Travanj 25, 2024, 10:59:26 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kvalitetan vanjski filter  (Posjeta: 47371 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejan8989

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #150 u: Veljača 28, 2012, 00:09:36 prijepodne »
kolko kosta materijal ???

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #151 u: Veljača 28, 2012, 00:15:54 prijepodne »
odlicno...sve mi je puno jasnije...jedino nemam pojma kako i gdje si uspio nabaviti taj metalni dio....hehehe...ja sam pretrazio cijele vinkovce i pola osijeka...
danas sam bio i u prodavaonici osjeckog vodovoda...imao sam taj dio nacrtan na papir...covjek je tako nesta vidio prvi put u zivotu :D
u jednoj vinkovackoj prodavaonici u kojoj sam kupio kliznu spojku i cijev, rekli su mi da bi tako nesta prije mogao naci kod ovih sto plin ugradjuju :D

oce to tako nekad, kad ti bas treba nesta, a bas nema nigdje  :D
ja sam kupio u jednoj maloj trgovinici vodomaterijalom   ;)

Evo i mog doprinosa.

ovako nesto kao na tvojoj drugoj slici bi bilo idealno za priključak na filter, kad bi se moglo rješit da ne pušta ona plastična stvarčica kad se na nju nabode ona druga plastična stvarčica  :D  :up:
mozda da je isprobat neku drugu tipu   -?

kolko kosta materijal ???

ovisi  8)

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #152 u: Veljača 28, 2012, 10:26:54 prijepodne »
Ako na plasticnu stvarcicu sa slike ide direktno crijevo, sigurno ne pusta. Nekakva druga plasticna stvarcica ce vjerovatno pustati, zato bi takva plasticna stvarcica u biti trebala biti zadnja karika, na nju ide crijevo. Prije nje moze ici ventil, bilo sto sto ima dobar navoj i gdje mozes staviti dobru brtvu. A ako si mislio na one klik plasticne adaptere i nastavke, nista od toga, super su za vrtno crijevo, ali za ovo bas i nisu, jer spoj nista ne brtvi, sto je normalno, jer nije za to ni predvidjen. U biti, gdje god imas navojni spoj i brtvu, pustati nece, nema sanse.

Dejan> ovo sve sa moje slike ti je cca 5-7kn po komadu.....

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #153 u: Veljača 28, 2012, 10:34:13 prijepodne »
I dvije lose slikice kako te stvarcice (plasticno-metalna kombinacija) izgledaju na samom filteru. Ovaj je jos u fazi testiranja, zato je u kanti, i ima "privremena" crijeva, mrzi me do trgovine po ona kvalitetnija prozirna, ali vidi se kako je to spojeno. Krajnje primitivno, ali izuzetno ucinkovito.

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #154 u: Veljača 28, 2012, 22:58:30 poslijepodne »
I dvije lose slikice kako te stvarcice (plasticno-metalna kombinacija) izgledaju na samom filteru. Ovaj je jos u fazi testiranja, zato je u kanti, i ima "privremena" crijeva, mrzi me do trgovine po ona kvalitetnija prozirna, ali vidi se kako je to spojeno. Krajnje primitivno, ali izuzetno ucinkovito.

nisu lose, pokazuju ono sto nas zanima i sve se odlicno vidi! :)
TikaTaka, MadaFaka

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #155 u: Veljača 29, 2012, 17:04:46 poslijepodne »
Ako na plasticnu stvarcicu sa slike ide direktno crijevo, sigurno ne pusta. Nekakva druga plasticna stvarcica ce vjerovatno pustati, zato bi takva plasticna stvarcica u biti trebala biti zadnja karika, na nju ide crijevo. Prije nje moze ici ventil, bilo sto sto ima dobar navoj i gdje mozes staviti dobru brtvu. A ako si mislio na one klik plasticne adaptere i nastavke, nista od toga, super su za vrtno crijevo, ali za ovo bas i nisu, jer spoj nista ne brtvi, sto je normalno, jer nije za to ni predvidjen. U biti, gdje god imas navojni spoj i brtvu, pustati nece, nema sanse.

Dejan> ovo sve sa moje slike ti je cca 5-7kn po komadu.....

Mislio sam na one klik prikljucke, ali nisam bas baratao s njima pa nisam znao kako dihtaju.

I dvije lose slikice kako te stvarcice (plasticno-metalna kombinacija) izgledaju na samom filteru. Ovaj je jos u fazi testiranja, zato je u kanti, i ima "privremena" crijeva, mrzi me do trgovine po ona kvalitetnija prozirna, ali vidi se kako je to spojeno. Krajnje primitivno, ali izuzetno ucinkovito.

Nije primitivno, odlicno si to izveo, spojio si prikljucak na bok i izbjegao postolje, svaka cast. Mene je bilo strah da mi ne procuri posto bi prikljucak bio na obloj plohi, zato sam isao na onu varijantu, na donji poklopac, a i moji prikljuci imaju dosta kratak navoj pa sumnjam da bi mi matica uhvatila da sam isao na bok.
 :up:


@Zoomba u kojoj si fazi ?

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #156 u: Veljača 29, 2012, 18:48:42 poslijepodne »
Citat:
@Zoomba u kojoj si fazi ?

skupljam opremu...imam T cijev, kliznu spojku, cepove, pumpu i nesta filter materijla...moram jos uzeti te plasticne ili metalne djelove i odvodne/dovodne cijevi...
trenutno sam u izradi haube...takodjer od vodovodne cijevi :)  na filter krecem cim skupim ostatak opreme i zavrsim rasvjetu...
TikaTaka, MadaFaka

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #157 u: Veljača 29, 2012, 20:06:28 poslijepodne »
Samo udri, dok kolega nije ovo patentirao, jos ce da mu masno placamo za koristenje idejnog rjesenja.... ;) :D

Nebu to valjalo sa klik prikljucima, barem ne ovima koje ja imam, curi voda na sve strane.....

Prikljucak istinabog je na obloj plohi, ali....unutarnji cep odrezes za sirinu matice, tako da ti matica hvata samo stijenku od cijevi. Kao sto vidis, brtva je s vanjske strane, znaci kad metalnu stvarcicu stezes s nutarnje strane metalnom maticom, deblja brtva se u odredjenoj mjeri utiskuje i "zaobljuje" oko nastavka, drugim rijecima, radi sto hoces (samo ne odvrci vise) i nece curiti. Pretpostavljam da svako odvrtanje tog nastavka, iako se ne mogu sjetiti niti jednog razloga zasto bih ga odvrtao, podrazumjeva i mjenjanje brtve, ali o tome ako ikada dodjem do toga, jer koliko god se trudio ne mogu se sjetiti zasto bih skidao taj "sklop", u biti jedino sto radis je popustanje selni i izvlacenje crijeva sa nastavka, ovo sto je na navoj vise ne diras.

Moglo bi se i to rijesiti, ali nisam pronasao takve "stvarcice" a da imaju kontra navoj, dakle kad vanjski odvrces (plasticna stvarcica u ovom slucaju), da se vanjski automatski stiska, ovako kad odvrces, postoji opasnost da odvrnes i unutarnju maticu, onda ce biti curenja vode, ali...jednostavno ne vidim zasto bih to radio....

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #158 u: Ožujak 01, 2012, 18:30:39 poslijepodne »
Samo udri, dok kolega nije ovo patentirao, jos ce da mu masno placamo za koristenje idejnog rjesenja.... ;) :D

Dobra ti je to ideja, al nece bit masno, neka pristojna cijena  :D :icon-money:  Ideja je tvoja pa cemo podjelit popola  8)

Nego ozbiljno, dobro nam ide sa strucnim izrazima, bilo bi lijepo da se javi neki vodoinstalater pa da malo pojasni sve ove nase "stvarcice"  8) :up:

Offline Zoomba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški   Lokacija: Vinkovci
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #159 u: Ožujak 01, 2012, 23:22:45 poslijepodne »
Samo udri, dok kolega nije ovo patentirao, jos ce da mu masno placamo za koristenje idejnog rjesenja.... ;) :D

Dobra ti je to ideja, al nece bit masno, neka pristojna cijena  :D :icon-money:  Ideja je tvoja pa cemo podjelit popola  8)

Nego ozbiljno, dobro nam ide sa strucnim izrazima, bilo bi lijepo da se javi neki vodoinstalater pa da malo pojasni sve ove nase "stvarcice"  8) :up:

mozes registrirat patent, ali skroz dok proizvodim samo za vlastite potrebe...nemoze mi niko nista...hehehe ;)
TikaTaka, MadaFaka

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #160 u: Ožujak 03, 2012, 14:24:54 poslijepodne »
jedno pitanje..
na koji način ste učvrstili pumpu da ne sklizne sa nastavka na poklopcu?

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #161 u: Ožujak 03, 2012, 16:07:30 poslijepodne »
pa ili zaljepis za poklopac nosac u koji ces pumpu samo "uklizati", ili ako pravis neki drugi tip nosaca, jednostavno vijkom i maticom stegnes tu "selnu".....

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #162 u: Ožujak 03, 2012, 20:35:48 poslijepodne »
ispravi me molim te ako griješim..ali ja nigdje nisam vidio na slikama kako je to napravljeno..imas li ti možda koju sliku kako to izgleda??

Daj mi svoje mišljenje jer vidim da si vičan diy projektima..
Misliš li da je bolje napraviti karnister od odvodnih cijevi ili od onih posuda za mlijeko koja ima poklopac na navoj- koje zgledaju kao bačva?

Po meni bi ta bačva bila lakša za održavanje  od odvodnih cijevi..

Offline tvsb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 193
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: SB
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #163 u: Ožujak 03, 2012, 23:42:23 poslijepodne »
ispravi me molim te ako griješim..ali ja nigdje nisam vidio na slikama kako je to napravljeno..imas li ti možda koju sliku kako to izgleda??

Imas tri slike sa tim detaljem. U prvom postu ove teme pod rednim brojem 4.
A pod rednim brojem 9, slika 2, ti je prikazano kako izgleda kad pumpu nabodes na tu cijevcicu.
Cijevcica koja je prikazana na slici je taman toliko široka da se pumpa na nju tjesno nabode da ne spadne..

Offline forser

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 477
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #164 u: Ožujak 04, 2012, 02:02:57 prijepodne »
ispravi me molim te ako griješim..ali ja nigdje nisam vidio na slikama kako je to napravljeno..imas li ti možda koju sliku kako to izgleda??

Imas tri slike sa tim detaljem. U prvom postu ove teme pod rednim brojem 4.
A pod rednim brojem 9, slika 2, ti je prikazano kako izgleda kad pumpu nabodes na tu cijevcicu.
Cijevcica koja je prikazana na slici je taman toliko široka da se pumpa na nju tjesno nabode da ne spadne..
zahvaljum se

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #165 u: Ožujak 04, 2012, 10:35:10 prijepodne »
Nazalost, nemam slike kako sam ja to izveo, a sad otvarati filter radi slikanja nije bas zgodno. Ali, bilo kakva tvrdja plastika, ili one "trake" za selnovanje (neznam kako se tocno zovu), od kojih ces napraviti okvir, pa isti ili zaljepiti u poklopac, ili ga stegnuti vijkom i maticom, ili ovakva "nabodna" cjevcica ako pumpa stoji okomito, u biti, taj nosac i nije toliko potreban, koljeno koje ide na izlaz, bilo kakva cijev u kombinaciji sa ljepljenjem strujnog kabla ce ti drzati pumpu na mjestu.

Ovo za bacve je odlicna ideja, ja sam trazio te od krute plastike sa navojnim poklopcem, ali nisam pronasao neku prihvatljive litraze, najmanja je bila cini mi se 30 litara, a to mi je preeevise. Samo vodi racuna koliko poklopac brtvi, jer nijedna od tih posuda, bez obzira kako i za sto je reklamiraju, nije predvidjena da drzi pritisak, cep moze brtviti donekle u slucaju prevrtanja i slicnog, ali pritisak izdrzati, to mora biti yebacki cep i ista takva brtva....

Offline weber

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški  
Odg: Kvalitetan vanjski filter
« Odgovori #166 u: Veljača 19, 2014, 18:41:16 poslijepodne »
Super ideja.. svaka čast,
Zanima me jedna stvar jel bi bila dovoljna veličina ovog filtera za akvarij cca 300 litara