Travanj 28, 2024, 10:23:35 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?  (Posjeta: 1627 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« u: Siječanj 03, 2011, 18:18:32 poslijepodne »
Zanima me dal mozes hendlat zmiju ako si prije toga imao na sebi macku, psa, zeca ili sta ti ja znam..? da nebi zmija osjetila mirise i zakljucila - GLE PLIJEN, NJAMI! pa da ne ugrize.. ? Volio bi nabavit zumiju, fetiš mi je zeleni piton, i brine me sto imam dogo argentino, maltezericu i macku.. a nezelim da mi zmija bude non stop u terariju, volio bi je "prošetat" tu i tamo po kuci, i po sebi...

HVALA!
ma samo opušteno ;)

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #1 u: Siječanj 03, 2011, 21:41:16 poslijepodne »
Ne preporucuje se hendlanje zmije ako si pre toga dirao ostale ljubimce.........a ako su medju tim ljubimcima glodari onda NIKAKO! I imaj u vidu da arborealne zmije ne svaki put, ali u principu su vise skloni defanzivnom napadu nego terestralne!

Offline njub

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #2 u: Siječanj 04, 2011, 02:50:18 prijepodne »
ako od malena nauči da taj miris nije pljen, isto kao što navikne na tvoj miris, mislim da ne bi trebalo biti problema, ali nikad ne znaš...

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #3 u: Siječanj 04, 2011, 12:28:06 poslijepodne »
znaci u kratko - to je sve jedan veliki rizik! :punch:
ma samo opušteno ;)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #4 u: Siječanj 04, 2011, 12:40:39 poslijepodne »
A kakav rizik  :question:

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #5 u: Siječanj 04, 2011, 14:00:12 poslijepodne »
Pa nebi ti trebao biti problem oprati ruke prije nego ih gurneš u terarij...  -?

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #6 u: Siječanj 04, 2011, 15:39:51 poslijepodne »
Jedini rizik je kad zmiju uzme onaj šta niti sam ne zna šta bi sa njom.
Ako imaš psa i mačku u kući, pogotovo ako  se kreću u prostoriji gdje misliš držat zmiju dođe ti na isto..Zmija će ih osjetit dirao ti njih ili ne.
Možda bi imao sa tim problema da nabaviš nekog divljaka, ali sa CB primjercima sumnjam.
Kao što Igor kaže, ne reagiraju sve zmije jednako kada je u pitanju susret sa čovjekom..Neke će ugrist, neke pobjeć itd...
Isto tako ne znam jesi li čitao kako se ne preporuča svaka zmija početniku koji se želi okušati u teraristici, a u tom rangu su i Zeleni pitoni.

Moja preporuka je kreni sa Kraljevskim pitonom.




Offline Crochondro

  • ex Crotalus
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 449
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #7 u: Siječanj 04, 2011, 15:48:25 poslijepodne »
Moja preporuka je da si nabavis zlatnu ribicu  :D

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #8 u: Siječanj 04, 2011, 16:41:55 poslijepodne »
Moja preporuka je da si nabavis zlatnu ribicu  :D


Jesi pametan ej..napisi koju knjigu da prosvetlis naciju. sta provociras bez razloga..? Ti nikad nisi bio pocetnik u nicemu? Nikad nisi imao pitanja o necemu o cemu neznas.. sere  :-X mi se od takvih tipova koji samo provociraju i koji su najpametniji. ma  :hang:
ma samo opušteno ;)

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #9 u: Siječanj 04, 2011, 17:03:54 poslijepodne »
Jedini rizik je kad zmiju uzme onaj šta niti sam ne zna šta bi sa njom.
Ako imaš psa i mačku u kući, pogotovo ako  se kreću u prostoriji gdje misliš držat zmiju dođe ti na isto..Zmija će ih osjetit dirao ti njih ili ne.
Možda bi imao sa tim problema da nabaviš nekog divljaka, ali sa CB primjercima sumnjam.
Kao što Igor kaže, ne reagiraju sve zmije jednako kada je u pitanju susret sa čovjekom..Neke će ugrist, neke pobjeć itd...
Isto tako ne znam jesi li čitao kako se ne preporuča svaka zmija početniku koji se želi okušati u teraristici, a u tom rangu su i Zeleni pitoni.

Moja preporuka je kreni sa Kraljevskim pitonom.






Hvala na informacijama.. imam obecanog zelenog pitona, međutim nije mi sila da ga moram imat ovo proljece.. probat cu si nabavit bebača K.pitona, pa cu pomalo radit s njim, UČITI. ima jedan covjek u Puli masu zmija, ima 3boe, nekoliko K.pitona, mislim burmanskog pitona (ako nisam nesto krivo napisao) , uglavnom ima ih brdo, i sve su slobodne, rijetko su u terarijima.. a kad sam dosao kod njega, iznio mi je Bou vani, i cura je je hendlala bez beda, a ja koji sam dosao iz setnje i igranja s psima nisam, jer cim mi se covjek priblizio zmija je naglo krenula prema meni, i ovaj odma pita da koju sam zivotinju imao na sebi, i odmakne se. zato sam i postavio ovu temu. Kad si nabavim K.pitona cu bacit neke slikice... uglavnom hvala  :up:
ma samo opušteno ;)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #10 u: Siječanj 04, 2011, 17:05:50 poslijepodne »
Ma vjerujem da se čovjek samo malo šalio... ;)
Preporuka je oprati ruke i maknuti ostale životinje dalje od zmije. Ali opet sve ovisi o zmiji, nisu sve iste. Mnogi su mi rekli da su im se kukuruzne zamjerile, dok moja recimo ima narav gliste. Kažu da su kraljevski pitoni najmirniji a opet znam neke ljude koji imaju problema sa njima...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #11 u: Siječanj 04, 2011, 17:27:25 poslijepodne »
Ma vjerujem da se čovjek samo malo šalio... ;)
Preporuka je oprati ruke i maknuti ostale životinje dalje od zmije. Ali opet sve ovisi o zmiji, nisu sve iste. Mnogi su mi rekli da su im se kukuruzne zamjerile, dok moja recimo ima narav gliste. Kažu da su kraljevski pitoni najmirniji a opet znam neke ljude koji imaju problema sa njima...

Pa normalno brate da cu prat ruke, al mislio sam na robu, a i okruzenje, jer mi psi i macka briju svuda po kuci, osim u spavacim sobama, pa sam kontao u spavacoj napravit terarij, onako poveci, a i u sobi nema mirisa ostalih kucnih ljubimaca, osim sto bi mi bilo po robi, a nebi volio da se 2 puta moram presvlacit radi hendlanja, ali probat cu s K.pitonom..
ma samo opušteno ;)

Offline Crochondro

  • ex Crotalus
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 449
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #12 u: Siječanj 04, 2011, 18:47:48 poslijepodne »
Jadan taj obecani zeleni piton koji dode kod tebe s takvim sklopom u glavi jer sigurno nece doci u obecanu zemlju! Bez uzvrede, bilo bi ti pametnije da slusas ljude koji imaju iskustva i koji uspjesno drze i uzgajaju zmije a ne da se divis lakrdijasima koji drze zmije pustene po stanovima, kucama i slicno jer to NIJE normalno niti se zmije tako drze! ! !
Kad se PROSVIJETLIS sam od sebe onda se mos javit a do tad se poklopi usima i ne bahati se jer sam ti dao dobronamjeran savjet a to je da si nabavis zlatnu ribicu a ne neku zmiju, pogotovo zelenog pitona kojeg zelis navlacit po sebi jer zmije nisu za to i svako handlanje je za njih stresno ma koliko god ti i tebi slicni mislili drugacije!
Ovo drzanje zmija i ostalih terarijskih zivotinja pustenih po kuci necu uopce komentirat vise od ovoga a to je da je to sve jedna strasna lakrdija i svi koji tako drze te zivotinje trebaju potrazit pomoc psihologa da ustvrde o kakvom se psiholoskom problemu radi i po mogucnosti nek odu na lijecenje u dzunglu jer im je ocito tamo i mjesto.
Terarijske zivotinje su zivotinje koje se drze u terarijima i nisu kucni ljubimci poput psa, macke, kunica, bubasvabe, mjau mjaua, drakule i ajkule!

 8)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #13 u: Siječanj 04, 2011, 21:39:55 poslijepodne »
OK, nije se šalio...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Crochondro

  • ex Crotalus
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 449
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #14 u: Siječanj 04, 2011, 21:47:43 poslijepodne »
Ja sam se bio salio ali da ce mi netko tako pisati tu i biti bahat tek tako e pa nece jer nema opravdan razlog za to.
A da pametnjakovica ima ovdje pa svi mi to itekako dobro znamo a pogotovo tipova koji samo s....ru i najpametniji su ALI ja se ne smatram jednim od njih!
Takoder uvijek volim dat sve od sebe da se ne sire krive a sire prave informacije u hobiju kojeg obozavam i zivim takvim zivotom!

 :hi:

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #15 u: Siječanj 05, 2011, 12:09:32 poslijepodne »
Volio bi nabavit zumiju, fetiš mi je zeleni piton..

E, moj mladiću... :dead: :down:

Slušaj ljude koji se bave (i to vrlo uspješno) tim zmijama, i ne budi bahat jer ćeš brzo otprhnuti s foruma. Prije zelenog pitona skupi barem nekoliko godina iskustva s "početničkim" zmijama (P. guttatus, P. regius i sl.). U protivnom, osudio si zmiju na sporu i mučeničku smrt.

Offline badman21

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 59
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: PULA
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #16 u: Siječanj 05, 2011, 12:34:46 poslijepodne »
 :hang:  knjige pocni pisat.  :D
ma samo opušteno ;)

Offline Maxim

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1149
Odg: Zmija i mirisi ostalih ljubimaca za vrijeme hendlanja?
« Odgovori #17 u: Siječanj 05, 2011, 12:36:50 poslijepodne »
:ban:
"Ne lupaj po staklu... i ne packaj prstima... Ej! ...aj, molim te, odi tamo gledati televiziju"