Svibanj 01, 2024, 09:10:15 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Poklopac vibrira- pomoc!  (Posjeta: 5133 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Poklopac vibrira- pomoc!
« u: Siječanj 24, 2012, 20:33:06 poslijepodne »
Zdravo svima! Pozdrav jos jednom.
Spremam morski akvarium 500L kako sto sam pomenuo u mom pretstaljanjem i stavio sam 2 turbulentne pumpe od 10800L/h (Macro Aqua - made in China)
Sad imam problem sa poklopcem akvariuma, strasno vibrira.
Poklopac je od iverice i potire se direktno na akvarium na sva 4 ugla. Jel neko ima/imao slicnih problema i kako to mogu resiti ??
Inace poklopac je tezak 25-30 kg i zasad nemam uslove da go okacim na plafon tako da moram ovo nekako da impovizujem zasad.

Offline shumy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Lokacija: vinkovci
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #1 u: Siječanj 24, 2012, 20:44:17 poslijepodne »
a da ti jedna od pumpi ne proizvodi vibracije pa se staklom prenose do poklopca?

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #2 u: Siječanj 24, 2012, 20:51:12 poslijepodne »
mozda da probas staviti komadice gume izmedju stakla i poklopca da amortizira

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #3 u: Siječanj 24, 2012, 21:07:11 poslijepodne »
a da ti jedna od pumpi ne proizvodi vibracije pa se staklom prenose do poklopca?

Pumpe se skroz nove, danas ih prvi put pustam u upotrebu. Stom podignem poklopac buka prestaje, zato sam ubedjen da ni su pumpe.
Stavio sam gumice/lepenke od vazdusne pumpe, buka se namalila ali jos je bucno ko za u dnevnom boravku.

Offline shumy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Lokacija: vinkovci
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #4 u: Siječanj 24, 2012, 21:20:09 poslijepodne »
a nešta mora proizvesti vibraciju.ako je poklopac mirovao do sada,dok nije bilo pumpi,onda samo do njih može biti.probaj ugasiti jednu,ipak je to 21600l /h protoka.
a i to što je nova ne mora značiti da je ispravna.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #5 u: Siječanj 24, 2012, 21:25:20 poslijepodne »
a nešta mora proizvesti vibraciju.ako je poklopac mirovao do sada,dok nije bilo pumpi,onda samo do njih može biti.probaj ugasiti jednu,ipak je to 21600l /h protoka.
a i to što je nova ne mora značiti da je ispravna.
Nismo se razumeli izgleda. :) nekazam ja da nije do pumpi. Sigurno je do pumpi posto kao slatkovodni nije vibrirao bez ovih pumpi.
Ali kad sad podignem poklopac odnosno kad poklopac nedodiruje akvarium nema nikakve buke. Kad spustim poklopac na staklo onda pocinje buka.
Znaci trebam nekako amortizovati poklopac od stakla.

Offline shumy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Lokacija: vinkovci
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #6 u: Siječanj 24, 2012, 21:35:37 poslijepodne »
ma jesmo.a jel ti potrebna tolika cirkulacija u 500 l mora? to mi djeluje jako puno.a jedino debljom gumom da odigneš poklopac od aq ili nekom tvrđom spužvom.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #7 u: Siječanj 24, 2012, 21:48:53 poslijepodne »
Pa tolku su mi preporucili, probacu sutra sa malo vise gume, eventualno da napunim kjoskove sa debelim slojem silikona pa da vidim kako ce da se ponasa.
Krajnje resenje moracu da vratim ove pumpe i uzmem 3 sa manjim protokom  -?

Offline shumy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Lokacija: vinkovci
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #8 u: Siječanj 24, 2012, 22:03:20 poslijepodne »
imaš ovdje dio sa morskom akvaristikom pa se raspitaj za protok i pumpe pa češ znati šta dalje.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #9 u: Siječanj 24, 2012, 22:26:21 poslijepodne »
Neznam zasto sam otvorio ovu temu u "slatkovodnu akvaristuku" - molim moderatore da pomere na soodvetno mesto.

Da ne otvaram novu temu moze li mi ko od iskusnijih reefera rec kolku mi protoka treba za akvarium 170x55x52 = 486L
Povratna pumpa je Atman 5000L/h, znaci kolku mi jos treba za turbulenciju u samom tanku??
Dali je ovo 2x10800L/h previse?

