Svibanj 04, 2024, 15:49:53 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Leopard gekon  (Posjeta: 1160 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline TinTi_TarantulaChick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 28
Leopard gekon
« u: Svibanj 05, 2014, 23:15:27 poslijepodne »
Namjeravam si nabaviti bebača leopard gekona, imam stari terarij dimezija 30x20x17 te je lampa izvan terarija, jel to dovoljno i dobro? Za podlogu bi mu stavila papirnati ručnik i već imam skrovište i dvije posude. E sad, koliko često i s čim da ga hranim? Idem po ovim forumima i svi kažu drugačije tako da bi htjela dobiti odgovor od nekog uzgajivača. Da li da mu/joj stavim malu zdjelicu sa kalcijem ili da prosipam po hrani kalcij ili oboje? Također, dal da mu nabavim podni grijač ili je dovoljna samo normalna lampa i jel može normalna lampa? Stvarno sam pokušala svugdje pogledati ali svi imaju neku svoju verziju i nigdje nema caresheet za bebače nego samo za odrasle leopard gekone.

Hvala unaprijed na odgovorima.  :zagrljaj:
G.Pulchra (male, Leo),P.Irminia (unsexed), Kukuruzna zmija (Oliva)

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Leopard gekon
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2014, 09:13:03 prijepodne »
Terarij je dosta mali, pa kad naraste (a to je jako brzo) trebat ćeš nešto veći. Podno grijanje je puno bolja varijanta za leopard gekone (spoji ga preko termostata tako da na toplom dijelu terarija održava temperaturu 30-32C). Papirnati ručnik je dobra podloga. Dobro je u terariju držati zdjelicu s brašnarima koje pospeš vitaminsko-mineralnim dodatkom - ono što spadne s crva gekon će polizati. Pored toga možeš mu davati cvrčke i žohare, ali u malim količinama, samo koliko može odmah konzumirati. Inače caresheet za odrasle gekone se u potpunosti može aplicirati i na bebe, samo trebaš skalirati hranu na adekvatnu veličinu.

Offline TinTi_TarantulaChick

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 68
  • Spol: Ženski   Dob: 28
Odg: Leopard gekon
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2014, 17:50:40 poslijepodne »
Hvala na odgovoru, puno mi je pomoglo :)
G.Pulchra (male, Leo),P.Irminia (unsexed), Kukuruzna zmija (Oliva)