Travanj 18, 2024, 13:30:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Papagaj Žako, Novi ljubimac II  (Posjeta: 28827 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #25 u: Rujan 01, 2010, 14:37:29 poslijepodne »
Ove zebice su baš ljepe. Makar imam šumarak kraj kuće i ima ptica, čak sam stavil i na jedno drvo kućicu i hranilicu, al ništa. Doduše imam i mladu mačku (ženku) koja mi je u stan donjela jednu mladu ptičicu koja još nije znala letjet, pa se i nje vjerojatno boje. S obzirom da mačka lovi sve kaj puže, gmiže, leti i stavlja se na roštilj nije ni čudo. Ajd bar ju ribe uopće ne zanimaju.
A koja je dostupost zebica kod nas? Jel ih netko uzgaja?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #26 u: Rujan 01, 2010, 14:42:31 poslijepodne »
Mislim da zebice večinom hvataju mrežama ali malo pretraži google i bit češ informiraniji.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #27 u: Rujan 01, 2010, 14:50:35 poslijepodne »
Mislim da zebice večinom hvataju mrežama ali malo pretraži google i bit češ informiraniji.

Hmm...To već granići s krivolovom, ne bi uzimal pticu is prirode. Al dobro, neću ti više preuzimat temu.

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #28 u: Rujan 01, 2010, 15:06:20 poslijepodne »
U naš je dom doselio mladi papagaj (beba) Žako koji će uskoro napuniti 4 mjeseca starosti. Pratimo ga od samog izlijeganja, dali smo mu ime Koko i sada odkako je došao u naš dom pomažemo mu da nas bolje upozna a onda čemo polako krenuti na učenje govora i pravila ponašanja u stanu.

Ptica je vrlo pametna, već je prvi dan naučio sletjeti na ruku kada ga se zove a za nagradu dobije komadić voća. Evo za sada toliko.
prekrasna ptica :-[
kolko im kavez mora biti velik?

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #29 u: Rujan 01, 2010, 15:08:18 poslijepodne »
@985plavi - Zanima me jel je glasan ? Znam jedan slučaj kaj sam gledao na televiziji da je njihov dost glasan i da izluđuje susjede...
 I zanima me jel puno leti? Kolka mu je kvadratura sobe gdje ga puštaš?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #30 u: Rujan 01, 2010, 15:15:00 poslijepodne »
Kavez bi trebao minimalno biti 50cm širine, 50cm dužine i 150cm visine.


@985plavi - Zanima me jel je glasan ? Znam jedan slučaj kaj sam gledao na televiziji da je njihov dost glasan i da izluđuje susjede...
 I zanima me jel puno leti? Kolka mu je kvadratura sobe gdje ga puštaš?

Žako je najtiša ptica od svih velikih papagaja (koliko ja znam), on vrlo brzo nauči oponašati zvukove iz okoline pa ako čuje nešto glasno može to neučiti i reproducirati ali večinom nauče govor pa stalno brbljaju a i skidaju zvukove telefona, alarma, zvonca, muzike i dr.

Dovoljna mu je manja soba za let jer njemu od rođenja let nije prioritet te nije baš puno letio a malo smo mu podrezali perje kako ne bi mogao daleko odletjeti ako pobjegne (dok se ne udomači kod nas).

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #31 u: Rujan 01, 2010, 15:44:15 poslijepodne »
Jaooo...  :-[ Žakoi  :heart: Prekrasan papagaj,definitivno  :zagrljaj: Susjed iznad nas ga ima,non-stop nešto skviči,brblja  :D Bili smo neki dan kod njega,imaju mlađeg sina,i takve ga je psovke naučio...ali,nevjerojatno kako oponaša zvukove koje čuje...škripanje vrata,zvono telefona,melodije razne,helikopter,glasovi sa televizije  :D

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #32 u: Rujan 01, 2010, 15:51:39 poslijepodne »
Prekrasan novi ljubimac  :up:

Offline Ace

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb Grad
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #33 u: Rujan 01, 2010, 16:24:42 poslijepodne »
Ali kada se uzme u obzir da se radi o životinji koja se nalazi među pet najpametnijih životinja na svijetu te da žive 50 do 100 godina ovisno o držanju i prehrani, te da se mogu razviti na intelektualu razinu petogodišnjeg djeteta i da mogu smišljeno upotrebljavati 3000 riječi..
Kad se sve to uzme u obzir žalosno je što životinja ne uživa u slobodi...imao sa par papiga i ptica u životu i rekao nikad više, njima je definitivno mjesto u slobodi da slobodno lete gdje požele..a pogotovo ovako inteligentne papige..
A čemu ovo rezanje krila, brutala..tak sam ja izvukao jednu od mojih papiga jer joj je vlasnik htio podrezati krila..pa kaj bu ona letila po stanu..neee, nek samo sedi na štangici :)

Offline Xzyle

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Lokacija: RI/ZG
    • www.kerri.hr
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #34 u: Rujan 01, 2010, 17:59:27 poslijepodne »
ja se nadam ali tek kad stanem s "produkcijom" djece u životu...jer budu JAKO ljubomorne na prinovu u kući,u tolikoj mjeri da stvara VRLO ozbiljne probleme (napada prinovu,pas,macka ili dijete nije bitno,radi štetu,agresiva...)

većina mi je isto potvrdila pa se nebi kockao...ali imat ću je 100% jer su prezakon,jako su emocionalne (eto otkud ljubomora).

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #35 u: Rujan 01, 2010, 20:49:29 poslijepodne »
Imam Rozakolis papigu

Citat:
Vicee22
Ja imam rezenkolisa i fišera + kanarinac, ali Pako (rozenkolis) i Frix (fišer) su zakon, non stop rade nekakve vratolomije po sobi. Srše sve što mogu Cheesy .

Hajde, stavljajte fotke svojih ljubimaca

Bila je negdje tema moji kuć. ljubamac a nije riba i tam su slike. Nebi ti htio upadat u temu. Makar ak nađem koju... pril :up:jepim
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #36 u: Rujan 02, 2010, 08:48:24 prijepodne »
E jednoga dana,vjerojatno ne tak skoro ali jednog dana sigurno bum ga i ja imal,ovo ljeto sam sa ženom švrljal po Rodosu,tam svaka druga birtija ima žakoa,aru, a jedan aleksandar mali mi je i žvakal fotoaparat tak da sam se tam i najviše zagrijal za papagaja uzeti.
Uz to da imaju jednog žakoa u pet centru,tak da mi se žena igra s njim svaki put kad dođe tam i već je bila priča bi uzeli jednoga :) ,tak da mi je jedina prepreka kaj nas nema doma puno.

Nego kak je sa čiščenjem dok švrlja po stanu kaj ne napravi pizd...ju,jel kaka okolo ili se da naučiti da to obavlja samo u kavezu ?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #37 u: Rujan 02, 2010, 09:19:31 prijepodne »
Kad se sve to uzme u obzir žalosno je što životinja ne uživa u slobodi...imao sa par papiga i ptica u životu i rekao nikad više, njima je definitivno mjesto u slobodi da slobodno lete gdje požele..a pogotovo ovako inteligentne papige..

Moj prijatelju Ace, isto tako ja tebi mogu odgovoriti na slijedeći način:

žalosno je što naše ribe ne uživaju u slobodi, u rijekama, jezerima, morima... svi mi akvaristi sebični smo ljudi jer ribe držimo u neadekvatnim životnim uvjetima, ne hranimo ih prirodnom hranom, lovimo ih, premještamo, podvrgnute su stresu... Ako smo već toliko sebični da smo sebi, a radi vlastitog zadovoljstva kupili ribe i stavili ih da žive u staklenoj kocki tada im barem moramo omogučiti konforan život u zatočeništvu pa ih držati u velikim zabiljenim akvarijima, hraniti zdravom i svježom hranom...

Isto je tako sa mojim papagajem, s obzirom da volim sve životinje, isto kao što sam i svojim ribama omogučio da žive konforno i zdravo tako i papigi omogučavam da živi u velikoj dnevnoj sobi (izvan kaveza), onda kada smo mi doma, dobija najbolju hranu a što je također bitno, dobija i puno ljubavi i pažnje.

A čemu ovo rezanje krila, brutala..tak sam ja izvukao jednu od mojih papiga jer joj je vlasnik htio podrezati krila..pa kaj bu ona letila po stanu..neee, nek samo sedi na štangici :)

Podrezana su mu samo neka pera iz razloga da se ne ozlijedi dok ne nauči letjeti u zatvorenom prostoru. To sa rezanjem pera isto je kao da psu ili mački sa škarama prorijediš dlaku ili ljudima ošišaš kosu. Rezanje pera pticu ništa ne boli a novo pero izraste za par mjeseci a do tada će papiga naučiti dobro letjeti.

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Novi ljubimac II
« Odgovori #38 u: Rujan 02, 2010, 09:25:23 prijepodne »
Nego kak je sa čiščenjem dok švrlja po stanu kaj ne napravi pizd...ju,jel kaka okolo ili se da naučiti da to obavlja samo u kavezu ?

Žakoa se da vrlo brzo naučiti gdje je mjesto za kakanje. Naš je još dosta mlad ali čim se aklimatizira u novoj životnoj sredini odmah kreće učenje.

Za sada pazimo gdje ga držimo i gdje se igramo sa njim a kada se pokaka odmah obrišemo.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #39 u: Rujan 02, 2010, 11:11:51 prijepodne »
A koja je fora sa crvenim repom? Vidio sam ih i bez, to je razlika između muškog i ženskog ili nekaj drugo?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #40 u: Rujan 02, 2010, 11:25:08 prijepodne »
A koja je fora sa crvenim repom? Vidio sam ih i bez, to je razlika između muškog i ženskog ili nekaj drugo?

To je potpuno druga vrsta, ove sa crvenim repom su veliki žakoi a ovi sa sivim repom su gotovo duplo manje ptice i ne karakteriziraju ih osobine velikog žakoa (inteligencija i dr.)

U Pet centru u Heinzelovoj je mali žako a vidim da ga prodaju za 9000 KN što je nevjerojatno preskupo...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #41 u: Rujan 02, 2010, 12:38:42 poslijepodne »
Evo par fotografija kako se Koko igra sa grančicom drva vrbe (kažu da u njenoj kori ima nekakvih alkoholnih spojeva pa ju ribe vole ljuštiti a pritom i lizati...).

Nakon grickanja kore nekako je opušteniji i mirniji  :drag: :lud: :drag:

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #42 u: Rujan 02, 2010, 13:14:43 poslijepodne »
A zbilja je lijep :up:
Postoji li opasnost da kljucne nekom prst?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #43 u: Rujan 02, 2010, 13:22:07 poslijepodne »
A zbilja je lijep :up:
Postoji li opasnost da kljucne nekom prst?

Naravno, ali oni ne kljucnu nego ugrizu tako da se vide sve zvijezde, kažu da je to jedini nedostatak ovih ptica i stalno se mora biti na oprezu posebno za vrijeme puberteta.

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #44 u: Rujan 02, 2010, 13:54:30 poslijepodne »
predobar je :heart: :heart:. :zagrljaj: :zagrljaj:..daj nam jos slika stavi

i dal oni imaju onak jak stisak ko i are? ja sa cuo da ti ara moze doslovce prst odgrist...a s obzirom s kojom lakočom otvara orahe i bademe nebi se ni cudio....svakako budite na oprezu

Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #45 u: Rujan 02, 2010, 14:47:18 poslijepodne »
ko bi mu zamjerio kad je tako lijep :zagrljaj:
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #46 u: Rujan 10, 2010, 10:48:32 prijepodne »
Evo još nekoliko novih fotki.
« Zadnja izmjena: Rujan 10, 2010, 10:51:44 prijepodne od 985plavi »

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #47 u: Rujan 10, 2010, 11:38:31 prijepodne »
Krasan je. Jel su mu oštra kanđe? Jel izgreba kaj po stolariji :)?

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #48 u: Rujan 10, 2010, 11:50:11 prijepodne »
Kanđe nisu oštre a ne dozvoljavamo mu uništavanje ničega osim papira...  ;)

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: Papagaj Žako, Novi ljubimac II
« Odgovori #49 u: Rujan 10, 2010, 21:19:11 poslijepodne »
Kak je dobar... :)  Za jednog sličnog smo se dečko i ja zagrijali jer je stalno fućkao za nama...namještao glavu i pokazivao kljunom na otvor kaveza...al mislim da bi pesica bila ljubomoooorna. Jako su mi super te velike papige...male tigrice sam imala kao klinka pa su letjele po sobi, kupale se u svojoj kadici ljeti, dragale po trbuščiću ili ležale na krevetu...baš bih i ja papigicu kakvu...
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.