Travanj 29, 2024, 09:12:07 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Usisavac za dno  (Posjeta: 1005 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pougljeni Mrav

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 65
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Zagreb
Usisavac za dno
« u: Prosinac 28, 2013, 15:22:26 poslijepodne »
gledo sam po netu kak se rade i napravio bi si sam, plasticna boca + šlauf, pa bi s tim ujedno ispumpavao vodu tokom mijenjanja vode

šlauf imam doma s kojim zaljevamo travu (odrezo bi si komad), boca jane recimo... e sad, dal se to more sam tak uzet proprat i koristit il prije koristenja treba tretirat s necim nekako?

kad smo vec kod mijenjanja vode, ja im vodu ne stavljam gradsku, vec vodu koju vucemo pumpom sa 20 metara ispod zemlje, voda je pitka i cista, e sad, jel ta voda ribicama ok? pretpostavljam da bi trebala bit s obzirom da ide samo kroz filtere, ne tretiramo ju nikakvim kemikalijama, al ono pitam za svaki slucaj
You can't win if you don't play

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: Usisavac za dno
« Odgovori #1 u: Prosinac 28, 2013, 15:36:46 poslijepodne »
gledo sam po netu kak se rade i napravio bi si sam, plasticna boca + šlauf, pa bi s tim ujedno ispumpavao vodu tokom mijenjanja vode

šlauf imam doma s kojim zaljevamo travu (odrezo bi si komad), boca jane recimo... e sad, dal se to more sam tak uzet proprat i koristit il prije koristenja treba tretirat s necim nekako?

kad smo vec kod mijenjanja vode, ja im vodu ne stavljam gradsku, vec vodu koju vucemo pumpom sa 20 metara ispod zemlje, voda je pitka i cista, e sad, jel ta voda ribicama ok? pretpostavljam da bi trebala bit s obzirom da ide samo kroz filtere, ne tretiramo ju nikakvim kemikalijama, al ono pitam za svaki slucaj

Misllim da ta voda moze u akvarij bez problema . Ako je pitka i ako je koristis u kucanstvu onda nebi smjelo bit problema u akv . Ja koristim vodu iz pipe i to direktno u akvarij bez ikakvih FFM-a tretiranja i odstajanja i nemam nikakvih problema . Usisavac netrebas tretirati nicim i mozes uz usisavanje i usput mjenjat vodu tako i ja radim . Samo ga properes vodom i ostavis da se osusi da se kasnije u gumi / cijevi nebi skupile alge i to je to  :up: