Ožujak 28, 2024, 21:43:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno  (Posjeta: 11338 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #25 u: Srpanj 18, 2007, 21:20:00 poslijepodne »
Hvala vam ali ovaj mycopur mi se čini ništa ne pomaže...Još vuće ispod sebe tu nit koja mi se sad čini kao sitni oku jedva vidljivi izmet?Čudno...Danas je kao zadnji dan terapije a kako vidim to mu i nije pomoglo...Čudno i pliva nekako se vrti itd...Nažalost Duda nema u mom gradu nikakav drugi lijek pa tako ni taj Ectopur nažalost..Stavila sam mu fishtamin i ovaj mycpour a vidim da nema rezultata a danas je kao zadnji dan tretmana jer piše da se samo 3 dana liječi..Znači-ništa.Sutra ću pokušati sa soli...Da bar netko zna što mu je u biti...?
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #26 u: Srpanj 18, 2007, 21:46:00 poslijepodne »
Cuj jaaako tesko je ustanovit dijagnozu. Ti moras dooobro, doooobroproucit ponasanje svoje ribice i to opisati. Ima li kakvih anomalija po tjelu sta se prostim okom moze vidjeti ako treba uzmi i povecalo pa pogledaj i prouci dobro. Jer po ovom koliko ja citam kolegice ispada da tvoja ribica ima vise bolesti. U pocetku je izgledalo po opisu da su samo unutarnji paraziti ( da se radi znaci o unutarnjem oboljenju) onda sam poslje procitala da ima kao neku paucinu po sebi. To nisi bas najbolje opisala jer to moze znacit da ima plijesan kao one vatice po sebi. nisma rekla da ima da nebi doslo do nesporazuma neg da moze biti.Mozda je gljivicno oboljenje masve su to pusta nagađanja. Sad procitah da ti se ribica prevrce sta moze ukazivati na upalu plivajuceg mjehura. E, sad dali tvoja ribica ima vise bolesti? na osnovu ovoga sta kolegice pises ispada da ima. Da se tu nizu bolesti. Ribica je bolesna naravno to stoji.Pa kako se nije ljecilo na vrijeme iadekvatnim ljekom bolest se naravno ne samo sirila dalje ta ista neg se nizale i ostale bolesti. Ako ti je tesko opisati to sve ili nisi u neke stvari sigurna najbolje slikicu staviti. Ovako je to sve samo pusta nagađanja i svaki put nesto novo. Cuj tako je tesko gotovo nemoguce znat sta je tvojoj ribici. Stvarno mi je jako uistinu jako zao da ugine jadno malo stvorenje. Moras dobro proucit ponasanje svojih ribica ubuduce ipovecalo ako treba uruke i fotkaj, sve sta mozes ucini da bi se lakse ustanovila o cem se radi. A neznam i kako bi i pomgla ribici i da se zna sta je kad ljekova nema uopce u tom mjestu di ti zivis. Kolegice moras se opskrbit ljekarijom bar ljek dva sireg spektra da ti se nađe u kuci za nedaj boze.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #27 u: Srpanj 19, 2007, 09:12:00 prijepodne »