Offline zeljkok

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 288
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb-Vrbik
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #10 u: Siječanj 24, 2012, 22:36:54 poslijepodne »
Kupi samoljepljive gume za dihtovanje prozora i vrata, naljepiš ih između poklopca i akvarija i nemaš brige

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #11 u: Siječanj 24, 2012, 22:49:02 poslijepodne »
Evo kako stoi poklopac. Mislim da te trake za prozore nece zavrsiti posao. Ovako je na sva 4 kjoska.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #12 u: Siječanj 24, 2012, 23:02:38 poslijepodne »
Neznam zasto sam otvorio ovu temu u "slatkovodnu akvaristuku" - molim moderatore da pomere na soodvetno mesto.

Da ne otvaram novu temu moze li mi ko od iskusnijih reefera rec kolku mi protoka treba za akvarium 170x55x52 = 486L
Povratna pumpa je Atman 5000L/h, znaci kolku mi jos treba za turbulenciju u samom tanku??
Dali je ovo 2x10800L/h previse?

10-20x volumen tanka ti je i vise nego dosta, ako nije vecinom sps onda i puno manje

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #13 u: Siječanj 24, 2012, 23:07:27 poslijepodne »
sta poklopac dodiruje staklo samo preko tih kutni letvica? onda podmetni ispod njih sta god te volja. ja sam za podloske pumpi izljevao silikon u plasticne poklopce i onda to koristio kada se osusi..a trajnije nego guma :)

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #14 u: Siječanj 24, 2012, 23:24:11 poslijepodne »
Ja sam za podloske pumpi izljevao silikon u plasticne poklopce i onda to koristio kada se osusi..a trajnije nego guma :)
To je super idea, sad cu da napunim 4 kom. Ali ipak ako kazete da ja 20x dovoljno protoka ja imam 45+ , ipak cu morati zamjenit ova pumpe za slabije :(

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #15 u: Siječanj 25, 2012, 00:56:44 prijepodne »
Da ne otvaram novu temu moze li mi ko od iskusnijih reefera rec kolku mi protoka treba za akvarium 170x55x52 = 486L
Povratna pumpa je Atman 5000L/h, znaci kolku mi jos treba za turbulenciju u samom tanku??
Dali je ovo 2x10800L/h previse?

1x 10080l/h za morski od 500lit je u redu, sve ovisi kako pumpe usmjeris.. ali 2x 10080 malo upitno, mozda zvuci previse, ali ja bi prvo probao sa jednom pa poslije ako zatreba druga, pokusao i s njom, al jedna bi ti mogla biti u redu.. ja sam u svojih 100lit mora imao 3000l/h pumpu i bilo mi je taman (pa racunaj), tako da bi rekao da je jedna oke, ali svako ima svoje misljenje.. vidjet ces poslije dok sve pokrenes, kad dodu koralji i sve ostalo, pa ces tad jedino znati dal je previse ili premalo..   ;)

i javi kad sredis poklopac kak ti je kolega stomed preporucio, pa da vidimo djeluje li..  :up:
« Zadnja izmjena: Siječanj 25, 2012, 01:09:53 prijepodne od alen_zgb »

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #16 u: Siječanj 25, 2012, 12:06:47 poslijepodne »
pa 1x10 000 i je oko 20x volumena..samo to su i tako omjere dane okvirno, puno ovisi i o izvoru protoka i njegovoj putanji, polozaju, preprekama, kamenju, u tanku, vrsti koralja, itd. neki ti vole jak i manje/vise direktan udar vodene struje dok drugi mogu uginuti zbog toga. protok bi trebao rihatati po vrstama koje imas ili zelis drzati a ne po ovim okvirnim mjerama koje zapravo s znanstvenog stajalista i nista neznace
-ako vec imas dvije, pretopstavljam da nisu za kontroler? mozes ih staviti i na timere onda(samo to skracuje zivot propelera i motora) pa da naizmjenicno rade, svaka s jedne strane akvarija, to je nekako i prirodnije

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #17 u: Siječanj 25, 2012, 14:26:38 poslijepodne »
Protoka je bolje sto vise, samo je stvar toga da se pravilno usmjeri - da ne tuce direkt u koralje, a kako svi znamo da kinezi deklariraju pumpe vise nego velikodusno, slobodno ostavi obje pumpe  :up:

kod mene je na 180x60x60 u startu bilo 2x resun 15000 l/h plus povrat od netto 6000 lit i nije previse... problem je jedino sve usmjerit da ne nadrapaju pojedini koralji ako su na direktnom putu mlaza...

probaj rukom pritisnuti poklopac prema ili od stakla na raznim mjestima pa vidi da li negdje ima doticaj sa staklom ili rezonira zbog svoje duljine - ako nadjes mjesto gdje ga mozes pritisnut ili odmaknit od stakla a da buka prestane, tu ubaci komadic gume da ubijes vibraciju... eksperimentiraj  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline reebeech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 210
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #18 u: Siječanj 25, 2012, 14:59:09 poslijepodne »
ne znam koliko su vibracije inace prisutne u morskoj, ali ako toliko vibrira da stvara buku, ja bi se zapitao sto ce bit dugorocno sa staklom...jako male unutrasnje vibracije ruse mostove...

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #19 u: Siječanj 25, 2012, 18:05:21 poslijepodne »
Yup, al moraju pogodit rezonantnu frekvenciju za cijeli most "zavibrira". ...  ovdje rezonira samo poklopac, a kako je gradjen kao kutija - eto je tambura, samo fali zica  :D

vibracija u morskoj ima puno jer je puno pumpi, a kako su sve mahom "kvalitetne", tako se i cuju/zuje/vibriraju... iako ne valja o kvaliteti puno pricat, i neke od najskupljih se cuju ko da si u cekaonici kod zubara  :dead:

O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #20 u: Siječanj 25, 2012, 18:18:38 poslijepodne »
sve vibracije stete staklu, udari iz wavemakera posebno ali konstantne vibracije i voda pomazu da staklo postaje 'krhkije' s godinama, neznam koliko je to stvarna opasnost ali neki preoprucuju da se akvarij iz tih razloga nema duze od 15-20god max. u to vrijeme i silikon oslabi pa bi mi bilo razumnjivo sve promjeniti, i tako je lakse od preljepljivanja.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #21 u: Siječanj 25, 2012, 19:18:22 poslijepodne »
Danas sum otisao da zamenim pumpe za neke slabije ali manja od 10800L je samo 5200L , znaci upola manje a to mi se nekako nesvigja. Nemaju nista izmegju. Tako da sam resio da zadrzim ove 2x10800L/h. Cekam da se silikon osusi pa da probam ono sta ste predlozili  :up:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #22 u: Siječanj 25, 2012, 20:44:11 poslijepodne »
Ljube, slabije pumpe ti na tu duzinu akvarija ne bi dobro radile, odn. cirkulacija bi bila pre pre slaba... tebi i treba jaka pumpa koja ce "dobaciti" do kraja tanka ...

kako ce bit slozeno, pumpe sa svake strane po jedna, obje sa jedne strane, preljev na sredini ili na kraju tanka? Nabaci koji podatak  ;)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #23 u: Siječanj 25, 2012, 21:19:53 poslijepodne »
Prema teoriji vibracija, ako bi s unutarnje strane poklopca namontirao odgovarajuću oprugu i na nju uteg određene mase, došlo bi do dinamičkog prigušenja koje bi značajno smanjilo vibracije. Pritom bi vibrirala masa na opruzi, a poklopac u idealnom slučaju ne bi vibrirao uopće :D
Eto znanstvenog rješenja. Treba samo izračunati kakvu oprugu i kakvu masu :D
Jao profesore gdje ste da me sad vidite :D

A sad za ozbiljno... Moja preporuka je da probaš staviti onu spužvastu traku koja je s jedne strane ljepljiva, kao što je to predložio i kolega zeljkok. Čak i više od jednog sloja. Mislim da će to riješiti problem.
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #24 u: Siječanj 25, 2012, 22:16:08 poslijepodne »
Prijatelji hvala na pomoganju ali NISTA! Nervoze ne prestaju!
Stavio sam silikonske podmetace koje sam sinoc napravio i poklopac se smirio skroz.
Sad vibrira sam akvarium, postolje i vrata postolja, neznam ni ja sta da radim. Kad odlepim pumpu od stakla i drzim rukom sve je bezsumno, ali kad zalepim pumpu na staklo pocinju vibracije i bucava.
Mislim da je problem u samoj lepenci za staklo.
Ovo je model pumpe koje imam. F6 - 10800 H/L  http://www.aqua-macro.com/product.htm
Link ne ide direktno na pumpu, treba "controler" pa "wave maker"  model F6

Offline dzecevic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Osijek
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #25 u: Siječanj 25, 2012, 22:44:16 poslijepodne »
Probaj pumpu po pumpu. Mozda neka trese vise...

A moguce da je tako da ti modeli pumpi vibriraju jako. I da ces morati promjeniti pumpu.

Offline Klanjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 544
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb,Črnomerec
  • Bolje vrabac u ruci nego riba iza ormara.
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #26 u: Siječanj 25, 2012, 23:35:51 poslijepodne »
dali imaš metalno postolje ili drveno i jesi stavio stiropor ispod akvarija?
Mudrost se krije u riječima velikog Aristotela:
"Sinko, ako tebi treba filozofija da piješ vino, mislim da imaš ozbiljnih problema."

