Ožujak 28, 2024, 17:57:27 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Guppy pitanje  (Posjeta: 1687 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Martina35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski   Lokacija: Vinkovci
Guppy pitanje
« u: Lipanj 07, 2017, 10:53:57 prijepodne »
Pozdrav!
Kupila sam 20-tak običnih i par endler guppya prije nekih 4-5 mjeseci i od njih 2-3 sam dobila 30-tak malaca. Normalno, svi su "obični" guppyji. I sad vidim da su ženke čak i nakon mjesec dana već trudne!!!!! E sad....kupila sam 3-4 gupija sa velikim prekrasnim repićem i ja bi rado od njih malce. A kako da ih uparim sa ženkama kad starije su već kotile i imaju svoju "rezervu" a male ni ne stignem razaznati već su trudne!?

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Guppy pitanje
« Odgovori #1 u: Lipanj 07, 2017, 19:42:15 poslijepodne »
ako striktno želiš pariti neku kombinaciju šara/boja/štoveć, ne preostaje ti ništa drugo nego željene ribe izdvojiti u za njih poseban akvarij (ili udomiti "višak"). Znači, još jedan isciklirani akvarij s punom opremom.
neko vrijeme će ženka bacati malce od onih drugih mužjaka, no s vremenom će potrošiti staru zalihu.
Odnosno, uvijek će se zalomiti neka čudna kombinacija različita od roditelja, jer gupiji iz petshopova i nisu baš čistokrvni, pa nose razne gene, pa uvijek bude neki kindersurprise.

Offline Martina35

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Ženski   Lokacija: Vinkovci
Odg: Guppy pitanje
« Odgovori #2 u: Lipanj 07, 2017, 19:58:42 poslijepodne »
Aha....znači malo strpljenja!! Već sam ubacila šarene gupije u novi akvarij pa ću im onda ubaciti ženkice i čekati. Nema druge! Hvala