Travanj 25, 2024, 14:42:58 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Umjetna stijena od stiropora i betona  (Posjeta: 26022 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Bjelovar
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #25 u: Veljača 15, 2005, 22:50:00 poslijepodne »
svaka cast pozadina je odlicna ... mislim da ce uskoro svi kopirat tvoju ideju i sam naravno .... a sto se tice trgovina preporucio bi ti zoo vili ali pogledaj naslovnicu akvarij neta imas sponzore adrese i telefone tak sam se i sam snaso jer isto nisam iz zg... nadam se da ce ti pomoc , nadamo se i kojoj slici s ribama
Sve što sastaviš raspadne se prije ili kasnije.

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #26 u: Veljača 15, 2005, 22:55:00 poslijepodne »


Oh sax oprosti, sad sam skužio što si mislio, htio si smanjiti uzgon. No nema potrebe, sve evrsto stoji uglavljeno pod izboeenjem na rubu akvarija i zalijepljeno silikonom. Neae nikud. Meni je bio cilj i dobiti lakši akvarij, 200 kila, pa kad je još pod neravan, pa sam morao podbacivati pod jedan kraj ormariaa...


A ono o ustajaloj vodi iza stijene je einjenica koju ne treba zanemariti.


Ziggy
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #27 u: Veljača 15, 2005, 23:02:00 poslijepodne »

Ukratko, vili ti je u utrinama kod trznice, belugo ti je ulica bartula
kasica (to ti je u blizini kvatrica, ides subicevom prema zvonimirovoj
i onda skrenes u marticevu lijevo i prva desno ti je bartula kasica.
Pet centar ti je u heinezelovoj, ides od kvatrica prema vukovarskoj i
nakon krizanja s branimirovom prodjes jedno 50m i skrenes desno na
parking. Tocne adrese vilija i beluga imas na naslovnoj.
Edited by: Ruki
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #28 u: Veljača 15, 2005, 23:51:00 poslijepodne »
Ruki, hvala na informaciji. A koja je od njih "Best Buy"? Izbor dobar, a nije skupo.
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline sajonara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 332
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #29 u: Veljača 16, 2005, 00:09:00 prijepodne »


Do?e mi da se rasplaeem. Ja radil epoksi smolom i ispalo je jako lijepo, ali tvoj rad me oboril s nogu. Svaki dan sam se divil svome radu iznova i sad si me bacil u depresiju.Ne mogu opee smognuti rijeei za pohvale, realnost stijene, raznolikost reljefa, ideja za co2..... jednostavno fenomenalno!!!!!!


Najtužnije u cijeloj priai je da bi ja još jednu stijenu svakak radil, a sad pogotovo kad sam videl tvoju tehniku, me?utim nemam akvarij za stijenu!!!!!PS. Imam ali pre mali za takvo što.


Pozdrav Ziggy, tvoje ime ee se dugo pamtjeti!!!!
Varaždin

Offline sajonara

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 332
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #30 u: Veljača 16, 2005, 00:28:00 prijepodne »
Nego imam jedno pitance za Ziggya u vezi grijaea koji si metnul na dno akvarija. Kolika mu je vataža i da li je to zapravo onaj grijaae koji je namjenjen za grijanje vode kornjaeama ili baš u tu svrhu kak si ti postavil, za akvarij?
Varaždin

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #31 u: Veljača 16, 2005, 01:04:00 prijepodne »
Ovo se mora pohvalit,vidi se da nisi žalio vremena .I epoksy smolom se može dobit dobar efekt a i na druge naaine ali treba imat ideju i uložit vremena i truda ,svaka east.Kolko ti je dugaeak akvarij i što misliš držat u njemu?  
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #32 u: Veljača 16, 2005, 09:36:00 prijepodne »
ma nemam ti sto reci ziggy ovo je stvarno fenomenalno!!! u meni se mjesaju divljenje ljubomora zavist pokusaj ubojstva....

za ovakav rad od mene ti je gratis tura po svim zoo shopovima grada
zagreba (a vjeruj znam ih sve) samo javi kad dolazis u zg da se
dogovorimo i vidjet ces ih sve

a kako u zivotu nista nije dzabe- od tebe cu dobiti detaljne upute za izradu ovakve ljepotice!!!!