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #27 u: Siječanj 25, 2012, 23:46:43 poslijepodne »
dali imaš metalno postolje ili drveno i jesi stavio stiropor ispod akvarija?
Postolje je metalne konstrukcije opsiveno ivericom, a ispod akvariuma ima 2 cm stiropora.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #28 u: Siječanj 26, 2012, 08:36:45 prijepodne »
Probaj pumpu po pumpu. Mozda neka trese vise...

A moguce da je tako da ti modeli pumpi vibriraju jako. I da ces morati promjeniti pumpu.

napravi upravo ovo jer ako jedna trese jako, vrlo moguce da je s greskom i nece dugo trajati (osovina ce puknuti ako je keramicka, lezajevi iste ce se prosiriti, rupa na impeleru kroz koju ide osovina ce postati ovalna - ako vec nije)... provjeri i ako ima razlike u pumpama, zamijeni ovu koja jace trese...

 :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #29 u: Siječanj 26, 2012, 10:23:06 prijepodne »
Probaj pumpu po pumpu. Mozda neka trese vise...

A moguce da je tako da ti modeli pumpi vibriraju jako. I da ces morati promjeniti pumpu.

napravi upravo ovo jer ako jedna trese jako, vrlo moguce da je s greskom i nece dugo trajati (osovina ce puknuti ako je keramicka, lezajevi iste ce se prosiriti, rupa na impeleru kroz koju ide osovina ce postati ovalna - ako vec nije)... provjeri i ako ima razlike u pumpama, zamijeni ovu koja jace trese...

 :up:
Probao sam 4 komada i opet isto. Stavio sam jutros F3 pumpe istog proizvogjaca 5200L/H i akvarium se necuje da radi.
E sad dodatno pitanje :)  Dali 4 kom po 5200L/H je bolje od 2x10800L/h  ??

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #30 u: Siječanj 26, 2012, 11:10:55 prijepodne »
bilo bi bolje zbog rasporeda, ali to ti je tesko reci, ove s manje vata mozda, citaj vjerojatno, gube vise protoka, jos na tu duljinu.. najbolje ti sam probat pa vidjeti kako stvari stoje, ovako bas nema puno smisla raspravljat pogotovo ako nitko drugi nema iskustva s tim pumpama.
-i nemora pumpa, propeler, ista znacajno krace raditi zbog vibracija, neizlaze sve vibracije od krive osi, moze samo biti do dizajna kucista ili nosaca pumpe
btw. koliko ti imas tih kineza doma? :)

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #31 u: Siječanj 26, 2012, 13:42:39 poslijepodne »
btw. koliko ti imas tih kineza doma? :)
:D  Nemam puno, ali prodavac je tvrdio da su pumpe bezsumne i da nema sansi da stvaraju vibracije pa je dosao do mene da se licno uveri.
E kad je video da stvarno akvarium vibrira zamenio mi one 2 x 10800 za 4 x 5200 L/H

Ja godinama cuvam Diskuse i neznam bas kolku treba biti ta turbolencija u morskom akvarijumu. Kad uklucim one po 10800 L meni se cini prejako ali nemam iskustva da to potvrdim. Ove manje su dosta (skroz) tihe i lakse je po meni nastelovat turbolencija kad se izgradi greben. A ovako ne prazan akvarium ne deluju bas kao one 2 x 10800L. Ali posto je akvarium u dnevnoj sobi gde znam popodne i da legnem i odmorim nemogu dozvoliti da ima toliku buku. Tako da moj konacan odgovor ostaje pod B.) 4 x 5200 L/H   :D

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #32 u: Siječanj 26, 2012, 14:17:21 poslijepodne »
ako jos nemas kamenja unutra onda ti je protok dosta veci nego kada se akvarij napuni, voda se poslje nece moci tako slobodno kretati, i po svim kutevima. ali s ove 4 bar mozes napraviti bolji razmjestaj

Offline Ljube

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #33 u: Siječanj 26, 2012, 14:27:19 poslijepodne »
 
ako jos nemas kamenja unutra onda ti je protok dosta veci nego kada se akvarij napuni, voda se poslje nece moci tako slobodno kretati, i po svim kutevima. ali s ove 4 bar mozes napraviti bolji razmjestaj

 :up: tako ce i bit!

Offline hrgamonster

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 483
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Nova Sela
Odg: Poklopac vibrira- pomoc!
« Odgovori #34 u: Veljača 06, 2012, 19:06:28 poslijepodne »
Ja nevidim čemu ovolika rasprava ako je počelo vibrirat otkad si stavio pumpe onda su pumpe sigurno proizvodile vibracije
hrga88