Travanj 28, 2024, 13:29:21 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: zmija cijeli dan u vodi??  (Posjeta: 3868 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #25 u: Kolovoz 30, 2011, 14:17:31 poslijepodne »
Aha, ajd evo onda samo jedan off topic, ja imam Morelia s. variegata, špricam joj svaki dan a vlaga mi opet nekako po higrometrima pada na minimalno 35%, puna posuda vode i sve okolni treset oko posude vlazan...kako jos podici vlagu, moze mi netko i na pp odgovorit da ne opterecujem temu

opet ulauzim u off..pardon.. al da ti odgovorim tu kad već spominješ to...ti joj nepotrebno dižeš toliku vlagu..pogledaj malo koje ti uvjete zahtjeva M.s.variegata...

Offline markomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Dubrovnik
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #26 u: Kolovoz 30, 2011, 15:52:58 poslijepodne »
Aha, ajd evo onda samo jedan off topic, ja imam Morelia s. variegata, špricam joj svaki dan a vlaga mi opet nekako po higrometrima pada na minimalno 35%, puna posuda vode i sve okolni treset oko posude vlazan...kako jos podici vlagu, moze mi netko i na pp odgovorit da ne opterecujem temu

opet ulauzim u off..pardon.. al da ti odgovorim tu kad već spominješ to...ti joj nepotrebno dižeš toliku vlagu..pogledaj malo koje ti uvjete zahtjeva M.s.variegata...
u temi koju sam posebno za svoju zmiju otvorio, navedeni su parametri i Matija mi je potvrdio da su ok (vlaga 60%) ali mi je sad to sa higrometrima uvelo strku :)
ja cu joj špricati jednom dnevno kako sam i do sada radio jer koliko vidim sve je ok. ako bude ikakvi dalje rasprava oko ovoga evo link za vec otvorenu odgovarajucu temu pa mozemo tamo nastaviti
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=61287.45

A što se Boe tiče, ako nisi našla znakova za grinje onda nemam ideja  -?, temperatura i presvlačenje ostaju opcija...iz vode je izasla...sve je u redu, vidi kako ce se dalje ponasati
« Zadnja izmjena: Kolovoz 30, 2011, 16:06:47 poslijepodne od markomed »

Offline Piranhaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Treviso
  • Glupost je neuništiva...!
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #27 u: Kolovoz 30, 2011, 16:57:01 poslijepodne »

ako bude ikakvi dalje rasprava oko ovoga evo link za vec otvorenu odgovarajucu temu pa mozemo tamo nastaviti
https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=61287.45
[/quote]

ajd fala bogu jer ja  nemam problema sa vlazenjem.... =)
Tih dana bila si najlepsa na svjetu... I sada si...samo nema ko da primeti...

Offline The Kid

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 325
  • Dob: 47
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #28 u: Kolovoz 30, 2011, 19:07:59 poslijepodne »
Ja se moram nadovezati na hidrometre, i sloziti se sa vecinom i popljuvati ove exoterra hm-e , kada sam slozio nove terarije ubacio sam dva komada sa sondom u terarij da vidim kao kolika je vlaga , jedan je pokazivao 23% u jednom kutu a drugi u drugom 99% nakon prskanja terarija, sto mi je naravno bilo malo cudno, i naravno da sam mislio da je nemoguce da je tolika razlika u metar zatvorenog prostora, na sto sam ih stavio jedan do drugog i pokazivali su nakon 3 sata 52% jedan drugi 84% i skuzio da je to shit ... sorry na offtopicu

Dali si uspjela skuziti sto je sa zmijom ?
Why So Serious ?

Offline Piranhaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Treviso
  • Glupost je neuništiva...!
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #29 u: Kolovoz 30, 2011, 19:48:26 poslijepodne »
=))))

i dalje nista, prva 2 dana nije izlazila iz vode.... danas je jako aktivna sto je inace cudno jer nakon obroka spava tj miruje jedno 15-ak dana, onda ogladni pa je non stop u pokretu i samo nesto vreba.... osim sto je dosta aktivna (a jela je pre 6dana,) jedino sta se non stop vraca u vodu.... i dalje u vodi ne primjecujem nista, a u rukama je jako mirna....  jedino evo sto sam se dosijetila je da je prije mjesec dana obavila veliiiikuuu nuzdu i to sam ostala iznenadjena koliko je materijala izbacila iz sebe... mislila sam da me drkaju i da su unutra ubacili drek od psa.... od tada je pojela 2puta 2 zamorca i pokakala se 2 puta i to neku mizeriju velicine nokta...  koliki bude drek od zmije uopce zmije? dali ju mozda muci probava?
Tih dana bila si najlepsa na svjetu... I sada si...samo nema ko da primeti...

Offline skabum

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #30 u: Rujan 01, 2011, 07:15:18 prijepodne »
Ja ne bi brinuo još koji dan ni malo.Mislim da si odgovor dala sama.S obzirom da očigledno jede dosta obilan obrok u vodi je radi  "lakše"probave.

Offline Piranhaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Treviso
  • Glupost je neuništiva...!
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #31 u: Rujan 01, 2011, 12:28:00 poslijepodne »
Ja ne bi brinuo još koji dan ni malo.Mislim da si odgovor dala sama.S obzirom da očigledno jede dosta obilan obrok u vodi je radi  "lakše"probave.

ma evo sada je sve ok.... hhh... sada je pak cijeli dan na drvetom pod lampom... =)=)
Tih dana bila si najlepsa na svjetu... I sada si...samo nema ko da primeti...

Offline skabum

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #32 u: Rujan 01, 2011, 19:25:42 poslijepodne »
Probavlja očigledno tog opakog hrčka. Prvo u vodi,  sad pod lampom jer joj za bolju i bržu razgradnju hrčka paše toplina.Ma uživa ona!

Offline Crna Maca

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 182
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb, Špansko
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #33 u: Rujan 05, 2011, 16:06:23 poslijepodne »
Moj je provodio nekoliko dana u bazenu .. malo bi iziso pa bi se vratio ... ali bilo je vrijeme presvlacenja pa mi je sve bilo jasno ... sad je opet sve po starom .....  :zagrljaj:
Samo dobar čovjek može biti sretan.

Offline Piranhaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 219
  • Spol: Ženski   Dob: 34
  • Lokacija: Treviso
  • Glupost je neuništiva...!
Odg: zmija cijeli dan u vodi??
« Odgovori #34 u: Rujan 07, 2011, 01:04:50 prijepodne »
 ;)) ma evo sve super... Ona je ok i vise se ne brinem... Očito joj pase...  ;))  neka uživa kad ja me mogu ;))))
Tih dana bila si najlepsa na svjetu... I sada si...samo nema ko da primeti...