MOZE????


Halo Bing...

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #33 u: Veljača 16, 2005, 09:55:00 prijepodne »
ostali ne stekajte se sada ja sam prvi oslobodio se hipnotickog ucinka ovih slika




Halo Bing...

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #34 u: Veljača 16, 2005, 11:15:00 prijepodne »


eovjeee,bolesno,ovak nekaj dobro nisam vidio u životu,strašno.


Ko zna dal bi tak neš moglo u morski?
Zagreb/Hrvatska

Offline BOORNA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #35 u: Veljača 16, 2005, 11:40:00 prijepodne »
Kolko naplacujes po kvadratnom metru?  

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #36 u: Veljača 16, 2005, 11:41:00 prijepodne »
jesam ti rekao stvarno je heben!!!
Halo Bing...

Offline cosmo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 832
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #37 u: Veljača 16, 2005, 12:21:00 poslijepodne »
jeben je preblaga rijee za to,ovo je neš aaaaaaaaaa...............
Zagreb/Hrvatska

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #38 u: Veljača 16, 2005, 14:41:00 poslijepodne »


ziggy, koji silikon si koristio za ljepljenje pijeska? Nabaci fotku pakiranja ako ga još imaš, da uzmem pravi, jer veaina pobijeli nakon nekog vremena...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline BOORNA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #39 u: Veljača 16, 2005, 14:54:00 poslijepodne »
Posto metar?!

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #40 u: Veljača 16, 2005, 15:02:00 poslijepodne »


Evo da odgovorim redom:


splicost > Nema trikova, sve pravo...


sajonara > Moj grijae je samo 50 W na 200 l vode (vanjske mjere akvarija102 x 46 x 50 cm, staklo 8 mm boena, 10 mm dno), ali nemoj to uzeti za pravilo. Treba se ravnati prema individualnoj situaciji.Po nekim tablicama iz njemaekog "Aquarien Atlas-a" trebalo bi 100 W, ali ja živim u toplom stanu sa centralnim grijanjem (temperatura zimi 23-24°C). Imam tri neonske cijevi (90 cm, 30 W) koje isto griju vodu. Kad sam ga napunio temperatura je bila 12°C isa stalno ukljueenim grijaeem i svjetlima polako je rasla sve do 29°C, pa sam ga iskljueio (nemam termostat). Sad je stalno iskljueen i svjetla drže temperaturu na 26, do ujutro eventualno se spusti na 25. Inaee to je grijae predvi?en za akvarije i terarije, izoliran silikonom. Brat mi ga je kupio negdje u Ilici, nisam bio tamo pa ne znam toeno gdje. Proizvo?ae je talijanski i ima mislim 25 ili 30 W, 50 W i 80 W, 5 i 6 m dugaeki.


Njofra > Za mjere vidi gore, a za ribe... iskreno, nisam još odlueio. Rado bih skalare i neonke, ali to i nije baš neko partnerstvo. Iako u spomenutom atlasu kažu da ako odrastu zajedno, da ih ne diraju. Ima li tko iskustva s tim? Rado bih euo prijedloge šta da uzmem, osim eistaea dna i stakla, što se podrazumijeva...


ivica > MOŽE!!!! Dolazim u eetvrtak 24.2., pa ako si mislio ozbiljno možemo se naai. Pošalji PM...


cosmo > Ne vidim razloga zašto ne bi moglo i u morski...


MX-67 > Eovjeee, ovo se radi iz ljubavi, a ne bih ti htio oduzeti zadovoljstvo...
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline BOORNA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #41 u: Veljača 16, 2005, 15:10:00 poslijepodne »
Ma nisam mislio tako, pokusavam motivirati tebe i
ostale...

Recimo, neko uzgaja neke ribetine koje ti se svide a
skupe su, a htio bi pozadinu... kuzis?  

KOMPENZACIJA  

Za to ovakva mjesta i sluze (izmedju ostalog)...

Mislim da moramo otvorit novi forum na kojem bi
raspravili sto ce u tvoj akvarij... kad ti ne znas, ima
ko zna!

Jos jednom ozrazavam svoje divljenje pozadini, skidam
kapu  

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #42 u: Veljača 16, 2005, 19:27:00 poslijepodne »
Citat: SandmanRI



ziggy, koji silikon si koristio za ljepljenje pijeska? Nabaci fotku pakiranja ako ga još imaš, da uzmem pravi, jer veaina pobijeli nakon nekog vremena...



Hm! Ne znam kako ae biti nakon nekog vremena. Stijena je ra?ena ljetos, još nije pobijelio, ali i nije bio u vodi. U vodi je 8 dana, za dalje ne znam. Možda i ja doživim neugodna iznena?enja…



Svejedno koji silikon uzmeš, samo je bitno da je akvarijski, tj. da nema fungicida u sebi kao što to imaju sanitarni i gra?evinski silikoni. Prepoznat aeš ih po ribici ili akvariju na omotu, a i piše da je za izradu akvarija. Prva kartuša mi je bila Henkelov prozirni Ceresit (20 i nešto sitno kuna). Crni i bijeli sa slike je promašaj kad sam pokušao praviti sivi. To se može, ali ne pokriva dobro, vidi se bijeli stiropor i sve u svemu izgleda oeajno. Kad sam potrošio prvi Ceresit, nije ga više bilo, pa sam kupio Cromasil (17,50 kn) "proizvo?aea" Madex iz Umaga. Ovi navodnici zbog toga što kupe baevu silikona u Njemaekoj i samo prepakiraju. Ne'š ti proizvodnje… Ali, da ne griješim dušu, silikon je sasvim O.K. Pazi da ima eep, da ga možeš zatvoriti kad završiš.

Eto, to je sav trošak za ovu stijenu: 2 x 17,50 kn za silikon + 27 kn za tvrdo prešani stiropor. Kolega sa posla mi je donio vreaicu cementa (neki madžarski cement, tamno siv, otud takva boja stijene), 1 kg je sasvim dosta za stijenu ove velieine, još ae ti i ostati. I isto toliko rijeenog pijeska. Višak koji se ne zalijepi, otreseš na novine, skupiš, prosiješ kroz cjedilo za eaj i ponovo sipaš po silikonu.
Ovaj žuakasti sitni pijesak za dno sam pokupio u rudniku kvarcnog pijeska Lipieke staklane (silicijev dioksid, ne topi se u vodi pa je odliean za akvarij). Ispirao sam ga danima, da uklonim sitne eestice prašine, a ostanu samo krupnija zrnca pijeska. Sad kad ga podignem sa dna vea za par sekundi opet padne nazad na dno i ništa se ne muti.

Uzgred, moja tehnika relativno brzog pranja veae kolieine prirodnog pijeska: U kadu sam stavio veau plastienu posudu, a u nju nakošenu kantu do treaine punu pijeska. Sa tuša sam skinuo ružu i crijevo pod punim pritiskom zabadao i muljao po pijesku. Voda se preljeva iz kante u veau posudu, a iz nje u kadu. Sitnu prašinu voda odnosi a krupniji pijesak ostaje u kanti. Što pobjegne ostane na dnu veae posude. I tako ispireš dok ne poene iai samo eista voda. Pa
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #43 u: Veljača 17, 2005, 21:34:00 poslijepodne »
Citat: cosmo



Ko zna dal bi tak neš moglo u morski?



Ukoliko se ti, ili bilo tko drugi, odlueite na izradu pozadine za morski akvarij, evo vam savjet s moje strane kako bih ja to radio da sam na vašem mjestu. Ukoliko želite da rezultat bude, kako neko reee j… realan, ne kopirajte jednostavno ovaj moj rad, vea poslu pristupite studiozno, kao što sam i ja radio prilikom izrade ove stijene.

Proeešljajte Internet, knjige, easopise ili bilo što gdje mislite da aete naai lijepe slike podvodnog morskog svijeta, npr. tropskih koraljnih grebena, odaberite odgovarajuae fotografije, isprintajte si ih na papir kao predložak i pokušajte od stiropora izmodelirati odgovarajuau pozadinu, sa koraljima, peainama, tunelima i sl. Slobodno kombinirajte detalje sa razlieitih slika, pustite mašti na volju. Mogao bi to biti krasan izazov.

Ne koristite tamno sivi cement i rijeeni pijesak kao ja, recimo kvarcni pijesak koji sam ja koristio za dno bi po boji puno više odgovarao. Jedino ne znam kako bi se vezao sa cementom, trebalo bi probati. Ili još bolje, uzeti prirodni morski pijesak sa neke plaže.

I slikajte pojedine faze pa da podijelite radost uspjeha s nama.

Još jednom, sretno!


Ziggy
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline Veky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Bjelovar
  • Tetec 'z B'elovara
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #44 u: Veljača 18, 2005, 14:40:00 poslijepodne »
Da, evo da priupitam... iako je Bjelovar poprilieno udaljen od mora. Kako se u slatkovodnom akvariju ponaša pijesak iz mora. Naravno, opran i prokuhan? Po ljetu mi ga je znatno lakše nakupiti nego sada ovaj domaai sa separacije iz obližnje Podravine.  Gdje uopae nabavljate kvarcni pijesak ?
Kompliciram po kućama na komplicirani način.

Offline piastrella

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 139
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #45 u: Veljača 18, 2005, 15:05:00 poslijepodne »
Morski pjesak ima puno vapnenca,pa ae ti podizati tvrdoau vode(ovisi šta misliš držati,ako eeš ciklide onda je ok)
Rovinj

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #46 u: Veljača 21, 2005, 09:13:00 prijepodne »


Citat: Veky
Gdje uopae nabavljate kvarcni pijesak ?



Ja sam ga nabavio u površinskom kopu rudnika kvarcnog pijeska koji se koristi u Lipiekoj staklani kod sela Vraniaa u blizini Orljavcana zapadnom dijeluPožeško-Slavonske županije. Ja sam iz Požege pa mi je to relativno blizu, no mislim da aeš ga i timoai nabaviti utebi najbližoj staklani, jer se kvarcni pijesak koristi za proizvodnju stakla. Imaju ga na tone, pa ae ti sigurno dati koju kantu. Nazovi i pitaj.
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline Veky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Bjelovar
  • Tetec 'z B'elovara
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #47 u: Veljača 21, 2005, 09:23:00 prijepodne »
Da, snaai au se nekako.
Kompliciram po kućama na komplicirani način.

Offline Ziggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 101
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #48 u: Veljača 21, 2005, 09:30:00 prijepodne »


Uostalom, ako je itko u nedoumici kako se pijesak, ili kamen koji želi staviti u akvarij ponaša, jednostavno ga je testirati:


Uzme se pijesak ili kamen i na njega stavi kap koncentriranog sredstva za skidanje kamenca ilisolne kiseline, ako se pjeni znaei da ima kamenca topivog u vodi pa je pogodan jedino za ribe iz tvrdih voda (ciklidi) ili morski akvarij. Ako ne želite poveaati tvrdoau vode potražite kvarcni. Ima ga kupiti i gotovog u Zoo-shopovima, no krupni, što se meni ne svi?a, htio sam ovako sitni kao na slikama, meni je ljepši iako teži za eistiti, no sve ima svoju cijenu...
Požega/Hr
Riba pliva tri puta: prvo u moru, zatim u ulju, pa u vinu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Umjetna stijena od stiropora i betona
« Odgovori #49 u: Veljača 21, 2005, 11:00:00 prijepodne »
s tim pijeskom i rastom bilja bi mogao imati problema jer ae zbog njegove granulacije biti otežano cirkuliranje vode do korjenja, s vremenom bi se mogli raditi anaerobni ,plinoviti ?epovi i tak...bez obzira na podni grijae... u biti , ovo ae biti zanimljivo za vidjet kak ae funkcionirat pa javljaj