Ožujak 28, 2024, 22:10:03 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Anakonda  (Posjeta: 19730 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Anakonda
« u: Studeni 21, 2004, 17:18:00 poslijepodne »


 Anakonda (Eunectes notaeus) svima nama dobro poznata zmija. Dosta toga je poznato sto se tice nje , da je najveca zmija na svetu, najteza, najnezgodnija za drzanje u terarijumskim uslovima zbog svoje velicine i agresivne naravi,..i td.. i td. Ali meni je najzanimljivije njeno parenje u prirodi. Ona je u stanju da se pari sa vise muzjaka istovreno tako kada se to pogleda deluje veoma zastrasujuce, videti toliko velike zmije u ljubavnim zagrljajima


 Evo ja sam nasao jednu takvu sliku iz revije "ZOV" i nisam mogao da izdrzim a da vam ne pokazem taj ljubavni cin


   

Offline psihomahia

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 69
Anakonda
« Odgovori #1 u: Studeni 21, 2004, 20:14:00 poslijepodne »
hmmmm...

zanimljivo!


ono sta ne kuzimo nije nuzno lose

Offline Psyco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 323
Anakonda
« Odgovori #2 u: Studeni 21, 2004, 21:33:00 poslijepodne »
hehe...


mnaž'n trua...


Vuleukušeavekmua ?


Imam par slika od poznanika koji ima i zelenu i žutu anakondu... al su mi na cedeju :) a neda mi se treziti, jos nsam uspio nist prebaciti na novi somp...


Kad bude-bit ce !
Nisam ja ni glup kak\' izgledam !

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Anakonda
« Odgovori #3 u: Studeni 23, 2004, 08:53:00 prijepodne »


da je najveca zmija na svetu,





pa zar nije "najveaa" zmija na svijetu Python reticulatus? pod najveaom mislim najduža... a Eunectes murinus naraste malo kraaa ali ipak dosta teža od gore navedenog pitona?!





bar ja imam takve podatke...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Anakonda
« Odgovori #4 u: Studeni 23, 2004, 09:28:00 prijepodne »
Matija dobro zbori evo par slika da ne bi rekli da nije istina.




https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Anakonda
« Odgovori #5 u: Studeni 23, 2004, 09:45:00 prijepodne »
a kaj niste gledali film anacondas??? - anakonde su definitvno veae

Offline chubby

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1937
  • Lokacija: zg-kc
Anakonda
« Odgovori #6 u: Studeni 23, 2004, 13:12:00 poslijepodne »
a zasto ovaj ciko gore gura glavu u zmiju??

Offline Fauna

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 699
    • http://www.beke.co.nz/index.php
Anakonda
« Odgovori #7 u: Studeni 23, 2004, 15:39:00 poslijepodne »


Citat: matija
pa zar nije "najveaa" zmija na svijetu Python reticulatus? pod najveaom mislim najduža... a Eunectes murinus naraste malo kraaa ali ipak dosta teža od gore navedenog pitona?!



 Znas kako, ja sam mislio na sveukupnu masu zmije i onoga sto se najcesce govori u svetu da je najveca zmija na svetu Anakonda... E sada , ok to sto vi kazete da je Python reticulatusnajduza zmija na svetu, takodje se slazem sa vama. Medjutim , trenutno takve tvrdnje (ali jos nezvanicno)ne stoje!A evo zasto...


 Nedavno je uhvacena (neznam tacno podatke gde ,u kojem delu J. Amerike?) anakonda sa do sada nevidjenim dimenzijama . U pitanju je zmija sa nekih nevoravatnih 300-400 kg i sa duzinom koja do sada nije imala nijedna zmija . Nemojte mi zameriti sto ne mogu da precizno napisem dimenzije te zmije jer sam to procitao skoro u jednom casopisu ne secam se ni kojem , samo znam da je to za sada najveca i po duzini i po tezini, zmija na svetu. ..Da, sto je jos interesantno zmija je uhvacena ziva i nalazi se u zarobljenistvu radi daljih ispitivanja. Cak se navodi , da postoji mogucnost da na tom delu ima jos vecih anakondi sa josneverovatnijim dimenzijama.


 Na kraju ce se ispostaviti da filmovi Anakonda 1 i 2 sto se tice dimenzija, nisu daleko od istine.


 Mislim da bi trebalo potraziti o ovome sto sam napisaoi na Net-u ,verovatno moze da se iskopa takva informacija sa preciznim podacima...

Offline oktalz

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Anakonda
« Odgovori #8 u: Studeni 24, 2004, 15:31:00 poslijepodne »


 Nedavno je uhvacena (neznam tacno podatke gde ,u kojem delu J. Amerike?) anakonda sa do sada nevidjenim dimenzijama . U pitanju je zmija sa nekih nevoravatnih 300-400 kg i sa duzinom koja do sada nije imala nijedna zmija . Nemojte mi zameriti sto ne mogu da precizno napisem dimenzije te zmije jer sam to procitao skoro u jednom casopisu ne secam se ni kojem , samo znam da je to za sada najveca i po duzini i po tezini, zmija na svetu. ..Da, sto je jos interesantno zmija je uhvacena ziva i nalazi se u zarobljenistvu radi daljih ispitivanja. Cak se navodi , da postoji mogucnost da na tom delu ima jos vecih anakondi sa josneverovatnijim dimenzijama.


Oktalz:


Dobro se sjeeam tog elanka,koji su objavili skoro svi dnevni listovi.Mjesto radnje Thailand-rižina polja,a za zmiju su napisali da je piton dugaeak preko 14 i pol metara,težak 450 kg.U Jutarnjem listu su napisali da ga hrane sa psima---ali mislim da su malo našto i dodali da bi bombastiena vijest bila još strašnija.
 

Offline Dilurekba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 518
  • Lokacija: Zagreb
Anakonda
« Odgovori #9 u: Studeni 28, 2004, 07:28:00 prijepodne »
U jednom casopisu (cini mi se da je Drvo Znanja) bilo je dosta opsirno napisan clanak o anakondama. U clanku se spominjalo to da je najveca (dotad) ulovljena anakonda bila dugacka 12 ili 13 metara te da ju jedan prosjecan covjek nije mogao obuhvatiti. Spominjalo se jos i to da su lokalni stanovnici tvrdili da su vidjeli jos i vece anakonde, odnosno duzine cak do 30 metara.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Anakonda
« Odgovori #10 u: Studeni 28, 2004, 08:57:00 prijepodne »
A da 1000.....
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti