izlaz za UV-c?)?

Ima neko prijedlog ili još bolje sigurno riješenje?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #22 u: Svibanj 08, 2019, 10:22:34 prijepodne »
Svi ti bio materijali su ti tu negdje i nemas potrebe to mijenjati na novom filteru. S vremenom se te pore zacepe pa vise nije tak efikasno i onda mijenjaj ako bas hoces. Imao sam i micromec i symbiont i eheim substrat pro i biomec i seachem matrix i ni jedan ne radi cuda.
A kaj se tice UV-Ca, problem si radis sam. Imas li neki valjano dobar razlog zasto uopce razmisljas o tome prije nego kaj si uopce upogonio akvarij?

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #23 u: Svibanj 08, 2019, 15:24:04 poslijepodne »
I da, nemoj stavljat vreće krumpira, dante ti je alternativac  :D :D :D

 :D :D :D
Vreće od krumpira su u biti jako dobar filter-materijal!
A meni više ovo drugo ulazi u alternativno područje.
"4-5 šaka čarobnog šodra za samo 275kn"  :D
Za te pare riješim kompletnu besprijekornu filtraciju za 200-litraša natrpanog ciklidima.
Jbg, nije baš reprezentativnog izgleda, al funkcionira...

A i puno drugih starih akvarista i uzgajivača kaj su svašta prošli mi tvrde dvije stvari:
1. Spužva je najbolji filter-materijal.
2. Vanjski (kanistarski) filter više u kuću nejde.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Juwel Rio 180 vanjski filter
« Odgovori #24 u: Svibanj 08, 2019, 17:52:56 poslijepodne »
dobro, razuvjerili ste me da necu imati neke rezultate sa 3x skupljim medijem, pa cu ostat na postavi kako sam iznad napisao. Sviđaju mi se odg, štediš mi novac haha  Još me razuvjeri za UV-C i prije cu zavrsit akvarij... pošto sam sa ribama, filterom, 3d pozadinom, uv-c i još ostatkom, koji je potreban presao Hr prosjecnu placu..., a kako vidite megloman sam, koji mora imat največega

UV-C, frend mi ga nabavio i sada gradi spomenik prema pricama kako mu promjenio život..., ugl jako cista voda, mirisi manji, manja vjerovatnost bolesti... itd....
Sada, ja imam blago zamučenje vode i malo algi, ali to zato jer,sam furao moon light 0-24 par tjedana dok me nije bilo + malo je ujutro sunce. No, sada sam kupio tajmere i sve ustelao, ali vise nikako vodu vratiti... to je 50% razloga, 2. je da jednostavno kada je bal, neka bude maskenbal,  tj. kada slazem pozadinu, mjenjam cijeli set up, filter, ribe, onda bi odmah kako treba napravio, u komadu, bez kasnijih glavobolja :)

Sada ja bi uzeo JBL 11w compact da stane horizontalno u ormaric (tako sam procitao negdje da mora?), neki kazu da mi 5w dovoljno, ali razlika 5 i 11w je 15EUR, izmedu mi je 9w, koji je miss stariji model...


Dante, nemoj pisat o kanister filterima, taman sam se rijesio fobija o nesreca i curenjima..., uvjek sam imao po 2,3 unutarnja filter, umjesto vanjskoga, ne vjerujem staklu, a kamo gumi i plastici..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk