Travanj 19, 2024, 05:33:37 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: formiranje akvarijuma  (Posjeta: 7617 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« u: Siječanj 03, 2008, 13:08:00 poslijepodne »
zdravo svima. ja sam kao pocetnik i novi clan na forumu i rado prihvatam sve savete i kritike, kako bi uspeo u svome cilju da imama solidan akvarium ili cak odlican kao sto su vasi, imam akvarium od 140 l. sa kanisterom atman EF3, grejac 300w, vazdusnu pumpu, osvetlenje 2x20w aquarium light i 18w obicna neonka. volim i biljke i ribice ali ne znam koje da stavim da bi se osecali najugodnije u akvarijumu. Molim vas poducite me i ja cu se jednog dana oduziti tako sto cu postaviti slike od akvarijuma za kog ste mi pomogli da ga uredim. HAVALA VAM PUNO. ucinite me srecnim.

volite se, ljudi

Offline Kassad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
formiranje akvarijuma
« Odgovori #1 u: Siječanj 07, 2008, 18:24:00 poslijepodne »
ajde ti lijepo malo prolistaj sto te konkretno zanima po forumu pa nam postavi konktretna pitanja, ovak ne znamo kako bi ti pomogli...

ovo sto si opisao (58w/140L) ti je preslabo za neki zahtjevniji biljni setup, tako da prolistaj po ciklidima malo, pa ti se mozda tamo nesto svidi...

Imas dovoljno jak filter i dovoljno litraze da neki ciklidarij slozis


Offline E&D

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3391
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Čakovec
  • Davor Žerjav
    • http://www.fotodavor.com
formiranje akvarijuma
« Odgovori #2 u: Siječanj 08, 2008, 22:10:00 poslijepodne »


stavi fotku akvarija- ovako je teško pomoći.


Na početnoj stranici pod slatkovodna akvaristika / uređenje imaš članke koji bi ti mogli pomoći kod uređivanja akvarija


pozz

Offline Jerko & Hana

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
    • http://www.dsg.hr
formiranje akvarijuma
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2008, 07:22:00 prijepodne »
,ništa za dodat sve je rećeno.
 

Offline igica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 224
formiranje akvarijuma
« Odgovori #4 u: Siječanj 10, 2008, 12:56:00 poslijepodne »


Svjetla je dovoljni za neke nezahtjevne biljke kao ehinodorus tennelus (niska travica za prednji plan), te valisnerije (visoka trava za straznji plan). Obavezno mangrov panj.Ubaci dva skalara, desetak raznih tetri (pogledaj na internetu), te za podlogu plekostumusa ili ancistrusa (cistaci).


To bi bio jednostavni amazonski setap, za poöetak najbolje rjesenje.
ora et labora

Offline Kassad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
formiranje akvarijuma
« Odgovori #5 u: Siječanj 10, 2008, 13:49:00 poslijepodne »

Citat: igica

...te za podlogu plekostumusa ili ancistrusa (cistaci).


To bi bio jednostavni amazonski setap, za poöetak najbolje rjesenje.

...ni u ludilu ne kupuj pleha jer narastu preko 30cm, seru ko svinje, i kopaju gore nego purani u pjesku!!!!!!

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #6 u: Siječanj 11, 2008, 09:21:00 prijepodne »
Izvinite sto se nisam dugo ukljucio imao sam neki problem sa kompjuterom, nesto sam u megu vremenu sredio i slozio, poslacu slike pa cemo onda konkretnije o tome sto valja a sto ne. hvala na savete svima, zaista
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #7 u: Siječanj 12, 2008, 14:13:00 poslijepodne »


dali mora u akvarijumu biti i vazdusna pumpa ako imam biljaka, prili~no a u njemu zive 30 ribica malih.
volite se, ljudi

Offline pega777

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 910
    • http://www.google.com
formiranje akvarijuma
« Odgovori #8 u: Siječanj 12, 2008, 18:59:00 poslijepodne »
pumpa ne treba bit samo bi bilo dobro uključit je tu i tamo ali nije obaveznoajde daj slike!
pegaC
Prelog

Offline Kassad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
formiranje akvarijuma
« Odgovori #9 u: Siječanj 13, 2008, 02:05:00 prijepodne »

ako oces izbjeci zracnu pumpu i buku koju ona radi, ako imas vanjski filter napravi onda da ti dovod vode bude podjeljen na dva dijela: jedan spreja po vertikali, a drugi je popreko akvarija na povrsini na cca 2-3cm od povrsine vode. Na taj nacin ti dolazi do otapanja kisika, bez sustanja mjehurica i zujanja zracne pumpe...

Edited by: Kassad

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #10 u: Siječanj 14, 2008, 07:49:00 prijepodne »


kod mene je sve tako zbutano da za to nemam mesta a i kad sam kupio filter nije imalo dovoljno malih produzetaka da se takvo nesto izvede. ako postoji neka home made varijanta za to recite mi. u radnji decko mi je rekao da tu ima prilican pritisak vode pa da ne smem stavjati nesto sto nije originalno doslo s filterom. a slike cu uskoro obecavam, kasnim zato sto su mi programi sa kompj. izbrisani pa ne mogu da ih snimim, trava je vec pocela da raste i pusta novih ubacio sam ribice barbuse , serpe, neonke, ramirezi, 2 botie, 2 bikolora, 4 pleha,4 koridorasa i imao sam dva t.zv. azijatikusa(prvi put sam video tu ribu)ali mi je jedna umrla pa ako je dobra (recite mi) hteo bi da nabavim jos jednu. hvala vam i cuemo se
volite se, ljudi

Offline Logo30

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
formiranje akvarijuma
« Odgovori #11 u: Siječanj 14, 2008, 12:20:00 poslijepodne »


Kasad, ovo je odlicno rijesenje!!!!


Da li si kupovao te cijevi ili je to kucni rad?
Zagreb/Ravnice

Offline Kassad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
formiranje akvarijuma
« Odgovori #12 u: Siječanj 14, 2008, 13:32:00 poslijepodne »
...cijevi su kupljene u pet shopu, koljena u gramatu.

busenje je napravljeno sa svrdlom od 4,5mm tako da nije veliki pritisak na mlaznicama, nego voda lijepo i besumno pada natrag u akvac...


@prco_mk : 4 plecha ?!?!?!?!?!?! isuse boze!!!!!! ja bi ubio prodavaca!!!!! plecho ti naraste preko 35cm u duzinu, a ti ih imas 4!!!! rjesavaj se toga dok su jos mali!!!!

Offline Kassad

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 297
formiranje akvarijuma
« Odgovori #13 u: Siječanj 14, 2008, 13:41:00 poslijepodne »

Citat: prco mk

u radnji decko mi je rekao da tu ima prilican pritisak vode pa da ne smem stavjati nesto sto nije originalno doslo s filterom.

...tip sere!

Jel si probao pustiti filter da pumpa i zatvoriti izlaz. pritisak ti je mozda nekih 0,5 bara.

Nema gotovih rjesenja, potrazi malo u prodavaonicama gdje imaju plasticne cijevi i kutove od 13,5mm. Prozirne cijevi mozes u svakom pet shopu kupit. Razdjelink u svakom ducanu koji ima pribor za vrt...

Nemoj biti gotovan!

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #14 u: Siječanj 14, 2008, 13:59:00 poslijepodne »
plehovi su mali svega 3cm ( koliko brzo rastu), kassad nisam gotovan ali stvarno nemam mnogo vremena pored posla i zato su mi laksa gotova resenja, ali sta cu moracu malo da se pomucim.
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #15 u: Siječanj 14, 2008, 14:43:00 poslijepodne »


pa kako da pratim sliku, kaze mi da su prevelike a slikane su sa mobitela, pomozite
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #16 u: Siječanj 18, 2008, 08:49:00 prijepodne »
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #17 u: Siječanj 18, 2008, 08:50:00 prijepodne »
samo sam bio nestprljiv popodne slikam aq. i prakam slike sutra
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #18 u: Siječanj 18, 2008, 19:11:00 poslijepodne »
epa prijatelji napokon evo ga, nije sjajan ali je moj, i ponosim se njime ja sam ga sam uredio pocetnicki ali nadam se solidno, bojim se da nije previse svetla, trava ispod grejaca(neznam kako se zove) ali raste visoko pa ce pokriti opremu(nadam se ). pisite mi vasa mislenja i sta da smenim ako nije u redu, cuemo se
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #19 u: Siječanj 18, 2008, 19:35:00 poslijepodne »


barbuse sam izbacio jer su postali nevaljali, pa sam dodao dve coolise i jedno 12 neonki. ostale su serpe 6 i ramirezi 6, 2botie klovan, 2 bikolorai jedan drug mi uvalio 2 black moli(nisammogao da ga odbijem), 4 koridorasa i naravno 4 malih plecha(jedan je na usisnom crevu filtera). jer treba da zakiselim vodu i koje parametre su dobre za ove ribe i biljke . tem. je sada 27 stepeni a ph 7-7,5. drugo nisam merio. tolko se stiglo za ovo kratko vreme.
volite se, ljudi

Offline DANNY

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 285
formiranje akvarijuma
« Odgovori #20 u: Siječanj 19, 2008, 17:57:00 poslijepodne »


Lijepo je,samo stavi još jednu visoku biljku ispred grijača da ga pokrije.


Plehići ti jaaako brzo rastu,meni je prodavačica uvalila (srećom)jednoga iako sam rekla da imam akv od 80l,a uz to mi je prodala još 3 maaala čistača koji su sad (nakon 4 mjeseca) veeeeliki, plehić je za 4 mjeseca narastao sa 5cm, na više od 15cm!Zato ako možeš udomi ih negdje jer si nadrapao.Ja svoga ne smijem dati nikome jer mi kćeri ne daju,kažu da im je najdraža riba u akvaču.
DANNY

Offline Mladen

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Dob: 54
formiranje akvarijuma
« Odgovori #21 u: Siječanj 19, 2008, 23:37:00 poslijepodne »
Ova ogromna valisnerija nije prikladna za 140 l. Progooglaj Vallisneria gigantea, pa ćeš vidjeti
TuroPolje - nekad More

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #22 u: Siječanj 21, 2008, 08:39:00 prijepodne »
pana pocetku sam i nemam mnogo izbora, jos se nisam povezao sa ostalim kolegama ali polako pocinjem, nabavio sam cabombu pa cu pokusati da je postepeno zamenim mada mi se i ova valisneria svigja ali je stvarno prevelika, kad sam je uzeo bila je preko 1m visine. pozz
volite se, ljudi

Offline prco mk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
formiranje akvarijuma
« Odgovori #23 u: Siječanj 23, 2008, 14:12:00 poslijepodne »
a dali bi mogao ja da stavim neki CO2 uredjaj , s obzirom da imam i 30tak ribica, hteo bi da stavim neku ljepsu biljku ali se bojim jer su sve lepe i prili~no zahtevne i kako bih mogao za pocetaksam da uradim CO2.od gnojiva koristim samo rastol - arami.
volite se, ljudi