Citat: duda
Cuj jaaako tesko je ustanovit dijagnozu. Ti moras dooobro, doooobroproucit ponasanje svoje ribice i to opisati. Ima li kakvih anomalija po tjelu sta se prostim okom moze vidjeti ako treba uzmi i povecalo pa pogledaj i prouci dobro. Jer po ovom koliko ja citam kolegice ispada da tvoja ribica ima vise bolesti. U pocetku je izgledalo po opisu da su samo unutarnji paraziti ( da se radi znaci o unutarnjem oboljenju) onda sam poslje procitala da ima kao neku paucinu po sebi. To nisi bas najbolje opisala jer to moze znacit da ima plijesan kao one vatice po sebi. nisma rekla da ima da nebi doslo do nesporazuma neg da moze biti.Mozda je gljivicno oboljenje masve su to pusta nagađanja. Sad procitah da ti se ribica prevrce sta moze ukazivati na upalu plivajuceg mjehura. E, sad dali tvoja ribica ima vise bolesti? na osnovu ovoga sta kolegice pises ispada da ima. Da se tu nizu bolesti. Ribica je bolesna naravno to stoji.Pa kako se nije ljecilo na vrijeme iadekvatnim ljekom bolest se naravno ne samo sirila dalje ta ista neg se nizale i ostale bolesti. Ako ti je tesko opisati to sve ili nisi u neke stvari sigurna najbolje slikicu staviti. Ovako je to sve samo pusta nagađanja i svaki put nesto novo. Cuj tako je tesko gotovo nemoguce znat sta je tvojoj ribici. Stvarno mi je jako uistinu jako zao da ugine jadno malo stvorenje. Moras dobro proucit ponasanje svojih ribica ubuduce ipovecalo ako treba uruke i fotkaj, sve sta mozes ucini da bi se lakse ustanovila o cem se radi. A neznam i kako bi i pomgla ribici i da se zna sta je kad ljekova nema uopce u tom mjestu di ti zivis. Kolegice moras se opskrbit ljekarijom bar ljek dva sireg spektra da ti se nađe u kuci za nedaj boze.



potpisujem svaku!


strašno mi je žao što je maleni tako bolestan...kreni sa soli, trebala si zajedno s mykopurom...i probaj u normalnoj apoteki za ljude nabavit medazol....ili, odi kod vašeg veterinara, valda imate, i moli ga neki lijek za parazite - dat će ti sigurno koju tableticu...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #28 u: Srpanj 19, 2007, 17:36:00 poslijepodne »
Nažalost-obavještam vas da mi je uginula i zadnja zlatna beba..Hvala vam na nesebičnoj pomoći...Duda dodala sam soli jutros zajedno sa Mycopurom i našla sam je popodne savijenu ,u čudnom položaju uginulu-jadnica.Nažalost sav naš trud nije joj pomogao..Imala je samo tu nit ispod sebe-da kao neko gljivično oboljenje,plivala je ovih dana u krug,kao bez orijentacije,jutros se držala površine i eto nažalost uginula na način kao i ostale bebaćice.Znam da ubuduće neću očekivati pomladak...Odrasle zlatice su Bogu hvala zdrave.Hvala vam na pomoći i savjetima nažalost ni sol ni mycopur nije bio dovoljan...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #29 u: Srpanj 19, 2007, 21:48:00 poslijepodne »


.... e, jaaaaako mi je žao!


samo, ubuduće, ne desilo se, ako bude bolesti, javi odmah, a ja ti pošaljem lijekove (imam ja toga...) ---- ok?!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #30 u: Srpanj 21, 2007, 22:21:00 poslijepodne »
Ma ti si zbilja moje srce...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #31 u: Srpanj 21, 2007, 22:36:00 poslijepodne »


Opaaaaaa! bogme je ovaj forum postao vatren!( morala sam to rec)
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #32 u: Srpanj 22, 2007, 13:51:00 poslijepodne »
Ha ha,Duda legendo.
 

Offline Dunjy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #33 u: Srpanj 30, 2007, 22:54:00 poslijepodne »
Ja čitala ovaj post u iščekivanju i nakraju biala tužna kad vidjeh da su svi zlatni malci uginuli! :( Ja imam isto zlatne i bilo je puštanja ikre ali nije bilo kikića, sva su jajašca smazala prije... nisam znala da je toliko teško uzgojiti male zlatne?
pun0glavac

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #34 u: Srpanj 31, 2007, 10:32:00 prijepodne »


Nije tako teško, ali se mora paziti na njih. Moja je bebica (imaš temu o njoj) u stvari nastala potpuno slučajno, i evo je, malena ljepotica sad pliva s mamom i tatom u velikom akvariju....


