Ožujak 19, 2024, 06:02:05 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Hepatus ne pliva  (Posjeta: 8838 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Hepatus ne pliva
« u: Lipanj 04, 2017, 12:20:57 poslijepodne »
Nakon sto je hepatus dobio ich i velvetu kombinaciji,premjestio sam ga u karantenu skupa s svim ostalim ribama,i tamo lijecio cupraminom...svi su imali ich ali hepatus najvise,izgubio boju,cak i neka pljesan se pojavila,krvavi cirevi,ma užas...uglavnom, danas je potpuno čista,nema ni tockice vise,boja se vratila,riba izgleda najnormalnije,ali ne pliva,mada ne pliva i samo lezi od kad je bolest krenula...jede kad joj s pincetom stavim ispred nje...otisao je plivaci mjehur,moze zaplivat kratko ali brzo pada...mada mi se danas cini da je mozda i malo duze se uspjela zadrzat...ako ne racunam mjehur potpuno je zdrava...dali se ista moze napravit za taj mjehur?

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #1 u: Lipanj 04, 2017, 17:45:39 poslijepodne »
Nemam savjet, al da zazelim srecu. I ako mozes napisati, ako znas kako je doslo do icha.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #2 u: Lipanj 04, 2017, 20:59:51 poslijepodne »
Doveden je prije par mjeseci s novom ribom koja nije prosla karantenu dovoljnu i adekvatnu a ja sam je samo ubacio u akvarij...

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #3 u: Lipanj 05, 2017, 06:43:28 prijepodne »
Tu je negdje kupljena riba?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #4 u: Lipanj 05, 2017, 11:32:55 prijepodne »
Doveden je prije par mjeseci s novom ribom koja nije prosla karantenu dovoljnu i adekvatnu a ja sam je samo ubacio u akvarij...


Da, šteta, svima nam je problem prostor ali morati ćemo izgleda svi naučiti na vlastitom (najskupljem) primjeru da je karantenski akvarij (koji je stalno u upotrebi) u morskoj akvaristici must have!  -?

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #5 u: Lipanj 05, 2017, 12:04:36 poslijepodne »
Danas je nakon 6 dana lezanja zaplivala i jela sama :))) jos za brzo umori ali u odnosu na prije tri dana ovo je nova riba :)
Tak da eto,plivaci mjehur moze sam od sebe zacijelit

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2017, 17:52:40 poslijepodne »
Danas je nakon 6 dana lezanja zaplivala i jela sama :))) jos za brzo umori ali u odnosu na prije tri dana ovo je nova riba :)
Tak da eto,plivaci mjehur moze sam od sebe zacijelit

Dossier drago mi je da je ribi bolje  nadam se da će se potpuno oporaviti !
Sa tvojom konstatacijom da se plivači mjehur može sam od sebe zacijeliti nebi se složio !
Riblji mjehur kod oštećenja sto mehanički ili bolesti ako prestane sa radom ne može se regeneratirati , toj ribi nema pomoći i ugiba ! Oštećenje ili prestanak rada najčešće se manifestuje da riba nekontrolirano često na boku ili sa stomakom ka gore pliva ,blizu površine ! To vodi sigurnom exodusu   :(
Ribe koje se zadržavaju na dnu i to očigledno zbog bolesti ( ich ) su bez snage , apatične , ponekad imaju usljed infekcije i upale plivačkog mjehura ! Uz to je i instiktivno ponašanje da bolesna riba ne pliva često aktivno kako nebi postala plijen ( urođeno ponašanje )

Kao sto napisa najbitnije je da je riba bolje a da se mjehur koji je otkazao regenerira bio bi senzacija za veterinarsku medicinu ;)

Offline dossier

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 360
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Hepatus ne pliva
« Odgovori #7 u: Lipanj 06, 2017, 07:49:10 prijepodne »
Znam da je kao nemoguće oporaviti se od otkazanog mjehura ali riba je imala sve njegove simptome,lezala na boku,kad bi probala zaplivat pala bi ko kamen pritom se zaletavala nekontrolirano u staklo...procitao sam neki strani clanak da se moze mjehur oporavit nakon 6-7 dana mirovanja,moram nac di pa stavim link...u svakom slučaju,hepatus je sad ko da mu nis nije ni bilo...