Svibanj 11, 2024, 16:42:37 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Kako nagovoriti ancije na mrijest?  (Posjeta: 1331 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zibba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« u: Studeni 16, 2008, 17:28:05 poslijepodne »
Imam muškog i ženskog zlatnog ancija i voljela bi da se mrijeste, ali još mi ne uspijeva uvijeriti ih da su baš savršen par. Prvo sam probala staviti im bočicu od bio aktiva kao kučicu, pa kako nisu htjeli unutra, sada imaju kokos. Muški ju je brzo skužio, ali ženke ( dodala sam i jednu tamnnu unutra baš da vidim je li problem u zlatnoj) sam vidjela samo jednom svaku u kokosu s njime. Radije se drže zaljepljene za grijač, filter i sl.
Mora li im biti možda neka određena temp, toliko i toliko vrijeme svijetla dnevno, hranim ih spirulinom u tableticama. Moraju li biti odvojeni ili radije društveni akvarij ( ma u njemu su samo endleri i kozice).
Dajte kakav savijet pa da bude malenih ancija zlatnih na burzi.

Offline doc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 60
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: split
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #1 u: Studeni 16, 2008, 18:56:20 poslijepodne »
Meni su se osobno razmnožavali u zajedničkom akvariju,kad sam im stavio kokosovu ljusku.Nisam ih tjerao nego sam ih samo hranio ,obožavaju salatu ili špinat pa su se samo jednom stvorili mladunci!

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #2 u: Studeni 16, 2008, 19:02:01 poslijepodne »
dala si im sve uvjete...sad samo budi strpljiva i odjednom ćeš vidjeti bebice okolo...eto, moji su dudili mjesecima (a isto stari njihova braća i sestre su već imali po par tura bebača u akvarijima gdje su otišli) i evo ga - danas bebice...najljepše na svijetu...i to već 2 cm! a di su bile? pojma nemam!  -? :D

Offline ra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 186
  • Spol: Muški   Lokacija: zgb
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2008, 22:19:29 poslijepodne »
daj ženama malo alkohola  :o

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #4 u: Studeni 17, 2008, 00:22:12 prijepodne »
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline alleszusammen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #5 u: Studeni 17, 2008, 19:07:12 poslijepodne »
bez brige, ja svoju ancicu nisam nikad vidjela u panju, samo je mužjak tamo. a mrijeste se jednom mjesečno bez problema, imam bebača koliko hoćeš, 2 je veliko ko i mama već :D ona sam unutra valjda ostavi jaja.
zg centar

Offline zibba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 150
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #6 u: Prosinac 27, 2008, 19:41:23 poslijepodne »
Da pohvalim svoje ancije, imam u svakom od akvarija po jedno gnijezdo. U velikom akvariju je crni tata sa tko zna kojom mamom napravio hrpetinu malenih šarenih ancija ( ima miješano za sada pola pola smeđih-bijelih). Imaju već i repeke i cijelo vrijeme su u kokosu u tami pa sam ih tek jućer snimila jer je kokos pod čudnim kutem a moja baterijska lampa za nadgledanje jako slaba.
Više su me iznenedili anciji u manjem akvariju, mužjaka sam kupila u Viliju prije cca 1,5 mj i to samo zato jer sam ga snimila da je sigurno mužjak jer je počeo dobivati sičušne brke i još bio albino ( ma baš ono što sam dugo tražila) te ga stavila k jednoj mladoj ženki u taj manji kao dok djeca narastu pa će vjerojatno u društveni da probamo sreću s njima. I što se dogodi s njima. Jućer snimim na panju kako moj Albi ventilira i ventilira, pogledam bolje i imam što vidjeti, hrpa zlatnih jaja poljepljeni na panj. A pored predivan kokos za skrivanje ( ma bedak moj, on je radije na panju to obavio). Jedino me strah da će botia koju sam ubacila da riješi pužeke, potamaniti malene ancije. Je li to mogući scenarij?

U oba akvarija je mreškanje površine dosta jako tako da se ne bojim d će klinci ostati bez zraka.

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Kako nagovoriti ancije na mrijest?
« Odgovori #7 u: Prosinac 27, 2008, 20:00:22 poslijepodne »
čestitke!
ali, botiu ipak makni, ako možeš---za svaki slučaj!