Sad imamo opet jajašca, ali smo ih uhvatili baš kad je mama Andariel nesla, pa smo sve biljke na koje je snesla jajašca prenijeli u drugi akvarij, i čekamo...

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #35 u: Srpanj 31, 2007, 19:10:00 poslijepodne »
Da,nažalost čini se da ih je jako teško uzgojiti...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #36 u: Srpanj 31, 2007, 20:44:00 poslijepodne »
Ne brini, bit će slijedeći puta u redu! Na greškama se uči! Mislim da si im malo prekasno dodala vode - sad ćeš to znati!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #37 u: Srpanj 31, 2007, 20:45:00 poslijepodne »
Nisam ...dodala sam vode mjesec dana prije.Nije to uzrok.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #38 u: Srpanj 31, 2007, 20:52:00 poslijepodne »
Uf....ma,bit će sigurno slijedeći puta OK! Mora! Kad ih tako voliš! Vidjet ćeš!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #39 u: Srpanj 31, 2007, 21:00:00 poslijepodne »
Hvala na optimizmu ,baš si super.Nadam se da će idući put biti bolje,a kako i ne bi kad imam takvu dobru ekipu uvijek spremnu pomoći...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #40 u: Srpanj 31, 2007, 21:06:00 poslijepodne »

Offline mali gad

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #41 u: Kolovoz 05, 2007, 19:47:00 poslijepodne »


koja akcija...


doduše s tužnim završetkom..
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #42 u: Kolovoz 05, 2007, 20:19:00 poslijepodne »
Hvala na suosjećanju , da baš je bila "s.o.s" akcija...nažalost uz sav trud ispalo je tako, ali eto bio je prvi put da sam pokušala dobiti bebače zlatnih, nadam se da drugi put uspjeh neće izostati...naravno uz iskustvo i pomoć svih koji su sudjelovali u ovoj temi.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #43 u: Kolovoz 07, 2007, 22:03:00 poslijepodne »
Bit če beba! Nema brige! Ako su se prvi puta rodile, bit će još, jer roditeljima očito kod tebe paše!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #44 u: Kolovoz 07, 2007, 22:22:00 poslijepodne »
Hvala Babyboom,ali neznam...već par mjeseci mužjak nema bijele točkice na škrgama niti mu je do toga oko 2 i pol mjeseca..Neznam da li je to prirodno...jer je prevruće kod nas? Nekako mi nedostaje onaj "stari" on koji je naganjao sve ženke i bio uporan a sad..kao da je i sam ženka..šmrc.Nekako se mislim da li će i kad doći period da će mu opet biti do toga a ako i bude jajašaca strah me je opet pokušavati jer nisam ni zadnji put ustanovila uzrok pa vjerovatno ne bih ni ovaj...tko zna..možda im hrana nije bila prikladna...
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #45 u: Kolovoz 07, 2007, 22:52:00 poslijepodne »
Nemoj brinuti! Mojima je trebalo četiri do pet mjeseci da se probude. Vjerojatno im je bilo vruče, a čim sam malo uspio ustabilit temperaturu u akvačima na 25 stupnjeva, krenula je jurnjava! Tak da bude se maleni probudio, sigurno!

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #46 u: Kolovoz 07, 2007, 23:01:00 poslijepodne »
Super....biti će jurnjave i akcije opet,he,he...
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #47 u: Kolovoz 08, 2007, 10:06:00 prijepodne »


Eeeeeeee, kolegice, kolegice sta se tebi stalno vrtiu glavi!


Jurnjavai akcija... tcccccccccc...Edited by: duda
 

Offline Vikingica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 205
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #48 u: Kolovoz 08, 2007, 10:41:00 prijepodne »


....Mojim ribicama ..nadam se.
 

Offline babyboom

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Bebe zlatice,MOLIM pomoć hitno
« Odgovori #49 u: Kolovoz 08, 2007, 19:42:00 poslijepodne »
Ajme, djevojke, što ću ja s vama!